BESLENMENİN MUTLULUK ÜZERİNDEKİ POZİTİF ETKİLERİ

BESLENMENİN MUTLULUK ÜZERİNDEKİ POZİTİF ETKİLERİ

BESLENMENİN MUTLULUK ÜZERİNDEKİ POZİTİF ETKİLERİ-0535 497 19 52

 

İnsanlar neden mutsuz hiç düşündünüz mü? Metrobüste, vapurda, uçakta, hatta en  mutlu olunması gereken yerlerde bile gülemiyorlar  ve yorgun ,harap bir vaziyette dolaşıyorlar.

 

 

İnsanları mutlu olmaktan alıkoyan ne olabilir size bir fikriniz var mı?

 

 

Beslenme ile ilgili olabilir mi acaba? Kilomla barışığım mutluyum diye düşünen insanlar bir kez daha düşünmeli. Aynalar yalan söylemiyor hızlı kilo alan insanlar ne yesem yarıyor diyor ama durum böyle değil.İşin aslı Obezite bir salgın hastalık gibi her geçen gün kendini daha fazla hissettiriyor.

 

 

Artık insanlar fazla kiloları ile ilgili ellerinden gelenleri yapmaya çalışıyor. Peki aslında ne oldu da böyle bir hale geldik, tabii ki doğru beslenmeyi bilmiyoruz.Zamanında yemek yemiyoruz ayrıca ne zaman, ne kadar, neleri yemeliyiz bilmiyoruz. Herbalife tüm bu sorunların üstüne kararlılıkla gidiyor.

 

 

Oysa ki şeker içeren ya da vücudun şekere çevirebildiği gıdaların kontrol altına alınması bile hayatınıza çok büyük farklar katacak.

 

 

Örneğin sabah kahvaltısına önem verirseniz bedenen ve ruhen çok iyi bir şekilde güne başlamış olacaksınız.Tersi bir durumda ise sadece kötü gıdalar tercih etmeniz kan şekerinin ani yükselmesi ve çabuk acıkma ve mutsuzluk hissini artıran en büyük etkendir.İnsanların nasıl kahvaltı ediyorsunuz?

 

 

Sorumuza yanıtları gayet ilginç oluyor bir kaç şekerli çay ve simit, poğaça diyorlar. Bunlar bütünüyle şeker bazlı gıdalardır bunları tüketen insanların vücudunda ani şeker yükselmesi gerçekleşiyor.Tabii vücut anında karşılık vermek için devreye giriyor pankreas insülin hormonu yaymaya ve kandaki yüksek şekeri normale çevirmeye çalışıyor.

 

 

İlk yarım saatte kandaki şeker seviyesi tavan yapıyor sonraki saatlerde kandaki şeker seviyesi dip yapıyor, açlık hissi giderek artıyor bu tutarsız kan şekeri düşüş ve yükselişleri tekrarlandıkça vücut nasıl bir tepki verecek bir türlü algılayamıyor.

 

 

Tabi ki bir de hiç kahvaltı etmeyen insanlar var onların durumu daha vahim olduğundan biraz da bu gruba hitap edelim istiyoruz.Bu kişiler uzun süren açlık yaşadıkları için burada müdahale organı değişiyor uzun süren açlık sırasında pankreas yerine karaciğer devreye giriyor.

 

 

Sonuçta ne yerseniz yiyin bunları da şekere ve yağa çeviriyor sürüp giden mutsuzluk hep artıyor.Örneğin dört beş saat boyunca bir şey yemediniz ve içmediniz.Açlık kan şekeriniz hep dengesiz seyretmeye devam edecektir.

 

 

Çünkü siz aç kalmaya ve bünyenize eziyet etmeye devam ettiğiniz müddetçe karaciğer durmadan şeker üretip kan şekerinizi yükseltmeye çalışıyor tabi kan şekerim düştü bir şeyler atıştırma yapıyım dediniz o zaman da durum tam tersine dönüyor pankreas uzun süren açlık sonrasında bir şeyler atıştırdıktan sonra ani kan şekeri yükselişine dur demek için müdahaleye başlıyor insülin salgılayarak yükselen kan şekerini normale çevirmek için çabalıyor ve bu süreç hep mutsuz ve huzursuz bir ruh halini durmaksızın besliyor.

 

 

Süreç tıbbi bir tabir ile hipoglisemiye doğru gidiyor tabi biz burada Doktor değiliz ama bu bilgileri bilmek için doktor olmaya da gerek yok.

 

 

KARIN BÖLGESİ YAĞLANMASI BESLENME KAYNAKLI İÇ YAĞLANMA

 

Sağlıksız gıdalar ile beslenen kişilerde insülin direnci ortaya çıkıyor peki burada kalıyor mu? Elbette hayır insülin hormonu büyütücü bir yapıya sahiptir yağ hücrelerini büyüterek önce karın bölgesi yağlanmasına ve akabinde hızla iç organ yağlanmasına neden oluyor.

 

 

Basenlerde genişleme görsel olarak çok kötü gözüküyor, aslında bir dizi beslenme işleyişinin yanlış giden rotası sayesinde bir dizi gelişme sizin sağlık riskinizi daha da arttırıyor olayın vehameti sadece görsellik değil doğru beslenme yapamadığımız için sağlığınız elden gidebilir.

 

 

Karın bölgesindeki yağlanma bütün vücudun şişmanlığından daha fazla tehlike arz ediyor bu kötü gidiş karın bölgesinden başlayan tüm vücudu saran istenmeyen kiloları ve ruhen tükenmiş bitmiş hissi uyandırıyor. Onun içindir ki insanlar sabahları kalktığı zaman yorgun, bitkin ve huzursuz bir ruh haline sahip oluyorlar.

 

 

Sağlık problemleri ardı ardına eklenerek diyabet, obezite, kalp damar rahatsızlıkları ve karaciğer problemleri gibi bir çok hastalığa davetiye çıkarıyor eskilerin tabiriyle artık bir dirhem et bin ayıbı örtemeyecek kadar ayyuka çıkmış durumda.

 

 

Siz istemedikçe bu karamsar tablo iyiye doğru gitmeyecek yorulan gövdeniz muhakkak sizi ciddi bir uyarı ile uyaracak. Bundan sonraki süreçte bu kötü gidişe bir dur demek isteyen insanlar çeşitli araştırmalar içine giriyor yaptıkları araştırmalar şuraya işaret ediyor;

 

doğru beslenme aktif yaşam ve kendisine uyan bir beslenme düzeni içinde Herbalife ürünleri ve Herbalife felsefesine karşı daha fazla ilgi gösteriyorlar.Sizin beklemek için bir nedeniniz var mı? Bu hayatta sizden önemli olan nedir?

 

HERBALİFE FELSESİ VE HERBALİFE BESLENME GERÇEĞİ NEDİR?

 

Peki Herbalife felsefesi ve Herbalife gerçeği nedir? Tamamen tarladan sofraya ürünlerin ham madde aşamasından mamül ürün haline gelene kadar geçen süreç çok fazla detaya sahiptir.

 

 

Süreç içerisinde durmadan yorulmadan çok titiz bir çalışma sayesinde bilim destekli ürünler el değmeden soframıza gelene kadar çok kombine bir çalışma grubu tarafından son kullanıcıya kadar ulaştırılıyor.Bugün hepimiz yeme içme konusunda temiz mekanlar ve temiz üretim yapan yerleri ararız.

 

 

Herbalife için ürün imalatı yaparken en önemli olan şey öncelikle besleyici içeriye sahip ürün geliştirme ve hijyene sahip tesisler, bu noktada Herbalife fark yaratıyor güven her zaman kolay kazanılmıyor. Herbalife demek güvenli üretim demektir.

 

 

Herbalife ürün geliştirme konusunda ilaç firmaları ile yarışır vaziyette en üst seviyede güvenilir araştırmacı şeffaf bir yapıya sahiptir. Sadece bu alana 1 katrilyon yatırım yaparak sayıları çok, alanında yetkin 300’ün üzerinde bilim insanı ile çalışılmaktadır.

 

 

Gelişen teknoloji ve inovasyona yönelik yatırımları devam ediyor kişiye özel beslenme için büyük adımlar atılıyor. Herbalife denetleme mekanizması her bir ürün grubu için otomatik dış denetime açık olarak her bir kutu ürün de aynı kaliteyi ve aynı özelliği standart haline getirmeyi garanti ediyor.

 

 

Peki obezite hayatımızın neresinde?İnsanımız kilo problemleri ile mücadele etmek için belli bir takım yöntemleri belki 6 ay belki 8 ay gibi bir süreçte ellerinden geldiğince kendi mücadelelerini vermeye çalışıyor ancak çok fazla sonuç aldıkları söylenemez.

 

 

Kilo problemlerinde yüksek beklentiye girmek yerine çözümü zamana yaymak ve fazlalıklardan kurtulmak için kalıcı kilo kontrolünü ve beraberinde doğru beslenme yapmayı gerektiriyor.Diyelim ki 30 kilo fazlanız var ilk etapta bir yıl içinde zamana yaymanın faydasını göreceksiniz.

 

 

Aç kalmadan sağlıklı kiloya kavuşmanız mümkündür bir insanın ihtiyaç duyduğu kadar kilo vermesi yüksek tansiyon, kolesterol, eklem sağlığı, boyun ve bel bölgesinde oluşabilecek çeşitli rahatsızlıkların önüne geçebiliyor. Peki siz bunları biliyor muydunuz?Bir düşünün ruhen rahatlamak ne kadar iyi hissettirir. Bence düşünmeyin doğru beslenin rahat edin.

 

BESLENMENİN TEMELİ NEDİR? NASIL DOĞRU BESLENİRİM?

 

Beslenmenin temeli; beslenmenin temel yapı taşları protein( süt, yoğurt, et, bakliyat ürünleri vb.),yağ (Omega 3, zeytinyağı vb.), karbonhidratlar denilince ( tam tahıllı ürünler, siyah pirinç vb.) ana taşıyıcı özellikte gıdalar olup yardımcı ögeler ise bu gıdalardan daha iyi faydalanmak için vitamin(sebze, meyve vb.), mineraller (çeşitli Baklagiller ve gıda takviyeleri) ki en önemlisi su ile programı desteklemek beslenme şeklimizi yeniden iyiye doğru çevirmemiz gerekiyor.

 

 

Su ile gelen rahatlıktan kaçınmayın su tam bir sağlık kaynağıdır suyun önemi fazla kiloya sahip insanlar da olduğu kadar zayıf insanlarda da önemlidir.

 

 

Obezite sadece fazla kilolu ya da fazla zayıf demek anlamına gelmiyor.Obezite iç organ ve göbek basen yağlanması anlamına geliyor.Erkeklerde yüzde 15, kadınlarda ise yağ oranının yüzde 20 lere çekilmesi demek mükemmel sonuçlar ve gülen yüzler anlamına geliyor.

 

 

Kim istemez ki daha doğru beslenerek güzel ,güçlü, ferah bir hayat sürdürmeyi.Sürdürülebilir beslenme düzeni içinde yağları ortadan kaldırmanın formülü protein ihtiyacına yönelik beslenme programları yapmak oluyor.

 

Herbalife Pro-Boost Yüksek proteinli aromalı içecek tozu
Herbalife Pro-Boost Yüksek proteinli aromalı içecek tozu

Protein temel yapı malzemesi olarak kas kütlesini koruyan besin kaynağıdır.Kasların korunması ve geliştirilmesi için Herbalife beslenme programı size göre olabilir.

 

 

Bize en çok sorulan sorulardan bir tanesi bir porsiyon Herbalife kaç gram protein sağlıyor olmaktadır, hatta kendi kullandıkları ürünlerde daha fazla protein bulunduğu söyleminde bulunan insanlar var tabii ki bunun bir ölçüsü olduğunu bilen Herbalife beslenme uzmanları ürünlerde vücudun emebileceği kadar protein miktarını bir porsiyon ürün içerisinde hazır hale getiriyor.

 

 

Bunun anlamı vücut kullanamadığı proteini dışkı yoluyla dışarı atıyor, yani siz bir öğünde 60- 70 gram protein aldım diye düşünürken fazlası çoktan vücuttan atılıyor.Dengeli beslenme Herbalife ile mümkün oluyor. Halbuki protein alımını güne yaymak gerekiyor ve porsiyon başına dengeyi korumak sizi protein ihtiyacına yönelik beslenmeye kanalize ediyor. Bir porsiyon Herbalife Shake 216 kalori, 18 gram protein ,22 Vitamin mineral ve 2. ana öğüne kadar tok tutacak besleyici bir yapıya sahiptir.

 

NEDEN HERBALİFE KULLANIYORUZ

 

Neden Herbalife kullanıyoruz; Herbalifeyi tercih etmemizin nedeni mantık olarak kullanımı kolay,hazırlanması basit, besin içeriği tam, ihtiyaç duyduğumuz biçimde hazırlanmış, normal beslenmenin yerine geçmeyen ama yerine kullanılabilir olması büyük bir ayrıcalıktır.

 

 

Rutin bir kahvaltıdan ya da öğle, ya da akşam yemeğinden daha hafif ama etkili bir çözüm. Örneğin bir sporcu için Proteinin çok büyük önemi var whey proteini ile kazein zengini Herbalife Aktif Yaşam ürünlerine bir göz atmanızı öneriyoruz.

 

Herbalife H24 Rebuild Strength ProMax

 

Spor öncesi Herbalife formül 1 Sport ,spor sonrası Rebuild strength önerimiz.Bütün sporcu beslenmesi ürünlerimiz dünyaca meşhur NYS tarafından onaylı, Doping kategorisi dışında kabul edilen ürünlerdir.Tabii ki devam ediyoruz,

 

 

Herbalife Niteworks

 

Nitework gibi güzel bir ürüne sahip olmak demek l-arjinin gibi kan dolaşımını düzenleyen, damarların esnekliğini artıran içeriği ile daha fazla katkı sağlaması için l-sitrulin içermektedir, c ve e vitamini ürünün antioksidan özelliğini maksimum artırarak toksinlerin vücudumuzdan atılmasını kolaylaştırıyor.

 

 

Niteworks gece kalp ve dolaşım sisteminin işini daha fazla kolaylaştırmak için özel geliştirilmiş olduğundan, Biz uyurken Niteworks çalışır.Bunlar sadece burada verebileceğimiz bir kaç ürün örneği amacınıza yönelik beslenerek tüm Herbalife ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

 

BAZAL METABOLİZMA NEDİR? METABOLİZMA NASIL HIZLANDIRILIR?

 

Bazal metabolizma nedir? Ne işe yarıyor: kısaca kilo vermek ya da kilo almak amacıyla beslenme şeklinizi değiştirmeniz gerekebilir bu durumda Bazal metabolizma hızı önemlidir.Vücudunuzun bir gün içinde harcadığı enerji sizin Bazal metabolizma hızınızı belirliyor.

 

 

Buna uygun beslenme programınızı yapıyoruz amaca uygun beslenme Herbalife sayesinde daha etkili sonuçlar almanızı kolaylaştırıyor.Zaten kilo vermenin veya kilo almanın formülü; İhtiyacınız olan kalori/ Bazal metabolizma hızı/ günlük artan kalori hesabına göre şekillenmektedir.Şayet Bazal metabolizma hızınızı artırmak istiyorsanız önerilerimiz:

  • Öncelikli olarak uzun süre aç kalmayınız.

  • Gün boyu bol su tüketimi yapmanız ihtiyacınız kadar su tüketmelisiniz.

  • Yağdan arınmış kas kütlesi oluşturmak size büyük bir değer katacak.

  • Sürekli yapılan rutin hale getireceğiniz egzersizler yapmanız gerekiyor.

 

Unutmayın kas kütleniz geliştikçe yağlar daha kolay gidecektir.Bir kilo kasın bir günde 30 kalori yaktığı düşünülürse; 1 kilo yağ 6 kalori ile kas kütlesini çok geriden takip ettiği anlaşılıyor olacaktır.

 

 

Kolayca alınan kilolar ancak tutarlı bir program ile kontrol altına alınabilir.Bunun için yardıma ihtiyacı olan tüm insanlara yardım etmeye devam ediyoruz.

 

 

Gönül DEMİR-Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.