YÜRÜMENİN ZAYIFLAMA ÜZERİNDEKİ İNANILMAZ ETKİLERİ

YÜRÜMENİN ZAYIFLAMA ÜZERİNDEKİ İNANILMAZ ETKİLERİ

YÜRÜMENİN ZAYIFLAMA ÜZERİNDEKİ İNANILMAZ ETKİLERİ

 

 

Sorun şu ki zayıflamak için yeterli kararlılığa sahip misiniz? Yoksa sizin için zayıflamak sadece bir heves mi? Yürüyerek zayıflayanlar belki size ilham olabilir, inanıyorum hepinizin her gün yürümek için şahsınıza münhasır nedenleriniz var nedenleriniz var ise eminim sonuçlarınız da kısa vadede olmasa bile uzun vadede gelişecek ve meyvelerini verecektir.

 

 

Bir Herbalife danışmanı olarak sayısız insan ile zayıflamak adına yapılabilecekler konusunda birçok keyifli sohbet gerçekleştirdik.Her gün bu sohbetleri sürdürmeye insanların sonuç alması için paylaşımlar yapmaya devam ediyoruz. Gerçekten yürümeye başlamak ilk başlarda zor gelebilir, hatta çok hayalci gibi gelebilir ama zayıflatan spor ayakkabı bile siz istemedikten sonra hayallerinize hizmet etmeyecektir.

 

 

Kilo vermek isteyen insanlar kendi yürüyüş başarı hikayelerini oluşturmakta biraz aceleci davranabiliyorlar.Yürümek bütün kasların harekete geçirildiği zihinsel motivasyonun en üst seviyeye yükseldiği müthiş bir egzersizdir peki sizi rahatlatacak gün boyu yürüyüşü sevdirecek nedenler nelerdir?

 

 

Birlikte bakalım yürüyüş başlasın,ne yapıyoruz halen bir ilham perisi mi bekliyoruz?.

 

 

 • RAHAT KOLTUKLAR ZAYIFLATMAZ

 

 

Korkarım yoğun mesai sonrası uzun uzadıya televizyon karşısında vakit geçirenler; akşam yürüyüşü kilo verdirir mi? Sorusunu kendilerine tekrar sormaları gerekiyor.

 

 

Her ne iş yapıyor olursanız olun her gün akşam düzenli yürüyüş yapmanız daha rahat kilo vermenizi garantileyecek emin bir yoldur. Ancak rengine vurulup satın aldığınız rahat koltuklar siz harekete geçmediğiniz müddetçe zayıflatmaz.

 

 

 

 • YÜRÜMEK ZAYIFLAMAK

 

 

Engelleri aşabilen insanlar tıpkı sizin gibi düşünüyor ve hareket ediyordu ne zaman sağlıklı bir karar aldılar, yürümek ve zayıflamak arasındaki güçlü bağı keşfettiler.Siz neden bu keşfe dahil olup yolunuzu belirlemiyorsunuz, durmayın sadece harekete geçin gerisi zaten teferruat.

 

 

 • YÜRÜMEK ZARARLI MI

 

 

Bir takım çevreler yürüyüş yapmanın kalbi yormaktan başka bir işe yaramadığı gibi deli saçması söylemler ile insanları yanlış yönlendiriyor ve sadece spor salonlarında spor yapmaları konusunda kafa karıştıran açıklamalar yapıyorlar.

 

 

Peki biz de soruyoruz madem yürüyüş zararlı, neden bütün spor salonlarında baş köşede yürüyüş bantları bulunmaktadır. Elbette yürüyüş zararlı değildir.Yürüyüş vücudun kan basıncını düzenleyen, ilerleyen yaşlarda bile kolaylıkla yapılabilecek sporların başında gelmektedir.

 

 

Özellikle yüksek kilolu İnsanların en başlarda yapabileceği en kolay sportif faaliyettir.Çevrenizden gelen değişik tepkileri dikkate almadan yürüyüşe devam edebilirsiniz.

 

 

 • YÜRÜMENİN ZAYIFLAMAYA ETKİSİ

 

 

Bugün Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan bütün kamu spotları Türkiye’de çok hızlı bir şekilde gelişen obezite rakamlarını gözler önüne seriyor.Bütün beslenme uzmanları sağlıklı beslenmenin önemini her defasında vurguluyor, ancak hareketsiz yaşam kesinlikle tavsiye edilmiyor.

 

 

Yolunda gitmeyen kilo problemleri,obezite oranlarını her geçen gün daha da artırıyor. Durum öyleyse yürümenin zayıflamaya olan etkisinden söz edebiliriz. Genel olarak Türkiye’de son 30- 40 yıl süre zarfında üretim sektöründen, hizmet sektörüne çok ciddi oranda insan kaymış durumda.

 

 

Hizmet sektörü denildiği zaman akla ilk gelen gerçeklik ise bütün çalışanların kapalı ortamlarda hareketsiz çalışması anlamını taşıyor. Tüm egzersiz duayenleri en kolay zayıflama tekniği olarak yürüyüşü tavsiye ediyor. Güne yürüyüş ile başlayan insanların diğer gruplarda ki insanlara göre daha aktif ve neşeli oldukları gözlemleniyor

 

 

 • YÜRÜYÜŞ DEMEK MUTLULUK DEMEK

 

 

Yürüyerek kilo verenler ne mi yapıyorlar? Tabii ki her şeyi probiyotik beslenme tarzına ve çeşitli vitaminlere bağlamıyorlar.Hayatlarında yaptıkları en ideal hareketi her gün yapıyorlar her gün yürüyorlar ve mutlu oluyorlar.

 

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Kadınlar İçin 60 tablet

Yürüyüş demek mutluluk demek birbirinden farklı rotalara doğru her gün yapılan düzenli yürüyüş tüm insanların daha fazla mutluluk hormonu salgılamasını tetikliyor. Siz de mutlu olmak ister misiniz?

 

 

 • MASRAFSIZ SPOR ENERJİNİ İKİYE KATLAR

 

 

Eminim siz de her gün yürüyüş parkurunda ya da Stadyum çevresinde yürüyen insanları görmüşsünüzdür. Kimisi çok popüler kıyafetler içerisinde, kimisi günlük kıyafetleri ile yürüyüş yaparlar. Kendi yürüyüş tarzınızı belirlemek için yüksek meblağlar ödemenize gerek yoktur.

 

Basit pamuklu bir eşofman ya da sıradan bir spor ayakkabı yürüyüş yapmanız için yeterli gelir. Alacağınız sonuca odaklanmanız yürüyüş ile enerjinizi ikiye katlar.

 

 

 • YÜRÜYÜŞ ZAYIFLATIR MI

 

 

Hareketsiz yaşamın köşeye sıkıştırdığı insanlar kolayca zayıflamak istiyor. Birinci ve en önemli adım kilo kontrolü düşünülüyorsa önce beslenme tarzı değişikliklerine gidilmeli, daha sonra vücudu yormadan alıştırmalar yapılarak yürüyüşe adapte olunmalı.

 

 

Aksi takdirde sadece yürüyüş yapmak yeterli olmayacaktır. Önce kalori kontrolünü sağlamak ve vücuttaki dengeyi gözetmek gerekiyor. Sağlıklı zayıflamak için yürüyüş yapmaya başlamadan kendi beslenme planınızı oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.

 

 

 • GÜNDE BİR SAATLİK YÜRÜYÜŞ AYDA KAÇ KİLO VERDİRİR

 

 

Kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte 1 saatlik rutin yürüyüş düzeni içerisinde sadık kalmaya devam ederseniz ortalama 4 kilometre hızla yürüyen 80 kiloluk bir insan yaklaşık 200-300 kalori gibi kayda değer bir enerji yakabilir.Ama bu durum 100 ve üzeri bir ağırlığa sahip olan bir insan için; aynı sürat ile yürüdüğü takdirde 320 ile 350 kalori arasında değişkenlik gösterebilir.

 

 

Yani kısacası her bir insan aynı kiloyu verecek diye bir kaide yoktur. Boy, kilo, yaş orantısı düşünüldüğünde beslenme tarzı değişiklikleri ne gidilmesi ve yürüyüşün rutin bir hale gelmesi; alınacak sonucun net rakamlar ile ortaya konulması demektir.

 

 

 • KADINLARDA MENOPOZUN ETKİLERİNİ AZALTICI YÖNLERİ VARDIR

 

 

Özellikle kadınlarda çok sık rastlanan menopoz öncesi ve sırasında yaşanılan gergin anların çokluğundan söz edilmektedir. Düzenli yürüyüş yapan kadınlarda moral motivasyon ve fiziksel gelişim durmadan devam ediyor. Menopozun verdiği negatif etkiler yavaş yavaş azalıyor kilo alma gibi istenmeyen durumlar yürüyüş sayesinde bertaraf edilebiliyor.

 

 • DAHA ÇEVİK OLMANIZI SAĞLAR

 

 

Yürüyüş yaparken denge ve çeviklik gereken hareketler konusunda daha güçlü bir hâle gelebilirsiniz çünkü;yeri geldiği zaman küçük bir sıçrayış bile siz farkına varmadan gelişiminize olumlu etkiler sağlar.Oysaki ofiste çalışan insanlar gün boyu tekdüze hareketler içerisinde kısıtlı bir ortamda kala kalıyor.

 

 

 • STANDARTLARIN DIŞINA ÇIKMAK

 

 

Yürüyüş maceraları bütün standartların dışına çıkmanız için ideal bir çözümdür. Her gün aynı yerde yürümek belki bir dönem sonra sıkıcı olabilir ama spontane kendiliğinden gelişen ve her gün farklı insanları görebileceğiniz rotalar sizi daha fazla heyecanlandırır.

 

 

Heyecanın artması demek motivasyonu getirecek. Her gün aynı tekdüze yaşam tarzı alışkanlıklarınız belirlediğiniz rotalar sayesinde değişime uğrayacak, küçük değişiklikler kilo vermek isteyen insanlar için biraz daha fazla motivasyon sağlamak ve başarı garantili bir gün geçirmenizi sağlayabilir.

 

 

 • STRESE KARŞI ELİNİZİ GÜÇLENDİRİN

 

 

Bir süpermarket çalışanı ortalama 8 ile 10 saat arasında çalışıyor bulunduğu 1 metrekarelik alanda bütün insanları güler yüzle karşılamak ve kendisinden talep edilen tüm istekleri kısa zaman zarfında yerine getirmek için durmadan çalışıyor.Akşam olup evine döndüğünde gün boyu yaşadığı stresi ve olumsuz gelişmeler sayesinde ertesi gün tekrar stres ile iş başı yapmaya mecbur oluyor.

 

 

Bu en basit bir örnekleme idi.Rutin olarak kendisine ayıracağı 30 ile 45 dakikalık bir yürüyüş günün bütün stresini atmasına ve strese karşı verdiği mücadeleye büyük katkıları bulunacaktır. Peki siz hangi iş ile meşgulsünüz nasıl bir gün geçirdiniz? Yarın nasıl bir iş başı yapmayı düşünüyorsunuz?

 

 

 • GENÇLEŞMENİN VE DİNAMİZMİN KAYNAĞI

 

 

Türk Milleti olarak tüm yaş gruplarında normalin çok üstünde antidepresan kullanımı söz konusudur. Antidepresan kullanımının bu kadar yaygınlaştığı bir dönemde gençleşmenin ve dinamizmin kaynağı; düzenli yürüyüş ve sağlıklı beslenme insanların hayat kalitesini yükseltmekte en az ilaçlar kadar etkili olabilmektedir.

 

 

Egzersizden uzak kalmayın günlük yaşam içerisinde yaptığınız fiziksel aktiviteleri küçümsemeyin. Hayat küçük ayrıntılar içerisinde saklıdır.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Yaşam Koçu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.