KAHVALTININ OLMAZSA OLMAZLARI NELERDİR

KAHVALTININ OLMAZSA OLMAZLARI NELERDİR

KAHVALTININ OLMAZSA OLMAZLARI NELERDİR

 

 

Yeni günün olmazsa olmazı kahvaltıdır.Peki sabahların olmazsa olmazları nelerdir?

 

 

Herbalife sağlıklı beslenmeye adım atmak için önce sağlam bir öğün yemek gerekliliğini karşılayacak besinler ile kahvaltı yapılmasını öneriyor.

 

 

Onun için Herbalife öğün yerine geçen shake ile yapılan öğünlere her geçen gün artan talepler ile insanların arasında yaygınlaştığını görüyor ve şahit oluyoruz, genel anlamda sağlıklı kahvaltı yapan insanlar kilo yönetimi konusunda daha başarılı oluyorlar ve kilo alma eğiliminde de olmuyorlar.

 

 

Bunun dışında yeme içme alışkanlıklarını günün en önemli basamağını yani sabah kahvaltısını atlatıp düzenli öğün takibi yapmayan insanlar öğle ve akşam yemeklerini  kendilerine kurtuluş kapısı olarak görüyor.

 

 

Temel’de kaçırılan sabah yemeği bu öğünlerde telafi etmek mümkün olmuyor.

 

 

Düşünün ki bir sınava girmişsiniz 50 sorunun 25’ini yapmadan kalan 25 ile 50 soruluk puan çıkarmaya çalışılıyor.

 

 

Sizce ne kadar başarılı olunur. Sağlıksız diyet alışkanlıkları genelde basit karbonhidratlardan oluşur bunlar genelde yüksek miktarda şeker içerdiği için hem acıkma hissini artırır hem de dengesiz bir menü insanın günün geri kalanında performansını büyük derecede etkiler.

 

 

KAHVALTIDA NE YAPSAM

 

 

Kahvaltıya baktığınız yok mu? Yani iştahım yok mu diyorsunuz.

 

 

Bunun nedeni sabah sofralarınızda,gün boyunca şeker ve basit karbonhidrat içeren hamur işi ürünler ile aranızdaki bağı koparmak gerekliliği olduğuna işaret ediyor.

 

 

Bu tarz gıdalar memnuniyetsizlik duygularını yükselten ve sürekli dengesiz bir eğri doğrultusunda hareket edilmesini kolaylaştıran yiyeceklerdir.

 

 

Herbalife kahvaltısı sabah yemek masalarının vazgeçilmezi olmaya adaydır. Birçok insan vakti olmadığı için metrobüste, takside, vapurda simitle atıştırma yapmak zorunda kalıyor ve böylece istemeye İstemeye de olsa kilo almaya devam ediyor.

 

 

Çünkü insan yemek yemeye vakti olmayınca böyle yapmak zorunda kalıyor olabilir. Zor şartlar altında beslenen insanların hareket halinde bir araç içerisinde ya da ayak üstü bir yerlerde bir şeyler yediklerin de çiğnemeye vakti yoktur.

 

 

Zaten yediklerine bakıldığı zaman genelde basit karbonhidrat poğaça, simit ya da alelade hazırlanmış bir sandviç olduğunu fark edersiniz.

 

 

Bu durumda sabah öğünlerini pas geçmek ,hele her gün tekrarlanan bir koşuşturmaca içerisinde insan metabolizmasının tepki vermesine sebep oluyor, haliyle bağırsaklarda gaz oluşumu, kabızlık gibi kilit problemlerle sık sık karşılaştığımız durumlardır.

 

 

Herbalife kahvaltısı eden insanlar gibi kendinize bir ayrıcalık tanımanız olası bütün negatifleri üzerinizden atmaya yardımcı olabilir.

 

 

Makro ve mikro besinlerin bir arada sunulduğu Herbalife shake ihtiyacınıza cevap verebilecek yeterli besinler ile doludur.

 

 

KAHVALTI MENÜLERİ BELİRLİYOR EN İYİ SENİ

 

 

Aslında tecrübe en pahalı eğitimdir.

 

 

Bizden önce yaşayan kuşakları düşünün kahvaltı günün direğidir sözünü boş yere söylemiş olamazlar. Bugün gelişmiş ülkelerde sabah kahvaltıları üzerine binlerce makale yazan araştırmacı ve beslenme uzmanı var.

 

 

Herkes bu konunun üzerine yoğunlaşırken pek tabii sabah öğün menüleri belirliyor en iyi seni, yani ne yersen ne tüketirsen ona göre davranıyorsun ona göre yaşıyorsun demektir.

 

 

Kötü nitelemesi daha çok şeker ve şeker’e bağlı üretilen gıdaların kan şekerini çabuk yükselten yapıya sahip olmalarını nitelemektedir.

 

 

Sindirimi çok basit olan bu yiyecekler kısa vadede anlık enerji yükselten ancak sonrasında açlık oyunları gibi insanı inişli çıkışlı gün boyu kendisine mahkum eden bir yapıya sahiptir.

 

 

Bunun anlamı acıkan her insan tekrar şeker ve şeker’e bağlı basit karbonhidratları tüketme eğilimindedir.

 

 

Konuyu ters açı yapıp tekrar ele almak gerekirse sağlıklı lif içeriği yüksek Herbalife shake gibi gıdalar ile beslenen insanlar farklı bir tarza sahip oluyor zaman içerisinde tam tahıllı gıdaları benimsemiş ve beslenmeye verdikleri önem artmıştır.

Herbalife Heartwell

 

Bunun yanında lif içeriği yüksek yiyecekler denildiği zaman herbalife heartwell gibi gıda takviyeleri de sabah kahvaltılarında yemek öncesi tüketilebilecek, sağlıklı tam tahıllı, baklagiller ve sebzeler gibi sindirim sisteminde olumlu gelişmelerin ve rahatlamanın kaynağı olabilir.

 

 

Lif içeren gıdalar bağırsaklarda kanser riskini azaltabilecek gıdalardır.Her sağlıklı insan için günlük ortalama 30 gram tüketilmesi gerekliliği vardır.

 

 

PROTEİNLİ KAHVALTI İYİ GELİR

 

 

Sabah öğünleri insanların günlük her kilo için karşılanması gereken 1 gram ile 1.8 gram protein ihtiyacının karşılanmasını kolaylaştıran öğünlerdir.

 

 

Bu sebeple sabah kahvaltılarında hamur işi yiyecekler tüketmek yerine yumurta haşlanmış şekilde tüketilirse ortalama her bir yumurta için 7-8 gram protein almış oluyorsunuz.

 

 

Bu sadece bir örnektir yeterli protein almayı planlıyorsanız Herbalife Shake sabah kahvaltılarında protein ve lif içeriği ile size yardımcı olabilir.

 

 

Günün diğer öğünlerinde protein ve tam tahıllı ürünlerden oluşan yemekler ile kendinizi desteklemeniz için bir fırsat yaratabilirsiniz.

 

 

Bu şekilde vücut bütünlüğünüzü dengede tutacak ve kilo problemleri ile savaşmak zorunda kalmayacaksınız.

 

 

SAĞLIKLI YAĞLAR NE İŞE YARAR

 

 

Çoğu insan beslenme sohbetlerinde yağlı şeyler yemiyorum diye ifade ediyor ama aslında metabolizmanın gün içerisinde tüketilen bütün gıdaların büyük oranını katı yağa çevirebildiği bilinmemektedir.

 

 

Sık sık kilo problemi yaşayan insanlar ile karşılaşmak mümkündür,sağlıklı yağlar ne işe yarar hiç düşündünüz mü kilo problemi yaşamak her insanın karşılaşacağı can sıkıcı bir durum.

 

 

Sağlıklı beslenmenin bir parçası olarak fındık ezmesi,zeytin yağı, bitki tohumları ve yoğurt gibi gıdaların sağlıklı yağlar içerdiğini bilmeniz gerekir.

 

 

Kalp damar sağlığını korumaya yardımcı bu tarz gıdaların doygunluk hissini arttırdığı gün boyu enerjinizin düşmediği bir günü zamanlamayı kolaylaştırdığı, sağlıklı yağların faydaları arasındadır.Sabah kahvaltınızı buna göre şekillendirmeniz daha sağlıklı kalmanızı destekler.

 

 

KAHVALTININ ÖNEMİ

 

 

Dünya nüfusu ile eş zamanlı olarak ülkemizdeki obez insan sayısı her geçen gün önemsenecek sayıda artmaya devam ediyor.

 

 

Böyle bir süreçte dengeli diyetin önemi, sağlıklı kahvaltı alışkanlıkları gibi güncel yaşamın içinden konuların sizin için de önemsenecek gündem maddeleridir.

 

 

Sağlıklı beslenme alışkanlıkları zamanının geldiğini ifade ediyoruz güne iyi bir başlangıç yapmak sağlıklı bir öğün ile mümkündür.

 

 

Sabahları dengeli bir yemek günün geri kalanı için sağlıklı bir tercihtir. Sabahları sindirim sisteminin en hızlı çalıştığı saatlerdir.

 

 

Doğal insanın tabiatına uygun atıştırmalıklar ile doyurucu bir yemek herkesin olduğu kadar sizin de hakkınız. Evet iyi bir başlangıç yapmanın adı çoğu insanda olduğu gibi sizin için de Herbalife kahvaltısı olabilir.

 

 

Böylece sadece kilo kontrolü algısı ile diyet yapmaya çalışan insanlara bir önemli hatırlatmayı da buradan yapmış olalım.

 

Herbalife çikolatalı shake

Herbalife Shake kilo yönetiminde piyasanın bir numarası, insanların dengeli kahvaltı alışkanlıklarını Herbalife Shake ile sürdürdüklerini, sadece bir porsiyonda makro ve mikro besinlerden oluşan mükemmel bir kahvaltıyı 30 saniyede hazırlamak mümkün.

 

 

 

Dengeli diyetlerini sürdürdükleri için özgürce beslenme yapabildiklerini ve bunu sizin de başlayacağınızı bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Yaşam Koçu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.