KADINLARA ÖZEL SPORCU BESLENMESİ NASIL OLMALI

KADINLARA ÖZEL SPORCU BESLENMESİ NASIL OLMALI

KADINLARA ÖZEL SPORCU BESLENMESİ NASIL OLMALI

 

 

Spor yapan kadınlarda en az erkekler kadar beslenme konusuna dikkat etmeleri ,gereken önemi vermeleri gerekiyor.Daha çok erkeklere özgü olarak kabul edilen sporcu beslenmesi aslında kadınların da faydalanması gereken bir durumdur.

 

 

Sporcu beslenmesi denildiği zaman daha çok kaslı ve atletik yapıya sahip bir beden hayâl ediliyor.Her kadın için ideal olan sağlıklı diri vücut yapısını elde etmenin yolu da düzenli egzersiz ve planlı beslenme yaparak kazanılıyor.

 

 

Değişim her zaman sporda da aktif olarak yeniliklere açık tüm sporcuları yeni ne varsa denemeye ve her zaman ihtiyaçları doğrultusunda beslenme yapmaya doğru itiyor.Herbalife kişisel beslenme programları kişinin vücut tipi ile orantılı bölgesel olarak şekillenmesini kolaylaştırıyor.

 

 

Spor kadınlar için alışılmışın dışında bir eğlence ve sosyal aktivite alanı elde etmenin, yeni bir çevre kazanmanın yolu olarak da görülebilir.Zaman geçtikçe temel beslenme ilkeleriyle birlikte spor yapan insanlar bir takım ruhu ile ekip olarak kazanıyorlar bu durum sosyal desteğin gücünü bir kez daha gözler önüne seriyor.

 

 

Kadınların kilo problemleri gibi durumlarda başvurdukları özel beslenme programları Herbalife sporcu beslenmesi ürünleri sayesinde daha aktif ve daha verimli hale geliyor.

 

 

Spor yapan kadınlar için Herbalife temel beslenme gerçekleri

 

 

Her kim olursa olsun amaçladığı kadar zayıflamak için doğru beslenme ilkelerine uymuyor ise istediği kadar spor yapsa da gereken vücut yapılanmasına kavuşamadığı için bir müddet spor sayesinde zayıflayabilir.

 

 

Ancak ilerleyen süreçte vücut ihtiyaçlarını karşılayan bir beslenme programı ile hareket etmediği için kilo vermesi durur.Aynı zamanda kas kayıplarına neden olacak bir dizi olaylarda başa çıkmak zorunda kalacaktır.

 

 

Egzersizler insan vücudunun doğru besinlerle beslenmesi sayesinde sporculara ek avantajlar sağlar her zaman dengeli kalori alan insanlar sağlıklı ve atletik bir yapıya kavuşabilirler.

 

 

Temel anlamda özellikle spor ile ilgilenen kadınlar için en önemli nokta kalori takibi, ihtiyaç duyulan kadar kalorinin sağlanması; protein,vitamin,mineral,karbonhidrat ve sağlıklı yağlar gibi kabul edilebilir gıdalardan oluşan diyet listeleri ile karşılanarak hayata geçirilebilir.

 

 

Onun dışında bilinçsizce egzersiz çalışmaları hem sportif faaliyetleri hem de kilo kontrolü hedeflerini sekteye uğratabilir.

 

 

Kadınlar için güzellik her zaman ön planda tutulduğu için spor yapan kadınların sporcu beslenmesi ürünlerini ve protein içeren beslenme programlarını kas yapılanmasının değişeceği ve daha büyük görünümde kol ve bacak kaslarının görüntüyü bozacağı düşüncesiyle pek sıcak bakmazlar.

 

 

Normal şartlar altında bütün kadınların da ihtiyacı olan protein vücut temel yapı taşlarından olduğu gibi metabolizmanın hız kazanması açısından önemlidir.Vücut bir saat gibi birbirine bağlı dişliler üzerine kurulu bir sistem gibidir; kol, bacak ve vücut kaslarının gelişmesi metabolizmanın daha hızlı çalışmasını kolaylaştırır.

 

 

Uzun vadede düşünüldüğü zaman spor için vakit bulamayan kadınların normal beslenme programları içerisinde vücut ağırlığı ile orantılı ortalama 1 gram protein ihtiyacı vardır örnek verecek olursak 63 kilo bir kadının ortalama 60 gram günlük protein ihtiyacı vardır sağlıklı kaynaklardan protein ihtiyacını karşılamak spor yapan kadınlar için ne kadar ihtiyaç ise spor yapamayan kadınlar için de aynı önemdedir.

 

 

Zayıf kasların geliştirilmesi dengeli miktarda protein gerektirir.Spor yapan kadınlarda spor sonrası ilk yarım saatte en azından 20-30 gram protein içeren yüksek kaliteli bir sporcu takviyesi almaları antrenman sonrasında kasların gelişmesini ve dinlenme esnasında yeniden yapılanmaya yardımcı olması açısından önemlidir.

 

 

Herbalife sporcu beslenmesi uzmanları kas kalitesinin yükseltilmesi kadınlarda vücut yapılanmasının ve genel vücut duruşunun istenilen hale gelmesini kolaylaştırıyor olduğunu belirtiyor.

 

 

Bunun yanında her kadın için antrenman sırasında yeterli hidrasyonu sağlayabilmek için magnezyum, kalsiyum, sodyum, potasyum gibi elektrolitlerin karşılandığı Herbalife Aktif Yaşam ürünlerinin kullanılması sıvı dengesi açısından ek kazanım elde etmelerine neden olmaktadır.

 

 

Herbalife sporcu beslenmesini başarıyla temsil eden kadın

 

 

Herbalife Türkiye denildiği zaman sporcu beslenmesinde ilk akla gelen kadın temsilci İpek Onaran’dır. İpek hanım yoğun temposuna karşılık gelen enerjisini sporcu beslenmesi ürünlerimizin bütününe ve çalışma azmine borçludur.

 

 

Bugün kadınlarda triatlet kavramını pek bahseden olmaz.Ama İpek hanım triatlet dalında birçok etkinliğe katılarak bir kadının da bu alanda faaliyet gösterebileceğini gururla kanıtlamıştır.

 

 

Triatlet dediğimiz zaman enerjinin, vücut direncinin ve bitmek bilmeyen kondisyonun tavan yaptığı birbiriyle bağlantılı olarak yüksek efor harcanan bir spor dalından bahsedilmektedir.

 

 

Bir kadın için 3 farklı sporu başarıyla götürebilmek en başta Herbalife gibi güçlü bir partner ile mümkün olabilir.Spor disiplinini ve her şeye rağmen azmini kaybetmeden yoluna devam eden İpek Onaran’ı tebrik ediyoruz.

 

 

Herbalife Bağımsız Üyesi Lider Beslenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.