EGZERSİZİN FAYDALARI NELERDİR

EGZERSİZİN FAYDALARI NELERDİR

EGZERSİZİN FAYDALARI NELERDİR

 

 

HİÇ EGZERSİZ YAPMAYI DENEDİNİZ Mİ

 

 

Obezite konusunda modern tıp ameliyat ve yeni teknikleri masaya yatırırken aslında en büyük silahı elimizden alıyor gibi gözüküyor.

 

 

Çünkü egzersizin faydaları nelerdir bir çok  insan bilmiyor.Hiç denediniz mi? sorusuna bile odaklanmadan daha çok sektör ekonomi üzerine kurulmuş gibi hissettiriyor.

 

 

İnsanlar yorgun ve yıkık bir ruh hali ile daha fazla sağlıksız gıdalara hücum ediyor.Kısır döngüyü kendi eli ile besliyor. Bunun dışında egzersiz için birçok sebebiniz var.

 

 

Örneğin uykusuz kaldığınız günlerde metabolizmanız çok daha yavaş çalışıyor ve haliyle kilo almaya devam ediyorsunuz.Günün sonunda da gece yine uyku tutmuyor bir şeyler yeme içme ihtiyacı duyuyor.

 

 

İnsan yaşamı beslenme,egzersiz ve istirahat üzerine kurulu.

 

 

Eğer çizginizi bir hat üzerinde oluşturursanız hayat kaliteniz yükselmeye devam edecek.Günümüz koşulları düşünülürse insan bedeninin yaşayan ve sürüp giden bir dizi olay neticesinde gelişimini devam ettirdiğini unutmamak gerekiyor.

 

 

Yoksa harekete geçmeden,insan kendisi için belirlediği rota üzerinde yoluna devam etmeden vücudun kas yapılanmasının, psikolojik durumunun iyileşmesinin mümkün olacağını düşünmek hayalcilik olurdu.

 

KENDİNE YARDIMCI OL İÇİN HAREKETE GEÇ

 

İnsan pozitifin peşinden koşmalı.Kendisine yardımcı olmak için harekete geçmeli.

 

 

Düzenli yapılan egzersizin faydaları; kaliteli uyku uyumanıza ve geceyi rahat, dinlenmiş olarak geçirmenize fayda sağlayacağını unutmamak gerekiyor.

 

 

Sadece kısa vadede spor yaparak göbek eritmeyi düşünmek yerine sporu günlük hayatın içinde sıradan hale getirmek gerekiyor.İşte o zaman ancak iyileşme ve ruhsal rahatlama gerçekten hayat buluyor.Tabi bunu sağlamak için biraz zamana ihtiyacınız olabilir ama olsun.

 

 

Netice de mis gibi bir uyku için insanın kendisini geliştirmesi, uyumadan önce bir şeyler yemeyi kesmesi, bütün kasların egzersiz sırasında orkestra gibi senfoniye uyması,egzersizin faydaları düşünüldüğünde zamana bağlı olabilir ama bir yerden başlamak ve harekete geçmek gerekiyor.

 

DAHA İYİ UYKU, DAHA İYİ PERFORMANS

 

 

İçerideki seni bulmak istiyorsan daha iyi uyku daha iyi performans getirir.

 

 

Yapılan bütün araştırmalar kaliteli uyku ile kalitesiz ve kronik hale gelmiş uykusuz gecelerin bedeli olarak egzersizden uzaklaşmak ve yeni günü hep olduğu gibi 2-0 yenik karşılamak anlamına geliyor.

 

 

BESYO öğrencileri arasında performansı yükselen öğrencilerin ortalama 7-8 saat deliksiz uyku çektikleri ve her zaman aynı rutini takip ettikleri tespit edilmiş bu ayrıtıyı paylaşan Beden Eğitimi Öğretmeni arkadaşımız;sizce de güzel bir haber değil mi?

 

 

Yani hem dinleniyorsun hem de enerjiyi yeniden yakalıyorsun dedi ve ekledi ne kadar iyi uyku o kadar performans.

 

DİNLENİRKEN GELİŞMEK NEDİR

 

 

İnsan vücudu 1 katalizör olmadığına göre illaki vücudu geliştirmek için yapılan çalışmalara çeşitli değişiklikler ile katkıda bulunacaktır.

 

 

Bunun anlamı vücut için değişim dinlenirken gelişmek anlamına geliyor.

 

 

Koşarsın yorulursun, kardiyo çalışırsın yorulursun, sonuç; dinlenmeniz gerekiyor.Asıl istediğimiz ne?

 

 

Tabi ki hep daha iyisi.Egzersizin faydaları sadece güçlü kaslar, göbekten eser kalmayan dilediği kıyafetleri özgürce giyen siyahlara veda eden, bir amazon kadını olmasa bile arzuladığı ölçüyü yakalayan bir kadın ya da erkek.

 

 

Bütün egzersizler sonrası, vücudun zorlanan kasları restore etme ve geliştirme safhası en çok uykuda gelişir.Kaliteli uyku her zaman olduğu gibi bugün de işinize yarayacak.

Herbalife H24 Rebuild Strength ProMax

DAHA RAHAT BİR UYKU İÇİN EGZERSİZ

 

 

Gördüğünüz gibi temelde; bir hat, bir rota, çizgi gibi ifadeler kullanıyor olsak da aslında olan beslenme, egzersiz, dinlenme, uyku hepsi bir bütün.

 

 

İnsan gün boyu düşünüyor kendi içerisinde saatlerce hesaplaşıyor, daha rahat bir uyku için egzersiz neden olduğu birçok fiziksel ve kimyasal değişiklik ile vücudun hormonal dengesini yeniden yapılandırıyor.

 

 

Artık saati saatini tutmayan bu gergin vücut zamanla sahnede performansını sergileyen bir balerin gibi dengeyi sağlıyor.

 

 

Peki ama rahat uyku nelere sebep oluyor.Elbette yarın için bir yatırım ve her şey birbirini besliyor olacak.Önemli olan stres gibi yıkıcı etkilerin vücudu bertaraf etmesini engellemek için egzersiz faydaları geniş bir çerçeveden değerlendirilmeli, bütün zorlukları ezip geçebilmek için.

 

 

Evet belki iştahınız artabilir, egzersiz yapmak illaki vücutta belli noktalara mesajlar verecek.İşte bu fiziksel açlık ile duygusal açlık arasında ki uçurumu en İyi hissettiren noktadır ki; çoğu insana göre egzersiz sonrası protein takviyesi kasların restorasyonunu hızlandırmaktadır.

 

 

Aynı zamanda protein açlık hissinizi uzun müddet bastırdığı için midir bilinmez ama spora aşina olan insanlar spor sonrası yüksek karbonhidrat tüketmemeye özen gösterirler.Bu da bugünün bonus’u olsun.

 

Lider Beslenme Herbalife Official Member

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.