HERBALİFE BESLENME SOHBETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

HERBALİFE BESLENME SOHBETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

HERBALİFE BESLENME SOHBETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Artık tüm insanlar beslenme, egzersiz ve yaşam tarzı olarak çok farklı ihtiyaçları olduğunu fark ediyor ve etmek zorunda.

 

Sağlıklı yaşamak, sağlıklı beslenmeye, mutlu güzel bir hayata kavuşabilmek için herkesin bu basit kuralları yaşam biçimi haline getirmesi gerekiyor, istikrar önemli basit kuralları bir şekilde hayatında tutması gerekiyor.

 

Arkadaşlar dengeli ve sağlıklı beslenme deyince ne anlıyoruz? Çok basit bir şey, dengeli beslenme beslenme için de neler var düşünün; Proteinler, karbonhidratlar, yağlar biz bunlara Makro besinler diyoruz. Günlük hayatımızda yediğimiz her şey deyince aklınıza ne geliyor?

 

Et,süt,tavuk,balık,meyve ve sebzeler geliyor ama en yüksek oranda esansiyel amino asit dediğimiz vücudumuzun ihtiyacı olan protein içeriyor mu.Bunların dışında yok mu çok güzel yiyecekler, uzun mu yaşayacaksınız?

 

Bitkisel proteinler var ,yeterli karbonhidrat almamız lazım ki bu karbonhidrat bizim günlük aldığımız proteinin vücudumuzda olması gereken yere gitmesini sağlasın.Eğer yeterli karbonhidrat almazsanız aldığınız proteinler maalesef enerji amaçlı kullanılır ve maalesef vücudunuzun kendini yenilemesi, tazelemesi yeni kas yapılması, hasarların iyileştirilmesi, hastalıklara karşı koruma gibi görevlerini proteinler yerine getiremezler.

 

Yağlar var ikiye ayrılıyor.

 

Doymuş ve doymamış yağlar basitçe benim gözümde böyle olmaz sakın yemeyin diyenler var.Bir de olmaz kaşık kaşık tereyağı yiyeceğiz mutlaka yiyelim diye ısrar eden uzmanlar.Halbu ki böyle bir şey yok ben hayatım boyunca klinikte hastalarıma tavsiyelerde bulundum.

 

Her zaman ne aşırı uçta nede arkada kalmamalı ortalarda dengede durmak lazım.

 

Efendime söyleyeyim işte; Trabzon’un Giresun’un tepelerinde bağlık bahçelik muhteşem Doğada yaşayan anneannenizin en doğal şekilde beslediği koyunlarından, ineklerinden aldığı sütle evde yaptığı tereyağını yiyeceksiniz.

 

Mükemmel bir besin mükemmel bir kaynak.Eğer siz şöyle güzel derin denizlerden tutulmuş yağlı balıkları ızgara veya buğulama sağlıklı şekilde pişirerek yiyeceksiniz mükemmel bir omega-3 kaynağı iyi şeyler.

 

Ama siz markete gidip de margarinleri alıp o margarinler ile yemek pişirecekseniz, bu kızartma yağlarını boca edip sürekli yemeklerinizi onlar la hazırlayacaksanız işte bu kötü.

Çünkü yağlar kendi içinde doymuş ve doymamış olarak ikiye ayrılıyor. Ne kadar az Doymuş yağ alırsak o kadar iyi, onu da almamız lazım ama az alınır.Sağlıklı olanlar var ama onları bile abartılı kullandığınızda vücutta sıkıntılar yaşanıyor.

 

Neden söylüyorum bunu; ben söylüyorum ama herbalife uzmanları çoktan çözmüş dengeli beslenmeyi ve insan vücuduna faydalı gıdaları.Ürünlerin içindeki bazı küçük şeyler var.Bir kaç örnek vereceğim birazdan.

 

Neden mi herbalife’ın mesela Omega-3 için içinde şu var mı bu var mı? var ne var elbet doğal olarak domuzdan elde edilmiş jel değiller.Farklı yollardan elde edilmiş saf omega-3 var bu doğrudur jel kapsülü Müslümanların kullanabileceği şekliyle sunuyor bu çok güzel.

 

Herbalifeline video izleyin

Katı besinler; açıklamak babında vücuda giriyor sindirim sisteminden geçiyor parçalara ayrılıyor.Proteinler amino asitlere ayrılıyor. Karbonhidratlar glikoza kadar yani şekere kadar parçalanıyor.

 

Yağlarda yağ moleküllerine değin parçacıklara ayrılıyor,bunlar bağırsaklardan kana geçiyor ve vücudumuzda gözle göremediğimiz küçücük hücrelere kadar ulaşıyor.Göremediğimiz bu minicik parçacıkları kullanabiliyor hücrelerimiz.Hücrelerimizin içerisinde bunların kullanılabilmesi için bazı yedeklere ve yedeklenmeyen günlük alınması gereken ek Gıdalara ihtiyacımız var.

 

Eğer bunlar yoksa vücudunuza aldığınız protein, yağ ve karbonhidrat hiçbir işe yaramıyor. Peki nedir bu kıymetli şeyler bunlar; mineraller ve vitaminler evet envayi tür mineral ve vitamin var A’dan başlıyor A vitamini ,D vitamini,E vitamini,C vitamini,K vitamini…..

 

Vitamin çok önemli çünkü yağda eriyen vitaminler yeteri kadar alınmalı fazla alınırsa sıkıntı yaratabilir.Bir de B1’ den başlayan B17-B18’e kadar giden bir durum var ama biz B1 den B12’ye kadar olanlarını bilsek yeter.C vitamini var değil mi ?Efendime söyleyeyim ondan sonra birkaç tane de farklı isimlerle algıladığımız koligatif dediğimiz, biyotin dediğimiz şeyler var bunlarda arkadaşlar farklı vitamin gruplarıdır.

 

Vitaminler ve kalsiyum fosfor, demir iyot efendime söyleyeyim magnezyum gibi daha ismini sayamadığımız mineraller bir arada.

 

Proteinler, karbonhidratlar ve yağların vücutta kullanılmasına yarayan mikro besin maddeleri. Aksi takdirde ne yerseniz yiyin işe yaramaz.

 

Sağlık çok güzel bunların tabi hepsinin etkileşimde bulunduğu şey su, su hayat niye mi?

 

Vücudumuzun yüzde altmışı su.Evet su olmasa vücudun hareketli yerleri ve cildiniz elastik olamaz.

 

Peki biz bunlarla besleniyoruz da gerçekten dengeli ve sağlıklı besleniyor muyuz.İnanır mısınız bundan 5-6 sene öncesine kadar işte 30 yıla yaklaştı meslek hayatımda.

 

Gayet bu işin içinde işi bilen bir adam olarak çok güzel besleniyorum zannediyordum.Sonra fark ettim ki ya imkanım var Allah’a şükür param pulum var ama her şeyi alıp yiyordum.Ondan sonra baktım ki ister gariban olun ister çok zengin ve imkanı geniş olup olmaması fark etmez günlük hayatınızda yediğiniz içtiğiniz şeylerin çoğu ya besin değeri açısından eksik gıdalar yani vücudunuzun ihtiyacını karşılamıyor, ya da siz zaten tercihlerinizle onları hayatınızdan uzaklaştırırsınız.

 

Tek taraflı ya da dengesiz bir beslenme içindeyiz; Aaa ben parasını veririm en iyisini alırım diyen bile maalesef kalitelisini yeterli besin değerine sahip gıdayı bulamamakta.

 

Küçümsemiyorum  işte bu kadar uzun bir girişten sonra geldiğimiz nokta; ne yapacağız o zaman organik beslenelim hocam!! Oldu nerede organik gıdalar?Alanya’ya gittik konuşma için; Hocam biz bu tepelerde dediler organik en doğal şekliyle gıdalarımızı, meyvelerimizi üretiyoruz.

 

Tebrik ederim dedim herhalde uçuş yasağı da koydunuz yukarıdan uçakta geçmiyor değil mi ? Olur mu dediler Alanya’ya Havaalanına günde bilmem kaç tane uçak inip kalkıyor dediler.O uçakların egzoz gazı nereye gidiyor? Havaya karışıyor çoğuda yere sizin bitkilerinizin, gıdaların üzerine çöküyor ama farkında değiliz biz.

O zaman doğal ve organik olmuyor ki.Maalesef işte takıldığınız zaman iş daha zorlaşıyor.Halbu ki mevsiminde her renk gıdadan her çeşit gıdalardan dengeli bir şekilde sofranızda bulunduruyor olmanız gerekiyor.

 

Sabah, öğlen, akşam, her öğün de ve ertesi gün de farklı gıdalara yine sofranızda yer veriyorsanız bu sizin için güzel bir durum.Buna rağmen yediğimiz gıdalar eskisi gibi değil, yediğimiz gıdalar bundan 40 sene evvel önümüze konan gıdalar gibi değil. İçlerindeki besin değerleri azaldı.

İşte bu eksiklikte bu yoklukta bu çaresizlikte karşımıza en kaliteli kaynaklardan elde edilmiş ve bu kaynaklardan insan vücudunun ihtiyacı olan besin maddelerini konsantre hale getirerek önünüze sunan bir ürün Gamı çıkıyor.

 

Nedir bunlar gıda takviyeleri ya da besin destekleri dediğimiz ürünler, karşınızda Herbalife öğün yerine geçen besleyici Shake karışımı diye bir şey çıkıyor emsalsiz bir ürün. İnsanlar bunu şöyle algılıyor, ilk görenler hatta bana çok zor geliyor, Instagram’da enteresan şeylerle karşılaşıyorum her gün 100’ün üzerinde soru geliyor gece oturup onları tek tek cevaplamaya çalışıyorum.

 

Ne yaparsın yani insan saymış beni yardım istiyor, soru sormuş onu görmezden gelmek ne kadar kötü bir şey de; ya cevaplaya bileceğin bir şeyse şu kadarcık bir yardımım dokunursa ne mutlu bana diyorum.

 

Arkadaşlar ben onları soruları cevaplamaya çalışıyorum şöyle sorular bolca geliyor.Ben sizin Herbalife Shake’i günde 3 kere içiyorum ya kilo vereceğim derken tersine kilo aldım diyor.Cevaben şöyle diyorum 3 kere nasıl içiyorsunuz Herbalife Shake’i? Bu arada normalde biz sağlıklı beslenme için bir öğün, kilo kontrolü için iki öğün tercih ediyoruz.Bir öğünde katı gıda ile tamamlıyoruz günü.

 

Cevap hızlıca geliyor yok hocam; sabah, öğlen, akşam her yemekten sonra mutlaka Shake içiyorum diyor.Nasıl diyorum ya? bu zayıflama ilacı değil mi diyor kişi, bana. Olur mu öyle şey? bir kere bu ilaç değil!! Gıdaların kontsantre hale getirilmiş hali, besin maddesi bu ürünler.

 

Zayıflayım derken; bu böyle bir şey hani bunu içiyorsun olduğun yerde sayıyorsun.Böyle bir şey yok! Zengin, protein içeren ve kaliteli protein, karbonhidrat miktarı en kaliteli ve en besleyici ve uzun süre tok tutacak liflerle birlikte, ama düşük kalorili formül haline getirilmiş, sağlıklı yağ içeren ve 20’den fazla vitamin ve mineral ihtiyacının üçte birini bir porsiyonunda içeren bir ürün onu yemek yerine tüketeceksiniz.

 

Mesela en kolay tüketebileceğimiz sabah kahvaltısı, çalışan insanlar, öğrenciler, kahvaltıya fırsat bulamayanlar, Sabah afyonu bir türlü patlamayanlar,yataktan enerjisi düşük uyananlar,hatta kalkamayanlar bunlar için ideal bir öğün besleyici yemek.

 

2 dakikada hazırlanır ve size hani Annenizin mükellef hazırladığı kahvaltıdan alacağınız Protein, karbonhidrat ve yağlar, vitaminler kontrollü şekilde servis ediliyor.

 

Bazıları bulantım oldu diyor ,nasıl kullandınız diyorum.Hiç alışkın değil o arkadaş sürekli katı gıdalarla beslenen bir insandır.Buna durup dururken al bir shake iç gün boyu böyle otur derseniz tabii sıkıntı yaşar.

 

Azar azar başlasın yavaş yavaş vücudunu alıştırsın, bunu artırırken hayatında lüzumsuz tükettiği şeyleri de görmeye başlar.Yavaş yavaş azaltın bu gereksiz yiyecekleri, uzaklaştırın.Birkaç gün bilemedin 1-2 hafta içerisinde Herbalife Shake’e alıştığını, kendini nasıl hissettirdiğini ve kilo kontrolünü nasıl yaptığını çok iyi görecek.

Her zaman dengeli atıştırmalıklara ulaşmak mümkün değil.Bazen de 2 öğün arasında insan acıkır.Biz de diyoruz ki porsiyonlarınızı büyük tutmayın.

 

Çünkü çok büyük tutarsanız çok yersiniz, çok yerseniz kan şekeriniz önce çok yükselir. Vücut insülin salgılar, insülin kan şekerinizi dengeler.Sabah saat sekizde Kahvaltı ettiniz bu sizi 11’e kadar tok tutması gerekirken siz sekiz buçuk dokuz da daha bir saat olmadan ya yine acıktım demeye başlarsınız.İşte bunu yapmayın azar azar yiyin sık ve dengeli beslenin.

 

Sekizde bir shake içtim ama öğlen yemeğim 12’de ve Ben ne diyorum her zaman; 3 saatten fazla aç kalmayın alışkın değilsiniz. 3 saatte bir yemek yiyenler var, alışanlar var. Ben buna kendimi alıştırıyorum bu dönemde önemli, bir nevi Detoks,

 

Bedenen enerjik olmak,Kilo kontrolü sırasında öyle uzun saatler aç kalmak yerine kısa sürelerde azar azar tüketmek lazım.

Shake içtiniz saat 10 buçuk 11 Daha öğlen yemeğine birkaç saat var hemen bir protein bar alabilirsiniz.Protein barın üzerini çikolata ile kaplamışlar sakın böyle bakkaldan alınan çikolatalar gofretler gibi olmasın, Hayır alakası yok.

 

Bakkaldan bir çikolata bir gofret alın sonra da bir tane protein bar alın ikisini karşılaştırın; bakalım kaç gram protein var, kaç gram şeker, karbonhidrat var, ne kadar ne çeşit yağ var, hiç vitamin mineral var mı? Bir protein bar da ortalama 10 gram çok kaliteli protein var.

 

Bir protein barda yaklaşık 140 civarında daha fazla değil kalori var.Yani yediğinizde bir bir buçuk saat sizi gayet iyi tok tutuyor.Üstelik aynı formül 2 vitamin gibi O miktarda vitamin de beraber karşınıza geliyor. Ben her gün sabah öğlen arası mutlaka eğer hele bir de kahvaltıyı böyle çok hızlı geçtiysem mutlaka bir protein bar yerim.

 

Ama özellikle öğleden sonra beni takip edenler bilirler öğleden sonra özellikle maalesef böyle benim bir kahve alışkanlığım var, kahvemi içerim Kahvenin yanında da bir protein bar yerim.

 

Aklınızda olsun insanlar geliyorlar, diyorlar ki hocam siz bu herbalife shake’i yarım yağlı sütle hazırlayın diyorsunuz.Bunu ben demiyorum Herbalife istiyor.Birde laktoz intoleransı olanlar var biliyor musunuz? Bu insanlar dikkat etmeli süt ile hazırlamaya da gerek yok.

 

Bir de proteinler içerisinde bulunan bir çeşit protein kazein var, çok fazla detay hepsini içeren protein herbalife içinde mevcut.Bir porsiyon da aşağı yukarı 20 gram protein var.

Bir soru geliyor bana; şunu soruyor hocam kalp yetmezliği, hipertansiyon, yüksek tansiyon var. Ürünler bunlara iyi gelir mi? Bir kere hangi ürününü verirsek verelim ürünlerimiz ilaç değil.

 

Bu niteworks denilen ürünün herhalde verilemeyeceği hiç kimse yok gibi.Öncelikle onu söyleyeyim çünkü ürettiği şey zaten vücudun normalde ürettiği iyi bir şey ve kendisi daha iyi daha nedir bunlar;  yani yediğimiz proteinlerde bulunan maddeler, başkaca vitamin C ve B vitamini var, yine gıdalardan meyve sebzelerden aldığımız E vitamini bir de kendimi daha iyi hissediyorum. Birçok vücut fonksiyonunda daha iyi olduğunuda kendiniz hissedeceksiniz.

 

Hani yağlardan bahis ederiz dedim ya bahsedeceğim size biraz sonra; işte yağlar kendi içinde önce ikiye ayrılır hayvansal yağlar, bitkisel yağlar insan vücudu bunları tüketebilir.Bu hayvansal ve bitkisel yağlar kendi içinde de ikiye ayrılır.

 

Doymuş yağlar, doymamış yağlar yani şimdi biz biliyoruz ki hayvansal yağlar da balık dışındaki hayvansal yağlar insan vücudu için pek de sağlıklı değil.O yüzden tavuk, hindi, kırmızı et tüketicisi iseniz olabildiğince yağsız tüketmeye özen göstereceksiniz.Balık yiyecekseniz de lütfen haftada 2-3 defa mutlaka 1 porsiyon balık yemeye çalışın mutlaka.Ama bu balıklar sağlıklı ağır metallerden uzak, mümkünse derin, temiz denizlerden tutulmuş, yağlı balıklar da olsa; bunları da ızgara ya da buğulama gibi sağlıklı şekilde pişirerek tüketin.

 

Ne oldu çok mu sıkıntı verdim uzun  tuttuk galiba ama Omega 3’ü başka türlü alamazsınız ki.Nasıl kaynaklar var mükemmel hazırlanmış.Aynen böyle derin denizlerdeki temiz balıklarda, ağır metal içermeyen, Altını çiziyorum ağır metal içermeyen balıklardan en güvenilir şekilde hazırlanmış, O belli ölçüler var.Hangileri bakın bu Omega Üçler kendi içinde ayrılıyor.EPA var DHA var ama dediğimiz şey bitkisel gıdalarda bulunan bir Omega-3 EPA ve DHA ise Deniz ürünlerinin özellikle bu bahsettiğim alg vardı ve bu balıkların kendinde dahası da krill denilen özel canlılarda derin deniz canlıları.Evet bu insan vücudu için artık kanıtlanmış etkileri var.

 

Dünya çapında çalışmalar var.Omega-3 hakkında çalışmalar  bu konuda projeleri de var.Kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunuyor kalp-damar sağlığını daha çok iyi bir seviyeye taşıyor.

 

Göz için etkisi kanıtlanmış gerçekten faydalı, başta çocuklar olmak üzere bütün herkesin sinir sistemi ile ilgili fonksiyonlarında önemli rolü var. Gerçekten baktığınızda omega-3 ve D vitamini yönünden eksik beslenen kişilerde bu bahsettiğim normal fonksiyonlar maalesef normal yürümüyor.Mutlaka sıkıntı yaşıyor insanlar.

 

Ayrıca bir grup insan var ki kanında genetik olarak trigliserit dediğimiz zararlı yağlar çok yüksek ve biz Doktorlar onların Kandaki bu yağlarını kontrol altına alabilmek için Omega-3’kapsüllerini Reçeteye yazabiliyoruz.

 

O kadar faydalı güzel bir şey peki Omega-3 için bilim ne diyor; Ala hiçbir işe yaramıyor, Hayır yarıyor işte gıdalardan semizotundan  alabilirsiniz ya da Herbalife Herbalifeline Max almamız lazım.

 

Türkiye’de satılan ürünün kapsülü tamamen bitkisel arkadaşlar, dolayısıyla, Helal Belgesi var elbette görebilirsiniz.Normalde ortalama 1000 miligram olacak şekilde omega-3 tüketmemiz gerekiyor. Bunun için de günde 2 veya 3 kapsül Omega-3 kapsül tüketmeyi tavsiye ediyoruz.Günde 1 tane tüketilirse bir haftada temel ihtiyacını karşılamış sayılabilir.

 

Evet şimdi biraz evvel bahsettiğim  şekilde beslenmede günlük vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayabiliyor muyuz diye düşünebilirsiniz.Yediğiniz içtiğiniz her şeyde bir tane mineral var ama hepsinde farklı farklı var mesela sebzelerin kırmızı olanları farklı özellikte antioksidan zengini vitaminler içerir.C vitamini gibi yeşil olanlar farklı mineraller içerir, magnezyum, kalsiyum.

 

Bunlar çok önemlidir mesela İnsanlar zannederler ki portakal ve mandalina dışında hiçbir şeyde C vitamini yoktur.Oysa ki şu brokoli dediğimiz şey lahana, marul bunlar inanılmaz C vitamini bombasıdır.Kivi C vitamini kaynağıdır.Dolayısıyla her fırsatta diyoruz ki; mevsiminde yakaladığınız zaman taze meyve sebzeyi kaçırmayın.

 

Bazen meyve sebzeler karşınıza böyle şey gelir Pamuk Prenses’in elması gibi. İnanılmaz kıpkırmızı pırıl pırıl yani fabrikasyon plastik mi gerçek mi anlayamazsın.Biraz tereddütte kalıyor insan ben elmayı Amasya elması gibi severim, büyüklüğü doğaldır, üzerinde ufak tefek hasarlar vardır, doğadan geldiğinin bahçeden geldiğinin kanıtıdır.

 

Bu öyle gıcır gıcır üzerinde etiketi filan gelince düşündürüyor.Çünkü o tür gelenlerin görüntüsü iyidir ama ses yoktur gibi bir şey.İçinde yeterince vitamin bulunmaz, içinde mineral neredeyse hiç bulamazsınız ve zararlı koruma katkısı bile eklenmiş olma ihtimali var mıdır?Var elbet çabuk büyütsün, iri olsun, dayanıklı olsun diye birtakım tarım ilacını veya farklı şeyleri ekleyebiliyorlar.

 

Olmadı işte bundan uzak kalmak istiyorsanız yine normal taze sebze meyve yiyin.

Birde vücuda yardımcı olan vitaminleri tam almak için Herbalife formül 2 vitamin kompleksi var. Kadınlara farklı, erkeklere farklı neden? Çünkü erkeklerin ve kadınların metabolizmaları farklı bağışıklık sistemleri farklı.

 

Kadınların yaş alırken,menepoz  içinde, menopoz öncesi, menopoz sonrası bile farklı ihtiyaçlarını o şekilde karşılayabilmek için de kolay farklı vitaminler üretilmiş durumda. Normalde hiçbir şey kullanmıyorsanız zor bir durum sadece vitamin içiyorsanız günde 3 tane vitamin içmeniz ancak karşılıyor ihtiyacınızı.

 

Yok hocam ben her sabah Shake içiyorum kahvaltı da diyorsanız günde 2 vitamin ihtiyacınızı görür. Hocam ben kilo vermeye çalışıyorum hem sabah, hem de öğlen veya akşam günde 2 porsiyon Shake içiyorum diyorsanız o zaman bir tane vitamin alırsanız sizin günlük vitamin ve mineral ihtiyacınız zaten büyük oranda karşılanmış olur.

 

Bu konuyu bir formül gibi unutmayın lütfen. Çünkü vitamini fazla alırsanız bir fark yok ,proteinleri fazla almanın faydası olmadığını daha önce anlattık zaten, proteinleri çok alırsanız zararı bile olabilir.

 

Vitaminleri de tavsiye edilenden fazla alırsanız sıkıntı yaşarsınız. Aklınızda olsun her güzel şeyin bir sınırı var o sınırı aşarsanız sıkıntı olabilir.

 

Vitamin mineral kompleksi Xtra-Call var nedir bu?

 

Efendim Xtra-Call temel olarak kalsiyum evet bu kalsiyum ihtiyacını karşılarken,o kalsiyum kemiklere iyi oturması için içine bir miktar D vitamini de eklenmiştir ve böylece kalsiyum en etkili şekilde vücuda girer.

 

Magnezyum düşüklüğü farklı şeylere neden olabilir Herbalife onu da önceden belirlemiş ve magnezyumu da içine eklemiş ki herkes rahatça faydalanabilsin. Bu bilgiler bilimsel kanıtlar sonucu elde edilmiş, bilimsel verilerden yola çıkan bilim insanlarının çalışmalarının sonucu arkadaşlar.

 

Herbalife’ın bir güzel ürünü de Heartwell içinde ne var arkadaşlar;karbonhidratlar İnsan vücudunda ikiye ayrılır basit olanlar ve karma karbonhidratlar.Basit karbonhidratlar kan şekerini aniden yükseltir.

 

Neden;tabi ki basit karbonhidratlar insülin dengemizi bozar her yemek yediğimizde daha fazla şeker tüketmeye yönlendiriliriz. Oysa ki yani denge için heartwell tüketmemiz gerekiyor.

 

Bir kompleks karbonhidratlar çeşididir ve lifli gıdaları ne kadar çok tüketirseniz o kadar sağlıklı yaşarsınız.Bunlar yediğimiz içtiğimiz gıdalardaki mesela meyvelerin kabuğudur, sebzelerdir.Bunlar çok önemli temel olarak bitkisel gıdalardır ve bunların işlenmemiş olanlarından kepekli makarna,işte tam tahıllı ekmek gibi  kıymetli kaynaklardır.

 

Diğer bir şey var aynı zamanda doğal yollardan karbonhidratlar tüketelim derseniz;çok fazla şeker de almış olursunuz.Size iyi bir  alternatif Herbalife tarafından getirilmiş diyor ki; bir ölçeğinde 3 gram 2 ölçek aldınız mı 6 gram, akşam gelecek 12 gram meyve ve sair yiyorsanız, Shake içiyorsanız onlarda da lif var Günlük 25-30 gram lif almış olursunuz.

 

Böylece sağlığınız daha iyi bir yöne doğru gider.Bu arada ciddi bir kalorisi de yoktur sadece 25 kalori vardır.

 

Yani bir tutam ekmek ya da bir adet bisküvinin yarısı kadar kalori içerir. Dolayısıyla tiroid hastası da, şeker hastası da, kalp hastası da rahatlıkla tüketebilir.Üstelik Heartwell’ın bir başka özelliği var bağırsaklarda sünger gibi açığa çıkmış olan fazla şekeri, kolesterolü olduğu gibi içine çeker arkadaşlar.Dolayısıyla yüksek kolesterolü de engeller, kolesterol seviyenizi korumaya yardımcı olabilir.

 

Günlük yeteri kadar su içtiğiniz takdirde gerçekleşir.Eğer günde yaklaşık 8 bardaktan daha az su içiyorsanız motoru yakarsınız. Vücudunuz yeteri kadar suya muhtaçtır bunun için küçük bir hesap yapalım vücut ağırlığınızın kilosu başına 30 mililitre, mesela 70 kilo insanız 30 mililitre yaklaşık 2100 mililitre bir bardağı 200 mililitre dersek aşağı yukarı 70 kilo ağırlığında bir insan 10 bardak su içmeli.

 

Eğer 80 kiloysanız 11-12 bardak, 60 kilo bir insanın 8 bilemedin 9 bardak çok terliyor ise bir iki bardak eklersiniz.Suyu sevmiyorsanız o zaman suyu güzelleştirecek bir şeyler içebilirsiniz. Mesela suyun içerisine Aloe konsantreden bir kapak eklersiniz. Suyun kalitesi falan değişir, içimi güzelleşir.

 

Avantaj sağlayan bitkisel çayları tüketebilirsiniz, bu çaylar özellikle yemek sonrasında sindirimi kolaylaştırır.Size zarar verebilecek bazı gıdaların emilimini zorlaştırır.Bu da ne demek oluyor ,kilo vermenize fayda sağlayabilir.Ama bununla da kalmıyor,herbalife çayların içinde birkaç madde bir arada var.Bunlar bir araya geldiklerinde metabolizmayı hızlandırıyor.

 

Bu yüzden fazla çay içtiğinizde ellerde titreme, sinirlilik, çarpıntı gibi şikayetler olabilir ama bunu normal Çayı da fazla içer, normal kahveyi fazla tüketsenizde yaşarsınız.

 

Vücudunuzun kaldırabildiği miktarda çayı tüketmeye özen gösterin başlangıçta günde iki ya da üç bardak.O da bir bardağın içinde 1 çay kaşığını geçmeyecek şekilde koyarak hazırlarsanız.

 

Zaman içerisinde alıştığınız da biraz daha artırabilirsiniz.İhtiyacınıza göre miktarını ayarlayabilirsiniz böyle bir beslenme de kendinizi zaten gün boyu enerjik hissedersiniz.

 

Oldu ya hani siz yorgun hissettiniz, enerjiniz düştü, işte o zaman da karşımıza liftoff adında ürün çıkıyor.Liftoff denen ürün suya attığınızda suda erir efervesan tablet dediğimiz formdadır.

 

Bu nedir? Ne içeriyor? Kafein, içeriyor, taurin,niasin içeriyor ve bu arada kötü dediğimiz bir şey içermiyor.

 

C vitamini içeriyor tabi bunu bir Vitamin mineral gibi görmeyin enerji içeceği dersek çok küçümsemiş oluruz.Liftoff günlük enerjinizi tamamlayıcı bir ürün günde fazladan içeyim derseniz bir eksiklik var demektir.Neden çünkü sağlıklı dengeli besleniyor olsanız bu kadar fazla enerji düşüklüğü hissetme durumu ile karşılaşmazsınız.

 

Enerji düşüklüğü hissettiğiniz anda sizi kendinize getirmek için önerilen bir üründür.Günde 2’yi geçmemelidir.

 

Evet bütün ürünleri kısaca sizlere özetlemeye çalıştım olabildiğince sağlıklı dengeli beslenme ile ürünleri bir arada nasıl tutabiliriz.Bu işi nasıl başarabiliriz butik bir anlatımla sizlerle paylaşmaya çalıştım,umarım biraz olsun ipuçlarıyla size fayda sağlayacak bir şeyler anlatabilmişimdir.

 

Sayın Pr.Dr.İsmet Tamer Hocamıza bu keyifli anlatımı için teşekkür ederiz.

 

Liderbeslenme Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.