UYKUSUZ, YORGUN BİR BEDENİ YENİDEN GÜNE ADAPTE ETMENİN YOLLARI

UYKUSUZ, YORGUN BİR BEDENİ YENİDEN GÜNE ADAPTE ETMENİN YOLLARI

UYKUSUZ, YORGUN BİR BEDENİ YENİDEN GÜNE ADAPTE ETMENİN YOLLARI 

 

 

Yaz mevsimi çocuklar için eğlence, havuz başı ve deniz kaçamakları için idealdir ve bunu çok severler. Durum yetişkinler için hiç de öyle değildir.

 

 

Eğer bir anne baba olarak yaz boyunca çalışmanız gerekiyorsa ve uzun yaz geceleri boyunca oradan oraya aktivite programlarının arasında uykusuz yorgun bir bedeni yeniden güne adapte etmekte zorluk yaşıyorsanız, birbirinden farklı tavsiyelerimizi okumanız faydalı olabilir.

 

 

Aile olarak bir şeyler yapmak için herkes dört gözle yaz mevsiminin gelmesini bekliyordu evet çocuklar için göz aydın diyebiliriz.

 

 

Yetişkin insanlar için yazın gelmesi düğün mevsimi, tatil mevsimi hatta kış boyu dışarı çıkamayan insanlar artık zayıflamak için parkları, bahçeleri, yürüyüş parkurlarına hücum ediyor vaziyette. Bir koşuşturmaca’dır gidiyor.

 

 

Havaların sıcak olması yaz etkinliklerinin gençleri geç saatlere kadar dışarıda tutacak bir sürü program söz konusu.

 

 

Gençleri beklediği kadar sizi de gecenin geç saatlerine kadar ayakta tutacak etkinlikler var. 

 

 

Şimdiden söyleyelim siz hafif bir müzik eşliğinde ayaklarınızı kanepeye uzatıp televizyonda bir şeyler izlemeyi planlarken, küçük kızınız anne-baba akşama bizi konsere götür dediği zaman gidemem-yapamam denilmiyor.

 

 

Tabi haliyle bu kadar yoğun bir program sonrası eve gelinir de bir şeyler yemeden içmeden uykuya dalınır mı? Elbette bir şeyler yemeden içmeden yatıp uyumayı düşünen yok ki.

 

 

Tabii akşam yapılan onca kural hatasından sonra ertesi sabah için bir dünya iş sizi bekliyor ama siz henüz yataktan doğrulup kalkmayı başarmış değilsiniz.

 

 

Bu gibi durumlarda gün boyu sizi ayakta tutacak, motivasyonu arttıracak bedeninizi yeni güne adapte etmenin yolları burada.

 

 

GÜNE BİR BARDAK SU İLE BAŞLA UYANIK KAL

 

 

Sabahları alarm çalıyor ama sabah kalkmak çok zor oluyor.  Sanki günü yatakta geçirmek gibi bir niyetiniz mi var doğrulup komidin de duran suyunuzu yudumlamak ile güne başlayabilirsiniz.

 

 

İnsan bedeninin yüzde yetmiş oranında sudan oluştuğunu bilen bütün insanlar güne bir bardak su ile başlıyor ve uyanık kalmayı daha yataktan kalkmadan başarıyor.

 

 

Su sabahların en büyük kurtarıcısıdır, su içemiyorum nasıl başarabilirim diyorsanız 2 litre suyun içerisine 8 kapak Herbal aloe vera içecek ekleyip yine güne bu su ile başlayıp sıvı alımını arttırabilirsiniz.

 

Herbalife Herbal Aloe Konsantre İçecek

Aloe vera mükemmel Detoks etkisi ile vücutta birikmiş, bir gün öncesinin artıklarından ibaret ve yaşam kalitesini düşüren kötü maddelerin kolayca atılmasını sağlar.

 

 

DUŞ KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRIR SOĞUK SU İYİ GELİR

 

 

Yorgun geceden sonra sabah günün ilk ışıkları ile soğuk su ile alınan duş adeta şok etkisi yapar.

 

 

Vücut kan dolaşımı hızlanır ve gecenin verdiği vahamet ve güne adapte olmamak için kafa tutmak isteyen duygusal baskıyı insanın üzerinden alır ve uçurur.

 

Zaman insan için, zamanı doğru değerlendirmek için yorgunluğunuzu üzerinizden atmamız gerekiyor.

 

 

AKSİYON HER ZAMAN UYANIK TUTAR

 

 

Yetersiz uyku uyumak her zaman insanı Strese boğan duygu karmaşası yaşatan bir durumdur.

 

 

Uykusuz kaldığınız geceler sizi korkutmasın aksiyon her zaman uyanık tutar sabah kalktınız işe gitmek için Ankara İstanbul gibi büyük şehirlerde 7-8 kilometre yol yürümek normal bir durum haline gelmiştir.

 

 

Siz de işe gitmek için biraz erken çıkarak yürüyenler kervanına katılabilirsiniz.  

 

 

Hiç yapamadınız işe arabayla gitmek gerekiyorsa birkaç blog geride bırakarak minimum yürüyüş mesafelerini dikkat etmeniz bile sizi uyanık tutmak için yardımcı olabilir.

 

 

Soba, baca dumanı kalmadığına göre egzoz dumanından uzak bir yürüyüş akşam iş çıkışı yorgun bedeninizi ertesi günü hazırlayacak başlangıç ateşini yakmakta sizi o kasvetli yapıdan uzaklaşmaya davet ediyoruz.

 

 

YORGUN BEDENİ BESLENME DOĞRUCA HEDEFİNE GÖTÜRÜR

 

 

Karın doyurmak hiçbir zaman beslenme anlamına gelmemektedir. Bu nedenle yorgun bir bedenin yeniden güne hazır olması için beslenme doğruca hedefine götürür.

 

 

Normal şartlar altında Uykusuz ve yorgun bir beden için kurtarıcı olarak görülen kahve ya da enerji içeceği tercihi, hamur işi yiyecekler geçici bir enerji vermesi ile sizi bir iki saat uyanık tutmaya yetecek kaliteli besinler değildir.

 

 

Yorgunluk sonuçta sağlam bir sabah kahvaltısı ister bunun için; lif içeren yiyecekler, protein kalitesi yüksek besinler ve vücuttan toksinleri atacak kadar etkili vitaminlerin bulunduğu bir kahvaltı sizi yeni güne hazırlayabilir.

 

 

Ben bu kadar besin maddesinin hangi birini nerede toplayacağım diyorsanız  Herbalife sizin için toplamış ve bunun adı da Herbalife formül 1 besleyici Shake tabi bunun yanında gün boyunca enerjiyi düşürmek istemiyorsanız, Herbalife çay uyanıklık ve enerjik olma halini sürdürmenize yardımcı olabilir.

 

Herbalife çikolatalı shake

 

Dediğimiz gibi beslenme doğruca hedefine götürür.

 

 

Yanlış beslenme alışkanlıklarının ise götürebileceği tek yer öğleden sonra tamamen bitkin bir vücutla günü tamamlamaya çalışan üzgün bir bedenden başka bir şey olamaz.

 

 

Bu nedenle yoğun bir bir gecenin ardından kızartma, hamur işi gibi yiyecekler, şekerli atıştırmalıklar hiç uygun bir seçim olmaz.

 

 

KISA MOLALAR MOTİVASYONU ARTIRIYOR

 

 

Masa başı çalışan insanların en büyük problemi bilgisayar ile çok fazla haşır neşir olmaları ve bir de işin içine düşünce hiç mola vermeden işi bitirme gayreti ile davranmalarıdır.

 

 

Çoğu zaman uykusuz bir geceden sonra halsizlik yaşarken bilgisayar başında çalışmak hiç de çekilir bir durum değil. Bunu elimine etmek için kısa molalar vermek, bilgisayar başında abur cubur yeme alışkanlığından uzaklaşmak gerekiyor.

 

En azından yaz sıcaklarında yanınızdan suyunuzu eksik etmeyin mola vermek işinizi aksatmaz!! Panik Yok işler yetişir.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Resmi Üyesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.