HERBALİFE İLE KİLO KONTROLÜNÜN BİLİNMEYENLERİ

HERBALİFE İLE KİLO KONTROLÜNÜN BİLİNMEYENLERİ

HERBALİFE İLE KİLO KONTROLÜNÜN BİLİNMEYENLERİ

 

 

Bayram kısa ve hızlı bir şekilde geldi ve gitti.Bayram süresince insanlar adet olduğu üzere ziyaretler gerçekleştirerek ya da sahillerde kısa ama unutulmayacak anılar biriktirerek hayatlarına devam ettiler.

 

 

Bayram sonrası yurdun dört bir tarafından gelen olumsuz hava koşulları ve iklim değişikliğine bağlı olarak ani yağışlar ve oluşan seller sonucu yaşanan zorluklar ülke gündemi haline geldi.

 

 

Lider beslenme olarak yaşanan olumsuzluklarda zarar gören tüm insanlara geçmiş olsun diyor ve en kısa sürede acılarının sarılmasını diliyoruz.

 

 

İnsan bedeni iklimsel değişikliklere karşı kendini korumaya alıyor.Kilo problemi yaşayan insanlar bunu en iyi bilen kişilerdir moral motivasyon ve psikolojik bir takım baskılar kişinin kilo almak ya da kilo vermek için giriştiği mücadelede önemli faktörlerdir.Kilo kontrolü bir bütündür demek doğru olur.

 

 

Bu nedenle kilo vermek isteyen insanlara birtakım sorular sorarak onları anlamaya ve dinlemeye çalışıyoruz.

 

 

Aslında kimsenin özeline girmek istemiyoruz bizim tek gayemiz insanların sağlıklı kilo kontrolü yapabilmeleri için bilinçli danışmanlık ederek hangi konuları nasıl işlediğimizi bilmeleri ve buna uygun olarak Herbalife ile amaçlarına ulaşmalıdır.

 

 

Peki biz işimizi yaparken nasıl bir yöntem uyguluyoruz ve insanlara ne gibi tavsiyelerde bulunuyoruz.İsterseniz bu yazımızda Herbalife ile kilo kontrolünün bilinmeyenlerini inceleyelim.

 

 

Herkes için beslenme

 

 

Çoğu insana sorarsanız beslenme ile ilgili olarak yaptıklarını paylaşmak istemezler.

 

 

Aslında bizim yaptıklarımız insanların hangi amaca uygun olarak beslenme yapmaları gerektiği konusunda rehberlik etmektir.

 

 

Bir takım insan fazla kiloları ile mücadele eder, bir başka grup ise vücut geliştirmek ile ilgilenir,bazı insanlar ise yorgunluk bitkinlik ve uykusuzluk problemleri ile bocalar durumdadır.

 

 

Herkesin kilo kontrolü hedefleri farklı olsa da bizim Herbalife danışmanları olarak genel ilkemiz herkes için beslenme odaklı çalışmalar gerçekleştirmektir.

 

 

Sonuçtan çok aslında ne oldu bizim için çok önemlidir, bir insanın sağlıklı ve istenilen ölçüde yaşam kalitesini arttırmak bizim gibi Herbalife yaşam koçları için önemlidir.

 

 

Bu nedenle sizlere çeşitli sorular sorarak aslında ne oldu tam olarak tespit etmeye çalışıp sizlerle birlikte hedeflerinizi belirlerken aynı zamanda kişisel ihtiyaçlarınıza yönelik planlar gerçekleştiririz.

 

 

Tüketilen yiyecekler sizi mutlu ediyor mu

 

 

Bizim için önemli soru tüketmiş olduğunuz yiyecekler sizi mutlu ediyor mu? Çünkü hangi yiyeceklerle besleniyor olduğunuz ve yediğiniz bütün gıdalar sizin bütün maddi ve manevi dünyanızı etkiliyor olacaktır.

 

 

Enerji seviyenizin düşük olması mutluluk önünde büyük bir engeldir.Gerçekten kilo vermek için çabalayan bir insanın enerjisinin dip yapması demek uyguladığı diyetle ilgili olarak çeşitli ipuçlarını bizlere sağlar.

 

 

Egzersiz ve hareketli yaşam daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar.Peki siz beslenme tarzınızda ne gibi bir değişiklik yaptınız da Kilo verirken enerjiniz düştü?Bunu hiç düşündünüz mü?

 

 

Çoğu zaman bizim ile iletişime geçen insanlar sadece ürün fiyatları ve ürün içerikleri ile ilgili merak ettiklerini sorup çabucak diyaloğu bitirmek isterler, ancak biz beslenme tarzını ve amaçlarını tanımadığımız bir insanın ne kadar sağlıklı beslenip ya da beslenmediği konusunda bilgi sahibi olmadan herhangi bir ürün tavsiyesinde bulunmayınız.

 

 

Bunun nedeni insanların amaçlarına uygun daha sağlıklı beslenebilmeleri amacı gütmemiz nedeni iledir. Bunun yanında Herbalife beslenme uzmanları tarafından zaman zaman düzenli beslenme eğitimleri almaktayız.

 

 

Neyi ne zaman yapmamız konusunda konunun uzmanı doktorlar tarafından verilen bu önemli bilgileri insanlara aktarıyoruz.Her bir insanın beslenmesi kendine özel kurallar içeriyor.

 

 

Başlangıçta müşteriler bizim onları tanımaya çalışırken psikolojik olarak ilk tepkileri; kişisel alışkanlıkları hakkında konuşmama ve bilgi aktarımında ketum davranış gösterme yolunu tercih ediyorlar.

 

Aslında bizim mesajla,telefonla ya da yüz yüze görüşmelerimizde üstüne basa basa anlatmaya çalıştığımız konu insanların beslenme alışkanlıkları konusunda fikir edinerek en doğru ürün ile kilo kontrolü sağlamaları için temel bilgileri kendilerine aktarmak, zaman içerisinde başarılı sonuçlar elde etmelerini sağlamaktır.

 

Herbalife kilo kontrolü rehberlik için sorularımız ;

Genel anlamda Herbalife rehberlik için sorularımız bütün insanlara ortak kalıplar içerisinde ne yapmaya çalıştıklarını öğrenmeyi amaçlayan birebir herkes için geçerli beslenme konusunda yaptıklarını gözden geçirmek amaçlı sorulan sorulardır;

  • Öncelikle genel olarak hangi konuya ağırlık veriyorsunuz kilo almak,kilo vermek veya vücut geliştirmek gibi.

  • Her insan için geçerli olan kural gün boyu ne kadar su içildiği konusudur ki kişinin ağırlığı ile orantılı olarak su tüketmesi gerekmektedir.

  • Günlük ne kadar uyuyor ve ne kadar düzenli uyku için özveri gösteriyorsunuz.

  • Hedeflediğiniz kiloya ulaşmak için olumlu alışkanlıkları kazanmak zaman ve sabır isteyen bir konudur bizimle birlikte sabır gösterip istediğiniz amaca ulaşmak ister misiniz.

  • Genelde kilo vermek isteyenler daha önce ne yaptıklarını başarı ya da başarısızlıklarını pek paylaşmazlar ama biz yine de önceden ne yaptığınız konusunda bilgi sahibi olursak daha fazla yardımcı olabiliriz.

  • Kadın ya da erkek bütün müşteriler hangi diyeti uyguladıkları konusunda açık olmalıdırlar çünkü hangi yöntemler işe yaramıyor ise ona uygun program uygulamaktayız.

  • Kilo vermenin ya da kilo almanın ne kadar zor olduğunu düşündüğünüzü birkaç cümlede anlatır mısınız diyerek insanların gerçekten ne düşündüğünü anlamaya çalışırız.

  • Kilo vermek için ya da kilo almak için ne kadar istekli ve kararlı olduğunuzu öğrenmek bizim için önemlidir.Çünkü gerçekten kararlı olmayan bir insan her pazartesi diyete başlayıp öğleye havlu atan insanlar gibi daha başlamadan vazgeçme taraftarı olabilir.

 

Herkes için beslenme değerlendirmesi şart

 

 

Bizler bütün insanlara açıkça neler yapıp neler yapamayacağımız konusunda bilgi vermek ile mükellefiz.

 

 

Kısa yada uzun vadede gerçekleştirmek istediğiniz planlarınızı sağlam temeller üzerine kurmak için yukarıda belirttiğimiz soruları samimi yanıtlayan insanlar ile birlikte değerlendirir sonuç almaları için elimizden gelen bütün gayreti göstermekteyiz.

 

Tüm zorlukların birlikte aşılacağını bilen insanlar küçük adımlar ile büyük başarılar yakalıyorlar bu konuda açıkça belirtmek gerekiyor ki insanların samimi ve iyi niyetli adımları birkaç hafta içerisinde kilo almak ya da kilo vermek ile ilgili mücadelelerini bekledikleri seviyenin üstünde başarılı adımlarla daha ileriye taşımaktayız.

 

 

Herbalife ile kilo vermek veya kilo almak kişinin beslenme ve yaşam tarzı alışkanlıklarının yeniden inşa edilmesi anlamını taşımaktadır.

 

 

Güçlenen vücut istenilen performansı göstermek için elinden gelenin fazlasını sergiliyor.Bu nedenle herkes için beslenme değerlendirmesi şart, gerisi size kalmış.

 

Herbalife Resmi Üyesi Lider Beslenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.