YAZ DİYETLERİ NEDEN GÜÇLÜ BİR ETKİYE SAHİPTİR

YAZ DİYETLERİ NEDEN GÜÇLÜ BİR ETKİYE SAHİPTİR

YAZ DİYETLERİ NEDEN GÜÇLÜ BİR ETKİYE SAHİPTİR-0535 497 19 52

 

 

İnsanlar geçmişten getirdikleri tecrübeleri her zaman kullanma eğilimindedir.Tecrübe en pahalı eğitim sayıldığı için midir bilemeyiz.

 

 

Ancak her zaman geçer akçe olduğu deneyimli kişilerin kendi hayatlarında kilo kontrolü için uyguladıkları yaz diyetleri neden güçlü bir etkiye sahiptir diye bir soru sorsak.

 

 

Eminim herkes o bilindik cümleyi söyler her yiğidin bir yoğurt yemesi vardır!

 

 

Elbette yaz diyetleri denilince akla ilk gelen uzun süren gündüzlerin bir avantaj olarak sıvı alımını gün içinde artırmak ve vücudu susuz bırakmamak adına bir kolaylık olduğu ve protein içeren gıdaların , lif içeren yeşilliklerin, yağ yakıcı kahve gibi aparatların sunulduğu bir diyet biçimi olan İsveç diyeti gibi diyetlerin uzun süreli uygulanması çeşitli yol kazalarına neden olmaktadır.

 

 

Bizim fikrimize göre yaz dönemi yeşilliklerin popülaritesi artıyor bu dönemde yaz diyetleri uygularken beslenme menülerine yeşil yapraklı, demir içeren, kalsiyum ve vitaminlerin deposu sayılan ayrıca bağırsakları rahatlatan lif açısından zengin besinlerin diyetinize eklenmesi kilo yönetiminde hafifletmenin altın anahtarı olabilir.

Herbalife Heartwell

 

Çünkü bu yiyecekler tek merkezli bir diyeti işaret etmiyor.Vücudun sindirim sistemini güçlendiriyor.Kolesterolü ve kan şekeri gibi sevimsiz durumların gelişimini kısıtlıyor insanların diyet sırasında enerjisini arttırıyor.O nedenle vücutta hızlı bir şekilde toksin atılmaya başlıyor.

 

 

Tabii bu antioksidan etkileri çoğaltmak için bol bol su tüketmek gerekiyor susuz bir diyet kilo vermekte zaman sayacının önündeki en büyük engeldir sıcak ve yağışlı havaların hüküm sürdüğü bu yaz günlerinde yaz diyetleri araştırması yapan beslenme planlarına başlamak isteyenlerin yapabilecekleri aksiyonlar var.

 

 

yaz diyeti uygularken yeşillik zengini besinleri ilave ederek hangi yöntemlerle diyeti başarılı hale getirebilecekleri konusunda pek çok alternatif vardır.Zaten her şey bir adımla başlıyor. Bu defa konuya 6 farklı noktadan yorum getiriyoruz.

 

 

  • Sabah kahvaltılarında değişik bir başlangıç yapmak isteyen Herbalife Shake severlere yeni bir müjdemiz var.Yaz diyetleri yapanlara Herbalife Shake karışımını su ya da süt ile hazırlayan insanların mevsim meyvelerini eklenebileceklerini daha önceki yazılarımızda belirtmiştik.Dönemin yeşillikleri marul,maydanoz,ıspanak,pazı,ekşikulak ve hatta bölgelere has yetişen yeşil yapraklı bitkileri ekleyerek; Vitamin mineral açısından zengin bir sabah kahvaltısı ile güne başlayabilir yeşilliklerin lifli yapısından ayrıca faydalanmış olursunuz.

 

 

  • Bazen yemek hazırlamak bütün kadınlar için eziyet haline dönüşebilir. Burada büyük kurtarıcı hele ki kalabalık bir sofra söz konusu ise en kolayından sabah kahvaltılarının ve lezzetli atıştırmalıkların ayrılmaz parçası tam tahıllı ekmek, birkaç pişmiş yumurta,yağsız bir kaç dilim peynir ve bir dolu yeşillik sizi bir dünya zahmetten kurtarabilir. Böylece aperatif tarzı bir kahvaltı bağırsakları rahatlatan marul,maydanoz bir tutam reyhan biraz nane sizi kolayca tok tutmaya yetecektir.

 

 

  • Sosyal medyanın kullanımı her geçen gün yükseliş trendini korumaya devam ediyor.Herkes evinden bir şeyler paylaşıyor.Dolayısıyla beslenme ve yaz diyetleri hakkında diyet hesapları birbirini takip etmeye devam ediyor. Yoğunlukla yeşilliklerin ve yeşil sebzelerin antioksidan özelliği üstüne basa basa bütün tariflerde hissettiriyor kendini.Tabii ki tok kalmak beslenmenin kuralı ancak ne var ki sağlıklı beslenmek için yeterli miktarda vitamin,mineral ve protein destekli bir öğün yaratmak, kimi zaman salataları zeytinyağı, sarımsak, yeşil soğan gibi güzellikler ile donatmak gerekliliğini gösteriyor.Yemek sağlıklı bir hayat için beslenmektir.

 

 

  • Aşırı yağlı tüketim, Yaz diyetleri yapan insanın tembellik ruhuna işlemiş dedirtiyor.Bu gibi durumlarda en kolay çözüm yaz diyeti için hafif ve zaman almayan besleyici öğünler yaratabilmek önemlidir.Çorba akşam yemeklerinde tek başına tok tutacak ve bütün özünü kaynarken ortaya dökecek,bunun yanında yeşillikler ile bezenmiş bir kase çorba yeri geldiği zaman kızartma ve hamur işi bir yiyecekten daha sağlıklı ve doyurucudur. Hem böylece istenmeyen kilolar için destek ekibiniz akşam sofralarında da sizi yalnız bırakmaz.Bu konuda çok seçici davranmak istemiyoruz.Her insanın yemek hazırlarken kendine has kullandığı malzemeler vardır, kimisi lahana sever kimisi acımtırak otları, tercih size kalmış.

 

 

  • İsveç’te yaşayan insanlar patatesi kallavi çeşit Mamül ürün haline getirerek farklı fikirlerini ortaya koymuşlar.Ne var ki bizim ülkemiz için yeşilliklerin çeşitliliği ve yöreye göre değişiklikleri büyük bir zenginliğe işaret ediyor.Her başı sıkışınca diyeti bırakanlardan olmak istemiyorsanız yaz diyetinizi karbonhidrat, protein ve lif gibi ana temeller üzerine oturtmanız kolay olacaktır. Ödem birikimlerininin atılması; yeşil sebzelerin sayesinde daha da kolay olabilir.Günümüzde sadece ot mu yiyeceğiz terimi artık sağlıklı beslenme, sağlıklı yemek gibi terimler ile değişiyor. Siz de değişimi yakalayın.

 

 

  • Sabah kahvaltılarında sucuklu yumurta, yumurtalı sosis gibi yaz diyetinize limon sıkan uygulamalardan uzaklaşmak vücudun kolesterol ile bağını azaltmaya yetecektir.Her zaman aynı tutarlılıkla diyetini takip eden kadınlar sabah kahvaltılarında farklı kombinasyonları uygulamak sayesinde damak tadına hitap eden leziz kahvaltılar oluşturuyor.Böylece genelde serpme kahvaltı olarak lanse edilen bir yığın kaloriyi de vücudundan uzak tutmuş oluyorlar.Değişik bir omlet için küçük küçük doğranmış sebzeler bir Menemen’den daha fazlasını verebilir.Yeter ki yeşillikler konusunda kendinizi yaz diyetleri için kısıtlamayın.Yaratıcı diyet fikirleri zamanla gelişen mutfağın güçlü diyet kahramanlarını geliştiriyor.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.