DİYETİSYEN GÖZÜYLE KİLO VERMEK

DİYETİSYEN GÖZÜYLE KİLO VERMEK

DİYETİSYEN GÖZÜYLE KİLO VERMEK

 

 

Panik yok işler yetişir.Diyetisyen Berrin Yiğit çok güzel bilgiler verdi.Yaz aylarında herkes program dahilinde tatil için kilo vermek istiyor. zayıflamanın zamanı geldi diyorsanız kendinizi daha iyi hissederek nasıl kilo verebilirsiniz?

 

 

 

Hemen paylaşalım,tatile gideceğim, düğünüm var, acilen kilo vermem gerekiyor!Evde kal sürecinde çok fazla kilo aldım, en az 5 kilo vermem, 10 kilo vermem gerekiyor diye düşünebilirsiniz.

 

 

 

Doğru kilo vermek için hayat boyu daha doğru yöntemleri öğrenmek gerekiyor.Yüksek beklentiler ve panik acilen kilo vermeye çalışan tüm insanların moral motivasyon duvarlarını yıkıyor.Unutmayın aç kalan beden; maydanoz diyeti, lahana diyeti, baharat diyeti gibi tuhaf ve kas yıkıcı diyetler yüzünden insan verdiği 1 kiloyu 5 kilo olarak geri alabilirmiş.

 

 

 

Herbalife hiçbir zaman mucize diyetlerin peşinden koşmanızı tavsiye etmez. Yaşam tarzınızı değiştirmek, sağlıklı kilo kontrolünü eğlenceli hale getirir.Önceki dönemlerde bir çok diyet denemiş olabilirsiniz.Kilolarınız yüzünden bazen çok fazla stres yaşadınız, yoruldunuz, diyete sebat etmediniz belkide.Kendi kilolarınız ile yüzleşmek gerekiyor.

 

 

 

Mevcut durumda motivasyonunu yükseltmek istiyorsanız kararlı ve samimi olmanız gerekiyor.Başarılı kilo veren insanlar ne yapılması gerekiyorsa; Herbalife yaşam koçlarının söylediği tüm uyarıları dikkate alıyorlar.

 

 

 

3 ay 5 ay ne gerekiyorsa hepsini yerine getiriyorlar. Zaman kısıtlaması tamamen ruhsal bir zorlama, kilo veremiyorsanız demek ki probleme çözüm yönünden incelememiz gerekiyor.Berrin Yiğit’in dediği gibi acele işlere şeytan karışır.Üstüne basa basa bağışıklık sistemini zayıf bırakmadan Nasıl kilo verilir bunu konuşalım.Panik yok.

 

 

 

Yeterli beslenme ve fiziksel hareket tüm kadınlar için yaş ve bedensel kapasiteye göre önce göz açlığından kurtulmak gerekiyor.Çok fazla tüketiyoruz, besleyici gıdaları tanımak, dengeli beslenme kriterlerine uymak gerekiyor.

 

 

 

Karbonhidrat, sağlıklı yağlar, protein ve vitaminler hepsi bizim için. Tek tip beslenme kesinlikle kilo vermeye yardımcı olmuyor.Vücudunuz mevsimine uygun renkli, makro ve mikro besinleri istiyor.Mutfaklarınız da bağışıklık sistemini kolayca destekleyecek birçok alternatif varken; stres kilo kontrolü olduğu kadar bazı hastalıkları da etkilemektedir.Mevsiminde ulaşabildiğimiz gıdaları tüketmemiz gerekiyor.

 

 

 

Öyle çok karmaşık ve Türk kültürüne ve beslenme alışkanlıklarına uymayan bir diyet zaten sürdürülebilir diyet değildir. Yabanmersini, Kuşkonmaz, Ekşikulak, Tarçın, Marul, Maydanoz, Salatalık, Domates hiç yabancı gelmiyor değil mi?. Ortak bir dili paylaşıyoruz.Hem ekonomik hem de sürdürmesi kolay.

 

 

 

Hareket edin denilince deliler gibi oradan oraya koşmanıza gerek yok.Bir hafta boyunca 150 dakika egzersiz hem negatif enerjiyi vücuttan uzaklaştırıyor, hem de pozitif kalmanızı kolaylaştırıyoruz.İnsan bedeni Televizyon karşısında saatlerce oturmak için Dizayn edilmiş değildir.Her gün 10000 adım önerisi zaten bilinen bir gerçek.

 

 

 

Artık şehir efsanesi olarak tarihte yerini bulmuş Kahvaltı yapmayın, kilo vermemizi zorlaştırır gibi bakış açısı da ortadan kalkmıştır.Sabahleyin vücut ritmini yakalamak için uyandıktan 1 saat içinde muhakkak dengeli bir kahvaltı gerekiyor.

 

 

 

 

Bal kaymak simit poğaça sadece karın doyurmaktan ibaret. Mümkün olan en iyi besleyici kahvaltıyı oluşturmak gerekiyor.Kahvaltı ettikten 2 saat sonra bir şeyler atıştırma ihtiyacı hissediyorsanız bu tamamen ne yediğiniz ile alakalıdır.Diyetisyen gözü ile HERBALİFE H24 SPORCU BESLENMESİHERBALİFE H24 SPORCU BESLENMESİ  sıkma portakal, reçel, beyaz ekmek kan şekerini aniden çıkartan basit karbonhidratlardır.

 

 

 

Haliyle yeme isteği hiç bitmez bir durum oluyor bu tarz beslenen insanlarda.Daha çok protein, vitamin, lifler ve minerallerden oluşan bir kahvaltı sizin gün boyu daha enerjik olmanızı sağlayabilir.

 

HERBALİFE SHAKE
Herbalife besleyici shake karışımı formül 1

Sabah kahvaltısı için en güzel öneri Herbalife formül 1 sabah kahvaltısı.Her insan için bir porsiyonda besleyici ve tokluk hissini yaşatan Herbalife kahvaltısı.İnsanlar evde Shake yapmayı bilmediklerinden, Herbalife yaşam koçlarından yardım alıyor.Farkında olmak bir tabak yağda yumurta ile bir kase yulaf arasındaki farkı yaşamak gerekiyor.

 

 

Mevsiminde tüketilen Çilek, böğürtlen, muz, vişne, elma birçok alternatif ile Herbalife Shake yapmak mümkün. Doymak mı?, beslenmek mi? Herbalife Shake size gerçek bir deneyim yaşatıyor.

 

 

En önemli konu başlıklarından su; vücudun temizlenmesi, beslenmesi ,bütün atıkların vücuttan kolayca uzaklaştırılması gibi faydaları ile diyet listelerinde Neden olmasın. Metabolizmanızı daha ileriye taşımak, cildinizi her aynaya baktığınızda daha parlak canlı görmek istiyorsanız su içmenin yollarını birlikte öğrenelim.

 

 

 

Suyla açlık krizlerini geçirmek, suyu yeri geldiği zaman alkali şekle getirmek için Herbalife Herbal Aloe tam bir yardımcı. Kabızlık vücut için ciddi bir tehlike bu konuda Herbalife yaşam koçunuzdan yardım alabilirsiniz.İkinci bir alternatif sıvı söz konusu olduğu zaman Herbalife çay zengin ve 3-5 aktarın bir araya gelip hazırlayamayacağı kadar sınıfının üstünde bir ürün.

 

 

Herbalife Çay sıcak yaz günlerinde gün boyu soğuk olarak tüketilebilen yağ yakıcı, ferah bir içecektir.Çok daha fazlası mümkün; meyveler ekleyerek sıcak çayınızı daha farklı tatlar ile tüketmek mümkün.

 

 

 

İnsan illaki beslenmesi ile bir diyetisyen ilgilensin ister.Peki verilen tavsiyeleri uygulamak önemli değil mi.

 

 

 

Gaz ve şişkinlik gibi problemleriniz varsa suyu yemeklerden önce içmek gerekiyor. Yemek sırasında sıvı alımı tavsiye edilen bir durum değil.Sıvı denilince her kişiden kişiye fark oluşabilir ortalama 35- 40 mililitre su her bir kilo vücut ağırlığı için önerilen tutarları karşılayabilir.

 

protein

 

Yemeklerden sonra meyve tüketimi kilo vermenizi zorlaştırır.Normal diyet yapanlar için protein; hayvansal gıdalardan, baklagillerden, lifler; sebzelerden, Karbonhidratlar ise kepekli gıdalardan karşılanmalı.Tok tutan Karbonhidratlar kilo vermeyi kolaylaştırır. Vegan beslenmesini düşünen insanlar için Herbalife Tri blend önerilmektedir.

 

 

 

Herbalife’nin beslenme alanında yaptığı araştırmaları sizlere aktarmak istiyoruz. Hayvansal gıdadaki Protein ve yağ dengesini ölçebilmek ve sürdürülebilir diyet uygulamak mümkün olmayabilir.

Herbalife Heartwell

 

Bağırsak sağlığı kilo vermenin formülü olarak görülmektedir.Heartwell bu noktada size yardımcı olabilir.İlerleyen süreçte bağırsak sağlığı için fermente gıdaların önemi daha fazla artmaktadır.

 

 

Herbalife Herbalifeline Max

Sağlıklı yağlar denildiği zaman Omega-3 öncelik grubu içinde olmalıdır. Berrin Yiğit semizotu gibi doğal kaynakları da tüketmeyi tavsiye ediyor.Kabak gibi sebzelerin müsil etkisi yarattığı, karaciğer dostu olduğu belirtiliyor.

 

 

 

Bağırsak florasının sağlığı için dereotu, maydanoz gibi yeşil, ödem atıcı sebzeleri de gözden kaçırmamak gerekiyor.Çilek, kiraz, vişne, ananas, erik, elma, yüz güldüren diyet arkadaşlarınız olabilir.

 

 

 

Diyet yaparken Ara öğün yapılır mı? Diyetisyen tavsiyesi elbet önemlidir.Çok fazla tartışma konusu ediliyor.Ara öğüne ağırlık vermek istiyorsanız sağlıklı ara öğünler oluşturmak, ana yemek ile aranızdaki köprüleri basit Karbonhidratlar ile doldurmanızı engeller.

 

 

Vücudunuzun şeker ile arasındaki bağımlılığı da Herbalife domates çorbası, Herbalife protein bar ara öğün için listenizde bulunması gereken bir alternatif olabilir.

 

 

 

Kişiye göre iki ya da üç öğün Ara öğün yapılabilir. Ancak ayar kaçtığı zaman kilo almaya devam edersiniz.Çünkü vücudu hep yeme odaklı, stres altına sokarsanız Kilo almaya devam etmeniz kaçınılmazdır.O zaman ihtiyaç duyduğumuz zaman ara öğünler oluşturmalıyız.

 

 

 

Ortalama bir diyet listesi düşünüldüğü zaman kişinin sabahleyin ne zaman kalktığı çok önemli bir gün boyunca karbonhidrat, protein, lif neye ihtiyacımız varsa ona dokanmak gerekiyor.

 

 

 

Diyetisyen Berrin Yiğit vitamin noktasında sebze meyvelerden tükeltilmesini tavsiye ediyor.

 

 

 

Tüketilen gıdanın bağışıklığı desteklemesi gerekiyor yeterli vitamin almıyorsanız,multi vitaminler Erkek ve kadınlara ayrı ayrı hazırlanmış Herbalife vitaminlerini önerildiği şekilde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 

 

 

Çok aşırı vitamin tüketimi elbette önerilmiyor, ancak yeterli su içen bir insanın ihtiyacı kadar vitamin tüketmesi, Omega-3 tüketmesi, takviye gıdalar tüketmesinin çok da büyük problem olacağını düşünmüyoruz.

 

 

 

Unutmayın kilo vermek istiyorsanız uyku kalitesi ve olur olmaz diyetlere inanmak gibi pasif hataları yapmanızı önermiyoruz.

 

 

Herbalife dengeli bir diyetin parçasıdır beslenme odaklı düşünürseniz kilo vermeniz daha kolay hale gelecektir.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.