YEMEK YEMEME RAĞMEN NEDEN HEP AÇIM

YEMEK YEMEME RAĞMEN NEDEN HEP AÇIM

YEMEK YEMEME RAĞMEN NEDEN HEP AÇIM

 

 

Çoğu insan için kaçınılmaz bir gerçek var ki normal düzen içerisinde yemek yememe rağmen neden hep açım sorusu akılları kurcalayan bir durum.Ani acıkma hissi, insanın hemen bir şeyler yeme isteği özellikle kilo almaya neden oluyor.

 

 

Bir Herbalife temsilcisi olarak en doğru bilgileri ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak, neden acıkma hissinin oluştuğunu irdelemek istiyoruz.Günde 3 defa yemek tüketen bir insanın halen acıkma hissi bastırılmamış gözüküyorsa genelde zaman nedeni ile hızlı yemek yiyor olabilirsiniz.

 

 

Normalde yarım saat içerisinde sofradan doymuş bir şekilde kalkmamız gerekirken açlık isteğiniz sofra sonrasında da devam ediyorsa yemek yeme biçiminizi gözden geçirmekle işe başlayabilirsiniz.

 

 

Genelde bir lokmanın 15-20 defa çiğnenerek her şey yolunda mesajını beyne iletmeniz gerekiyor.Ancak siz bu adımı hızlı bir şekilde atlayıp geçiyorsanız işte en başta yapılan pasif hata size gerçek bir ipucu sunuyor.

 

 

İsterseniz hep birlikte vücudunuzu nasıl dinlemelisiniz ve kilo kontrolünü sabırla öğrenmeyi deneyelim.

 

 

Beden bir bütün halinde çalışan bir orkestra

 

 

Acıkma hissi nasıl oluşur ya da neden bu kadar çabuk acıkıyorum gibi soruları cesurca dillendirmek gerekiyor.

 

 

Aksi takdirde kilo almaya ve istenmeyen bir vücut yapısına doğru koşmanın size hiç bir faydası olmayacaktır.Vücut tek bir bütün halinde bir orkestra.Bizler vücudumuza nasıl şef olacağımızı iyi düşünmeliyiz.

 

 

Açlık hissetmek gerçekten can sıkıcı, insan kendini rahat hissetmek,doygun bir şekilde ikinci bir öğüne kadar devam etmek ister.Bunu en iyi çözümleyecek olan yine kendi dinamiklerimiz olacaktır.

 

 

Doyurucu bir yemek için iyi çiğnemek gerekiyor, genelde karbonhidrat ağırlıklı besleniyor iseniz sofranızda protein ve lifli yiyecekler bulunmasını sağlayabilirsiniz.Her ne kadar aperatif kültürü çok yaygın bir hale gelmiş olsa bile gün boyunca neler yemeniz gerektiğini önceden tasarlayabilirsiniz.

 

 

Sabah yedide kahvaltı edip saat 10.30 acıktığınızı hissediyorsanız atıştırmalık olarak hemen bir parça gofrete ya da bisküviye saldırmak sizi daha fazla acıktıracak nedenlerindendir.

 

 

Başta da belirttiğimiz gibi protein ve lifli gıdalar acıkmanızı yavaşlatacak ve doygunluk hissini arttıracak yiyeceklerdir.Vücut karbonhidratları enerji kaynağı olarak kullanır.1 parça karbonhidrat ,1 parça protein ve sağlıklı dengeli bir öğün için biraz mücadele etmek gerekiyor.

 

 

Neden acıkıyorum

 

 

Acıkma hissinin olmaması için gereken tedbirleri gün içinde tam zamanlama ile yerine getirmek gerekiyor.Neden hep açım sorusunun cevabı bulunduğu takdirde açlık hissi ile mücadele etmek ve daha fazla yemek tüketme isteğini azaltmak çok daha basit ve eğlenceli bir şekil alabilir.

 

 

Meyveler gibi sebzelerde dengeli karbonhidrat ve lif sunarlar, lifler bağırsaklarda çözünen ve çözünmeyen iki gruba ayrılır ki bu insanın daha sağlıklı enerjiye kavuşmasını kolaylaştıran basit adımlardır.

 

 

Gerçekten açlık hissi oluşmaya başladığında sağlıklı besinler yardımınıza koşabilir.Yüksek şeker ve bütünüyle yağdan oluşan yiyecekleri tüketmek açlık hissinizi göreceli olarak dindirebilir, uzun vadede ise tamamen fiziksel ihtiyaçları için tüketen değil duygusal bir yiyici haline gelmeniz gayet normal olur.

 

 

Sürekli acıkmak ve mide bulantısı

 

 

İsterseniz basit bir görsel deney yapalım cam bir sürahi içerisine gün boyunca her açlık hissi yaşadığınızda tüketmiş olduğunuz yiyecekleri karıştıralım.

 

 

Bunu yapan çok az insandan geri dönüş olarak;

ben gün boyunca ne kadar fazla acıkıyor ve ne kadar sağlıksız gıdalar tüketme eğiliminde oluyormuşum cevabı geldi.Cam sürahi de gördüklerim inanın midemi bulandırdı nasıl olur da bedensel ihtiyaçlardan çok yeme dürtüsü ile hareket ediyormuşum bunu şimdi daha iyi anlıyorum gibi yanıtlarla gerçek dönüşler aldık.

 

 

Evet duygular ve bedensel ihtiyaçlar farklı yiyeceklere ihtiyaç duyarlar.Gerçekte olması gereken, metabolizmanın sağlıklı çalışmasını tetikleyecek gıdalar olmalı.

 

 

Gün boyunca stres ile baş başa kalan insanlar belki neler tükettiği konusunda bu basit gözlem deneyini kolayca yapabilirler.Kendiniz için iyi bir beslenme koçu olmanız sağlıklı yemekler dizayn etmeniz açlığınızı kesici, hep açım dedirtmeyen doyurucu bir müdahale ile mümkün olabilir.

 

 

Gerçekten şaşırtıcı bir görsel deneye imza atmanız sizi neler ile karşılaşacağınız ve hangi yöntemlerle beslenme şeklinizi değiştireceğiniz konusunda fikir sahibi yapabilir.

 

 

Psikolojik baskıyı beslenme ile azaltın

 

 

1 saatte acıkıyorum ne yapabilirim kendi kendime bir kelepçe mi vurayım diye yakınan Aysun Hanım gibi o kadar çok insan var ki yemek yediğim halde midem kazınıyor şikayetleri bitmek bilmiyor.

 

 

Bu nedenle her insan için kişiye özel beslenme koçluğu yapmak gerekiyor.Daha çok fiziksel ihtiyaçların karşılanması gün boyunca daha iyi hissetmeyi,yeterince pres varken psikolojik baskıyı azaltmayı kolaylaştırıyor.Açlık dindirilmesi gereken ciddi bir problem.

 

 

Sağlıklı yiyecekler bu problemi ortadan kaldıra bilir.

 

 

Herbalife söz konusu olduğu zaman doyurucu ve bir porsiyonda sağladığı besin değerleri ile kilo kontrolünü hızlandırmak için hangi adımların atılmasının gerektiğini, dengeli bir diyet ile nasıl yapılacağını, her insana ayrı ayrı programlarla kanıtlayan, açlık hissinden ve aşırı tüketimden kurtulmanın reçetesini;kalori kontrolü uygulanan basit, eğlenceli bir dizi kilo verme oyunu ile daha zevkli hale getiriyor.

 

 

Kalori denildiği zaman enerji akla gelmeli ihtiyacınız kadar enerji tüketirseniz sık sık acıkma ihtiyacı hissetmezsiniz.Aynı zamanda zayıf ,fit görünümünüz süreklilik gösterebilir.Çoğu insan Herbalife kullandım bıraktım, kilo aldım gibi bir takım yakınmalar da bulunur.Aslında insan sağlıklı hissedeceği kiloyu karşılayacak kadar sabırlı olursa kalıcı kilo kontrolü daha başarılı olacaktır.

 

 

Bir başlayıp bir bırakanlardan olursanız vücut derinden sarsılacaktır, devam eden zamanlarda acıkma hissinin tavan yapması da, tekrar kilo almanız da bu gibi durumlarda gayet doğaldır.

 

 

Sürekli acıkmak doymamak

 

 

Sürekli acıkmak, doymamak, beslenme programınız içerisinde yapılan hatalar ile doludur.Bir porsiyon tatlı yerine 2 porsiyon tatlı tüketen bir erkek için günlük rutin beslenme gereksinimlerinden fazla tüketiyor olması; öncelikle şu soruyu akla getiriyor.

 

Herbalife Protein Bar

Ben gerçekten acıktım mı, yoksa acıkmadan hep açım gibi yemek mi yiyorum bu soruya samimi cevap vermek gerekiyor.Ancak bu şekilde vücut dengesini korumak mümkün olur.Kilo vermek için Herbalife ipuçları elbette bu kadar değil.

 

 

Daha fazlası için blog yazılarımızı takip etmeniz, kendi diyetinizde sağlıklı atıştırmalıklar ,dengeli öğünler ile kilo vermenizi kolaylaştırabilir.Daha az acıkmak için daha dengeli tüketim hepinizin elinde.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.