VİTAMİN TAKVİYESİ KULLANMAK HERKES İÇİN ÖNEMLİDİR

VİTAMİN TAKVİYESİ KULLANMAK HERKES İÇİN ÖNEMLİDİR-0535 497 19 52

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Kadınlar İçin 60 tablet

Vitamin Nedir?  

 

Vitamin nedir sorusunun yanıtı kısaca şöyle açıklanabilir; vücudumuzun temel ihtiyaçlarını karşılayan Makro besinler vardır protein, karbonhidrat ve yağlardan oluşan besinlerin vücutta işlenebilmesi bir dizi kimyasal işlem sonucunda gerçekleşmektedir.

 

 

Bir nevi enerjiye ve performansa açılan büyük kapı Makro besinlerden oluşmaktadır,ancak bu büyük kapının açılması için küçük bir anahtara ihtiyaç vardır.Vitamin takviyesi küçük ama değerli bir katkı sağlayabilir.

 

 

Tabi ki bu anahtar mikro besinler olarak adlandırılan vitamin ve minerallerden oluşmaktadır yani büyük işleri başarmak için küçük besin gruplarının da vücutta yeteri miktarda bulunması gerekmektedir.Vitaminler bu işlevsel yönüyle değerlendirilmelidir.

 

 

Vitamin ve mineralden uzak beslenme şekli hayatı olduğundan çok zora sokabilmektedir.Çoğu insana göre vitamin denildiği zaman sadece hasta olunca ya da vücut halsiz düştüğünde can simidi olarak görülen vitamin ilaçlarından ibarettir.

 

 

Oysa ki çoğu insan besin değeri yüksek gıdaları tercih ederek performans ve enerji için sağlıklı beslenmeye önem vermektedirler. 

 

 

Vitaminler konusunda aktif olan insanların daha detaycı oldukları sağlık ve beslenme konularını önemsedikleri bilinmektedir.

 

 

Normal yaşam koşullarında rutin evden işe- işten eve yaşayan insanların birçoğunun vitamin konusunda günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılamak ve daha iyisini başarmak gibi bir telaş içinde olmadıkları gözlemlenmektedir.

 

 

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Erkekler İçin 60 Tablet
erkek vitamin

 

 

Birçok meslek grubunda çalışan insan ile yüz yüze iletişim kurduğumuz zamanlarda daha çok tercihlerini kılık kıyafet alışverişleri ve günlük rutin olaylar dizisi olarak sıralıyorlar.

 

 

Beslenme bilinci denildiği zaman gündem konularını aşıp geçmesi söz konusu bile olmuyor.Bu bakış açısı ile insanların kilo alması yorgun halsiz düşmesi gibi birçok şikayet sürüp gidiyor.Makro besin tüketimi var.Peki ya vitamin takviyesi?

 

Sizde bu ortak şikayetlerden müzdarip bir hayat sürüyor ve çıkış kapısı olarak ne tür bir plan ile yola çıkacağınız konusunda tereddüt yaşıyor iseniz Aktif Yaşam tarzını benimsemiş bir çok insanın yaptığı gibi kadınlara özel ya da erkeklere özel multivitamin takviyelerini kullanabilirsiniz.

 

 

Beslenme konusunda vermiş olduğunuz açıklar düzenli spor ve bu değerli vitaminlerin hayatınızda denge faktörü olarak doğru diyeti ve performans kazanacağınız yeni bir rotayı hedeflerken yardım etmesi yüksek olasılıkla güncel meşguliyetler arasında kaçırmış olduğunuz fırsatları yeniden kazanmanızı sağlayabilir.

 

 

Gün içinde birçok insan neler yediği,ağırlıklı beslenme planında hangi gıdaların yer tuttuğu konusunda pek fazla fikri yoktur.

 

 

Bu nedenle günlük yemek yeme alışkanlıkları içerisinde multivitaminler sizin için sağlıklı bir adım olabilir her zaman doğru besinlerle yüksek hedeflere ulaşmak mümkün olabilir.Kısa vadede olmasa bile birkaç aylık süreçte vitaminlerin sizi nasıl değiştireceği konusunda deneyim sahibi olabilirsiniz.

 

 

Vitamin Takviyesinin Beslenme ve Vücut Performansına Etkisi

 

 

Mikro besin grubu olarak vitamin ve mineraller beslenme ve vücut performansı üzerindeki etkisi vücudun bütününü destekleyen fiziksel aktiviteleri yüksek performansa taşıyan önemli bir görevi üstlenmektedir.

 

 

İnsanlar her gün sadece yorgunluk ya da halsizlik problemleri ile başa çıkmak zorunda değiller dengeli beslenmenin bir parçası olarak vitamin takviyesi kullanıyor, neleri başarmanıza yardımcı olabilir kısaca değinelim:

 

 

  • Vitamin B kompleksi , tüketilen gıdaların işlenmesi için temel  gereksinimleri karşılamaya yönelik vücut fonksiyonlarına yardımcıdır. .

 

 

  • Kan hücrelerinin üretilmesi bakır, folik asit  gibi bileşenlere bağlıdır ki bunlar B vitamini ve B12 vitamin ihtiyacını ortaya çıkarır.Kırmızı kan hücreleri kaslara oksijen taşımak gibi stratejik görevi üstlenirler faaliyetlerini işlevsel hale getirmek için gereklidir.Kas gruplarının çalışırken enerji verimliliğini artırmaya yaramaktadır

 

 

  • E,A,C vitaminleri ve selenyum, çinko mineralleri vücudun hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir.Yüksek performans sergilemek isteyen aktif insanların vücut direncini kırmadan performanslarını devam ettirmek için vitamin takviyeleri alıyor olmaları,spor yapmayan insanların takviyeleri almalarına engel teşkil etmez her insan öyle yada böyle beslenme açıkları ile mücadele etmek zorundadır.

 

 

  • İskelet sistemi koskoca bir gövdeyi taşımakla kalmıyor gerektiğinde depoladığı kaynaklardan vücudun kalsiyum eksikliğine destek vermektedir.Diş,kemik sağlığı kalsiyum miktarı ile orantılı olarak gelişmektedir.

 

 

  • Vücudumuzun kaynakları kullanarak ortaya enerji çıkarması ve performansımıza hizmet etmesi beklenir ancak enerjiyi aktif edebilmek ve zindeliği artırmak için magnezyum gibi kaynaklara ihtiyacı vardır.Kimyasal olarak gerçekleşen olaylar silsilesinde magnezyum kilit görevleri üstlenir.

 

 

  • Aktif insanların güce en çok ihtiyaç duyduğu anlarda şalterin kapanması gibi ani enerji düşüşleri demek vücut direncinin de ani düşüşü anlamına geliyor.Vitaminler bu konuda da imdada yetişiyor hücresel boyutta gerçekleşen enerji açığa çıkması gibi durumlarda hücresel atıkların temizlenmesi ve toksinlerin bünyeden atılması gerekir burada E,C vitamini gibi antioksidanlar devreye girer.

 

 

İnsanların enerji ihtiyacı hep oldu ve olacak, vücudun temel gereksinimleri tüketilen gıdalardan karşılanamadığı durumlarda vitaminler ve mineraller ile takviye edilerek diyetten en yüksek performansı elde etmek mümkündür.

 

 

Spor hayatın her noktasında insanın sağlıklı ve formda kalmasını destekleyen ana argümanlardan dır makro ve mikro besinlerin karma çalışması ile ortaya çıkacak performans günlük hayatın bütün yükünü çekmeye çalışan tüm insanların dengeli bir hayat tarzı oluşturmalarına yardımcı olabilir.

 

 

Bütün gıdalar ve diyet uygulamaları her zaman istenilen performansı karşılamakta yeterli gelmediği durumlar olabilir vitamin takviyesi artı değer katabilir,beslenmenize sağlayacağı mikro besinler her gün biraz daha iyisini başarmanın formülü olabilir.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.