DESTEK ALMADAN KİLO VERMEK MÜMKÜN MÜ?

DESTEK ALMADAN KİLO VERMEK MÜMKÜN MÜ?

 

 

İnsanın sinirleri çelik gibi olmalı diye düşünüyorum neden böyle düşünüyorum? Geçenlerde yakın bir arkadaşım diyet yapmadan nasıl 10 kilo zayıfladığını anlattı.

 

 

Açıkçası diyet yaparken fazlasıyla kilo aldığını saçma sapan işlere giriştiğini,her  an kulaktan dolma bilgilerle yeni bir diyete başladığını, her defasında 500 ila 1000 gram arasında kilo vermesi gerekirken 750 gram ile 900 gram arasında kendisini bunaltan kilo alma hikayesini anlattı.

 

 

Hem güldük hem biraz öz eleştiri yaptık tüm bayanların olduğu gibi sizin de diyette sıkıntı yaşadığınız olmuyor mu? Arkadaşım Filiz yoğun çalışan bir insan kilo vermek takıntım oldu diyor.

 

 

Tempo ne kadar yoğun olursa o kadar stres var demektir. İnsan stresliyken sağlıklı kararlar veremiyor ortalama 13 ay boyunca diyet yapmasına rağmen hiç bir netice alamamış olması tamamen denediği taktiklere ve beslenme tarzına bağlı olarak gelişen bir durum.

 

 

Ben nereden mi biliyorum tabii ki Herbalife ürünleri ile tanışmadan önce ben de aynı duyguları yaşadım her gün gelgitlerim oldu neredeyse 16 ay boyunca kilo kontrolünde ilerlemek bir yana sürekli geri gittim,yani kilo vereyim derken sürekli kilo aldım.

 

 

Kullandığım tüm taktikler boşa çıktı.Neyse sizlerle Filiz’in taktiklerini sizinle paylaşmak istiyorum kısacası çok enteresan bir yapıya sahip.Tam 3 çocuk annesi ;genç yaşına rağmen hareketli hızlı bir anne.Maalesef beslenme alışkanlıkları konusunda bazı takıntıları olduğundan yok yere bir anda saman alevi gibi parlayan inişli çıkışlı tatlı krizlerinden bahsediyor.

 

 

Tabii ki Kolay değil durumu çözmek için güçlü bir iradeye ihtiyaç duyuluyor.Hele ki desteksiz kilo vermek istiyorsanız, yardıma ihtiyacım yok diyorsanız, önce kilo almayı durdurmak için kaloriyi kesmemiz gerekiyor.Hani o klasik espri var ya ekmeği kesiyorum ama halâ zayıflayamıyorum kaloriyi kesmek denilince akla ekmek gelmesin kesinlikle psikolojik olarak rahat olmanız gerekiyor diyor.

 

 

Sevgili Filiz  sözde diyet yapmadım derken; burada reklamını yapmak istemediğim bir çok bayanın kullandığı kimyasal bir ilaçtan kullandığını ama korkunç derecede rahatsız olduğunu, sürekli kustuğunu, hatta eşinin bir ara kusmasından ötürü hamile zannettiğini anlatıyor.

 

 

Gerçekten kolay bir durum değil.Kendi deyimiyle; çalışan anne şok diyet çökmüş durumda.Arkadaşım için zorlayıcı üzücü bir durum 92 kilodan 82 kiloya düşmesi tam 11 ayına mâl olmuş ama halen durumundan memnun değil.Fiziksel egzersiz kilo kontrolünün sadece % 20’sine tekabül eden kısmını oluşturuyor.Gerisi tamamen % 80 beslenme.

herbalife bitkisel konsantre cay 50 gr

DİYETSİZ KALICI KİLO VERMEK İÇİN NELER YAPILIYOR

 

Diyetsiz kalıcı zayıflama için insanlar birbirinden değişik yöntemlere başvuruyor. Mesela Devlet Hastanesi’nde görev yapan bayan doktor, eşim ile muayene için bekliyorken bir an gözüme çarptı kulağında küçük kesiler vardı.Kendisine geçmiş olsun rahatsız mısınız dediğimizde; başka bir Hekim arkadaşının akapunktur tarzı bir uygulama ile zayıflayatacak Mini bir operasyon geçirdiğini söyledi.

 

 

Ortalama bir buçuk iki ay sonra hastaneye kontrol amaçlı gidişimizde Doktor hanım da herhangi bir değişiklik olduğunu göremedim.Hatta bu defa kilo vermek yada tersi bir gelişme konusunda sonuç alıp almadığı konusunda soru sormama bile izin vermedi.

 

 

Açıkçası biraz tepkili davrandı sağlık olsun bunlar benim birebir gözlemlediğim vakalar.Tabii sonucu olan insanlar olabilir ama benim bireysel gözlemlediğim bir durum bu.

 

 

Bir başka örnek ise eski komşularımdan bir bayan arkadaşım yağ aldırma operasyonu ile zayıfladığına şahit oldum, ancak operasyon sonrası 7-8 ay gibi bir süre zarfında sarkan göbeği çok kötü bir hale geldiği için verdiği kilodan daha fazlasını geri alması çok fazla sürmedi.İnanın bunları paylaşmaktan ben de memnun değilim.

 

 

Ama maalesef içinde yaşadığımız hayatın gerçekleri bunlar.Neyse devam edelim 3. ve en kritik vaka hepinizin de bildiği gibi direk bıçak altına yatan insanlar; aşırı kilolarından kurtulmak için mide küçültme operasyonu, bağırsaklarda yapılan operasyonlar, ve hatta mideye balon yerleştirilmesi gibi birbirinden farklı yöntemler var.

 

 

Sonuç olarak bu tarz operasyonları geçiren insanlar da ilk 4 yıl ve 5 yıl gibi bir sürede kilo alma ve yeniden şişmanlama eğilimi istatiksel bir bakış açısıyla %90 gibi ciddi oranlara varan rakamları kapsıyor.Biz en iyisi hızlı ve kalıcı kilo vermek için akılcı taktikleri göz önünde bulunduralım.

 

EVDE KİLO VERMENİN YOLLARI

 

Evde kilo vermenin yolları kadınlar için büyük uğraş gerektiren bir durum.

 

 

Hele ki destek almadan konuyu sadece hızlı kilo vermek olarak düşünürseniz sağlıklı kilo vermeden ziyade; vücuttan yağ gitmesi gerekirken, daha çok kas yıkımı ve bilinçsiz yapılan diyetler sonucu diüretik içecekler sık sık kullanılarak vücut susuz bırakılıyor.

 

 

Doğal bir sonuç olarak yorgun bitap düşülüyor.Eğer bir de anne iseniz işiniz daha zor çocuklarla ilgileniyorum derken kendinizi zorluyor olacaksınız.Sinir, stres tavan oluyor. Bir de eşlerin; yine mi diyet tepkisi kadınları olduğundan daha fazla üzüyor.Akılcı bir taktik uygulamadan başarıya ulaşmak zor.

 

 

Önce evde kilo vermenin yolları diye bir sürü makaleyi okumanız gerekiyor arasından tercih yapmanız, yaptığınız tercihte bütün olasılıkları denemeniz lazım.

 

 

Bu süre en az 21 gün ile 35 günü buluyor.Oysa ki evde kilo veren bayanlar kafa karıştıran diyet listelerini çözmeye çalışırken fazlasıyla vakit kaybediyor.Siz hiç Herbalife formül 1 Shake ile evde kilo vermeyi denediniz mi?

 

 

Tam 21 günde vücut istenilen kıvama geliyor, daha sonraki süreçte fazlalıklardan kurtuluyorsunuz. Tabii bunu büyük zahmetlere katlanmadan başarmak çok büyük bir güven duygusu aşılıyor.

 

 

Zaten bu durumdan kurtulmak tüm kadınların hayata, eşlerine ve çocuklarına daha faydalı bir anne ve eş olmalarına katkıda bulunuyor. Siz yine de evde kilo vermek istiyorsanız bir telefon kadar yakınız 0531 407 99 94 arayın Herbalife beslenme programınızı birlikte tasarlayalım.

 

SAĞLIKLI BESLENEREK KİLO VERMEK
 

 

Sağlıklı beslenerek kilo vermek çok kolay olacak.Düşünsenize sevdiğiniz meyveleri yemeniz için bir engel yok, sıcak Herbalife çayınızı yudumlarken yanında bir paket çikolata var.Peki hangi çikolata biliyor musunuz? Tabii ki Herbalife çikolatası hem de 10 gram protein içeren sağlıklı bir çikolata.

 

Herbalife Pro-Boost Yüksek proteinli aromalı içecek tozu
Herbalife Pro-Boost Yüksek proteinli aromalı içecek tozu

Hiç denediniz mi? Normalde market rafında satılan bir paket bar çikolatanın kalorisi ile kıyaslandığında Herbalife protein bar tam size göre.Evde kilo vermek isteyen bayanlar dikkatle yazımızı okumaya devam etsinler.Herbalife Shake içen kadınlar sevdiği meyveler ile Herbalife Shake hazırlıyor.

 

 

Sabah kahvaltılarını renklendiriyor.Siz kahvaltısını değiştirip kilo veren kadınları duydunuz mu? Evet biz canlı canlı başarılara bir çok kez şahit olduk.Sağlıklı beslenerek kilo vermek mümkündür. Hele bir de destek alıyorsanız,yani işin uzmanı Herbalife yanınızda olduktan sonra sağlıklı kiloya kavuşmak için önünüzde hiç bir engel yoktur.

 

 

Kendiliğinden kolayca takip edilen beslenme tarzını öğrenmeniz çok zaman almayacak. Mevsim yüzünü güneşe doğru çevirdi hani bir söz var ya Güneş Balçık ile Sıvanmaz.

 

 

Bu nedenle cesur adımlar atmanız gerekiyor.Karbonhidrat protein ve yağlardan oluşan Makro besin grubunu dengeli bir şekilde tüketebileceğiniz sağlıklı beslenmeden taviz vermenize gerek kalmayacak.

 

 

Gerçekten muhteşem sonuçlarınız olabilir sadece işi şansa bırakmayın yeter.Bir ayda 4 kilo verdiren diyet aramanıza gerek kalmadı bizde ortalama sonuç alan kadınlar bir ayda 5 kilo sonucu gülerek, eğlenerek aldılar.Sizde sonuç alabilirsiniz.

KİLO VERMEYE YARDIMCI ÖNERİLER

 

Açıkçası zor kilo verenler için öneriler kişinin ne kadar kararlı olup olmadığı ile alakalı.Bazen çok yavaş ilerliyor ya da apansız bir şekilde kendisinden hiç beklenmeyen bir zaman sürecinde çok hızlı gelişiyor.

 

 

Geçenlerde aydın merkez de yaşayan bir bayan arkadaşımız sohbet esnasında 23 kilo fazlalığı olduğunu doktorun tavsiyesiyle kalori kontrollü diyet yapmak istediğini söyledi. Biraz şaşırmadım değil çünkü bayan arkadaşımız başta biraz tedirgin ve gergin duruyordu.

 

 

Hikayesi pek bir ilgimi çekti Herbalife ürün kullanmayan insanlar şöyle bir soru yöneltirler Doktorlar Herbalife hakkında ne söylüyor? Biliyor musunuz? Elbette biz ne bir doktoruz ne de Herbalife ürünleri ilaçtır.

 

 

Yani kısacası Herbalife ürünleri gıda takviyesidir.İnsanların kilo kontrolü sağlayamadığı günümüz şartlarında beslenme piyasasında dünya lideri ürünleri ile güven veren bir kurumsal yapıya sahiptir.

 

 

Sonuçta arkadaşımız Herbalife Shake ve Herbalife çay ile yola sağlam basarak fazla kilolarıyla yüzleşmeyi kabul etti.Doğrusu kararlılığına saygı duymadım değil.

 

 

Normalde insanlar kötü beslenme alışkanlıklarını sorgulamak yerine etrafındakileri eleştirir.Kendisiyle yüzleşmeye yanaşmaz ben sizlerle şu anda bu arkadaşımız için uyguladığımız programın bir kısmını paylaşmak istiyorum.

 

 

Sadece Herbalife formül 1 Shake ile kahvaltı keyfine başlayalı 3 gün oldu ve ortalama 750 gram sonucu var.Yıllardır endişeli yaklaştığı Herbalife sayesinde almış olduğu sonuç gelecek vaat ediyor.

 

 

Ayrıca kilosu ile boyu arasındaki uçurumu kapatmak için mevcut kilosuna uygun sıvı tüketimini desteklemek üzere Herbalife çayı içiyor.

 

 

Herbalife çay yağ yakıcı olduğu için gün içinde bezgin ve yorgun kalmadan günü tamamlama şansına erişti.İlk etapta 20 dakikalık egzersizleri beraber yapmak için bizden yardım istedi.

 

 

Tabii ki kabul ettim herhangi bir sağlık problemi olmadığı için egzersizi adım adım kendisine ben ne yapıyorsam bu arkadaşımıza da göstereceğim.

 

Herbalife Herbal Aloe Konsantre İçecek

Zamanla aldığı sonuçları; eğer izni olursa paylaşmayı düşünüyorum.En az onun kadar ben de heyecanlıyım.Unutmuyoruz 1. Öncelik kalori kontrolü, 2. Öncelik vücudun hidrasyonu 3. Öncelik ise rutin kendinize uygun olan bir egzersiz seçmelisiniz.

 

 

Gönül DEMİR Herbalife Resmi Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.
Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.