SABAH ANTRENMANI ENEJİNİZİ ARTIRIYOR

SABAH ANTRENMANI ENEJİNİZİ ARTIRIYOR

SABAH ANTRENMANI ENEJİNİZİ ARTIRIYOR-0535 497 19 52

 

 

Sabahları berbat bir güne başlamak yorgun argın yataktan kalkmak en nefret edilen sabah klasiği olarak halen insanların gündemini meşgul ederken,çoğu insan güne daha iyi bir başlangıç yapmak için arayış içinde mücadeleye devam ediyor.

 

 

Sabah sabah egzersiz mi? nasıl olur demeyin.Askere giden insanlar çok iyi bilirler sabah erkenden kalkıp sabahın ilk ışıkları ile sabah egzersizi soğuk sıcak demeden bu insanların gelişimi ve güne daha enerji dolu başlamalarının formülüydü.

 

 

Gün geçti insanlar 30’lu yaşlardan itibaren fazla kiloları ile mücadele eder hale geldiler.Çoğu zaman yataktan gülerek uyandım diyebilen insana rastlamak çok güçtür.

 

 

Sabah saat kaçta uyanır ise uyansın artık insanlar güne başlamayı işkence gibi görüyor elbette her gün sabah askeri nizam ile gün yüzünü göstermeden kalkmak ve sabah koşusu yapmak her insan için mümkün olmayabilir.

 

 

Ama her gün uyanış saatinizi biraz daha erkene çekebilmek için biraz daha erken uyuyup güne aktif başlamayı kolaylaştıran sabah antrenmanı ile enerjinizi artırıyor olacak kadar bilinç sahibi olabilirsiniz.

 

 

Başarmak için başlamak gerekiyor her şeyden önemlisi vücut gelişimini desteklemek potansiyel mutluluk hissiyatını da geliştirebilecek güçlü bir atılımdır.

 

 

Her insan daha olumlu ve pozitif yönleri ile hayata üretken bakmalıdır, günün erken saatlerinde yapılan egzersizler enerjiyi maksimize etmeyi, ilerleyen saatlerde olası sarsıntıları başarıyla engellemeyi sağlayabilir. Her gün sabah güne mutlu, enerjik başlamanın rutin kazanımları için 3 farklı önerimiz var.

 

 

Sabah Antrenmanı Öncesi Beslenme

 

 

Sabah antrenmanı öncesi beslenme çok hızlı adaptasyon sağlayan güçlü bir yöntemdir.

 

 

Güne egzersizle başlamak isteyen insanların protein, karbonhidrat ve liflerden oluşan karma bir menü hazırlaması; tercihlerini genellikle şekerli, yüksek miktarda yağ içeren hatta basit Karbonhidratlar ile destekleyen klasik beslenme tarzına alternatif olarak sağlıklı bir tercih olacaktır.

 

 

Sabah egzersizleri güne sağlıksız yiyecekler ile başlayan insanların vücutlarında depoladıkları katı yağ birikimlerinin erimesini kolaylaştırabilir.

 

 

Şekerli ve yüksek karbonhidratlı yiyecekler zamanla; sabahtan uyanamamak, yorgun uyanmak, isteksizlik, adaptasyon gibi birçok probleme yol açar.

 

 

Sabah antrenmanında vücudu dingin ve istekli tutacak olan yiyecekler günün geri kalanında da dimdik ayakta kalmanızı kolaylaştırır.

 

 

Sabah Fitness Beslenme

 

 

Sabah fitness beslenme hepinizin heyecanlanmasına neden olabilir.Egzersiz doğal olarak enerji artışını destekler ve gerçekten sağlıksız ve gerek görülmeyen yüksek kalorili yiyecekleri tamamen hayatımızdan çıkarmak için bir yol olabilir.

 

 

Bir çok insan yalnızlıktan şikayet eder aslında insan sosyal bir varlıktır spor yapmaktan ve bilinçli olarak etrafında birkaç insanın daha olmasından neşe duyar.

 

 

Ekip çalışması gibi düşünmelisiniz her gün sabah kalp ritminizin yükseldiği, bütün kılcal damarların canlandığı müthiş bir egzersiz ve bunu her gün yapmaya devam ederseniz memnuniyet çıtanız biraz daha yükselebilir.

 

 

Sabah fitness yapmak kesinlikle sabah aç karnına ağırlık çalışmaktan daha iyidir diye düşünüyorum.Kişiden kişiye farklılık gösteriyor olsa bile sabah antrenman ne zaman yapılmalı diye soranlara, bana göre kendinizi hazır hissettiğiniz her an egzersiz yapmak için en uygun zamandır.

 

 


Sabah Kalkınca Spor yapmak

 

 

Hiç kimse İstanbul gibi büyük bir şehirde yoğun trafik içinde bocalamak ve işe giderken bir dolu sıkıntı yaşamak istemez değil mi? O zaman güne başlarken sabah kalkınca spor yapmak sabah trafiğinde bile daha sakin kalmayı başarmanızı sağlar.

 

 

Sabahları Avrupa yakası metrobüs durakları sanki mahşer yeri gibi kalabalık.İnsanlar gidecekleri istikamette boş bir koltuk bulma umuduyla diğer metrobüsü beklemek üzere kenara çekiliyor.

 

 

Oysa biraz erken kalkıp hiç değilse haftada birkaç gün işe yürüyerek gitmek birçok insanın bu karmaşadan uzaklaşmasını ve daha sağlıklı kalmasını sağlayabilir.En azından sabah stresi ile güne başlayıp iş yerinde öğleye kadar ruhen meşgul olmaz.

 

 

Özellikle sıcak havalarda sabah erken serin havada yürümek başlı başına bir antrenman sayılabilir.

 

 

Tamam şimdi kış aylarında yağış ve soğuk hava egzersiz için bir engel olarak görülebilir ama bir saat boyunca yürüyüş insanın daha dinamik kalacağını garanti eder.En iyi antrenman saati sizin için sabah işe gidiş yolculuğunuz olabilir bu yüzden daha sağlıklı bir rutine doğru sizi davet ediyoruz.

 

 

Her şey sizinle başlıyor birkaç gün ve devam eden haftalarda sabah antrenmanları kendinizi geliştirmek için bir spor salonuna da ihtiyacınız kalmaz.

 

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.