SU SPORLARI VE FAYDALARI

SU SPORLARI VE FAYDALARI

SU SPORLARI VE FAYDALARI -0535 497 19 52

 

 

Küçük yaşta yüzmeyi öğrenen insanlar su sporları ve faydaları hakkında çok daha bilgi sahibidirler.

 

 

Su sporlarının çeşitli faydalarını şöyle de tanımlayabiliriz düzenli egzersizler ile kasların bütününün geliştiği,dayanıklılık ve kondisyonu bir arada harmanlayan su sporlarının yapısını iyi bilirler.

 

 

Su sporları vücudun duruşunu,bağışıklık sistemini güçlendirir.İnsan hareketsiz yaşamın verdiği negatifleri su sporları yaparak kas ve iskelet yapısının dinamizm kazanmasını kendi kendine takip edebilir.

 

 

Malumunuz olduğu üzere yaz mevsimi gençler, çocuklar bulabildikleri bütün sulak alanlarda ve deniz,göl kıyısı,havuzlarda hem serinlemek hem de yüzme yetisini geliştirmek için çabalıyorlar.Aslında gençlerin ve çocukların su ile olan bağlarını sıkı sıkıya bağlamak spor disiplininin bir parçası olsa gerek.

 

 

Aileler olarak düzenli spor yapma alışkanlıklarının çocukların gelişimine ve hatta ergenlik çağındaki gençlerin ruh ve düşünsel dünyasının gelişmesine büyük katkısı olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz.

 

 

Bir nevi çocukların gelişiminde faydalı hobileri kazandırmak psikolojilerinin fiziksel aktivite ile ne kadar canlandırılacağını görmek açısından değerlidir.

 

 

Yetişkinlerde ise su sporları birçok negatif vücut çelişkilerini ortadan kaldıracağı gün gibi ortadadır.

 

 

Düzenli olarak su sporları ile ilgilenmek kan dolaşımının ve genel vücut yapılanmasının yetişkinler için de kıymeti bulunmaktadır.Su sporları konusunda güncel en çok tercih edilen alanlar hakkında fitness ve su egzersizi konusunda yeniden fikir edinmenizi sağlayacak konuları tekrar denemenizi istiyoruz.

 

 

Bir profesyonel gibi düşünüp su egzersizlerinizi başlatmanızın vücut bütünlüğünü destekleyeceğini bilmelisiniz.Bütün mekanlar şu anda su sporları ile ilgilenmeniz için müsaittir.

 

 

Bu nedenle kendi gelişiminizi sağlamak için su sporlarına ilgi duymanız tembellik yapıp şezlong üzerinde bütün yazı geçirmekten daha iyi olacağını düşünüyoruz.

 

 

Fazla kilolar ile başı dertte olanlar kendi kendine yapabileceği basit su aktiviteleri sayesinde zevk alacakları etkinliklere sosyal çevrelerinde bulunan insanlarla birlikte katılabilirler.

 

 

Suda yapılan aerobik çalışmaları

 

 

Kilo vermekte zorluk çekenler için daha fazla kalori yakacak egzersizlere ihtiyaç vardır.

 

 

Bu nedenle normal aerobikten çok daha fazlasına ihtiyacı olan insanların suya karşı mukavemet gösterdikleri suda yapılan aerobik çalışmaları vücudun toparlanması açısından; kaslara yaptığı baskı daha fazla kalori yakılmasını ve vücudun esnekliğini korumasını kolaylaştırıyor.

 

 

Normal alışıldık yollardan kilo veremeyen insanların elbette beslenme konusunda yardım almaları gerekiyor. Ancak ne var ki sıradan yöntemler işe yaramıyorsa su sporlarını yeni bir alternatif yol olarak egzersiz planlarına eklemeleri özellikle göbek,basen gibi bölgelerde fazlalıkların ortadan kaldırılması için faydalı olabilir.

 

 

Kadınların erkeklere göre daha fazla dezavantaj sahibi oldukları vücut kaslarının azlığı ya da zayıflığı durumları su aerobik çalışmaları sayesinde iyileştirilebilir ve geliştirilebilir.

 

 

Kalp sağlığı açısından bakıldığında kadınlarda kondisyonu ve dayanıklılığı en üst seviyeye çekmek için suya karşı direncinizi arttırmak başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir.

 

 

Her şey vücudun güçlenmesi ve egzersizleri iyi takip ederek bilinmiş yöntemlerden farklı teknikleri kullanarak vücudunuzu yeniden tasarlamanızı ve kendi mükemmel çizginizi oluşturmanızı kolaylaştırabilir.

 

 

Tatil boyunca yapmanız gereken paralı bir aktivite grubuna katılmak yerine bulabildiğiniz ilk havuza atlamak ve orada suya karşı gücünüzü test etmek bütün vücudunuzun çalışmasına yardım etmek.

 

 

Yüzme su sporları arasında fark yaratıyor

 

 

Çoğu insan yüzme konusunda başarılı olduğunu söyler ama süreklilik gerektiren kararlılığı göstermez.Bu nedenle etrafınızda yaşayan insanların ne söylediği değil kondisyon ve gücün sizin tarafınızdan ne kadar arzulandığı daha önemlidir. Yüzmek dayanıklılık için vücudu ateşleyen bir etkiye sahiptir.

 

 

Her defasında biraz daha fazlası için kendinizi suya bırakmanız ve bir kulaç daha fazla ilerisini düşünmeniz gerekiyor.

 

 

Nefes almanız değişecek,vücudun daha verimli çalışması için kazanımlarınız arttıkça kendi silüetinize bakarken artık daha güven dolu hissedebileceksiniz.

 

 

Yüzmenin bütün vücut kaslarını ve iskelet sistemini tahmin edemeyeceğiniz kadar çalıştırdığı özellikle kollarda kalçada ve göbekte değişim yansımalarını her egzersiz sonrası gözlemleyebilirsiniz.Bu arada düzenli yüzme antrenmanları kilo verme konusunda da başarı yüzdenizi arttırabilir.

 

 

Suyun faydalarından kaçınmak yerine her zaman daha fazlası için doğanın size verdiği ücretsiz imkanlardan faydalanmak 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde kıyıya sahili olmayan birçok şehrimizde de havuz ve gölde yüzme imkanı mevcuttur. Vücudumuzun direncini arttıran ve vücuttaki fazla yağlardan kurtulmanın bir diğer şekli de yüzmedir.

 

 

Kürek sörfünü hiç denediniz mi

 

 

En çok rağbet gören su sporlarından birisi olan suda eğlencenin ve kondisyonun bir arada olduğu kürek sörfü bütünüyle vücudu çalıştıran dengenin ve gücün bir araya geldiği kardio çalışmalarının verdiği zindelik kadar rahatlatıcı, jimnastik kadar esnekliği destekleyen bir spor.

 

 

Ancak yüzme konusunda henüz tam olarak konuya hakim değilseniz kürek sörfünü denemeyiniz lütfen çünkü oluşabilecek denge problemleri ayrıca yaralanmalara neden olabilir.

 

 

Kürek sörfü vücudun her türlü zorluğa karşı mücadele kabiliyetini yükselten, kol ve omuz kaslarının güçlendiği hareketlerden oluşan,vücut direncini ve zayıf olan yönlerinizi görmenize olanak tanır.

 

 

Gençlerin kapalı spor salonlarında ter atmaları vücut geliştirmek için mücadele vermeleri güzel, bunun yanında su sporlarının katkısı salon sporlarından sıkılanlar için yeni bir alternatif olabilir.

 

Deniz yada yüzülebilen göllerin suyunda rahatlıkla kendinizi kanıtlayabilirsiniz.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Distribütörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.