KİLO VERME VE ÖNÜMÜZDEKİ ÖNEMLİ ENGELLER

KİLO VERME VE ÖNÜMÜZDEKİ ÖNEMLİ ENGELLER

KİLO VERME VE ÖNÜMÜZDEKİ ÖNEMLİ ENGELLER

 

 

Diyet alışkanlıkları kolay elde edilmiyor.

 

 

Tüm insanların yaptığı diyeti kişisel koşulları içinde değerlendirmeli genelleme hatasına düşmemeli.Çünkü her bir insan için metabolizma hızı belirleyici bir etkendir.

 

 

Kasların gelişmişliği vücudunuzun kilo verip vermeme konusunda ciddi bir faktördür.Bu nedenle sizin için geçerli olan bir diyet programı bir başka insan da geçerli olmayabilir.

 

 

Burada hedef kendi beslenme alışkanlıklarınız ise tahmin bile edemeyeceğiniz bir sürü küçük ama etkili olan nedensel sonuçlar sizin kilo vermemizi engelleyebilir.

 

 

Psikolojik faktörler en önemli sebeplerden bir tanesidir insan ne yerse yesin kilo göremediğini düşünüyorsa mevcut uygulamada programının gözden geçirilmesi gerekiyor.Gün içinde neler yapıp neleri kaçırdığını birlikte analiz etmeye çalışalım.

 

 

  • İçecekler göründüğü kadar masum değil

 

Kültürümüz gereği misafirperver bir milletiz kapımızı çalan kim olursa olsun muhakkak bir şeyler ikram etmeden göndermeyiz. Sizi de bir yere davet eden olursa şekerli meşrubatlar, meyve suları kimi zaman meyve kokteylleri hatta alkollü içecekler göründüğü kadar masum değildir.

 

 

 

Renkler belki sizi cezbediyor ve bekliyor gibi olabilir,  kimi zaman kolanın rengini, bazen de meyve sularının albenisine kapılıyor olabilirsiniz ya da ne bileyim alkollü içeceklerin günün stresini aldığını düşünüyorsanız biraz yanılıyor olabilirsiniz.

 

 

Hepsi temel anlamda vücudun zararına çalışan içeceklerdir. Bunun yanında yüksek kalorili olmaları ayrıca bir dezavantajdır.

 

 

Vücudun kolaylıkla şeker stoklanan bir depo haline getirebileceği gerçeğini görmezden gelmeniz kilo problemlerinin içinden çıkılmaz hale gelmesini kolaylaştırır.

 

 

  • Ben zaten bir şey yemiyorum

 

En beyaz yalanlardan bir tanesi, eğer gerçekten sonuç almak istiyorsanız ben zaten bir şey yemiyorum gibi bir benzetmeyi lütfen kabul etmeyin.  Kendin için yaşıyorsun yiyecekler ikinci planda olmalı her ne kadar spor bile yapıyor olsan vücudun azami değerleri bellidir ve buna uygun yemekler seçmeniz gerekiyor.

 

 

Yoksa istediklerini yersen sonsuza dek fazla kilolar ile savaşmak zorunda kalırsın, ama bu da bir yere kadar çünkü bir zaman sonra fazla kilolar sadece kıyafetin içine sıkıştırılmaya çalışılsa bile belli başlı kilo problemleri ile yakından alakalı hastalıklara neden olabilmektedir.

 

 

  • Hareketsiz yaşam senin kaderin değil

 

Bundan 40-50 sene öncesine kadar Türkiye’de evlerde çok nadir görülen elektronik eşyalar artık bütünüyle genç-yaşlı herkesi teslim almış gözüküyor.

 

 

Günümüzde şöyle ki evden çıkıp köşedeki otobüs durağına telefonu olmadan gidebilen insan sayısı o kadar az ki.Bunun yanında 1 kilometreden aşağı mesafelerde bile toplu taşıma araçlarını kullanan insan sayısı her geçen gün artıyor.

 

 

Bu bilgileri paylaşmamızın nedeni İstanbul, İzmir, Konya, gibi büyük şehirlerde birebir yapmış olduğumuz görüşmelerde insanların aktif yaşam tarzı denildiği zaman çok fazla fikir sahibi olmadıkları ortaya çıkıyor.

 

 

Hareketsiz yaşam vücudun en büyük düşmanıdır kilo vermeyi zorlaştıran ve geliştirilmesi gereken bir durumdur.

 

 

Gece hayatı kilo verme çabalarının önündeki riski artırıyor

 

İnsanlar genelde bir yerlere çıkıp yemek içmek ve sürekli geceleri dışarıda olmak istiyor. Yalnız ne var ki bir dönem sonra zaten gün içerisinde hareketsiz kalan vücut iflas ediyor.Metabolizmanın en hazırlıksız kaldığı süreç düzensizliktir.

 

 

Çünkü düzensiz hayat insanı canından bezdiriyor.Dahası tembellik yapıyor. Çünkü düzenli istirahat etmeyen insanlar da sabahleyin güne adapte olmak çok erken saatlerde mümkün olmuyor.

 

 

Genelde öğleye ancak toparlaya biliyorlar düzensiz uyku vücutta ciddi tahribata ve hormon bozukluklarına neden olmaktadır.Vücudunuzu hızlandırmak kilo verme ile olan negatif bağınızı koparmak istiyorsanız kendinize bir şans vermeniz dinlenmek için daha titiz davranınız.

 

 

  • Stres çağımızın vebası

 

Evet gerçekten yanlış duymadınız günümüz ofis çalışanları, otobüs şoförleri ve dahi seyyar simit satan insanlar bile artık bu Bumerang etkisi altına girmiş durumdalar stres yaşamayan neredeyse insan yok gibi.

 

 

Herkesin kendine has nedenleri var. Kilo verme denilince bazen irkiliyor insan.Ne var ki stres ile başa çıkmanın vücutta salgılanan hormonları etkilediği ve hatta daha sade beslenme ve diyet önerileri ile hayata daha sıkı tutulmaları amaçlanmaktadır.

 

 

Stres hormonu fazla kalorili yiyecekleri tüketmeye ve daha çok hep fazlasını yemeye yol açmaktadır. Bu tarz detaylar her zaman önümüze gelen güncel konular arasında bulunmaktadır. Birinci önceliğiniz huzur istiyorsanız; önce kendi stresinizi azaltmak için düzenli egzersiz yapabilirsiniz.

 

Lider Beslenme Herbalife Distribütörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.