YÜRÜYÜŞ YAPMANIN 7 TEMEL FAYDASI

YÜRÜYÜŞ YAPMANIN 7 TEMEL FAYDASI

YÜRÜYÜŞ YAPMANIN 7 TEMEL FAYDASI

 

Nedir bu yürüyüşün sırrı?Genci yaşlısı hep yürüyüşten bahsediyor çoğu insan araçla seyahat ederken trafikte saatlerce bir yerden bir yere gidebilmek için ekstra para ödüyor.

 

 

Oysa ki bir yerden başlamak lazım diye düşünen bütün insanlar yürüyüş konusunda daha tutarlı davranıyorlar.Hem öyle yürüyüş deyip geçmeyin lütfen.İnsanın öz güveni birkaç adımda tavan yapıyor insanlar gri betonlardan ve soğuk muhabbetlerden sıkılmış durumda.

 

 

Herkes bir çıkar yol peşinde koşuyor.Bence siz de kendiniz için birkaç adım atmaya değer olduğunu kabul etmelisiniz.İster tek başına ister sevdiğiniz insanlarla Mücadele’ye katılın.

 

 

Zaten kilo vermek istiyorsunuz ama aklınıza gelen pratik bir yol yok ise; en kolay, tek başına, özgürce, olabildiğince yürümek ve kendi hikayenizi yaratmak için yola koyulmak olsun ilk adımınız.

 

 

Kendinizi fiziksel olarak ve ruhsal açıdan geliştirmenin en mucize yöntemlerinden birisi düzenli ve istikrarlı yürüyüşler.Size neler kazandırabilir; kalıcı karın kasları, iyileştirilmiş vücut postürü mümkün olabilir.Bence denemeye değer çıkış yapmak için bir sebep’e ihtiyacınız var ise size en üst seviyeden motivasyon güncellemeleri sunmamıza müsaade etmeniz gerekiyor.

 

Yürüyüş yapmanın 7 temel faydası nedir?

Vücudun senden bir şeyler istiyor….

 


Korkmayın öyle büyük şeyler istemiyor sadece biraz gevşemek ve artık sıkıcı TV programlarından ya da saçma sapan günlük telaşlardan kurtulmak ve her şeyi oluruna bırakmak.

 

 

Sadece ve sadece rahatlamak için yürümenizi istiyor.Aktif hayatın bir parçası stresli günlerin birbirini izlemesine müsaade etmeyin.

 

 

Bütün içtenliğinizle kendinizi dinleyin ve yola çıkmak için daha ilk anda aklınızda şekillenen; Aaa bu bende de vardı gibi fikirleriniz olursa bizimle de paylaşabilirsiniz.

 

Diri kalmak her yaşta faydalıdır

 

Bütün yaş gruplarında aynı ağırlıkta egzersizlerin yapılacağı gibi bir lükse sahip değiliz.Bütün insanların en kolay yoldan kilo verebileceği yöntemleri eğlenceli ve basit olacak güçlü nedensel yollar ile sunmaya çalışıyoruz.

 

 

Bugün kritik hastalıkların bütünüyle yaşamsal döngü içerisinde hareketsizlik ile bağdaştırılması tesadüfi bir gelişme değildir.Bütün ilaçlar insanların refahını belli bir yere kadar getirir.

 

 

Peki vücudun diri kalması demek ne anlama geliyor biliyor musunuz? 7’den 77’ye bütün insanların diri kalması için harekete ihtiyacı var yürüyüşte en kolayıdır.

 

Kötülükleri savuşturan bir arkadaş

 

 

Yürümek hayatın bir parçası her geçen gün makineler hayatı kolaylaştırıyor gibi gözükse de insanlar hareketsiz yaşamın birçok negatif yanını üzerlerinde taşımak zorunda değiller.

 

 

Elbette bütün antrenmanlar için iyi beslenmek gerekiyor.Kilo vermek istiyorsanız Herbalife yaşam koçu olarak bütün kötü alışkanlıkların çözümü olmasa bile hareketsiz yaşamın ,dengeli beslenme ile sizin hayatınıza da neler katılabileceğini çok iyi biliyoruz.

 

Hareketli insanlar mutluluğu paylaşıyor

 

 

Her geçen gün mutluluk endeksi ölçümü yapan araştırma firmaları hareketli, enerjisini koruyan, düzenli yürüyüş yapan insanların gerek iş yerinde gerekse özel yaşantısında mutluluk üzerine ne varsa paylaştıkları ve içlerindeki enerjiyi etrafa yaydıkları biliniyor.

 

 

Peki siz ne kadar enerji yayıyorsunuz.

 

Kilolu insanlar için en ideal çözüm

 

 

Basküle çıktığı zaman 100 kilonun üzerinde olan insanların yüzde on bile kilo vermesi demek Kilolu insanlar için; en ideal yöntemi gösteren yürüyüş yöntemiyle  en kolay aktivite olarak insanların hayatlarına fark katıyor.

 

 

Bir günde kaç adım atıyorum diye hiç düşündünüz mü? Bence ciddiye alınması gereken konu ne kadar yürüdüğün değil ne kadar tempolu yürüdüğün ve sonuca doğru kendini motive ettiğindir.

 

Gençlerde enerji yoğunluğunu hafifletiyor

 

 

18-27 yaş guruplarında gençlerin en çok şikayet ettiği konulardan birisi olan şişmanlık, özüne inildiği zaman ne kadar hareketsiz kaldıklarını ortaya çıkartıyor.

 

 

Enerji patlaması yaşaması gereken genç bireylerin telefon, tablet, bilgisayar başında geçirdiği vakitler düşünülürse: uyku problemi yaşamaları,dinlenememe, kilo ile başa çıkmak gibi yürüyüşün ek faydalarını kolay seçenekler arasında olduğunu tekrar hatırlatmayı gerektiriyor.

 

Sosyalleşmek sadece internet ortamında gerçekleşmemeli

 

 

Elbette sitemizin blog yazılarında olumsuz ve insan hayatını ciddi derecede etkileyen güncel konuları da paylaşmaya devam ediyoruz.

 

 

Özellikle sosyal ağlarda yapılan araştırma 50 yaş üstü insanların sürekli olarak telefondan birileri ile görüştüklerini ortaya çıkarmış.Bunlar eski dost,ahbaplar olabilir.

 

 

Ancak ne var ki artık sosyalleşmek sadece sosyal ağlar sayesinde gerçekleşmiyor.Yürüyüş parkurunda insanlar hiç tanımadığı yeni yüzler ile yürüyüş yaparak alışılmışın dışına çıkmayı başara biliyorlar.

 

 

Peki siz günde kaç yeni insan ile tanışma fırsatı buluyorsunuz?

 

 

Lider Beslenme Herbalife Official Member

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.