ENERJİ VEREN BESİNLER HANGİLERİDİR

ENERJİ VEREN BESİNLER HANGİLERİDİR

ENERJİ VEREN BESİNLER HANGİLERİDİR -0535 497 19 52

 

 

Her gün sabah uyandığınızda uyuduğunuz yataktan aşağıya tek motorlu küçük bir uçağın motor arızası sonucu tepe aşağı düştüğü gibi düşüyor ve uyanmakta zorluk çekiyorsanız enerjinizi tazeleme zamanı gelmiştir.

 

 

Aslında bu tamamen işin girizgahı insan beslenmesine dikkat etmediği müddetçe enerji seviyesinde düşüş olması, sabahları yataktan kalkarken zorlanması kadar doğal bir sonuç yoktur.

 

 

Ev,iş,aile hayatı,çocuklar,arkadaşlar ve çemberi istediğiniz kadar genişletebilirsiniz hayatın rutin akışı içerisinde bütün aktiviteler için yeterli zaman buluyorken; beslenme için seçici olmak, kendisi için daha iyinin peşinde koşmak, diyet uygulamak zor geliyor.

 

 

Sadece su içmek,uyumak,günlük egzersiz yapmak bunların bütününü temsil edemez.Asıl enerjiyi gıdalarda aramak gerekmektedir.

 

 

Doğru gıdaları arayıp bulmak insanın daha zinde ve iyi görünümünü destekler. Başımız dara düştüğü zaman enerji veren abur cuburlar tüketmek yerine strese girmeden aşağıda verilen enerji veren besinler sıralamasını kontrol etmenizi öneriyoruz.

 

 

Lifli Beslen

 

 

Bir kere enerjiye ihtiyacınız var ise önce metabolizmayı hızlandırmak gerekiyor ve bununla birlikte kan şekerini dengeleyen, bağırsakları rahatlatan yulaf ezmesi gibi doğal aparatlara ihtiyacımız vardır.

 

 

Yulaf ezmesi; kalsiyum, magnezyum, D vitamini, potasyum gibi ayrıcalıklı gıdalar sağlayan, enerji seviyenizi maksimize edecek bir yiyecektir.Yemek- içmek sağlıklı hayatın bir parçası olarak değerlendirebilir.

 

 

Enerji veren besinler konusu hayat bilgisi olarak okullarda beslenme tarzının sağlıklı gelişmesi için paylaşılmaktadır.Bu yüzden sadece yulaf ezmesini bile tüketen insanların zaman içerisinde sağlıklı alışkanlıkları yavaş yavaş benimsedikleri ve kan şekeri ölçümlerinin pozitif yönde düzeldiği gözlemlenmiştir.

 

 

Her gün sabah bir kase dolusu yulaf ezmesi günü karşılamanızı kolaylaştırır.

 

 

Kuru yemiş

 

 

Proteinler hayatımızı şekillendiren yapı taşlarıdır.Vücudun her besin maddesine ihtiyacı olduğu kadar fındık gibi kaliteli yağlar içeren, protein açısından zengin gıdalara ihtiyacı vardır.

 

 

Fındık tüketmiyorum diye seslenen insanlara da badem ceviz gibi sağlıklı, enerji veren yiyecekler tavsiye ediyoruz.Potasyum, çinko ve demir bakımından zengin olan bu gıdalar hem protein, hem karbonhidrat açısından dengeli gıdalardır ancak ne var ki kuru yemiş oldukları için aşırı kalori almamak için kendi avucunuz ile bir avuç tüketmek yerine gün içerisinde bir avuç kuru yemişi yavaş yavaş tüketmek daha mantıklıdır.

 

 

Meyveler

 

 

Vücutta yorgun bitkin bir yapıyı enerji veren içecekler ile geçiştirmek yerine antioksidan kaynağı meyvelerde bolca bulunan C vitamini ve sağlıklı lifler ile enerji takviyesi yapabilirsiniz. Böylece doğal yoldan elde edilen meyve şekeri kontrollü porsiyonlar sayesinde portakal, elma,mevsime göre bir dilim kavun gibi enerji veren besinler ile kendinizi yenileyebilirsiniz.

 

 

Sebze

 

Genelde şöyle bir kanı var ben etsiz yemek yemem tamam herkesin görüşüne saygı duyuyoruz ancak yetiştirilme şartları düşünülürse artık sığır ve koyun etindeki yağ oranı çok daha yüksek ve bu da iç yağlanmalara neden olmaktadır.

 

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Kadınlar İçin 60 tablet

Eti sebze ile değiştirin falan demiyoruz ama mevsiminde tüketilen sebzeler müthiş enerji veren zengin besinlerdir.Aynı zamanda lif açısından kuvvetli olduklarından sindirim sisteminde müthiş etki yarattıkları gözden kaçırılmamalıdır.

 

 

Genellikle sebzelerden alabileceğiniz bütün vitaminleri mevsiminde taze taze mümkün mertebe fazla işlem görmeden tüketmek sayesinde enerjiniz artabilir.

 

 

Tahıllar

 

 

Unlu mamüller bizim için olmazsa olmaz gibi düz mantık artık tarihe karışmış durumda.

 

 

Tam tahıllı kepek içeren tahıllardan oluşan bir menü vücudun kan şekeri seviyesini kepeksiz ürünlere göre çok daha çabuk dengeler.Kepekli tahıllar yüksek lif içeriği ve aynı zamanda kan şekerine dost yapısı sayesinde midede tokluk hissini artırır.

 

 

Böylece Vücudun direncinin kırılmasını kolayca engeller.

 

 

Balık

 

 

Ülkemizin 3 tarafı denizlerle çevrili olmasına rağmen yeterince balık tüketmiyoruz. Balık kardiyovasküler sistemin ve beynin dostu olduğu için mümkün olduğunca mevsiminde deniz balıkları ile niasin, B6, B12 ve omega-3 yağları ile vücudunuzu enerji veren besinleri diyetinize eklemek mümkün.

 

 

Et

 

 

Aslında reklam gibi olacak ama beyaz et mi? Kırmızı et mi ?Elbette yağsız kırmızı et! Protein içeriği ile vücudun yapılanmasını hızlandırır aynı zamanda kansızlığa karşı da ciddi oranda katkı sağlar.

 

 

Yediğimiz gıdalar yüksek enerji ihtiyacımızı karşılamamızı kolaylaştırır.Kırmızı et mangalda ve haşlama olarak vitamin değerlerini korumaya devam eder.

 

 

Bakliyatlar

 

 

Bakliyatlar bizim için bir kurtarıcı karbonhidrat ve protein içerdikleri için vücudun enerji veren besinler sağlar kas yapılanmasını destekleyen; fasulye,mercimek,nohut bizim mutfağımızın ayrılmaz bir parçası.

 

 

Son dönemde hazır yiyecek kültürü her ne kadar bakliyat ile aramızı açmış gözükse de yanında bol salata ile mükemmel bir menü yaratmak yüzünüzü güldürebilir.

 

 

Tam Pişmiş Yumurta

 

 

1 Yumurta ortalama 8-10 gram protein içerdiği ve bütün amino asitleri yapısında taşıdığı bir ayrıcalık tanıyor insanlara.Kasların revizyonu ve doku hasarlarını engellemek isteyen insanlarda mükemmel etki gösterir.

 

 

Ancak yağda yumurta yerine muhakkak tam pişmiş yumurta tercih etmeniz gerekiyor.Protein dengenizi toparlamak gibi bir problem ile karşılaşınca Herbalife Pro-Boost yardımcı olabilir.

Herbalife Pro-Boost Yüksek proteinli aromalı içecek tozu
Herbalife Pro-Boost Yüksek proteinli aromalı içecek tozu

 

Antioksidan Etkili Sarımsak

 

 

Çoğu insana göre kötü koku denilince sarımsak akla geliyor,sarımsak müthiş bir antibiyotik etkisi olan doğal bir bitkidir.

 

Enerjinizin düştüğü anlarda çiğnemeden bir adet sarımsak yutmanın bile zamanla kan şekerinin dengelenmesi ve enerjinin yeniden kazanılması için mükemmel bir yöntem olduğunu bilin istiyoruz.

 

Antioksidan özelliği vücudun temizlenmesini kolaylaştırır.

 

Lider Beslenme Herbalife Official Member

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.