BEL VE SIRT AĞRILARINI AZALTMANIN YOLLARI

BEL VE SIRT AĞRILARINI AZALTMANIN YOLLARI

BEL VE SIRT AĞRILARINI AZALMANIN YOLLARI

 

Bel ve sırt ağrılarını azaltmanın yolları;Birçok insanı yakından ilgilendiren konuları irdelemeye devam ediyoruz.

 

 

Günlük yaşamı, hareket kabiliyetini kısıtlayan, bel ve sırt ağrıları gerçekten bazen hiç çekilmez seviyelere yükseldiği zamanlarda insanın bütün yaşama enerjisini bitiriyor.İnsan milyonlarca sinir tarafından sistematik şekilde hareket için odaklanmış bir varlık.

 

 

İnsanoğlunun yaşamını sürdürmesi ne kadar iyi beslendiği ile alâkalı ise hareketliliği de çok önemsemesi gerekiyor. Bir şeyleri doğru yapıyor olmak yaşam kalitenizi yükseltmenize neden olabilir.

 

 

Sırt ağrıları genç yaşlı demeden her meslekten çalışan insanların,her yaş grubundan bireylerin hayatını olumsuz yönde etkiliyor.

 

 

Hazırlıksız bir kaç poşet kaldırmak, doğru pozisyonda hareket etmemek gibi birçok sebep var.Lider beslenme editörleri olarak insanların Herbalife’nin bir üründen daha fazlası olduğunu bilmesini bütün kalbimizle istiyoruz.

 

 

Bunun için gereklilikleri yerine getirmek ve kendinizi daha iyi koruma altına almanız için beslenme ve doğru davranış taktiklerinin yanında bedensel olarak daha iyi performans sergilemenizi kolaylaştıracak koruma tedbirleri oluşturmaya çalışıyoruz.

 

 

Umuyoruz ki sizler de bizim bu mücadelemizde yanımızda olarak kendiniz için biraz daha gayretkâr davranabilirsiniz. Bütün insanlarda olduğu gibi bir anda dip dalgası gibi bel ya da sırt bölgesinden yükselen ciddi ağrı sendromları aslında bir şeylerin yanlış gittiğinin sinyali olarak bilinmeli.

 

 

Günümüz modern tıp çözümleri ameliyatların başarısını arttırmak için ciddi mücadeleler veriyor.Gönül ister ki hiçbir ameliyata gerek kalmadan sırt ve bel ağrılarına maruz kalan insanların doğru davranış ve doğru beslenme yöntemlerini kullanarak dönemsel ağrı uyarılarını dikkate almaları sayesinde bıçaksız tedavi olma şansına sahip olsunlar.

 


Fazla kilolar ciddi risk taşıyor

 

 

Ortalama bir insanda boyu ile orantılı olarak 3,5 kiloya kadar kemik bulunur her bir fazladan kilo kemikler üzerinde, sinir uçlarında ciddi baskı yaratmaktadır.

 

 

Öncelikle boyunuz ve kilonuz arasındaki fazlalıkların  normal değerlere taşınması için herhangi bir çaba gösterip göstermediğinize bakıyoruz.Çünkü normalin üzerinde kilolu olan insanlarda bel ve boyun ağrıları görüldüğü kadar sırt ağrılarının da en çok şikayet edilen konular olduğunu biliyoruz.

 

 

Bunun için herhangi bir uyarıya gerek kalmadan vücut ağırlığınızı en azından yüzde 10 ile 15 tutarında aşağı kilo kontrolü ile sabitlemeniz gerekebilir.Üç beş aylık süreçte hiç umulmayan başarıları elde etmeniz sağlanabilir.

 

 

Kendinize güç verin

 

Zamanla zayıflayan kaslar her zaman beklediğiniz performansı göstermeyebilir.Zamanla sırt ağrısı ve bel ağrılarının sizi sınırlamasını engellemek için güçlendirilmiş sırt ve bel kasları için bireysel beslenme planı ile başlayabilirsiniz.

 

 

Günümüzün trend alışkanlığı haline gelen düzenli sırt ve bel kaslarının geliştirildiği egzersizler yapmak ;daha verimli, güçlü bir hayat standardını yakalamanızı esnek kaslar sayesinde kolaylaştırabilir.Temelde basit hareketler ile başlayarak güçlendirilmiş kaslara sahip olmak her geçen gün daha pahalıya mâl olabilecek spor aletlerine de ihtiyaç yoktur.

 

 

Basit eğlenceli bir oyun, bir kartopu atarsınız çığ gibi büyüyerek devam eder.

 

 

Askerler gibi disiplinli kas germe çalışmaları yapabilirsiniz

 

Bildiğiniz gibi askerlikte çakı gibi deyimi vardır.Her sabah düzenli kahvaltı ederek ilk önce vücudun açılmasını, kasların gevşemesini sağlayan ısınma hareketleriyle güne başlar ve ardından 5 kilometre tesisatlı koşu ile tabiri yerine getirmek için çakı kadar sert ama bir o kadar da esnek olarak güne devam ederler.Sizde yaşınıza uygun esneme hareketleri ile boyun sırt ve bel ağrılarından kurtulabilirsiniz.

 

Herbal Aloe Rahatlatıcı Jel

Duruş bozukluklarına dikkat etmelisiniz

 

Özellikle bilgisayar başında görev yapan insanlar en büyük risk grubunu oluşturuyor.Doktorların en çok muhatap olduğu insanlar olarak sizlerin biraz daha dikkatli olmanız gerekiyor.

 

 

Sırt ve bel ağrılarının temel nedenlerinden biri olan doğru oturuş, hareketli yaşam tarzı sizin için de hedefe ulaşmanın formülü olabilir

 

 

Sinirlenme Sakin olun

 

Bel boyun sırt ağrılarında sinirlenmenin çok büyük rolü vardır.Kaslar ve sinir uçları sinir ve asabiyet durumunun süreklilik arz etmesi sonucu kalıcı şikayetlere neden olabilir.

 

 

Bu nedenle sakin olun gerginliği arttırma seansları ile kendinizi rahatlatın, kendinizle ve çevrenizle çatışmak yerine barışmayı deneyebilirsiniz.

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.