HERBALİFE CİLT BAKIMI DETAYLARI

HERBALİFE CİLT BAKIMI DETAYLARI

HERBALİFE CİLT BAKIMI DETAYLARI

 

 

Cildimiz için artık yaz ayarları geliyor. Profesör Dr.İsmet Tamer cildimizi daha iyi, nasıl esnek ve genç tutabiliriz? Cilt bakımını tecrübesi ve konunun detayları ile aktarıyor.

 

 

Öncelikle vücudu dengeli beslediğimiz zaman sağlığımızın ve dinamik yapımızın aynası cildimiz ışıl ışıl oluyor.Temelde derinin yeterli miktarda protein ile beslenmesi kollejen üretilmesini kolaylaşıyor.

 

 

Cildimizin dış etkenlere karşı korunması ve elastik yapısı , kilo verme sırasında sarkmalar yaşanmasının önüne geçebilir. Estetik alanında uzun seneler çalışmış olan Profesör Dr.İsmet Tamer tecrübelerini aktarmaya devam ediyor.

 

 

Sosyal medyada yayınlanan hamaset dolu içerikleri dikkate almayın diyor bunun nedeni cildi içerden beslenme ile canlı tutmak gerekiyor gerçeği ortaya çıkıyor.Kırışıklıklara karşı mimiklerin kontrolü işinizi kolaylaştırabilir. Evet hep keşke genç kalsak istiyoruz.Evet 30 sene aynı formu korumak ciddi bir başarı sayılır.

 

 

Yaşınıza göre tanımlamalar

 

 

20’lı yaşlarda çok güzel gözüken yüz hatları ile dikkat çekebilirsiniz.Kemik dokusu ve yağ dokusu dengeli gözüküyor bu yaşlarda.  40’lı yaşlarda ise göz altı torbaları ve göz kenarlarında, burun ve dudak çevresinde oluşan izler çoğalıyor.Ellili yaşlarda ve 60’lı yaşlarda artık belirgin çizgiler, sarkmalar, kırışıklıklar olması ve kemiklerin belirgin hale gelmesi normal olarak gözüküyor.

 

 

Hareketli çizgiler alın bölgesinde ve kazayağı bölgesinde istemli ya da istemsiz hareketler yapıldığı zaman ortaya çıkan çizgilerdir.Özellikle kaş çatarak konuşan ya da gözlerini kısıp odaklanarak bakan kişilerde çizgiler kalıcı bir şekilde aynada karşınıza çıkar.

 

 

Boyunda, yanakta, aşırı miktarda Güneş’e maruz kalınca ultraviyole ışınlarının da etkisiyle arnavut kaldırımı gibi belirgin izler bırakır.

 

 

Cilt Yaşlanması

 

 

Cilt yaşlanması normal bir süreçtir, ancak genç yaşlarda sigara gibi kötü alışkanlıklar özgüven tamamlayıcı olarak görülüyor ama en büyük zararı cildimize veriyor.Duman Cilt gözeneklerini dolduruyor, cildimiz çok ince gibi gözüküyor ama çok hassas 7 katmandan oluşuyor.Deri hücrelerinde 21 günlük süreçte yenileme yapılmaktadır.

 

 

En genç hücreler daha elastik gözüken bölümü oluşturur.Yaşlanan hücrelerin ise elastik yapısı bozulur.Bu alan epidermis olarak adlandırılmaktadır.Onun altında ise dermes en altta ise cilt altı doku yani yağ dokusu da diyebiliriz.

 

 

Gelelim asıl meselemize dışarısıyla en çok temas halinde olan epidermis bölgesi’nin sürekli kremlerle ya da cilt bakımı yapılarak sadece bu bölgeyi korumaya almak cilt yapısını korumaya yetmeyeceğini bilmelisiniz.Yemekte neler yediğimiz, neler içtiğimiz çok daha önemli.

 

 

Cildi temelden beslemek bu olsa gerek.En tabanda bulunan yağ dokusu ise cildin korunması ve esnek yapısını koruyan en hassas noktalardan birisidir.

 

 

Birkaç A4 kağıdı kadar kalınlığı olan bu yağ tabakası inanılmaz bir teknoloji harikası gibi işlevler yapmaktadır.Kötü baktığımız zaman yaş ilerledikçe cilt altı yağları zamanla azalır.

 

 

Cilde zarar veren hareketler 

 

 

Yüzümüze olmayacak şekiller vermek vardır birde; öyle insanlar vardır mesela ağzını yüzünü başka taraflara kaydırır farkında olmadan.Gözünü kısar, kaşını çatık kaş yapar.Güneşte çok önemli bir şey.

 

 

Güneş dünyanın en büyük enerji kaynağıdır biliyorsunuz muhteşem bir şey.Güneş olmadan dünya donar yaşayamayız ama güneşin doğal ışığını Ozon tabakasına verilen zararlarla güneş ışıklarının zararlı yanlarının da  dünyaya filtreye uğramadan ulaşmasına sebep olundu.Güneşi cildimize zarar verecek hale getiriyoruz.Oysa ki

 

 

Güneş ışıkları belli bir dik açı ile gelmediği zamanlarda bile koruyucuları kullanarak dışarı çıktığımızda cildimize çok iyi gelir.Güneş D vitamini yapımı içinde büyük avantaj sağlar. Ama siz cildinizi korumadan güneşte kalırsanız ultraviyole ışınlara maruz kalıyorsunuz demektir.Yüz binlerce kilometre milyonlarca kilometre ötedeki Güneş’in etkisiyle mikrop hücreleri ölüyor.

 

 

Ancak cildiniz saatlerce güneşe karşı savunmasız kaldığında cildinizdeki hücrelerin her biri de güneşin zararlı etkilerinden maalesef etkilenmeye başlar. Buna dikkat etmek gerekiyor o yüzden koruyuculardan bahsedeceğiz biraz da; tabi ki bir de sigara var sigara ile 2 faktörlü zarar veriyorsunuz kendinize 1.sigaranın kendi içindeki 200’ün üzerindeki zararlı kimyasal madde ve toplamda 2 bine yakın madde var ama 200’ün üzerindeki kimyasal gerçekten kanserojen, toksik madde ve bunlar cildinize zarar veriyor.

 

 

Hem içeriden hem dışarıdan zarar veriyor 2.dumanıyla bir başka bir şey daha var sigara içenler bunu belki fark etmiyorlar ama çoğu zaman dışarıdan da dumanıyla cilt gözeneklerini dolduruyor. 

 

 

Gözünüzü kısıyorsunuz bazen tek taraflı bazen çift taraflı ne kadar çok kısarsanız gözünüzü maalesef göz çevresi kırışıklıklarınızda o kadar fazla olur.Bir de görme bozukluğu olan kişiler genç kızlarda bunu çok fazla görüyoruz.Fırsat bulursam eğer gördüğümde hemen uyarmaya çalışıyorum.

 

 

Şöyle şık bir gözlük alıp da gözlük takmak yerine ne yapıyorlar, arkadaşlar çoğu zaman şöyle bakıyorlar, miyop olanlar yani uzağı göremeyen insanlar Gözlük takmak yerine gözlerini kısarak ya da lensi belli bir seviyeye kadar katlayıp açısını ayarlıyorlar daha net görebilmek için.

 

 

Bu çok sık yapılan önemli bir hatadır, bazen farkına vararak bazen farkına varmadan yapılan hatalar.Sürekli gözünüzü kırpdığınız da yine Gözlerinizin iki tarafındaki O Ters üçgen maalesef kırış kırış olacaktır. Önce katmanlar halinde gelir küçük küçük.

 

 

Cilt gözenekleri önemli 

 

 

Burada tarif etmeye çalıştığımız deride zaten aralıklar boşluklar var bunların adına gözenek diyoruz biz, ama bir de düşünün bu gözenekler kirle dolduğunda yada makyaj yapıp temizlenmediği durumlarda gözeneklerin görünür kısmını görürsünüz ve oluşan kirliliği fark etmek zordur.

 

 

Bu gözenekler açık kaldıkça normalde Hücreler arası gözeneklerin açık kalmasını isteriz oksijen alabilsin ve daha fazla faydalanabilsin temiz havadan ve cildinizden  atılması gereken şeyleri atabilsin istiyoruz.

 

 

Ama eğer bu gözenekler olduğundan daha fazla açık kalırlarsa olması gerekenden daha fazla açık kalırlarsa içlerinde öncelikle cildin kendi salgıladığı yağın sayesinde esen rüzgarla kalkışan zerreciklerin yüzünüze yapışması gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir.Zaman zaman ellerimiz kirliyken farkına varmadan sürekli yüzümüze sürdüğümüz için ellerimizdeki pisliklerin yüzümüze cildimize yapışması işte cildinizin hastalanması için bir neden.Bunlar hastalık seviyesinde kendi kendimize ettiğimiz zararların sonuçlarını gösteriyor bize.

 

 

Cilt bakımı yeniden herbalife ile tanışın 

 

 

Evet 1500 1600 yıllarında Fransızların pudralanmış bembeyaz suratları gibi matlaşmış cilt çok çekici gelmez.İnsanlara sağlıksız gözükür geniş geniş gözenekler mesela yüzünüzün bütünlüğünü bozar simetrik de değilse çukur çukurmuş görüntüsü verir.Yorgun bir yüz ya da yorgun yüzü taklit eden bulgular bazen karşınıza gelir.

 

 

Mesela göz altlarında kocaman torbalar olduğu halidir ben size hipotiroid ile bilgiler anlatmıştım tiroid bezinin az çalışması durumu ve bazı fotoğraflar gösteriyorum bazen eğitimlerde oradaki yüzü hatırlayanlar vardır.Öyle kendini bırakmış göz altlarında kocaman yumruk gibi torbalar olan gözler aşağı sarkmış yorgun bir ifade bazen sıklıkla gençlerde olan bir durum vardır.

 

Herbalife Narenciye Özlü Parlatıcı Yüz Temizleme Jeli

Nedir o, göz koyulaşması, hem çökmesi, hem koyulaşması bana çok gelir göz altı torbası şikayetleri.Işık dolgusu ile düzeltmeye çalışırız.Alerjik bünyeli kişilerde olabilir bu insanların cilt bakım ürünlerini kullanırken dikkatli olması gerekir.Herhangi bir ürünü alırken alerjiniz var ise çok daha dikkatli olmalısınız.

 

 

Alerji testleri yapılmıştır dediğimiz pek çok güvenilir ürün bile piyasadaki hangi üründen alırsanız alın milyonda bir insanda alerji yapabilir. Eğer bu kişi sizseniz daha dikkatli hareket etmek, kremi boca etmek yerine,yüzünüzden başka bir yerde elinizde, kolunuzda hafif bir yerde test etmeniz.Daha güvenli olabilir.Cildiniz  Reaksiyon vermezse o ürünü kullanmak daha mantıklı olabilir. 

 

 

İnce çizgilerin oluşmasını engellemek için ne yapmak lazım? Öğrenmek lazım neden mi? Bütün bu konular herkeste gözükebilir ama bazı kişilerde acayip bariz hale gelebilir.Öyle ki işin içinden çıkamazsınız.

 

 

Hatta estetisyen uzmanları, cilt bakım uzmanları çözemez ve bir dermatologa yani cilt hastalıkları uzmanı Dermatolog Hekimi gibi uzman bir kişiye gitmek zorunda kalabilirsiniz. 

 

 

Cilt Tiplerini Bilmek Gerekiyor

 

 

Böyle durumları anlayabilmek için cilt tiplerini yeniden şöyle bir gözden geçirelim normal cilt kuru yada yağlı hissettirmez.Elinizle temas edince cildin her yeri homojendir. Homojen demek birbirine aynı demektir yani burası farklı şurası farklı değildir, her yeri olabildiğince baktığınızda gözenek genişlikleri hep aynı, baktığınız zaman elinizde temas ettiğinizde şöyle bakarsınız tutarsanız tutabiliyorsunuz. 

 

 

Elinizle temas ettiğinizde sanki yağlı bir şey yada zeytinyağlı bir şey tutmuşsunuz gibi kaymıyor bir de şöyle baktığımızda elinizin altında kütür kütür bir his var ise,elinizle her dokunduğunuzda pütür pütür kabuk kabuk sanki egzama olmuş gibi hissettiren, bir parşömen kağıdını tutuyor gibi hissettiren cilt tipi kuru ciltlerdir.

 

 

Kabuklanmış gibi değil elinin altından yağ varmış da kayıyor gibi olan yağlı cilt tiplerininde belirgin özellikleri vardır. Bu tip cilde sahip olanlar Kendine göre sorunlar yaşarlar ve dışarıdan ürün kullanırken de dikkatli olmak gerekir.Seçici olmak gerek yani hissetmediğiniz bu ciltlerde böyle bir sorun yoktur, normal ciltlere cilt bakımı ürünü kullanırken de dikkat etmek gerekir. 

 

 

Eğer yağdan zengin ürünü, yağ bazlı bir ürünü nemlendirici diye kuru bir cilde ya da az kuru cilde ya da normal bir cilde kullanırsanız aşırı yağlandırırsınız.Eğer kuru cilde değilde dediğim gibi normal cilde sahipseniz yağlı bir ürün kullanırsanız sorun yaşatır.Tam yağlı bir cilde sahipseniz aşırı yağlı bir ürün kullanmanız doğru olmaz. Sivilceler kabarmalar tıkanık yağ gözenekleri ortaya çıkar.

 

 

Bazen de hani böyle içinde narenciye özlü asit içeren meyve asidi içeren bazı ürünler vardır.Fazla yağı alsın diye kullanırsınız.Kuru bir cilde sahipseniz  kuru cilt daha da aşırı kuruyacağı için kızarıklıklar, yanmalar, kaşıntılar oluşur.İşte o yüzden cildinizi iyi takip etmeniz yada yardım almanız daha doğru olur.Eğer doku tamamen normal ise Normal cilt

 

 

Kuru cilt

Herbalife Koruyucu Etkili Nemlendirici SPF 30

 

Parşömen kağıdı gibi ince ince çizgiler var olabilir.Parşömen kağıdı gibi hissediyorsanız.Kütür kütür kabartılar var, soyulma gibi bulgular var, kuru bir cilt olabilir.Vıcık vıcık yağ kuşağı, tuttuğunuzda parlak pırıl pırıl parlıyor, yağın etkisiyle parıltılı bir görünüm var işte bunun içindir yine bunları ayrı ayrı çare bulunmuş, karma cilde  sahip olan insanlar ne yapacak?

 

 

Evet söylemeye çalıştığımız; bir kısmı yağlı bir kısmı normal ya da kuru olabilir.Alından çeneye kadar olan bölüm biz buna T bölgesi diyoruz.Genellikle burası yağlıdır, ilerden bakılınca parlar alnı, burnu ve çenesi.Çok sık kağıt mendiller ile bu yağı almaya çalışırsınız.Zaten burunda ve alında küçük küçük yağ bezeleri küçük küçük tıkanıklıklar çok sık görülür.Çenede çok sık sivilce çıkar.

 

 

Elmacık kemikleri ve yanakları aşağıya doğru buralarda tam tersine kurudur bazen de bayağı kurudur yani normalden çok . Buralar kırmızı egzama gibi soyulur böyle derisi kaşınır sürekli belirgin yağlar.

 

Herbalife Besleyici Gece Kremi

Karma ciltlere zorunlu kalmadıkça tek başınıza müdahale etmeyin.Hassas cilt dediğimiz zaman; mükemmel bir ürün alıyorsunuz, yiyorsunuz, ki bilmem kaç kez kontrol edilmiş,bilmem ne kadar özelliği olan bir ürün ve bunu siz kullanıyorsunuz. 100 binde 1, milyonda bir kişi bundan olumsuz etkileniyor.

 

 

Siz eğer doğru cilde doğru ürün kullanırsanız sorun yaşamayı beklemeyin.

 

 

Herbalife Skin Cilt Bakımı 

 

 

Herbalife Cilt serisi kutusunu ilk gördüğünüzde ne kadar kaliteli bir görüntüsü var olduğunu anlıyorsunuz.Herbalife ürünlerini üreten kişiler aylarca yıllarca çalışmışlar ve en ideal ürünü üretmek için bir sürü formülasyonlar geliştirmişler.

 

 

İşte bu çalışmalar sonucunda bizim için öyle bir imkan yaratmışlar ki cildinize bakıyor, besliyor, temizliyor, yaşlanmasını geciktirecek etkilere sahip, burada yaşlanma geciktirici etkiler içerisinde bahsettiğim şey bir cildin elastikiyetini artırmak, 2 cildin beslenmesine, metabolizmasını kuvvetlendirmek, 3 temizliğini yaparak yabancı maddeleri uzaklaştırmak.

 

 

Bunlar çok önemli antioksidan etki vermek neydi biliyorsunuz vücut canlı organizmalardan oluşur.Süreçte bir takım faydalardan söz edebiliriz, taze sebze meyvelerde bulunan C vitamini E vitamini gibi düzenli olarak ürünlerle bakım yaparsanız cildinizin görünümünde, pürüzsüzlüğünde, aydınlanmasında, ışıltısında ve sağlıklı parlaklığında dikkat çekici şekilde düzelmeler gelişmeler olabiliyor.

 

 

Aynı zamanda 7 gün içinde düzenli kullanıldığında ince çizgilerin kaybolmasına, kırışıklıkların incelmesine yardımcı oluyor bunlara hepiniz şahit olabilirsiniz.Yetmez mi? Bize göre yeter.

 

 

60 yaşındaki bir insanı 30 yaşında görünüme kavuşturmak gibi bir derdimiz yok.Yeter ki düzenli kullanın, peki 7 gün kullandık yeter mi? hayır bu ürünler dermo kozmetik sınıfına giriyor.Kozmetik uzmanları tarafından kullanılan ürünler gibi düşünün.Kozmetik kullananlar bilir bu ürünler makyaj malzemesi sayılabilir,nereye sürersiniz örnek göz makyajı yaparsınız.

 

 

Dermo kozmetik dediğimiz sınıf ise sadece görüntüye faydası yoktur.Cildinizde birtakım değişikliklere, pozitif değişikliklerine sebep olan yani düzenli kullandığınızda cilde iyileştirici daha güzelleştirici etkisi olan şeylerdir.

 

GÜZELLİK İÇİN DOĞRU CİLT BAKIMI

Böyle makyaj yaptığınızda kendinizi iyi hissedersiniz,ama akşama makyajı sildiğinizde siz yine aynı siz. Dermokozmetik ürünler kullandığınızda haftalar içerisinde aylar içerisinde bu ben miyim dersiniz. 6 ayda ne kadar değişmişim dersiniz.Bakınız bu kadar önemli bunun içinde ürünlerin hepsini dikkatli şekilde  kullanmak gerekiyor.

 

 

7 gün boyunca ürünler tavsiye edildiği gibi kullanılınca öncesi ile arasındaki farklar ne kadar fark etmiş gözüküyor.Bu çalışmalar 6 haftaya kadar, 8 haftaya kadar devam ettirilmiş.Herbalife ürünlerinin içerisinde bulunan bu özellikler sayesinde etkilerini sürekli devam ettirdiklerini fark edilmiş.

 

 

Ne var peki ürün özellikleri olarak bir kere dediğimiz gibi dermatolojik olarak test edilmiş ürünlerdir.Yani hiper allerjik kişiler dışında ciddi enfeksiyonlara, iltihaplara, sivilcelere, çıbanlara, egzamalara sahip değilseniz.

 

 

Mükemmel bir cilde sahip olabilirsiniz.Piyasada bir çok cilt ürünü yoğun şekilde paraben içerir.Ürünün üretilmesi ve saklanması ile alakalı bir takım maddelerde hesaba katılırsa;bu ürünlerin de uzun süre kullanıldığında cilde ve vücuda zararı olabildiği iddia edilir.

 

 

Herbalife skın serisinde sülfat yoktur ilave paraben eklenmez ürün kendi yapıldığı haliyle tükeminize sunulur. Ürünlerin çoğu tüm cilt tiplerine uygundur. Aslında hem erkek hem kadınlar için kullanıma uygunluk bize ayrıca güven veriyor.

 

 

Herbalife skın serisinde 15’in üzerinde vitamin ve bitkisel içerik var.Bu ürünlerin çoğunda her şeyden biraz C vitamini, E vitamini var.Yani antioksidan etkileri olan maddeler o yüzden de çok faydalı bir şekilde cildin yaşlanmasını engelleyici özelliğe sahip olmuş ürünlerdir.C vitamini ve protein cildin yapısında avantajlı destek sağlar.Hücresel olarak enerji verir sürecin daha verimli çalışmasını sağlar.

 

Herbal Aloe El ve Vücut Sabunu

Mitokondri ne kadar verimli çalışıyorsa sizin cildiniz de o kadar genç kalır ve uzun yaşar.

 

 

Bir de çok önemli ürünlerin çoğunda Aloe vera kökenli çok güzel çiçek özlerinden alınmış bir sürü kıvam verici destek maddeleri var.

 

 

Herbalife Nasıl Kullanılır 

 

 

Öncelikle Skin serisi 1 numara ile başlayacağız bir numara nedir bu 1 numara 1 numara temizleyici evet ister sabah yataktan kalktığınızda,ister gün bitti akşam eve geldiniz yatacak vakit mutlaka cildimizi temizlememiz gerekiyor.

 

 

Cildimizin temizliğini yaparken de cildimize bir ürün kullanırken de her zaman orada alttan yukarıya doğru ve yuvarlak hareketlerle cildinize en iyi yapabileceğimiz masaj budur.Hani konuşmanın başında bahsettik ya işte şöyle yapın çekiştirin bilmem ne yapın.

 

 

Böylece işte bir yüz yogası yapın bugüne kadar bilimsel olarak ispat edilmiş bir şey yok.Ama ispat edilmiş olan şey şu bildiğimiz cildi ne kadar aşağı çekersiniz sarkması o kadar fazla olur.Cildinize ne kadar orta hattan iki yana yada yukarıya doğru masaj yapar gibi ürün sürerseniz o kadar fayda eder.

 

 

Temizleyici ürün var Birisi aloe vera özlü rahatlatıcı yüz temizleme jeli diğeri narenciye özlü parlatıcı yüz temizleme jeli şimdi hangisini kim kullansın ne zaman kullansın burada devreye giriyor. 

 

 

Aloe özlü kullandığınızda cildiniz kuru ise ferah bir temizleme yapmış olursunuz.Farzedelim cildiniz yağlıysa ne olacak o zaman da narenciye özlü ürünü kullanmanız gerekir, ürünün içerisinde laktik asit ve Salisilik asit var.

 

 

Şimdi bunlar nedir cilt tabakasındaki ölü hücreleri bu yolla temizleriz.Yüz temizleme jeli kullandığımızda cildinizdeki aşırı yağı giderir o asit yapısı aşırı yağı giderir hücrelere hiçbir zarar vermez.

 

 

Sabah yataktan kalktınız ne olacak ki neyi temizlemem lazım söyleyelim; gece yatıyorsunuz ya Gece boyunca uyuyorsunuz nefes alıp veriyorsunuz, kimisi sigara içiyor sıkıntı yaşayabiliyor, kullandığınız tekstil ürünleri var işte çarşaflar, yastıklar vesaire bunlara cildinize temas ediyor.Bütün bunlar ne yapıyor biliyor musunuz?

 

Herbalife Skin

Yüzünüzde sabaha kadar birikiyor, diğer makyaj malzemelerinde olduğu gibi kir üzerine makyaj bir zaman sonra cildiniz nefes alamama durumuna düşüyor.İç temizlik işlemini yaptıktan sonra ikinci yapacağınız şey canlandırıcı bitki özlü ürünleri uygulamak olmalı.

 

 

Canlandırıcı bitki özlü tonik cilt için temizlik sonrasında hem sabah hem akşam yuvarlak hareketlerle sürülür ve bırakılır cildiniz onu emer cildin Ph seviyesi ideal hale gelir.Cildin asitliği, alkali ideal hale gelir.

 

 

Cildimizin hafif asidik olması lazım birincisi sağlıklı olsun, kirden Mikroplardan uzak kalırken, bu işlemi yaptıktan sonra üçüncü işlemde çizgi azaltıcı serum sonra onu bir temizleme pamuğu ile veya temizleme bezi ile temizledik ama toniği sürdük kaldı.Çizgi azaltıcı serum aynı şekilde çizgilerin üzerine yoğunlaşmak kaydıyla var.

 

 

Niye göz çevresine ayrı ürün var söyleyelim.Onların kutuları da diğerlerine göre daha küçüktür gördüğünüz gibi çünkü çok daha az miktarda kullanılır.Çünkü etken madde olarak da çok daha az miktarda bulundururlar.Göz çevremizdeki deri yüzünüzün diğer alanlarındaki cildinize kıyasla çok daha ince çok daha savunmasızdır.

 

Herbalife Skin Nemlendirici Göz Kremi

Çok daha korumaya ihtiyaç duyulan bir inceliktedir, işte bu dokuya özel çizgi azaltıcı sıkılaştırıcı göz jeli aynı zamanda akşam yatarken de nemlendirmek için nemlendirici göz kremi kullanmak lazım.

 

 

3. Madde ki normal cilde çizgi azaltıcı serum ile bir tutabilirsiniz göz çevresinde uygulamak kaydıyla nemlendirici göz kremi de cildi besleyen 5 numaralı kür ile cildi nemlendirme ve temizliğini yaptık, tonikledik.Çizgi azaltıcı serumu sürdük ve çizgi azaltıcı serum nasıl çizgi azaltıcı acaba bilen var mı? İçerisinde asit içeriyor işte o yüzden Kozmetik değil dermokozmetik bir üründür.

 

 

Cildimizde elastikiyet sağlayan gerginliği gençliği veren kollajenin içindeki temel maddedir.İşte o hassas bölgeleri kliniklere gittiğinizde binlerce lira para vererek enjeksiyonla özel olarak direkt uyguladığınız, kalıcı sonuçlar alabilmek için çizgi azaltıcı serum düzenli kullanılması gerekiyor.

 

 

Nasıl nemlendirici göz kremi, parlaklık veren günlük nemlendirici ya da koruyucu etkili nemlendirici ürünler ikisi arasında ne fark varsa ideal olarak yaz aylarında sıklıkla koruyucu etkili nemlendirici spf 30 tercih ediyor olmanız gerekiyor.

 

Herbalife Koruyucu Etkili Nemlendirici SPF 30

SPF koruyucu etkili anlamına geliyor yani Güneş koruma faktörlü demektir.15 Faktör altındaki güneş koruyucu kremler çok fazla etki göstermez onu söyleyelim. 15 ve üzerinde olmalı 30 faktör koruma ve üzeri iyidir.30’dan sonra öyle 50 faktör filan sadece bebeklere ilk 1 yaş içerisinde kullanılıyor.

 

 

Çünkü 30 faktör üzerinde sürdüğünüzde cildinize cildinizi güneşin faydaları etkilerinden de maalesef yararlanamıyor hale getiriyorsunuz.O yüzden dengeyi sağlamak adına gün içinde yaz aylarında, kışın dışarıda uzun süre kalacaksanız kapalı ortamlarda iseniz çok uzun süre kapalı ortamlarda kalacaksınız ya da cildiniz çok mat çok cansız gözüküyor ise O zaman da parlaklık veren günlük nemlendirici düzenli olarak her gün sabah bakımınızı yaparken uygulamanızı istiyoruz.

 

 

Gece geldiniz yüzünüzü ihtimamlı şekilde temizlediniz, bakımını yaptınız, yatacaksınız, yatmadan evvel gece uykunuzda cildinizi kendine gelebilmesi için ve kendini tazelemesini teşvik edebilirsiniz.

 

 

Mutlaka besleyici gece kremi kullanacaksınız uygulayacağınız şeyleri doğru uygulamayı ihmal etmeyiniz.Göz çevresine farklı cilt ürünlerini  sürerseniz ne olur; işte gündüz süreceğiniz bir şeyi cilt bakım ürününü yani nemlendirici göz ürünü yerine kullanırsanız!

 

 

Gözün üzerinde küçük sarı sarı lekeler çıkmaya başlar.Yağlanmalar baştan aşağı ondan sonra ne oldu ürün mü yaptı.Hayır ürün yapmaz ,yaptığınız hata olur.Dikkat ettiyseniz cildinizde yedi tabakalı hücrelerden bahsetmiştik.

 

 

Cildinizin üst tabakası sertleşiyor, ölüyor demiştik. Ölü hücreleri temizlemekten bahsetmedik işte ölü deri hücrelerini haftalık yapılacak bakımlarla yapmamız lazım geliyor.

 

 

Bu ilk 5 adım mutlaka her gün yapılacak böyle uzun uzun anlattığımıza bakmayın 5 dakikada biter bu cilt bakımı işlemleri.Haftalık bakıma gelince de haftada En az 1 ortalama 2-3 kere derinlemesine bir temizlik yapacaksınız ki cildiniz taptaze kalsın.

 

Herbalife Kırmızı Meyve Özlü Peeling

Temiz kalsın bunu da kırmızı meyve özlü peeling ile birlikte yapacaksınız, biraz evvel bahis ettik ya narenciye özlü parlatıcı yüz temizleme jeli içinde meyve asitleri var bu malzeme kimyasal değildir özde de yine meyve asitleri var.

 

 

Bunları yuvarlak hareketlerle cildinize bir maske gibi uygulayabilirsiniz biraz bekledikten sonra hafif yanma olduktan sonra duş başlığı ile özellikle öyle temizlediğiniz de ki çok etkili oluyor.Ilık su bile tertipli gelecek o sırada inanamayacaksınız.Cildimizi ovalayarak temizlemeye kalkarsanız inanın cildin üst tabakasını soyuyor ve düzenli yapıldığında ince çizgilerin de kaybolduğunu görüyorsunuz.

 

 

Bazen nane özlü arındırıcı kil maskesini de haftalık öneriyoruz.Gerçekten o gözeneklere kadar her yeri arındırıyor tertemiz hale getiriyor.Rahatlatıyor unutmayın haftalık yaptığınız derinlemesine temizlik işlemlerinden sonra mutlaka cildinizi bu işlemin arkasından bir nemlendiriciyle nemlendirmeniz lazım ki kalan hücreler üst tabakası soyulduğu için savunmasız kalmasın.

 

 

Çünkü bu işlemi yapıp direkt güneşe çıktığınızda neler olur; kızarıklıklar, alerjiler çıkar.Onun için mutlaka böyle bir işlemden sonra koruyucu etkili nemlendirici spf 30 ürününü kullanın. Özellikle de dışarı çıkacaksanız bu işlemlerden sonra istiyorsanız çizgi azaltıcı serum, nemlendirici göz kremi ile göz çevresi bakımı ile kendinizi desteklemeniz mümkündür.

 

 

Herbalife Bitkisel Aloe Serisi

 

Artık kendine özen gösteren Bütün erkekler cilt bakımı yapıyorlar.Demek ki erkeklerde iyi görünmeye ve iyi hissetmeye önem veriyor.Benim çok sevdiğim şu yeşil Herbal Aloe Özel serisi var bu seri inanılmaz güzel bir cilt bakım serisi ama nedense insanlar her aloe vera içerir ibaresi yazan ürünü aynı zannediyorlar.

 

Herbal Aloe El ve Vücut Şampuanı

Oysa ki gerçekten dışarıda gidip de milyonlarca lira ödeyip her yıl aldığınız ürünlere baktığımızda herbal aloe serisi kullanıldıkları yerler itibariyle mükemmel ürünler.Ne yapıyorsunuz işte şampuanı var cilt yumuşatıcı besleyici jeli var, el ve vücut yıkama jeli var, conditioner dediğimiz saç kremi tarzında şampuan sonrası bakım ürünü var, bir de günlük nemlendirici el ve vücut losyonu var.Bunlar haricinde Tabii sabunu var.Sabunu kullanırsanız kokusuna bayılıyorsunuz bunların içerisindeki kokular özellikle muhteşem.

 

Herbal Aloe Güçlendirici Şampuan

Cildinizde uzun sürede kalıyor, saçınıza günlük şampuan olarak kullanabilirsiniz, bu şampuan güçlendirici diye olumsuz etkilenmemesi doğru şekilde temizlenmesi için kullanacağınız bir şampuan.Saçı bununla yıkar ve saç derisine masaj yapabilirsiniz.Asıl bakımı yapan iki ürün de özellikle uzun saçlarda kullanılması saçın yapısını etkiliyor olması ayrıca avantaj.

Herbal Aloe El ve Vücut Losyonu

 

Eğer bu vücut yıkama şampuanını kullanırsanız ellerinizde, vücudunuzda, yumuşacık bir hisse kavuşacaksınız.İddia ediyoruz bu bundan sonraki süreçte sizde kendinize daha iyi bakabilirsiniz.

 

 

 

Lider Beslenme Herbalife Resmi Üyesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.