KİLONUN NE ÖNEMİ VAR VER BİR PORSİYON DAHA

KİLONUN NE ÖNEMİ VAR VER BİR PORSİYON DAHA

KİLONUN NE ÖNEMİ VAR VER BİR PORSİYON DAHA

 

 

Bütün insanlarda yemek yemek; ayrıcalık ve mutlu olmanın bir parçasıdır.

 

 

Tüm bunlar güzel keyifli bir macera gibi, hele uzayıp giden sohbet var ise ne yediğini ne değiştiğini fark eden insanlar çoğaldıkça toplumda fark yaratmak adına bilgilendirici yazılarımızı paylaşmaya devam ediyoruz.

 

 

Herbalife beslenme felsefesinde insanın mutlu sağlıklı olmasını hedefleyen ortak amaçları birlikte başarmak,yola erkenden koyulmak en büyük hedefimizdir.

 

 

Aslına bakarsanız bütün kapalı ambalajlarda bir aldatmaca söz konusu birçok ürünün boyutu ve gramajı bizim neler yediğimiz konusunda kafa karışıklığı yaşamamızı kolaylaştırıyor.Kilo vermek nasıl zor olabilir birlikte bakalım mı?.

 

 

Market rafında bir paket aynı bisküviden 3 farklı boy ve gramajda bisküvi az tüketmeyi ve kalori kontrolünü başarı ile götürmek isteyen insanların bütün hayallerini suya batırıyor.

 

 

Neden mi böyle?

 

 

Hiç kimse ilk etapta küçük boy 1 paket bisküvi ile yetinmiyor.İllaki büyük boy paket göz kamaştıran ışıltısı ile sizi çağırıyor.

 

 

Bugüne kadar yapılan bütün alışveriş araştırmaları gösteriyor ki alışveriş için aç karnına markete giden insanlar hep daha fazlasını satın alıyor.

 

 

Bu tabii ki ayrıca tartışılması gereken bir konu asıl konumuz kilonun ne önemi var ver bir porsiyon daha seslenişleri ile insanların hep daha fazla tüketmesini ele almak düşüncesindeyiz.

 

 

Geneli ile tüketici davranışları söz konusu olduğunda hiç kimse kalori hesabı ile kilo arasında veya tokluk hissi arasında ciddi bir ilişki olduğunu pek düşünmüyor.

 

 

Genel olarak porsiyon büyüklüğü ve ambalajın boyutları doyurucu olarak lanse ediliyor.Daha büyük,dev porsiyon gibi gibi.

 

 

Karanlık bir tablo çizmek istemiyoruz aslında anlatmaya çalıştığımız şey insanın kendi kendisini kandırmasından başka bir şey olamaz.Belki tüketimin artışı firmaların kazanç hanesini dolduruyor olabilir.

 

 

İnsanız bu sizin gönül rahatlığıyla tüketim yapma özgürlüğü sahibi olduğunuzu belirtmiyor.Kendimizi pişmanlık duyguları ile her yemek sonrasında yargılamak çok zor olsa gerek.

 

 

Ama bu acınası serenat her gün aynı tempoda sürüp gidiyor.Bizim için porsiyon boyutları ve kalori hesabı kilo kontrolü açısından bütün insanları yakından ilgilendiren,en fazla dikkat edilecek problemdir.

 

 

Problemlerin çözümü insanın dengeli beslenme kavramını yeniden gözden geçirmesi ile mümkün olabilir.

 

 

KÜÇÜK, BÜYÜK, ORTA, HEPSİ BİR KANDIRMACA

 

 

24 yaşında hayatının baharında bir genç kızın boyu ve kilosu arasındaki dengesizlik birçok ruhsal probleme neden olurken her nedense gençlerde küçük, büyük,orta olarak belirlenen porsiyon boyutları artık masumiyetini kaybetmiş gözüküyor.

 

 

Çünkü artık sosyal medya güncel konuları anında gençlerin erişimine olanak sağlıyor.

 

 

Demek oluyor ki porsiyon boyutları bizim ile dost değil.Bu artık bir kandırmaca küçük,büyük,orta hepsi bir kandırmaca gibi ilgi çekici yaklaşımlar sayesinde anlıyoruz.

 

 

Nedeni ne olursa olsun bundan 15-20 yıl öncesinde bütün restoranlarda ve aparatif salonlarında bu kadar büyük servis tabakları,devasa tatlı servisleri bulunmuyordu.

 

 

Günümüz ortamında servis alışkanlıkları çok fazla erozyona uğramış gözüküyor.

 

 

Doyurucu Mega, Süper mega, Büyük boy gibi alışıldık satış operasyonları artık daha fazla tüketim için gençlerin de her geçen gün alışveriş yaptığı bu büyük pazarda daha fazla ilgi çekiyor.

 

 

Özellikle üniversite sayısındaki artış farklı şehirlerden eğitim için gelen gençlerin de dikkatinden kaçmıyor.Nerede tavuk dürüm,nerede döner var hepsi takip ediyor.

 

 

Asitli içeceklerin öyle kolay ve cazip fiyatlarla hatta bazı zaman promosyon uygulamaları ile gençlerin olduğu kadar yetişkin bireylerin de takdirini kazanmak için büyük,Mega, gibi satış pazarlama taktikleri kullanılarak albenisi artırılıyor.

 

 

Kimi zaman bir döner yanında neredeyse 1 litre asitli içecek servis ediliyor.

 

 

Burada önemsenmesi gereken bu tarz kandırmaca eylemlerine paye vermemek,asıl olan kendi menfaatine olan dengeli beslenme davranışlarını kazanabilmek.

HER İSTEDİĞİNİ YERSEN KİLO ALIRSIN HER İSTEDİĞİNİ GİYEMEZSİN

 

 

Sosyal medya bütün alışılmış davranışları altüst eden bir hız treni gibi.

 

 

Bütün insanların hayatında yerini almış durumda.Her ne kadar mağaza reyonlarını gezen kadınlar en çok büyük beden elbiseleri takip ediyor olsalar bile biz garip gerçeğin peşinden koşmaya devam edelim.

 

 

Artık ellerinde daha fazlası var çünkü cep telefonunun yaygınlaşması artık büyük beden elbise pazarlamacıları için mükemmel bir yöntem.Kıyafet bulamadım deme şansı kalmayan kadınlar sosyal ağlar üzerinde satış yapan firmaları gündemden düşürmüyor.

 

 

Yeme içme kısıtlaması önündeki kıyafet problemi böylece çözülmüş oluyor gerçekte sarkan basen,göbek gibi can sıkıcı durumlara değinen ismini paylaşmak istemeyen bir danışan kendi deyimiyle siyah giyinmekten bıktım,ancak yapabileceğim de çok fazla bir şey yok, yemek yemeyi seviyorum.

 

 

Ancak her ne kadar büyük beden kıyafet giysem’de sarkan kısımları kapatmam çok kolay olmuyor, bu işin beslenme tarafından çok damak tadı kısmı ile ilgileniyoruz diyor.

 

 

Sonuç;

 

 

Ortaya sağlıksız milyonlarca insan ve bir dizi problem çıkıyor diyerek sözlerini bitiriyor.Her istediğini yersen,her istediğini giyemezsin tümcesi olayın bütününü anlatıyor olsa gerek.

 

 

 

Herbalife Bağımsız Üyesi Lider Beslenme 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.