ERKEKLER İÇİN EGZERSİZ TÜYOLARI

ERKEKLER İÇİN EGZERSİZ TÜYOLARI

ERKEKLER İÇİN EGZERSİZ TÜYOLARI

 

 

Erkeklerin kas yapmak için; belirli vücut bölgelerinin katı yağlarını yakmak ve boşaltmış olduğu bölgeleri dengeli bir şekilde kasa çevirmeleri gerekmektedir.

 

 

Her ne kadar kilo problemleri kadınları meşgul ediyor gibi anlaşılsa da kesinlikle erkekler için de kilo problemi söz konusudur ve kadınlar ne kadar ihtiyaç hissediyorsa erkekler için de vücut yapısını korumak ve geliştirmek gerekiyor.

 

 

Vücudumuzun genel görünüşü yaşam koşulları,genetik faktörler,hormonal dengeler ve günlük beslenme planında tüketilen yiyecekler temelinde sorgulanmalıdır.

 

 

Bunun yanında fiziksel aktivite sağlıklı bir vücut yapısı için fiziksel aktivite ve düzenli yönetilmesi gereken bir süreç başlatılması gerekiyor.

 

 

Erkekler fiziksel yapı gereği kadınlara göre kilo alma ve kilo verme konularında biraz avantajlı pozisyondalar bu nedenle erkeklerin kas geliştirme konusunda avantajlarını iyi kullanmaları beslenme ve fiziksel aktivitelerin eş zamanlı olarak gerçekleştirilmesi sonucunda şikayet edilen göbek ve göğüs,kol kaslarının daha hızlı şekil almasını kolaylaştıracaktır.

 

 

Evde yapılacak spor hareketleri erkek bedenini belli bir noktaya getirebilir ancak çalışmaları karma egzersiz programları ile geliştirilebilir.

 

 

Ancak bu şekilde fazlaca iç yağlanma stoklanan bölgelerin kas kütlesi olarak geliştirilmesi mümkün olur.

 

 

Çoğu zaman görsel olarak üçgen bir vücuda sahip olmak isteyen erkeklerin sonuçta ısrarcı olmamaları sağlıklı sonuçlar elde etmelerini geciktirmektedir.

 

 

Bu bağlamda erkekler için de en çok problem olarak görülen göğüs ve karın bölgesindeki gevşek ve sıkılaştırılması gereken bu iki vücut bölgesini nasıl daha iyi geliştirebiliriz bir de ona bakalım.

 

 

Üçgen bir gövde için egzersiz ile sıkı göğüs bölgesi oluşturmanın yolları

 

 

Son yıllarda erkeklerde sarkık göğüs ameliyatları çok daha fazla yaygınlaştı. Halbuki beslenme ve egzersiz sıkı bir göğüs elde etmek için çok daha güvenli bir yöntem olarak seçenekler içerisinde yerini alıyor.

 

 

Elbette vücut geliştirme şampiyonasına katılmayacak olabilirsiniz ama yaptığınız çalışmalar öz güven ve sıkı bir vücut elde etmek gibi güzel şeyleri de beraberinde getiriyor.Belki bu süreç sizi sanki hiç bitmeyecek gibi zorlayabilir.

 

 

Ama inanın bir insan yaptığı planlara sadık kalıp ve beslenme alışkanlıklarını iyileştirmesi sonucu göğüs kaslarının zamanla fark edilir ilerleme sağladığını görecektir.

 

 

Her geçen gün beslenme planınız içerisinde vücudunuzun en büyük yardımcısı proteinlerden oluşan menüler kas gelişimini ve vücudun şekil almasını kolaylaştıracaktır.

 

 

Herbalife beslenme planları içerisinde en çok güvenilen tarafı ile göz dolduruyor.Kilo kontrolü metabolik yapı,kalori hesaplamaları sonucunda gelişen bir süreçtir.

 

 

Kalori kontrolünü ele almak devamında aksatmadan egzersiz yapmak katılaşmış yağlardan kurtulmak için müthiş bir direnç sağlayabilir.

 

 

Düşünsenize her geçen gün eserinizin üstüne küçük rötuşlar yapıyorsunuz birkaç ay içerisinde kendi vücut ağırlığınızı kullanmış olmanız bile sizin için değişimi başlatmanın en kolay yoludur.

 

 

Karın bölgesi katı yağlardan kurtulmak

 

 

Kadınlar için geçerli kurallar erkekler içinde kilo problemleri söz konusu olduğunda; kötü beslenme,spordan uzak bir yaşam,stres, yetersiz sıvı tüketimi ve plansız yaşam koşulları gibi nedenlerle hızlıca kilo olan erkeklerde hiç hoş olmayan yakıştırmalar göbek bölgesinde biriken yağları gizlemeye yeterli olmayacaktır.

 

 

Özellikle bel çevresinde gelişen katı yağ blokları insanın yaşam kalitesini düşüren bir dizi sağlık problemlerini yaşamanıza neden olabilir.

 

 

Bu gibi insanlar da kardiyovasküler sistemin yakından etkilendiği aynı zamanda ilerleyen aşamalarda şeker hastalığına davetiye çıkardığı bilinen bir durumdur.

 

 

Özellikle göbek ve çevresinde aşırı yağ toplanması demek büyük oranda sağlık risklerini de beraberinde getiriyor.Bu problemin ortadan kaldırılması katı yağların vücuttan atılması belki 4-5 ay gibi bir süre sizi zorlayabilir sonuç almak kadar heves veren beslenmeye,egzersize olan bağlılığınız sizin başarınız ile yakından ilişkilidir.

 

Herbalife Formül 1 Sport H24 Vanilyalı

Kendinize yardım etmek istiyorsanız öncelikle beslenme,egzersiz ve sonrası için yeniden kendinizi şartlandırmak gerekebilir.Kaliteli protein tüketimi göbek yağlarını ortadan kaldırmak için önemlidir.

 

 

Günümüzün kilo kontrolü ana değişkenleri içerisinde en yüksek riski getiren faktör stres hormonudur,göbek bölgesinde aşırı yağ oluşumunu tetikleyen stres hormonu gün boyunca bir şeyler yenilip içilmesini tetikleyebilir.

 

 

En zamansız durumlarda bile insanı zora sokan bu kötü gidişten kurtulmak için çabalamak gerekiyor.Vücut duruşunuz, çevreye verdiğiniz enerji tamamen bölgesel yağların yerinden sökülüp atılması sayesinde düzelecektir.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Official Member 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.