Cildi Güneşten Korunmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Cildi Güneşten Korunmak İçin Bilmeniz Gerekenler-0535 497 19 52

 

 

Çoğu insan güneşten korunmak için farklı yöntemleri tercih ediyor.Kimisi siperli şapka takıyor kimi insan güneşten korunmak için kullanılan eşyalara güveniyor mesela güneş gözlüğü, şemsiye, plajda cildi terletmeyecek kumaşlar kullanarak cildini korumaya çalışıyor.

 

 

Cilt kuruması ayrıca zararlı bir faktör olduğu için yaz günlerinde hidrasyonun önemi artıyor.En azından güneş yanığını engellemek ve buna uygun yöntemler kullanmak gerekiyor.

 

 

Güneşten korunmak için koruma faktörlü kremlerini alışveriş listenize ekleyebilirsiniz.İnsanlar cildinin bronz kalması için akıl almaz yöntemlere başvurabiliyor gençlerde özellikle bilinçsiz güneşlenme sonucu ciddi kalıcı hasarlar bırakacak derecede gün yanıklarının ilerleyen yaşlarda fatura edileceği unutulmamalı.

 

 

Güneşe karşı tedbir alınmadığı ve direk güneş ışınlarına maruz kalmakla ilerleyen yaşlarda bile cildinizin mükemmel görüntüsünü zedeleyebilir.

 

 

Parlak ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız hangi yöntemleri kullanacağınızı öğrenmeniz gerekebilir.

 

 

Cildinizi bir bütün olarak korumak yaşınız ve cinsiyetiniz ile alakalı bir durum değildir. Aksine güneşten korunmak bütün yaşlarda önem verilmesi gereken bir konu.

 

 

Öncelikle güneşin zararlı etkiye sahip UVB ve UVA ışınlarının radyasyon içerdiğini bilmelisiniz genel kanıya göre bütün kozmetik ürünleri cilt koruması sağladığını iddia ediyor olsa bile güneşin zararlı ışınları mevsim gözetmeksizin cildinize zarar verebilecek kadar güçlü ve radyasyon içeriğine sahiptir.

 

 

Peki güneşin uzun dalga, kısa dalga adı verilen bu iki tip ışınları nedir?Bir de ona bakalım.

 

 

Güneşin UVA Işınları Daha Yaşlı Görünmenize Neden Olur

 

 

UVA nedir denildiği zaman cildinizi yaşlandıran ışıklar aklınıza gelmeli güneşin kısa dalga ışınlarının zararlı etkileri zamanla cilt yaşlanmasına ve buruşukluklara neden olmaktadır.

 

İlerleyen süreçlerde cilt kanserine katkısı olan UVA ışınları mevsim gözetmeden ozon tabakasından en kolay geçen ışın olduğu için her şartta cildinize zarar verecek kadar güçlüdür.Siz fark etmeseniz de cildinizi etkileyebilir. 

 

 

Güneşin UVB Işınları Gün Yanıklarını Tetikliyor

 

 

Kısaca gün yanıkları dediğimiz cildin kor ateşlerde yandığı hissini uyandıran güneşin yakıcı uzun dalga ışınları olarak tabir edebiliriz.

 

 

Gözde katarakt oluşumuna neden olan gözlerin görme kalitesini düşüren bu zararlı ışın zamanla cilt kanserlerine neden olabilmektedir.

 

 

Çünkü her halükarda yakıcı etkiye sahip olduğu için korunmak cildi susuz bırakmamak gerekiyor.

 

 

Herbalife Skin Koruyucu Etkili SPF 30 Güneşe Karşı Nasıl Koruyor

Herbalife Koruyucu Etkili Nemlendirici SPF 30

 

 

Herbalife Skin koruyucu etkili spf 30 güneş kremimiz koruma faktörü açısından bakıldığı zaman tüm cilt tiplerinde gözle görülür bir etki yaratır.

 

 

Ancak ne var ki güneş ve güneşin zararlı etkilerini düşündüğünüz zaman her ne kadar spf30 kullanıyor olsanız bile cildinizi korumak için UVB uzun dalga ışınlara karşı etkilidir, kısa dalga ışınları olan UVA ayrıca korunması gereken bir durumdur.

 

 

Kullanmış olduğunuz güneş koruma faktörü 15-30-50 gibi kodlamalarla satılan bütün kremler için geçerli bir kural var ki sizin deniz kenarında ya da açık arazide geçirdiğiniz saatler koruma faktörünün bütünüyle sizi koruyacağına işaret etmez.

 

 

Bu nedenle Herbalife skin 30 koruma faktörlü spf kremimiz ortalama değerlerde 5 saate kadar standart güneş koruması sağlamaktadır.

 

 

Her şeye rağmen direkt olarak güneş ışığında kalmamak denize girip çıktıktan sonra muhakkak duş alıp yeniden spf30 etkili kremi uygulamak gerekiyor.

 

 

Mevsim gözetmeksizin cildimizi korumak için kullandığımız bütün kremleri sadece yaz aylarında kullanmak yerine senenin 12 ayı düzenli kullanmak gerekiyor.

 

 

Reklamlarda suya dayanıklı olarak lanse edilen hiç bir krem gerçekten öyle bir etki gösteremez suyun önünde sertkayalar direnemezken kremin reklamda lanse edilen suya dayanıklı ibaresine pek güvenmemek gerekiyor, o yüzden Herbalife uzmanları sahilde ya da açık arazide normalden fazla kalmayı önermiyor.

 

 

Aynı zamanda mecburiyet dahilinde güneşe maruz kalmak durumunda iseniz muhakkak cildinizi güneşten korunmak için kullanılan eşyalar ile desteklemenizi öneriyoruz. 

Güneşten Korunmanın Yolları Nelerdir?

Cildinizi Güneşten Korunmak İçin Bilmeniz Gerekenler :

  • UVA  ve UVB ışınlarının Mevsim gözetmeden insan cildini çevrelediği düşünülürse senenin bütününde güneş koruyucu spf 30 etkili Herbalife kremi kullanmanız herhangi bir sakınca getirmez aksine cildinizi destekler.

 

 

  • Güneşten korunmak için krem satın almayı düşünüyorsanız lütfen fiyat etiketinden önce içeriğini kontrol edip o şekilde satın alınız.Çünkü yüksek vaatlerle satılan birçok krem doğal içerikten uzak olduğundan cazip fiyatlarla arz edilmektedir.

 

 

  • Cildinizi güneşten korumak için uyguladığınız Herbalife skin spf 30 etkili kremin kullanım miktarları sadece yüz bölgesi için ortalama 4 ya da 5 gramı geçmemelidir.Vücudunuza uygularken bu ölçeği baz alabilirsiniz.

 

 

  • Güneşten korunmanın bir diğer yöntemi ise güneşte kalınan saatler boyunca güneş gözlüğü,şemsiye,şapka gibi materyalleri kullanmak akıllıca bir yöntemdir.

 

 

  • Spf 30 etkili kremi güneşe çıkmadan en az 15-20 dakika öncesi cildinize uygulamanız gerekir.

 

 

  • Kıyafet tercihleriniz güneşe ve zararlı etkilerine karşı vücudunuzu bütünüyle koruyacak şekilde olmalıdır.Örneğin uzun kollu gömlek ve pantolon giymek sıcak havalarda biraz sıkıcı gelebilir ama pamuklu ve rahat kıyafetler cildinizi kasmadan günü geçirmenizi sağlayabilir.

 

 

  • Kapalı alanlarda vakit geçiriyor iken güneşin zararlı ışınlarının sizi her yerde etkileyeceği aklınızda olsun.Cam balkon ya da bir otobüs camı sizi güneşten korumaya yetmez.Bu nedenle düzenli olarak güneş kreminizi uygulayınız ve farkı hissetmelisiniz.

 

 

  • Plajda ya da açık arazide olmanız çok fazla bir şey fark etmiyor neticede güneş aynı güneş ve maruz kaldığımız ışınlar iki farklı dalga.Bu nedenle mecburiyet göstergesi olarak cildinizi susuz bırakmayın.Ayrıca yüzünüzü korumak için yüz bölgenize özen göstermeniz gerekiyor, çünkü en kırılgan bölge burasıdır kırışık bir cildin güneşin etkileri ile oluştuğunu unutmamak gerekiyor.

 

 

  • Sağlık Bakanlığı’nın da sıcak yaz günlerinde duyuru panolarında ilettiği gibi sabahleyin saat 10 ile öğleden sonra 17 arasında direkt güneş ışıklarına maruz kalmamaya dikkat etmeniz gerekiyor.Güneşlenmek için sabahın erken saatlerini ya da akşam güneşini tercih etmelisiniz.

 

 

  • Güneşe karşı gözlerinizi korumak katarakt riskini azaltabilir korunmasız güneş altında kalıp cildinizin deforme olmasını izlemektense gün boyunca iyi hissetmek için güneşten korunmayı rutin bir alışkanlık haline getirmek gerekiyor.

 

Lider Beslenme Herbalife Yaşam Koçu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.