BEDENSEL HAREKETLER NEDEN ZAYIFLAMAYA YETMİYOR

BEDENSEL HAREKETLER NEDEN ZAYIFLAMAYA YETMİYOR

BEDENSEL HAREKETLER NEDEN ZAYIFLAMAYA YETMİYOR

 

Bugün kilo kontrolü yapmak isteyen bütün insanlara bedensel hareketlerin neden zayıflamaya yetmiyor olduğunu detayları ile anlatacağız.

 

 

İster bir ofiste çalışın ya da saha elemanı olun farklı meslek gruplarından örneklemeler ile yolumuza devam edelim.Örneğin bir ofis çalışanının 1 günlük temposunu detaylı incelediğimiz zaman günde 2 litreden daha az su içtiğini,en az 10 adet sigara tükettiğini ve sigarayı genelde kahve ile birlikte tükettiği ortaya çıkıyor.

 

 

Bu sadece bir kişi ile yapmış olduğumuz çalışma daha neler var neler.Bir gün içerisinde en fazla hareketli olduğu saatler sabah işe gelirken ve akşam evine geri dönüş yaparken ve her ne kadar günlük yürüyüş yapıyorum işime yürüyerek geliyorum diyebilen insanların şevkini kırmak istemesek de durum ofis çalışanları için hiçte iç açıcı değil.

 

 

Gün boyu hareketsiz kalan vücudunuz çözüm için harekete geçmenizi sürekli masanızda bekleyen atıştırmalıkları bir kez daha gözden geçirmenizi söylüyor.

 

Evet sadece ofis çalışanları ile görüşmüyoruz.Örneğin damacana su bayiliği çalışanı Ömer Bey ile yapmış olduğumuz görüşmede; sabah en geç 7.30 da işbaşı yaptığını, günlük ortalama 100 farklı adresi ziyaret ederek damacana su servisi yaptığını, zaman zaman su servisinden işi az olursa firmanın tüp dağıtım ekiplerine yardım ettiğini anlatıyor.

 

 

Eğer boş vakti kalırsa depoda yeni gelecek olan ürünlerin yerlerini ayarlamak,deponun düzeninden sorumlu olduğunu gün boyu neredeyse bütün günü ayakta geçirdiğini anlatıyor.

 

 

Tabi bu arada sizler Ömer Bey’in bir halterci kadar güçlü ve vücut çalışan bir sporcu kadar dinamik bir yapıya sahip olduğunu düşünebilirsiniz ama gerçekler öyle değil Ömer Bey 103 kilo ve 44 yaşında boyunu merak ederseniz 168 cm normal olarak gün boyu en az 100 farklı adresi ziyaret eden, kimi zaman 5.katı, kimi zaman 70 metre içeride bulunan bir su damacanası ile su sebiline kadar götürmek zorunda kalan bir insanın nasıl oluyor da 103 kilo olduğunu merak ediyorsunuz değil mi?

 

 

Sizleri biraz düşünmeye davet ediyoruz.

 

Yine farklı bir çalışma grubunun temsilcisi ile devam edelim beyaz eşya servisi Mehmet Bey tam olarak kilosunu bilmediğini gün boyu oradan oraya servis için hareketli olduğunu, servis sırasında buzdolabı çamaşır makinesi gibi ağırlıkları işinin bir parçası olarak bir yerlere taşıdığını anlatıyor.

 

Herbalife Thermo Complete

Göbeğinin kendisinden ileride gittiğini ifade ediyor.Merdiven çıkarken neredeyse depara kalkmış bir atlet gibi terlediğini, kimi zaman kendisinin tembel bir forvet gibi kalecinin yanından ayrılmak istemeyen bir ruh hali ile baş başa kaldığını ifade ediyor.Günlük onca harekete rağmen neden zayıflayamıyorum sorusuna Mehmet Bey’de yanıt bulamamış.

 

Gelelim bugün yürüyüşlerin ve bütün sokakların adresini ezberlemiş en kısa rotaları navigasyon olmadan öğrenmiş kargo dağıtım elemanı Ertuğrul Beye.

 

 

Öyle hararetli bir çalışma ortamı içerisinde insan nasıl  kilo alıyor merak ediyorum ama bir türlü yanıt veremiyorum diyor.1 ay boyunca her gün saha çalışmalarında bulunan aktif bir insan olmama rağmen bütün yaptıklarının bir kuş tüyü gibi havaya uçtuğunu nedense kabullenememiş.Tam olarak 1 ay öncesi kilo vermek niyeti ile kilo verdiriyor denilerek satılan bir ürünü almış kullanmaya çalışmış ama maalesef 1 gram bile kilo verememiş.

 

 

Üzücü bir durum olsa gerek hatta sürekli müşterileri Ertuğrul Bey’e motivasyon için bir de yemek vermişler ilginç değil mi?İnsan manzaraları gerçek hayatlara işaret ediyor.

 

 

En ilginci de spor hocası Metin Bey’in bizlere verdiği ilginç bilgiler oldu.Metin Bey normalde bireysel olarak insanların daha çok kilo vermek için başvuruda bulunduğundan bahsediyor.

 

 

Ancak Metin beyin durumu biraz farklı; bütün gün insanların aktif yaşam ile kilo verecekler mi diye düşünürken beslenmeyi ihmal ettiklerini, günlük 2 saat salonunda dur durak bilmeksizin çalışan insanların spor salonu sonrası kendini dönerciye ya da börekçiye attığını,ertesi sabah Metin Bey akşam tartıldım 1 gram bile kilo vermemişim diyerek serzenişte bulunduklarından bahsediyor.

 

 

Aslında daha çok motivasyona ve birebir Koçluk yapacak bir insan sayesinde beslenme ile ilgili problemlerin ortadan kaldırabileceğini söylüyor.Gerçekte bunu yapabilen insan sayısı günlük karmaşa içerisinde çok fazla olmasa gerek ki bu kadar insan spor salonumuza boşuna gelmiyor diyor ve ekliyor beslenme işimizin temeli dengeli beslenme yoksa spor hiç etki etmez.

 

Lider Beslenme “Herbalife Yaşam Koçu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.