YOK ÖYLE HEMEN VAZGEÇMEK REKABET İÇİN BESLEN

YOK ÖYLE HEMEN VAZGEÇMEK REKABET İÇİN BESLEN

YOK ÖYLE HEMEN VAZGEÇMEK REKABET İÇİN BESLEN

 

 

Normal beslenme düzeni içerisinde ilerleyen sürecin hesaplanması için bir rakip aranmasına gerek yoktur. Bunun nedeni insanın en büyük rakibi kendisidir.

 

 

Rekabet için beslenme dışa karşı değil içe karşı olmalı, bu durumda yok öyle hemen vazgeçmek rekabet için beslen sloganı tam size göre.Peki konuyu toparlayacak olursak rekabetçi bir yapının içinde hem kuvvet antrenmanları hem de bütün egzersizler için gerekli olan enerjiyi toparlamak; en başta beslenme konusuna yönlenmeyi gerektiriyor.

 

 

 

Bütünüyle kas yapmak, vücudu tam bir kombinasyona oturtmak, istediğiniz kıyafet kombinlerini üzerinizde görebilmek deli gibi çalışmak kadar, akılcı beslenmek ve hücrelerin yenilenmesine müsaade etmek gerekliliğini doğuruyor.

 

 

Performansınızı her geçen gün artırmak için; size özel beslenme ihtiyaçlarınızı belirleyerek yolumuza devam edebiliriz.

SABAHLARI ENERJİ DOLU BESİNLER

 

 

Sabahların en büyük özelliği vücudun gece boyunca eritmiş olduğu stokları yerine koyma zamanı geldiğini bilmeniz gereken bir zaman dilimidir.Vücut ne yerseniz ve nasıl hareket edersiniz aynı orantıda performans gösterir.

 

 

Sabah kahvaltılarını pas geçmek en istenmeyen durum olsa gerek vücudunuzda dengeyi koruyacak, performans yükseltecek yakıtlar eklemeniz gerekiyor.Ağır antrenmanlar, yüksek tempolu koşular vücuttan neler götürüyor.

 

 

En hazır yakıt karbonhidrattır sırasıyla protein, esansiyel gıdalar açısından zengin doyurucu bir sabah kahvaltısı her zaman performansınızın temelini oluşturmalı.

 

HİDRASYON VÜCUDUNA BİR YÜK DEĞİLDİR

 

 

Çoğu sporcu enerji içeceği modası ile kendini avutuyor olabilir.Enerji içeceklerinin vücut hidrasyonu için faydası olduğu söylenemez.

 

 

Hidrasyon vücuda bir yük değildir artı değerler getirir.Vücut üretmiş olduğu enerjinin karşılığı hücresel olarak atıkları en hızlı şekilde uzaklaştırmak ister.Vücudunuzun sıvı miktarı yüksek derecede kuvvet antrenmanlarının galibini belirler.Doğrudan, çalışmalarınız üzerinde olumlu etkiye sahiptir.

 

 

Kasların gelişmesi demek suya bağlı olarak gelişen bir dizi bedensel faaliyetten sonra gerçekleşiyor.Siz bu durumda sıvı dengesini korumak için ne yapıyorsunuz?

 

Her zaman ideal seviyede kontrollü takip ve kendi gelişiminize uygun hareket edebiliyor musunuz? Eğer öyleyse problem yok.Aksi takdirde sıvı yoksunluğu demek bütün egzersizlerde performans düşüklüğü anlamına gelir.

 

Herbalife H24 Rebuild Endurance

Sporcu içecekleri konusunda işinin uzmanı Herbalife beslenme uzmanları tarafından geliştirilen Herbalife h24 serisini gözden geçirmenizi vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi hidrasyon ile birlikte yerine koymanızı tavsiye ediyoruz.

 

ATEŞLEME KUVVETİ KARBONHİDRATLAR

 

 

Vücudunuzu ateşleyecek enerji kaliteli karbonhidratlar sayesinde hayat bulabilir. Yüksek performansın sürdürülmesi öyle kolay bir vücut fonksiyonu değildir.

 

 

Beslenmeye yeterince dikkat etmeyen futbolcuların yıllar boyu 60.-70. dakikalarda nasıl da kondisyon düşüklüğü sonucu müsabakadan geri çekildiğini görmüşsünüzdür.

 

 

Bu nedenle kondisyonuzu müsabaka sırasında korumak ve bol miktarda enerjiyi açığa çıkarabilmek için basit karbonhidratlardan uzak, dengeli bir öğün sunan, kaliteli lif içeren Karbonhidratlar ile kararla mücadelenize devam edebilirsiniz.

 

 

Yüksek tempo denildiği zaman yolda kalmak hiçbir sporcunun hayal edebileceği bir durum değildir.Vücudunuzu toparlamak için karbonhidratların protein karışımları ile harmanlanması bir tık ötesi için size yol gösterebilir.

 

DİNLENME SIRASINDA DA TOPARLANMAK GEREKİYOR

 

 

Dinlenme sırasında da toparlanmak gerekiyor her çalışma vücudun negatif ve pozitif yönlerini görmenize yaramaktadır.

 

 

Ağır antrenmanlar sonrası doğru besinlerle desteklemek kas kütlesinin yeniden yapılanması ve onarılması büyük oranda desteklediği bilinmektedir.İstirahat vücudun bel kemiğini oluşturan güçlü silahınız, öyleyse rekabette yalnız değilsiniz.Bir sonraki egzersiz için zamanlamayı ayarlamak ve vücudu yeniden şarj etmek için neyi bekliyorsunuz.

 

KİŞİSEL PLANLAR SPORCULARDA İŞE YARIYOR

 

 

Bütün amaç bir sonraki adım için kişisel planları oluşturmak olmalı.Koşmak, yüzmek vücudun gerçekten hatırı sayılır kalorileri yakmasına neden oluyor.

 

 

Dışarıdan rakip aramanıza da gerek yok rekabetin zirvesi için beslenme ile vücut hareketliliği söz konusu olduğunda bedensel faaliyetler sadece yüzde % 20’lik bir dilimi ifade ediyor.

 

 

Durumun net olduğu ortada, beslenme olmazsa aktivite duruyor.Sporcu beslenmesi konusunda gereksinimlerimizi dengeli beslenmeye adanmış bir grup bilim adamının elinden kişisel planlarınızı kolaylaştıracak olan herbalifle sporcu beslenmesi ürünleri ile karşılamanız; sarkmayan kas inşaası için yardımcı olabilir.

 

 

Dikkatli takipçilerimizin gözünden kaçmayan sağlıklı meyveler, protein içeren gıdalar,bitkisel takviyeler ihtiyaçlarınızı gidermeniz için ve geleceğin yatırımları olarak kabul edilen adımlardır.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.