SICAKLA BAŞ ETMENİN EN KOLAY YOLLARI

SICAKLA BAŞ ETMENİN EN KOLAY YOLLARI

SICAKLA BAŞ ETMENİN EN KOLAY YOLLARI

 

 

Yaz sıcakları kendini hissettirir oldu eğer bir sahil kasabasında değilseniz ve sırtınız çam ormanlarından esen rüzgarla serinlemiyor ve günlük hararet ile baş etmenin en kolay yollarını arayarak geçiriyor iseniz.

 

 

Üstüne üstlük insan bir de kronik rahatsızlıklara sahip ise işi daha da zor.En çok nerelerde termal etki ile karşılaştığınız önemlidir kimi zaman trafikte, kimi zaman iş yerinde ya da evde ne olursa olsun sıcakla baş etmek gerekiyor.

 

 

Peki o zaman hararetle başa çıkmanın en uygun yolları ve günü rahat geçirmenin püf noktaları nedir sizce?Eminim pratik yöntemler için siz de heyecan duyuyor olmalısınız.

 

 

Mesala yaz sıcaklarında kıyafet,hidrasyon,araçta alınacak önlemler gibi bir dizi yöntem bu yazımızda sizlerle paylaşılıyor.

 

 

  • Güne Duş Alarak Başlayın! 

 

İnsan vücudu her şartta en iyisini başarmak için optimize edilmiş mükemmel bir yapıya sahiptir.Siz şayet bedeninizin kilit noktalarını tanıyor ve bu bölgelerin soğutulduğunda vücut ısısının normale döneceğini,rahatlayabileceğinizi biliyorsanız zaten işiniz daha kolay hale gelir. Örneğin atardamarların bulunduğu boyun,kasık gibi bölgelerin sabah kalkar kalkmaz ılık duşla serinletilmesi ve güne su ile başlamak gibi bir avantajla vücut ısısı normal olarak güne başlamak mümkün. 

 

 

  • Trafiğe Çıkmadan Yapılacaklar!

 

Mevsim sıcakları tam da kendini göstermişken otopark problemi almış başını gidiyor ve ister istemez sabah güneşi arabanın içini saunaya çeviriyor.Sizinde acele ile araca binip klimayı çalıştırıp yol alana kadar 5-10 dakikalık sürede kan ter içinde kalmanız içten bile değildir.

 

O zaman sabah güneşinin saunaya çevirdiği aracınızı çalıştırmadan bulunduğu yerde kapıları açıp önce doğal sirkülasyon ile sıcaklığın araç içinde kabul edilebilir seviye düşmesini bekleyin sonuçta doğal sirkülasyon gibisi yok.

 

Aracınızı çalıştırıp hareket ettirdikten sonra kısa bir müddet çapraz camları açarak sirkülasyonu devam ettirin hemen ardından, klimayı düşük ayarda çalıştırıp yolunuza devam edin. Böylece vücut fonksiyonlarını etkileyen, baş ağrısına sebep olan sıcaktan ya da klimanın yan etkilerinden minimum şekilde etkilenmiş olursunuz.

 

  • İşyerinde Kavurucu Sıcakla Başetmek! 

 

Toplu olarak çalışılan işyerlerinde en büyük problem ortak kararların birlikte alınaması ve neticede yaz boyu sürüp giden tartışmalar.Siz bu kısır tartışmaları sonlandırmak istiyorsanız ofis çalışanı arkadaşlarınızı önceden bilgilendirerek işinizi sağlama alabilirsiniz.

 

Klimalarınızı düzenli temizleterek olası sağlık problemleri ile uğraşmak yerine klimanızı minimum ayarda tavana üfürür vaziyette çalıştırmanız, öncelikle direkt soğuk havaya maruz kalmadan ortalama değerlerde ortam ısısını çalışılabilir hale getirebilirsiniz.

 

Özellikle cam ve kapı açık vaziyette ortam serinletilmesi güçleşeceği için kapı ve camların kapalı olması gerekmektedir.

 

  • Kıyafetler Her Zamankinden Önemli! 

 

Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de kıyafet şıklık her zaman ön planda olan bir gerçeklik.Kavurucu sıcaklarda sıcakla baş etmenin püf noktası naylon içeren ayakkabılardan ve aksesuarlardan kurtulma zamanıdır.Pamuklu ve keten kıyafetler sizi olduğunuzdan daha şık göstermeye yetecektir.

 

Terinizi emebilen bu kumaşlar yaz boyu rahat etmenizi sağlayacak,ayaklarınızı rahat ettirecek ortopedik keten tarzı ayakkabılar ile yürüyüş daha öz güven dolu olacak.Sunum yapmak istiyorsanız fazlaca makyaja da ihtiyacınız yok.Doğal olun yaz sıcaklarına karşı nemlendirici ve güneşe karşı etkili SPF etkili kremler sizi korusun.

 

  • Yemekleriniz Size Eziyet Etmesin! 

 

Yaz sıcakları ile baş etmenin bir diğer formülü beslenme şeklinizi; ağır, yağlı,şekerli yiyeceklerden uzaklaşarak sebze ağırlıklı, süt ve süt ürünlerinden oluşan diyet tarzına yönelmeniz gerekiyor.Ağır yiyecekler yaz sıcaklarında insanın bütün enerjisini alan, yerinden kalkmasına bile müsaade etmeyen halsizliklere sebep olabilir.

 

Şekerli yiyecekler ise sürüp giden yaz sıcaklarında vücudunuzun daha fazla gerilmesini, gün içindeki performansınızı büyük oranda etkiler.Kola,cips ve şekerli atıştırmalıklar yerine dolaptan serin serin bir tutam meyve bütün rehavetinizi almaya yetecek kadar güçlüdür.Akşam yemeklerinde tercihen kalorisi düşük

 

Herbalife beslenme uzmanlarının tavsiye ettiği gibi bir porsiyon Herbalife Shake ertesi güne daha sağlıklı ve mutlu uyanmamızı kolaylaştırabilecek bir alternatiftir.

 

  • Günü Egzersiz İle Kapatın! 

 

Sıcak bir günün ardından keyfe keder bir kaç soğuk bira içmek yerine ya da televizyon karşısında uyku moduna doğru koşar adım gitmek yerine güneş battıktan sonra, ortalama yarım saat bir yürüyüş tempoyu yakalamak ve vücudun doğal döngüsüne katkıda bulunmak için yaz sıcaklarında daha sağlıklı olmanızı teşvik eder.Böylece fazladan kalori almamak ya da aldığınız kalorileri dengelemek kolaylaşır.

 

  • Suyun Serinleten Etkisine Güvenin! 

 

Hiçbir yöntem yok ki suyun insanı serinlettiği kadar rahatlık sağlamasın ve gün boyu sıcaktan gerilen vücudu yenilemesin.Evet yanlış duymadınız her adım atışınızda, her nefes alışınız da ve her akan ter damlasında su kaybediyoruz.Yeterince su içmeye dikkat etmiyoruz.

 

Ondan sonra sıcaklardan şikayet ediyoruz ve bütün gücümüzü klimadan aldığımızı zannediyoruz.Oysaki vücut fonksiyonlarının büyük bir çoğunluğu sudan gelen oksijen sayesinde daha rahat gerçekleşiyor.

 

Klimanın size vereceği yalancı serinlik vücudun kendi kendisini su ile serinletmesi kadar etkili olamaz.Gün boyunca suyu soğuk olarak tüketmek sizi daha fazla rahatsız edecektir.

 

Ortam sıcaklığında tüketilen su ise vücudu yormadan vücut ısısını dengede tutmaya yetiyor.Gelelim diğer içeceklere,serinlemek için buzlu kahve, soğuk çay ya da bir bardak kola hiçbir zaman geçici zaferlere sevinmeyin.

 

Vücut hidrasyonu arttırmak, vücutta antioksidan dengeyi korumak, bunu yaparken de serinlemek istiyorsanız Herbalife çay yaz boyu sizi serinletmeye taliptir.Üstelik sadece 6 kalori.

 

  • Yaz Sıcaklarında Rahat Bir Uyku İçin Yapılacaklar! 

Beton yapıların en sevmediğiniz yönü gün boyu sıcaklığı emiyor ve gece boyu sizi uyutmuyor olması olabilir mi?Evet diyebilirsiniz ki hangi çağda yaşıyoruz bütün yeni yapılarda zaten yalıtım var, hoş gerçi o da tartışılır!

 

Çünkü bir ara tatilde otel odasında bütün konfora rağmen yapılan yanlış izolasyon çalışmalarının hiç bir işe yaramadığını 4 gün boyunca test etmiş ve kötü deneyimlerimi aktarmış olayım.Bina dış cephesi’nin doğru yalıtım malzemesi ile yalıtılmış olması gerekmektedir.

 

Asıl konuya dönelim yaz gecelerinin çekilmez sıcaklarında rahat bir uyku her zamankinden daha fazla önem taşıyan bir durumdur.Hele ki bir çalışan iseniz kimse işe uykusuz gitmek istemez öyle değil mi?

 

Bu nedenle 1. yöntem yatmadan duş almak ve uykuya rahatça kavuşabilmek,2. yöntem ise hafif nemli bir yatak örtüsünün üzerinde serin serin uyumak tercih size kalmış.

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Distribütörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.