HERBALİFE YEMEK TAVSİYELERİ İLE ZAMANDAN KAZANIN

HERBALİFE YEMEK TAVSİYELERİ İLE ZAMANDAN KAZANIN

HERBALİFE YEMEK TAVSİYELERİ İLE ZAMANDAN KAZANIN

 

Hayat keşke basit bir tavla oyunu gibi zarları hep yüksekten atıp istediğimiz değerleri tutturduğumuz eğlenceli ve sıradan olsaydı.Kimse bu kadar zaman fakiri olmazdı, daha çok zaman ile kendisine bir şans daha verebilirdi.

 

 

Ancak maalesef çalışma şartlarımız, gelişen ve değişen hayat koşulları insanların sağlıklı beslenme düzeni ile arasındaki mesafenin daha çok açılmasını ve telafisi mümkün olmayan yemek yeme alışkanlıklarını insan hayatının bir parçası olarak dayatan bir şekil almış olmasını değerlendirmek gerekiyor.

 

 

Sadece bizim ülkemiz ile sınırlı olmadığını Avrupa ve Dünyanın farklı kıtalarında büyük ölçekli olarak yapılan araştırmalar fazla yağlı tüketimi, yüksek oranda sağlıksız besinler ile tuzlu yiyeceklerin rağbet gördüğü, yüksek şekerli gıdaların ayrıca mısır şurubu ile üretilen yiyeceklerin bolca tüketildiği bir toplum düzenine doğru kaymanın işaretlerini veriyor.

 

 

Yapılan geniş araştırmalar ile toplumlar içerisinde derinlemesine beslenme ve sağlıklı diyet uygulamalarına gerek duyulduğu ortaya çıkıyor.

 

 

Bütün mesele zaman kısıtlılığının insanları çabuk tüketilen sağlıksız gıdaları yemeye mahkum ediyor olması. Aşırı kilo problemlerinin ve ilerleyen zamanlarda obezite ve kronik hastalıklara doğru uzanan sevimsiz bir yolculuğun habercisi oluyor.İnsanların diyet konusunda kaliteli besinler tüketmeye ihtiyacı var.

 

 

Neredeyse bütün insanlar kaliteli bir hayat umut ediyor ancak beslendiği gıdaları değiştirmek, yaşam felsefesi üzerinde değişiklikleri kolay kolay kabul etmek istemiyorlar.

 

 

Belki telaş içerisinde birtakım diyet hesaplarını gözden geçiriyor olmaları kısa da olsa bir umut veriyor ancak sebze yemekleri, insanın evde yiyeceği aşı pişirmesi kadar doğal bir durum yok.Bazen sırf zaman bahane edilerek kabul görmeyen çözümler olarak ellerinin tersiyle itiliyor.

 

 

Sağlıklı beslenme yapabilmek için Herbalife yemek tavsiyeleri ile zamandan kazanın.Hayat kısa mutlu olmayı bilmek; beslenmeden vazgeçmeyi gerektirmiyor.

 

 

Haftalık yemek planları

 

 

Faydalı alışkanlıklar dengeli beslenme ve diyet çözümleri oluşturmayı daha kolay hale getirebilir.Bir haftalık beslenme planı yapmak neyi ne zaman pişirmek istiyorsanız evde yemek yapma işlemini eziyet halinden meziyet haline getirmenizi kolaylaştırabilir.

 

 

Örneğin 7 günlük bir plan içinde kendinize uyan basit yemek tarifleri için bütün malzemeyi liste yaparak tek seferde bir araya getirmek elinizin altında malzemeleri bir kap yemeğe dönüştürmek zaman içerisinde kilo kaybı yaşamanız için önemli bir adımdır.

 

 

Bütün yemekleri aynı gün yapmak zorunda değilsiniz

 

 

1 haftalık yemeği pişirip derin dondurucuda saklamak biraz eziyetli bir işlem, ancak bir haftalık yemek hazırlama eziyetine katlanmaktansa domates, biber, kırmızı et gibi malzemeleri ikinci bir pişirme yapabilmek için müsait zaman dilimlerinde saklama kabı içerisine azar azar hazırlamak daha kolaydır ve yorucu olmaz.

 

 

Artan yemekler kurtarıcı olabilir

 

 

Unutmayın sebzeler bir defa piştiğinde 3 defaya kadar ısıtılıp tüketilmesi muhtemel besin kaybı yaşamadan doyurucu olabileceği beslenme uzmanları tarafından kabul ediliyor.

 

 

Bir defa pişirilmiş ve servis sonrasında artan kısmı var ise değişik bir gün için derin dondurucuda saklanması ve tekrar ısıtılması sizin için problem olmaz ve ihtiyaç duyduğunuz anda bir kap yemek sizi bekliyor olacaktır.

 

 

Mevsiminde taze sebzeler yemek

 

 

Mevsiminde taze sebzeler hazır edilerek pişirmek için derin dondurucuda saklanırsa sizi dışarıda yemek yemeye mecbur bırakmayan bir alternatif olarak taze, hormonsuz, ve besin değeri yüksek gıdalar ile beslenmeye teşvik edebilir.

 

 

Herbalife formül 1 Shake

 

 

Acelesi olanlar için mükemmel bir doyurucu yemek.Bir öğünde ne kadar gıdaya ihtiyacınız varsa hepsi Herbalife Shake içerisinde hazır ve protein, mineral, besleyici ögeler içeren kalorisi kısıtlı, diyet yapmayı düşünenler için kilo vermeyi kolaylaştıran bir alternatif.

vanilyalı shake
Herbalife besleyici shake karışıı formül 1

 

Aperatif önemlidir

 

 

Sabahları acil beslenme planı içerisinde; protein, bolca lif içeren besleyici aparatifler tam tahıllı ekmek içerisinde hem doyurucu hem de zaman fakiri olan insanlara dışarıda kahvaltı yapmama alışkanlığını kazandırmaya yeter.

 

 

Çorba ve salata kalorisi düşük gıdalar

 

 

Zaman öyle hızlı kayıp gidiyor ki;bazen bir tas çorba yapmak birkaç kap farklı yemekler tasarlamak mümkün olmayabilir.Bu gibi durumlarda hazır çorbalar kurtarıcı olarak görülmemeli.

 

 

Klasik düdüklü tencerede sadece yarım saat içerisinde hazırlanan sebze içerikli baharatlı birçok çorba tarifi ve yanında leziz salata çok kısa sürede basit ama sağlıklı bir akşam yemeği için uygun olabilir.

 

 

İnsan yeter ki sağlıklı diyet tercihlerini yapacak kadar kararlı olsun gerisi zaten satranç tahtasının birer piyonu gibi yerlerini buluyor.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.