KİLO VERMEK İÇİN BEŞ PARLAK FİKİR

KİLO VERMEK İÇİN BEŞ PARLAK FİKİR

KİLO VERMEK İÇİN BEŞ PARLAK FİKİR

 

Kilo vermek için vücudu dinlemek gerekiyor hangi yöntemlere hangi tepkimeler ile cevap veriyor bunu iyi anlamak ve çözüm için odaklanmak gerekiyor.

 

 

Kendi kendinize hayıflanmak yada vücudunuzla savaşmak yerine şartları tekrar tekrar gözden geçirmek kilo vermenizi kolaylaştırabilir.Bir kaç hafta hızlı bir şekilde 5 kilo vermek sizi heyecanlandırabilir asıl amaç beş kilo vermek ise doğru yerdesiniz gibi bir yanılgıya kapılabilirsiniz işte o zaman fit görüntünüz bir anda buhar olmasına çevresel mazeretler aramanıza da gerek yok çünkü oyunu başlatan da bitiren de siz oldunuz.

 

 

Eğer kilo vermeye devam etmek ve sağlıklı bir vücuda doğru ilerlemek ise amacınız şimdi yeniden başlama zamanı 10 kilo vermek için çıkmışsanız yola ve kilo vermeniz bir anda duraklamaya ve yerinde saymaya başlamışsa bu gayet doğal bir durumdur.

 

 

İstediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar bu macera bitmemeli hedeflerinizden sapmadan kilo vermenizin önündeki engelleri bir bir kaldıralım o zaman.Hızlı kilo vermek istiyorum demek yeterli olmuyor çünkü vücut her şey rutin hızda giderken kilo vermeniz bir anda durur bunun nedeni metabolizma hızınız ile ilgili olabilir kilo vermek için tükettiğiniz den daha fazlasını harcamanız ve yeniden metabolizma hızınızı yükseltmeniz hızlı kilo vermenize devam etmenizi kolaylaştırabilir.

 

 

Bir çok uzman diyetisyenin kabul ettiği bu durum can sıkıcı olabilir.Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler denildiği zaman günlerce aç kalarak bir gram bile kıpırdamayan tartılar tabi ki sizin de canınızı sıkabilir.

 

 

Günlük tartıya çıkmak yada haftalık takip artık bir yerden sonra tüm motivasyonu düşürebilir.Kilo vermek için diyet yaparken kalori kontrolü yapıyorsanız ve vücut tepkileriniz sanki zıtlaşma gibi bir durum sergiliyor ise işte çözüm burada.

 

 

Panik yok hemen içeride biriken depo edilmiş katı yağlardan ve fazla kalorilerden oluşan fazlalıklara karşı savaş açmanın zamanı gelmiştir, egzersiz seviyenizi ve kalori alımınızı kontrol ederek yola devam etmelisiniz.

 

 

Kilo vermek için spor yapmıyor ve her şeyin doğaçlama gelişmeler ile olmasını bekliyorsanız beklemeyin harekete geçmeniz için sizi tutan bir şey yok.Fazlalıkları yakmak için metabolizmayı zorlamak gerekebilir ama yolun sonunda galibiyet sizin olacağı için rahat olabilirsiniz.

 

 

İnsan kilo verdiği oranda metabolizma hızı ve günlük kalori ihtiyacı düşüş gösterir işte bu veriler üzerinden hareketle kalan fazlalıkları silkelemek gerekiyor.

 

 

Aynı hızda kilo vermeye devam etmek istiyorsunuz değil mi elbette hepimiz bunun olmasını istiyoruz.Su tüketimi,kalori kontrolü ve egzersiz gibi güçlü silahlarınız var,kilo vermek için diyet listesini tekrar gözden geçirmek gerekiyor demektir öyleyse;kaloriyi kısmak,günlük su tüketimini gerektiği kadar artırmak,spora vakit ayırmak kilo vermenizi yeniden hızlandırabilir.

 

 

O halde sonuç odaklı, metabolizmanızı hareketlendirecek olan,kilo vermek için beş parlak fikir size yol gösterebilir.

 

 

Günlük Kalori İhtiyacınızı Belirleyin

 

 

Günlük kalori ihtiyacınızı belirlemek için basit adımlar ile kolayca öğrenebilir ve diyetinizi bu şekilde yeniden tasarlayabilirsiniz.Sonuçta kalori alımınız fazla kiloların kalıp yada tamamen gitmesini belirleyecek olan en önemli etken.

 

 

Belki diyetinize başladığınızda metabolik hızınız 1800 kalori idi ama 5 kilo verdikten sonra 1500 kaloriye kadar düştü ve siz aynı oranda yemek tüketmeye devam ederseniz kilo vermenizin durması gayet doğaldır.Rutinden sıyrılmak için kaloriyi kısmak elinizi tekrar güçlendirir.

 

 

Herbalife Shake 

Herbalife çikolatalı shake

Milyonlarca insanın bugüne kadar öğün yerine geçen Herbalife shake ile sonuç aldığını belki görmediniz ama bugün sizin için yeni bir adım atmak için fırsat olabilir.

 

 

Günde iki yemek tüketmek yerine besleyici ve vücut ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek kadar besin ögeleri ile dolu bir porsiyon Herbalife shake ile kilo vermeye ve zincirleri kırmaya devam edebilirsiniz.

 

 

Unutmayın sizin rakip yok tek rakibiniz kendiniz olduğuna göre orantısız karşılaştırmalar ile kendinizi yıpratmaya da gerek yok.Karma diyet uygulamak meyve,sebze,köfteden ayrılmadan kilo vermek bu kadar zor olmasa gerek.

 

 

Hayır Demeyi Öğrenebilirsiniz 

 

İnsan herkesten önce kendisine hayır demeyi öğrenmeli bunun nedeni bir şeyler yerken içerken kimse silah zoru ile bunu bize yaptırmıyor ve sonrası yaşanan pişmanlıklar da fayda getirmiyor.

 

 

O zaman kalori ihtiyacınızı tespit ettiniz, günlük diyet için neyin olumlu neyin olumsuz olduğunu da biliyorsanız bunu yapmak zor olamaz.Kendinize hayır demeniz ve ihtiyacınız olmayan yiyecekleri de yemek zorunda değilsiniz.Bu sizin kendinize olan güveninizi de yükselteceğinden bir kaç güne her şey yoluna girer.

 

 

Spor En İnatçı Kiloları Eritmenizi Kolaylaştırır

 

Metabolizmanızın yavaş kalması kader değil bi gayret kas yapmaya odaklanmanız gerekiyor hemen öyle vazgeçmek yok madem yola çıktınız hakkını verin.Biraz karma egzersiz yapmayı deneyin bu sizin odaklanmanızı ve kilo vermenizi kolaylaştırır hem sıkıcı da olmaz.

 

 

Kas oranı yüksek olan insanlar daha hızlı kilo verirler.Metabolizmaları tekrar kilo almalarına müsade etmez.Yoğun eğlenceli egzersizler motivasyonunuzu yükseltir bir kaç haftada kendinizi tanıma ve neler yapabiliyorsunuz göreceksiniz.

 

 

Gerçekten Su İçiyor musun İçtiğin Miktarı Kontrol Ettin Mi 


Gerçekten hayret verici bir durum ne kadar su içiyorsunuz sorusuna yanıtlar çok içiyorum ama ne kadar dediğimiz anda cevaplar hiç ölçmedim oluyor, o zaman ne kadar su içiyorsunuz bunu ölçmek en uygun olan tercihtir.

 

 

Beden ağırlığına bağlı olarak spor yapan bir insanın her bir kilo başına 0,35 ml su tüketmesi gerekiyor yani klasik günlük 2 litre söyleminin üzerine çıkmanız gerekiyorsa çıkın ve bunu düzenli olarak takip edin çünkü yağların vücuttan atılması ancak su ile mümkün olacaktır.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.