SPORDA PERFORMANS VEREN YİYECEKLER

SPORDA PERFORMANS VEREN YİYECEKLER

SPORDA PERFORMANS VEREN YİYECEKLER

 

 

Arabalar söz konusu olduğu zaman mekanik ve standart performans sınırlaması bulunan makineler akla gelir.Bizler insan metabolizmasının standart değerler dışında yükseliş yapabileceği konusunda performans veren yiyeceklere güveniyor olacağız.

 

 

Spor ve performans bir arada olduğuna göre daha fazlasına ihtiyacımız var demektir.

 

 

Elbette beslenme tarzınız performans ölçünüzü belirleyen kriterlerden dir, beslenme konusunda kendi başınıza doğru zamanda doğru besin maddelerini bir araya getirmek konusunda zorlandığınız anlar olabilir.

 

 

Performansınızı yükseltmek istiyorsanız beslenme konusunda da bilgi sahibi olarak yolunuza devam edebilirsiniz.Vücudun toparlanması her antrenman öncesi ve sonrası tüketmiş olduğunuz gıdaların besleyici özelliklerine bağlıdır böylece genel sağlık durumunuzu iyileştirmek hep daha iyisi için spora devam etmek herkesi mutlu ederdi.Spor başlı başına bir macera sizi bu macerada yalnız bırakmayacak yiyecekleri aşağıda bulabilirsiniz.

 

MUZ

 

Egzersiz öncesi sıcaklarda enerji ihtiyacını karşılayacak hazır karbonhidrat deposu muz ile doğru bir başlangıç yapabilirsiniz.

 

 

Muz içermiş olduğu besleyici ve vücudu destekleyen mineraller ile antrenman öncesi olası mikro besin kayıplarını önlemekte ideal bir yiyecektir.Sıcakta ter atmak belli başlı minerallerin vücuttan atılmasını sağlar bu tarz kayıpların önüne geçebilmek önemlidir.Hazır enerji kaynağı olması muz için ayrıca avantaj sağlıyor performansınız düşmeden spora devam edebilirsiniz.

 

YULAF EZMESİ

 

 

Sabah antrenmanları için ideal kahvaltı yulaf ezmesi ile mümkün olabilir.Karbonhidrat ve yüksek lif içeren yapısı ile şaşırtıcı bir performans yiyeceğidir.Saman alevi gibi yanıp geçen birçok basit karbonhidrat grubuna yüksek kaliteli bir meydan okuma gibi görülen yulaf ezmesi, sindirim sisteminin ahengini korumaya ve daha fazla yol almaya neden olabilir.Bu meydan okumada yulaf ezmesini enerjinin vücuda yavaş yavaş sindirilmesini sağladığını unutmamak gerekiyor.Kontrolsüz enerji performansınızı düşürür.

 

KATKISIZ FISTIK EZMESİ

 

 

Doğal olarak katkısız fıstık ezmesi antioksidan vitaminler bakımından güçlü bir E vitamini kaynağı olması ile göz dolduruyor.

 

 

Fıstık yağ içeriyor olsa bile sağlıklı yağlar olduklarını bilmeniz gereken bir gerçeklik olarak karşımıza çıkıyor.Kolesterol seviyenizi baskılamak için fıstık alternatif bir yiyecek bunun yanında baskı altında kalan ve egzersiz sonrasında gereken iyileştirmeye ihtiyaç duyan hücrelerin korunmasını kolaylaştırır.

 

 

Her antrenman sonrası vücudun protein ihtiyacını karşılayan fıstık sağlıklı bir sporcunun enerjisini dengelenmesini kolaylaştıran dengeli bir atıştırmalık olarak görülmelidir.

DOĞAL YOĞURT

 

Koruyucu ve katkı maddesi içermeyen doğal yoğurt sporcular için dengeli protein ve karbonhidrat yüklü bir yiyecektir.

 

 

Bu bakımdan probiyotik etkileri ile bağırsakların rahatlamasını sağlamaktadır.Düzenli tüketilen doğal yoğurt yüksek amino asit değerleri ile performansa hizmet eden güçlü bir gıda.

 

 

Egzersizler her zaman yorucudur ve kasları stres altında bırakır ancak bu şekilde kas yapmak mümkün olabilir.Kas gelişimini desteklemek dengeli kalsiyum tüketmeyi gerektirir yoğurt bütün bu koşuşturmanın arasında yeni egzersiz çalışmalarına hazırlanmanızı kolaylaştırır.

 

ÇİKOLATA

 

 

Çikolata bütün sporcuların egzersizlerinde kurtarıcı en yüksek performans için yüksek kakaolu içeriği ile enerjiye destek verir.

 

 

Siyah çikolata ya da bitter çikolata olarak anılan değerli besin maddesi kan basıncını ve kolesterol seviyesini dengede tutmaya yardımcı olabilir.

 

 

Sıradan çikolataların yüksek margarin içeriyor, düşünürse seçici olmak ve antrenmanlarda performansı arttırmak istiyorsanız birkaç parça bitter çikolata ve ve sağlıklı kuru yemişler sizi biraz daha hedefe yaklaştırır.

 

KAHVE

 

Kahve birçoklarına göre yüksek kalori içerdiği için diyet listesinden çıkartılır.Bu yüksek enerji ihtiyacı ile yanıp tutuşan sporcular için geçerli bir kavram değildir.

 

 

Sporcular egzersiz çalışmaları için odaklanmalarını kolaylaştıracak yiyeceklere yönelirler.Bir fincan kahvenin katı yağları yakmakta yardımcı olduğu bilinen bir gerçektir.Kafein zihnin bedenle uyumunu hızlandıran bir uyarıcıdır.

 

 

Egzersiz sırasında bütün hareketlerde çeviklik ve pratik olmayı gerektiren uyanıklığa neden olur.Sade kahve içmek şeker ve süt tozu kullanmamak ayrıca bilinmesi gereken bir gerçek.

 

 

Herbalife bu konuda oluşan talepleri dikkate almış tri-blend isimli yüksek protein içeren kahveyi belli ülkelerde satışa sunmuştur.Umut ediyoruz ki Türkiye’de de yakın zamanda bu kaliteli protein içeren leziz içecek tüm insanların beğenisine sunulacak.

 

PATATES

 

 

Sporcu beslenmesinin temel besinlerinden olan potasyum kaynağı patatesin karbonhidrat içeren yüksek kalorili yiyeceklere göre vücudu tok tutmakta ve enerjiyi korumakta öncelikli bir gıda olduğunu bilmeniz gerekiyor.

 

 

Mutfak kültürümüzde de oldukça geniş bir alana hitap eden patates birçok yemeğin yardımcı besin ögesi olarak menülerde yerini bulmaktadır.

 

 

Antioksidan A vitamini ile vücudun genel yapısını korumayı kolaylaştıran patates iskelet sisteminin güçlenmesi ve sağlıklı bağışıklık adaptasyonunu kolaylaştırır.

 

 

Her sporcu için egzersiz eğlenceli yeni bir atılım yapılan her tür diyet programı sizlerin enerji seviyesini yükseltmeli ve her yerde performansınıza hizmet etmeli.İster bir yüzücü, ister koşucu olun kaslarınızı enerji ile doldurun.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Distribütörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.