KİLO VERMEK Mİ İSTİYORSUN O ZAMAN DURMA KOŞ YADA YÜRÜ

KİLO VERMEK Mİ İSTİYORSUN O ZAMAN DURMA KOŞ YADA YÜRÜ

KİLO VERMEK Mİ İSTİYORSUN O ZAMAN DURMA KOŞ YADA YÜRÜ

 

 

Yazımızın başlığından da anlaşılacağı gibi kilo vermek istiyor ama amacınıza ulaşmakta zorluk çekiyorsanız bunun tek yolu alışıldık yöntemlerin dışına çıkmak olacaktır.

 

 

Beslenme odaklı, hareketli yaşamı hayatın gerçekleri arasında görmek yeri geldiği zaman koşmak yeri geldiği zaman fazla kilolardan kurtulmak için yürümek sizin daha hızlı kilo vermenize yardımcı olabilir.

 

 

Peki bu iki sağlıklı davranış arasındaki fark nedir.Aslında her iki alışkanlığı da düzenli bir aktivite haline getirmek bütün sorunların buhar olup uçmasını ve kilo verirken duraklamaları yaşamadan sağlıklı kiloya kavuşmanızı kolaylaştırabilir.

 

 

Koşmak belki ilk başta parlak bir fikir olarak gözükebilir ama yürüyüşte en az koşmak kadar etkili ve sağlıklı bir davranıştır.

 

 

Fazla kalorilerin yakılması siz hareketsiz kaldıkça zorluk seviyesini yükseltecektir.

 

 

İkisi arasında bir tercih yapılacak olursa bedenen neye hazırlıklı iseniz bu hareket tarzını benimsemek koşmak ya da yürümek arasındaki seçim tercihini kolaylaştırabilir.

 

 

Yaşınız, boyunuz, kilonuz burada önemli bir etki sahibidir.

 

 

Belki bu fikir verebilir

 

 

Çoğu insan için koşmak yoğun ve kas grubunun daha fazla stres altında kaldığı bir hareket tarzıdır yürümek ile kıyaslandığında daha fazla kalori yakmanız genel bir görüştür.

 

 

Yürüyüş ise daha yavaş süratle takip edildiğinden koşmaya kıyasla daha yavaş kalori yakılmasını sağlar.Kararlı bir insanın kalori yakmak ve fazla yağlardan kurtulmak için tercih edeceği her iki yöntemde de bir maraton koşusu ya da triatlet gibi yoğun olmasa bile sizi sonuca emin adımlarla götüreceğini bilmeniz yeterlidir.

 

 

Sakın ha çevreden gelen senin yaşın müsait değil, çok fazla kilolusun, yürümek yada koşmak için antrenman gerekir, hem senin tempon düşük gibi sizi yoldan alıkoyacak uyarıları dinlemeyin.

 

 

Hareket her zaman sağlığı ve mutluluğu yanında taşıyan bir eylemdir.

 

 

Hareket insanın doğasında değişime neden olur

 

 

Farklı görüşte spor uzmanları, yapılan araştırmalar en çok kaloriyi yakmak isteyen insanlara yol gösteriyor.Tempolu bir koşu yada tempolu bir yürüyüş her ikisi de normal hayat şartlarında hareketsiz kalan insanlar için uygulanabilir ve başarılı sonuçlar alınabilir.

 

 

Çok hızlı olmasa bile yavaş yavaş tempoyu artırarak koşu ve yürüyüş yapmak mümkündür.

 

 

Herhangi bir sebep olmaksızın mazeretlerin arkasına sığınmak yerine her bir kilometrede size olumlu katkıları günden güne artan aktiviteler başlarda yavaş yürüyor ya da hızlı koşamıyor olacağınıza inanıyor olsanız bile fikirlerinizin gelişmesi çok fazla zaman almayacaktır.

 

 

Koşuda olduğu gibi yürüyüşte de küçük limit yükselişleri her gün ne kadar kalori yakabileceğinizi, zamanla vücutta hissedilir incelmeyi görebileceğinizin işaretidir.

 

 

Yürümek için sporcu olmaya gerek yok hele kilo vermek istiyorsanız

 

 

Çoğu insan koşucu ya da yürüyüş profesyonelleri gibi profesyonel olmak zorunda değildir.

 

 

Ancak ne var ki aktivite sırasında kullanılan spor ayakkabıların yürüyüş ya da koşma aktivitesine uygun rahat ve bir daha ki hareketliliğe kadar sizi üzmeyecek ayakkabılar olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

 

 

Kilo vermek istiyorsanız koşarken yağların daha hızlı yandığını hissedersiniz.Yürüdükçe bedene serotonin salgılanması kilo kontrolü ve diyet için sarf ettiğiniz çabayı takdir etmenize neden olur.

 

 

Hızlı kilo vermek istiyorsanız her iki yöntemde kilolu insanlar için etkili bir tercihtir.Koşmak ya da yürümek arasında tercih tamamen sizin sonuçta kas kaybı yaşamamak, ilerleyen yaşlarda kalp damar problemleri gibi stres yapan hastalıklardan korunmak için de idealdir.

 

 

Her aktivite size yeni avantajlar sağlarken vücut yapılanmanızın her geçen gün gençleştiğini hissedersiniz.

 

 

Her türlü hava koşulu sizi etkileyebilir yazın sıcak, kışın soğuk havalar ya da yağışlı geçiş süreleri.Ama bu asla Herbalife formül 1 Shake kullanarak kilo veren insanlar gibi dengeli diyet uygulayan kişileri etkilemez.

 

 

Herbalife formül 1 Shake bir porsiyon içerisinde bir gün içinde ihtiyaç hissedilen vitamin, mineral, protein ve dengeli karbonhidrat ihtiyacınızı karşılamaya yeter.

 

 

Beslenmenizi Herbalife Shake gibi pratik ve hızlı hazırlanan besleyici gıdalar ile planlar iseniz attığınız adım daha sağlam olacaktır.

 

 

Kadınlar ya da erkekler bütün yıl boyu kilo alırlar ama bir türlü harekete geçmek cesaretini gösteremezler.

 

 

Aslında Herbalife ile eş uyumlu olarak hayatlarına hareket katan koşmayı günlük rutin haline getiren insanlar fazla kilolardan kurtulmakta normal beslenme ve diyet uygulamalarını tercih eden insanlara göre daha hızlı kilo vermekte başarılılar.

 

 

Yürüyüş yapan insanlarda ise zaman hızlı aksa’da kiloların kalıcı bir şekilde eksildiği görülmektedir her iki durumda da koşu için hazır olanlar koşmaya, yürüyüş için hazır olanlar yürümeye devam ettikleri müddetçe sistemsel olarak bir müddet sonra aynı noktada buluşuyor olacaklar.

 

 

Sonuçlar sizin için harika olacak Siz sadece kilo verme konusunda Herbalife ürünlerine yeterince inanın kendiniz için hareketi ihmal etmeyin hareketli sağlıklı kalmanız dileklerimizle.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Distribütörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.