SPORCU BESLENMESİ YAZIN TREND YİYECEKLERİ

SPORCU BESLENMESİ YAZIN TREND YİYECEKLERİ

SPORCU BESLENMESİ YAZIN TREND YİYECEKLERİ

 

 

Herbalife hayatın ta kendisi ve hayatınızın tam da en merkezi yerinde eğer spor yapıyorsanız zaman ve yer gözetmeksizin içinizdeki sporcuya ilham veriyor.

 

 

İnsan bir kere başladı mı artık hayatın anlamını spor ile bütünleştiriyor.Peki ama bu sıcak yaz günlerinde spor yapmak direncimi azaltır mı demeyin.

 

 

Sporcu beslenmesi var,her mevsimin kendine has avantajlarını kullanmasını bilin.Diyet şekliniz size güç versin.Spora olan aşkınız yaz günlerinde de devam edebilir.

 

 

Beyin her zaman en kolay çözümü pratik olanı seçer,karmaşık yapıları ve katı diyetleri hep yaptığı gibi bir şekilde servis dışı bırakır.

 

 

Spor öncesi sıcaklar performansınızı etkilemeden en iyisi için çalışmaya ve ter atmaya değer.Dün Ankara’da yaşayan Kick boks sporu ile yakından ilgilenen ve antrenmanlarda ter attıkça kendisini bulan bir arkadaşımız ile görüştük.

 

Herbalife CR7 Drive

CR7 Drive hakkında kulaktan dolma bilgileri bizimle paylaştı.

 

 

H24 Serisi Herbalife ürünü olan CR7 Drive hızlı ve atak sporcuların belirli mikro besin gruplarını almasına ve spor esnasında hidrasyona yardımcı bir içecektir.

 

 

Ancak şu iyi bilinmeli her sporcu beslenmesi için bir Herbalife ürünü bulunur sizin amacınıza uygun olanı tavsiye edilir.Bu sıcaklarda daha ne yapabilirim ve diyetime neler eklemeliyim düşüncesinde olan sporcular işte size spor için engel tanımayan yiyecekler.

 

 

SPORCU BESLENMESİ TERCİH EDİLEN YİYECEKLER

 

HİNDİSTAN CEVİZİ SUYU

 

Hindistan cevizi suyu yağlar açısından bakıldığında şaşırtıcı ve insanın içini rahatlatan değerler içeriyor.Kolesterol oranı 0, içerdiği Doğal şeker ile enerjinize faydalıdır.

 

 

A vitamini, D vitamini, kalsiyum, Demir, magnezyum içeriyor.Yaz sıcaklarında Hindistan cevizi suyu hayat realitesinin dışında Asitli içecekler ve sindirilmesi zor içeceklerden uzak durmak için sporculara sporcu beslenmesi için yeni bir alternatif sunuyor.

 

Hindistan cevizi suyu vücudun sulanması bakımından olumlu etkiler gösteriyor.Kan şekerinin dengelenmesi gibi faydalarının yanı sıra içeriğinde yüksek karbonhidrat olmaması nedeni ile gayet mükemmel bir içecek.

 

AVOKADO

 

Çoğu insan avakado meyvesini sadece Kozmetik sanayisinde kullanıldığını düşünüyor.

 

 

Avokado diyet listemizde her zaman güvenle yerini alabilecek sağlıklı bir meyvedir.Antioksidan vitaminler açısından B ve C vitaminleri avokado meyvesinde öne çıkıyor.

 

Sporcular avokadoyu kolesterol içermediğini bildikleri için sağlıklı yiyecekler arasında gösteriyor, doygunluk hissini uzun süreler korumanızı sağlıyor.Kas yapmak istiyorsanız doğal olarak avokado bir protein kaynağıdır, uzun müddet spor yapıyor iseniz sağlığınızı korumak, birikmiş yağları yakmak için gerçekten yüksek verimli bir seçenek.

 

YABAN MERSİNİ

 

 

Kardiyovasküler yapının korunması, kronik hastalıkların önlenmesi tamamen beslenme odaklı yaşamın bir parçası haline gelen Spor sayesinde günümüz hareketsiz hayatımızın enerjik değişim noktası haline geliyor.

 

 

Yaban mersini son yıllarda rağbet gören antioksidan meyveler arasındadır, artık insülin direnci olmayan insan kalmamış gibi gözüküyor çoğu zaman kolesterol ve insülin insan hayatının kalitesini belirliyor.

 

 

Sıcak havalarda vücudun hidrasyonu ve enerji seviyesinin yeterliliği beslenme tercihleri sayesinde şekilleniyor, yaban mersinini Spor öncesi tüketmek spor esnasında enerjiyi korumak vücudu toksinlerden arındırmak için faydalı oluyor.

 

 

KEFİR

 

 

Eski bir gelenek olan kefir artık; Probiyotik ihtiyacını karşılamak için de gündemimizde olan etkili bir içecek.Zayıflamak sindirim sisteminin çalıştırılması, vücuda yararlı bakterileri çoğaltmak sayesinde kolaylaşıyor.

 

 

Kefir tamamen metabolizmanın alerjenlere karşı korunmasını kolaylaştırabilecek yapıya sahip doğal bir içecektir.Spor yapmanın avantajlarını bilen insanlar vücudunu destekleyen besleyici gıdalar ile çıtayı yükseltiyorlar .

 

 

KİNOA

 

Yüksek protein açığı insan vücudunun günlük ihtiyacını karşılayan gıdalara yönelmemizi kolaylaştırıyor, daha çok karbonhidrat ve yağlı yiyecekler tüketen insanlar artık Kinoa tohumlarının vücutta temel aminoasit gereksinimini karşılamaya faydalı olduğu bilinci ile kas yapılanmasını güçlendirmek için tercih ediyorlar.

 

Kilo kontrolü için pek çok uzman tarafından onaylanan Kinoa bitkisi karma bir diyet uygulayan bütün sporculara değişik yemek kombinasyonları uygulamalarına olanak sağlıyor.

 

 

YULAF VE KURU MEYVE 

 

 

Spor yapan insanlar yulaf ezmesi ve ölçülü meyve kurusu ile hem sindirim sistemini maksimize ediyor spor esnasında da meyvelerden gelen zindeliği yaşıyor.Her şart altında performansı hedefliyorsanız kalori hesabı sizin işinizi kolaylaştırıyor.

 

 

Nitekim nasıl kilo kontrolü kalori kontrolü ile sağlanıyor ise zindelik ve performansın anahtarı da vücudun yaptığı çağrılar doğrultusunda beslenme aktivasyonu sayesinde gerçekleştirilebilir.Yulaf bağırsaklardaki kaygan yapıyı koruyor bu sayede dışkıların atılmasını kolaylaştırıyor.

 

 

Aynı zamanda kan şekeri ile olan problemleri çözmenizi sağlıyor, kuru meyveler ise başta belirttiğimiz gibi ölçülü miktarlarda yulaf ile harmanlanır ise çok daha pozitif bir etki sağlıyor.

 

 

Kuru meyveden kasıt kesinlikle ölçülü olmalı çünkü kuru meyveler gerçekten yüksek kalori ile ölçüyü kaçırmanıza neden olabilir bunun için detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Official Member

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.