HERBALİFE YORGUNLUKLA MÜCADELEDE YANIBAŞINIZDA

HERBALİFE YORGUNLUKLA MÜCADELEDE YANIBAŞINIZDA

HERBALİFE YORGUNLUKLA MÜCADELEDE YANIBAŞINIZDA

 

 

Bir günü nasıl tamamlıyoruz ve ne kadar dinlenmiş olarak hissediyoruz bu çok önemli.

 

 

Herbalife yorgunlukla mücadelede yanıbaşınızda bir üründen daha fazlasını, Wellness sektörünün öncü beslenme firması olarak bütün insanları daha mutlu hissetmeleri için iyi beslenmek ve aktif yaşam koşullarını yerine getirmeye davet ediyor.

 

 

Birçoğumuz artık doğup büyüdüğümüz küçük kasabaları ve köyleri çoktan geride bıraktık.Artık şehir hayatının baskıları ve modern binaların gölgesinde yaşamaya mahkum olmuş gibiyiz.

 

 

Öylesine hızlı ve hummalı yaşıyoruz ki zaman bizim için yetişilmesi zor bir noktaya doğru koşmaya zorluyor. Neden böyle olduk sorusunu belki gün içerisinde ofiste ya da fabrikada çalışırken kısa bir sohbet arasında konu etmekten ileriye gidemiyoruz.

 

 

Her bir insan sabahları yorgun ve bitkin bir şekilde mutsuz işine doğru koşmaya başlıyor.

 

 

Çalan telefonlar cevaplanmaz ise olmazsa olmazımız hiç kimse neden bu koşuşturmanın içinde olduğunu tam olarak kestiremiyor.Sadece kendi iç dünyamıza dönmemiz ve bu kısır döngüyü yeniden ele almamız gerekiyor.

 

 

Hiçbir başarı yoktur ki tesadüf eseri oluşmuş değildir.Bir insan olarak kendi hayatımızı yeniden dengeli, rahat hissedeceğimiz düzen içerisine getirmemiz, teknolojiden uzak saatler geçirerek, açık havada derin derin nefes alarak yeniden doğal ayarlarımızı yakalamamız gerekiyor.

 

Herbalife Liftoff Enerji

Yorgunluğun sebebini birçok farklı açıdan inceleyen bilim insanları her gün gerçekleştirmiş olduğumuz çalışma, yemek yeme, bir yerden bir yere gitmek ve hatta dinlenme konusunda bile aceleci olduğumuzu hep bir yerlere yetişmeye çalıştığımızı belirtiyorlar.

 

 

Beslenme konusunda yemek yemeyi hızlı ve sağlıksız yiyecekler üzerine kurmamız her gün biraz daha fazla yorulmamıza neden oluyor.

 

 

Vücut yaşadığımız bu şartlarda dinlenme ve kendisini yenileme faaliyetlerini gerçekleştiremez hale geliyor.Tamam hepimizin hayat döngüsü çok hızlı gerçekleşiyor, gün boyunca çalışıyoruz, çocuklarla ilgileniyoruz, televizyon internet ve sosyal medyadan bir an olsun uzak durmuyoruz.

 

 

Hayat dijital dünyadan daha fazlasıdır.Modern şehir hayatının bizi rahatlatması beklenirken hep daha yorgun bir şekilde ertesi güne uyanmak sizleri de rahatsız etmiyor mu.

 

 

MERAK ETMEYİN SADECE SİZ DEĞİLSİNİZ

 

 

Görüştüğümüz bütün insanlar yorgunluktan ve dinlenmemiş olarak hayata devam etmekten şikayet ediyor.

 

 

Merak etmeyin sadece siz değilsiniz ayrıca bunu sizi rahatlatmak adına dile getirmiyoruz.Birçok insan farklı yöntemler ile kendi enerjisini en üst seviyeye çekmek için çabalıyor ne kadar başarılı olup olmadığı konusu zaman içerisinde tekrar geri dönüşler ile ortaya çıkıyor.

 

 

Daha çok dinlenmek mi, daha iyi beslenmek mi, daha fazla spor yapmak mı?

 

 

Hangisi daha iyi bir netice verir herkes bir araştırma içerisinde.İnternet dünyasından kendisine uygun bir plan arayışı içinde, insan önce beslenme konusunda ki; bu konu çok fazla popüler bir konu olduğu için bir şişe şurup ya da birkaç vitamin ile beslenme konusunu kökten çözümlemek gibi bir arayışa giriyor.

 

 

Kesinlikle geçici çözümlere ihtiyacınız yok böyle bir durum söz konusu da değildir.İnsan vücudu çalışan milyonlarca hücrenin birbiriyle eş zamanlı iletişimi ve ortak bir amaca hizmet etmesi için tasarlanmış mükemmel bir varlıktır.

 

 

Lokal müdahaleler ile düzeltilemeyecek kadar güçlü ve detaylı bir yapıya sahiptir.Siz hiç dikkat ettiniz mi etrafımız teknolojik cihazlar ve negatif enerji saçan birçok etken ile dolu bizler bir an olsun bu teknolojik saldırılardan ve negatif enerjiden uzaklaşmayı, vücudun kendisini yenilemesi için dengeli beslenmeyi bununla birlikte hareketi hiç mi hiç hesaba katmıyoruz.

 

 

Teknolojik hayatın verdiği kolaylıklar bizi gitgide tembel ve yorgun bir hayata doğru sürüklüyor.Beslenmemiz zaten kötü durumda sadece karın tokluğu yada damak tadı ile hareket ediyoruz.Artık telefonsuz ya da internetsiz bir hayat düşünen insan kalmamış gibi bir durum var ortada.

 

 

Yemek için 30 dakika zaman ayırmıyoruz ama sosyal medya için saatlerimizi feda eder durumdayız.

 

YORGUNLUK İÇİN PRATİK ÇÖZÜMLER

 

 

Hemen öyle vazgeçmek yok oturduğunuz yerden kalkıp yorgunlukla mücadele etmek için pratik çözümler geliştirmek, kendinizi daha iyi hissetmek için bir adım atabilirsiniz.

 

 

Hiç olmadığınız kadar mutlu rahat bir gün geçirmek elbette hepimizin hayali.Hayalleri gerçekleştirmek bizim elimizde teknolojik aletlerden uzak ve tamamen kendinize ayıracağınız saatler olmalı.

 

 

Neon ışıklardan, bilgisayar ekranlarından, telefon mesajlarından uzak kalacağınız birkaç saat.Nasıl ki twitter çöktü mesajları birkaç saat sonra kayboluyor ve tüm teknik donanım bakıma alınarak yeniden başlatılıyor, kendiniz için de yeni bir başlangıç yapmanın zamanı gelmiştir.

 

 

Vücudumuz devasa bir makine bu makinenin dinlenmesi, ihtiyacı kadar beslenmesi ve harekete ihtiyacı var.Ruhsal ve bedensel olarak daha iyisini başarmak mümkün.

 

 

Sadece o alışmış olduğumuz rahat koltuklardan ve teknolojiden uzak bir yenileme süreci hepiniz için iyi gelebilir.

 

 

Bu konuda elbette bir ütopya hayal etmiyoruz, yaşadığınız şehirlerden bir sahil şeridine ya da bir yayla evine taşınmanızı istemek hayalcilik olurdu.İnsan yaşadığı şehri sorumlulukları bir kenara atamaz o zaman mevcut şartlar içerisinde ne yapılabilir bir de ona bakalım;

 

 

  • Dengeli beslenme sadece bir kavram olarak hayatınızda diyet listeleri, tutulan çeteleler olarak kalmamalı.Yeteri miktarda besin maddesi ile bütün hayatınız değişebilir.

 

 

  • Vücut hidrasyonu yorgunluk için en çok başvurulan yöntemlerden birisidir. Hücrelerin birbiriyle alışverişi ve bütün kötü atıkların vücuttan uzaklaştırılması su ile mümkün olmaktadır.Kilonuz ile orantılı olarak hareketli ve hareketsiz yaşam koşullarına göre minimum 2 litre su tüketmeniz gerekmektedir.

 

 

  • Uzun yürüyüşler dediğimiz zaman birçok insan ben zaten işe yürüyerek gidip geliyorum.Ne gerek var yürüyüşe diyor, bizim tavsiyemiz her şeyi bir kenara bırakıp olabildiğine tempolu, ortalama 45 dakika sürecek ter atacağınız hızlı yürüyüşlerdir.Vücut hareketsiz kalmaktan aciz yorgunluk belirtileri gösteriyor, bunu kıracak yöntemlerden en kolayı yürüyüştür.

 

 

  • Hayatınıza giren bütün teknolojik cihazlardan uzaklaşacaksınız.Sadece size ait özel bir zaman dilimi olmalı ve bunu her gün rutin bir alışkanlık haline getirerek sadece temiz hava alabileceğiniz kısa molalar eklemeniz gerekiyor.

 

 

  • İnsan doğanın bir parçası kendisini neden doğadan uzaklaştırıyor ve yorgunluk için masaj yatakları, geçici çözümler ile yine teknolojiden imdat bekliyor.Doğaya karşı olmak yerine doğanın bir parçası olmayı tercih edebilirsiniz.Sahilde bir yürüyüş, ailece trekking ya da yeşil alanlarda geçirilen birkaç saat motivasyon ve dinlenme için daha duyarlı bir tercih olur.

 

 

  • Sporun bütün dalları sizin için de çekici olabilecek,yapılabilecek bir faaliyet bir etkinlik oluşturmanız, sevdiğiniz insanlarla bir etkinliğe devam etmeniz zaman içerisinde sonuç alacak kadar heyecan verici olabilir.Örneğin hiç yüzme bilmeyen bir insanın profesyonel olarak yardım alması ve yüzme aktivitesine çevresindeki insanları da dahil etmesi grup içerisindeki motivasyonu yükseltebilir tercih sizin.

 

 

Sonuç olarak biz yorgunluğa karşı önce beslenme, ardından hareket ve mükemmel hissetmek üzerine kurulu bir hayat için gerekli enerjinin insanın doğasında olduğunu bir kez daha sizlere hatırlatıyor olacağız.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.