KİLO VERMEK İÇİN SAĞLIKLI ALIŞKANLIKLAR

KİLO VERMEK İÇİN SAĞLIKLI ALIŞKANLIKLAR

KİLO VERMEK İÇİN SAĞLIKLI ALIŞKANLIKLAR

 

 

Hareketsiz yaşamın insanları esir aldığı konusunda ciddi kanıtlarımız var genelde İç Anadolu ya da Doğu Anadolu ,Marmara Bölgesi sakini olmanız çok da fazla bir şey ifade etmiyor.

 

 

Yıllar öncesi kamu kurum kuruluşlarında binlerce işçi çalışıyordu.Hatta tarım sektöründe istihdam edilen göçebe tabir edilen mevsimlik işçiler bile bugünün sayılarına göre çok daha ciddi rakamlara tekamül ediyordu ve bu insanlar durmak bilmeyen bir çalışma temposunda çalıştıklarından kalori kontrolü falan yapmaya ihtiyaçları da yoktu.

 

 

Günümüzde sorun eskiye nazaran çok daha ilerlemiş gözüküyor. Toplumsal olarak uzun süre hareketsiz kalmak kilo problemlerini beraberinde getiren aynı zamanda obezite riski ile sağlık problemlerinin önünü açan rahat koltuklar artık işe yaramıyor.

 

 

Bundan sonraki süreçte egzersiz yapmanız beslenme takviyeleri ile vücudunuzu desteklemeniz gerekiyor. Ortalama sürelerde 1 haftanın 5 günü günlük 30 dakikalık basit egzersizler hayatınızın dönüm noktasını oluşturabilir.

 

 

Gelişen ve değişen şartlara ayak uydurmak sağlık problemlerinin ve obezite gibi sinsi bir tehdidin sesini soluğunu kısmaya yetecek kadar güçlü olacağına inanabilirsiniz.

 

 

Spora genel anlamda yenilenme hareketi de diyebiliriz. İnsanların Kalp sağlığı, moral motivasyon, uyku düzeni, tansiyon problemi gibi istenmeyen negatif etkilerden kurtulması sporun etkileri dahilindedir. Bir nevi vücut koruma programı bile diyebiliriz.

 

 

Hareket mi dediniz hepsi mümkün 

 

Kararlı yapınız egzersizleri harekete mi çevir diyor hepsi mümkün.Kilo vermek isteyen insanlar zaten ofis ortamlarından, direksiyon sallamaktan çoktan usanmış durumda.

 

 

Tek kurtuluş yolu olarak havaların müsaade ettiği sürece; kendisini bir yürüyüş parkurunda ya da bir basketbol sahasının kenarında bulmayı istiyor. Sporu sevdikten sonra her şey mümkün.

 

 

Dert etme zaman her zaman var

 

 

İnsan zaman konusunda en müsrif yaratık desek çok da haksız çıkmayız.Televizyon seyretmek, bilgisayar başında vakit geçirmek, cep telefonundan sosyal medyayı gütmek hiç bir fayda getirmeyeceği gibi götürdüğü negatifler düşünülürse; Spor yapmak için dert etmeyin zaman, her zaman var.

 

 

Yarım saat büyük bir zaman dilimi değil bir TV dizisinin neredeyse reklam arası kadar küçük bir dilim. Doğru değil mi.

 

 

Tavrını koymalısın hayat senin

 

 

Her konuda olduğu kadar sağlıklı bir beden içinde tavrını koymalısın. Hayat senin, kilo vermek için cesaretimiz kırıldı demeyin sakın. Formda bir vücut için İhtiyacınız olan tek şey hayatınızı değiştirmek. Vücudunuzun duruşu sağlıksız eylemlerden daha önemli.

 

 

Sağlıklı alışkanlıklar için çalış

 

 

Hayatın her döneminde alışkanlıkları değiştirmek çok kolay olmasa gerek. Sağlıklı alışkanlıklar için çalış , 7 den 77 ye herkesin ihtiyacı olan aynı zamanda senin de ihtiyacın.

 

 

Toplamda 2-3 hafta egzersiz alışkanlıklarını oturtmak için neyin doğru, neyin yanlış olduğunu görmek üzere sana yeterli zamanı tanıyacaktır.Bir kez harekete geçti mi artık kilo vermek bahane,sağlıklı alışkanlıklar senin peşini bırakmayacak. Kısacası izleyenler değil harekete geçenler kazanacak.

 

 

Yemeğini kurgula, sorun yok denemek bedava

 

 

Vücudun en üst düzeyde teyakkuza geçtiği anlar; egzersizin maksimum düzeyde ivme kazandığı anlardır burada durup beklemek yerine yemeğinizi kurgulayın.

 

 

Sorun yok ne demek bedava! Denenen taktikleri birkaç günde sizi Rotaya oturan uçak gibi net adımlar atmaya yöneltecektir.Karbonhidrat, yağlar, protein hepsi sizin ihtiyacınız olan ana besin gruplarıdır.

 

 

Vücudunuzu desteklemek ve performansı arttırmak programınızı sekteye uğratmamak adına yapılabilecek en lezzetli adımdır.

 

Aman boş ver, spor deyip geçmeyin öğün atlamak kilo problemi yaşayan insanların çokça açık vermesini kolaylaştıran gizli bir hile gibi yanı başınız da durabilir. Sadece nereden başlayacağınızı iyi belirlemek gerekiyor.

 

 

Günlük ne kadar ihtiyacın var

 

 

Genelde Herbalife için bir yakıştırma vardır. Sadece kalori kontrolü yaptığımızı düşünen bir çok insanı daha net bir açıklama olması açısından proteinin doğal yollardan bitki proteinleri ve hayvansal kaynaklardan elde edilen proteinler olarak vücudun temel gereksinimlerinin karşılanması gerekiyor.

 

 

Tabii bu tek başına yapılan bir hesap değil illaki oyuna karbonhidratlar ve yağlar da davet edilmeli. Çünkü Karbonhidratlar vücudun en kolay enerjiye çevire bildiği Makro besin grubundadır.

 

 

Yağlar ise ilerleyen süreçte egzersiz rutininin ağırlaştığı noktalarda imdadınıza yetişecek güçlü besin kaynaklarıdır. Yani kimi sporcular enerjiyi ikiye katlamak için sağlıklı yağlardan faydalanırlar.

 

 

Protein İhtiyaçlarınızı Hesaplayın

 

 

Atasözünün meşhur hatırlatmasını bir kez daha yapalım. Derler ki sakla samanı gelir zamanı ancak; söz konusu olan besin maddeleri ise karbonhidratların çabuk yakıldığı fazlasının ise biriktirildiği bir süreç söz konusu.Protein için geçerli olan kural günlük ihtiyacı karşılayacak kadar proteinin vücuda sağlanması anlamına geliyor.

 

 

Ancak zorda kaldığı durumlarda protein birincil yakıt olmamasına rağmen mecburiyetten yakıta çevrilmektedir. Bu nedenle egzersiz ve egzersiz sonrası bütün faaliyetler de olduğu gibi vücut ağırlığı ile orantılı olarak Erkeklerde 1 gram, kadınlarda 0.8 miligram olmak üzere protein ihtiyacı karşılanmalıdır.

 

 

Bu yemekler senin için

 

 

Katı diyet uygulayan birçok insanın daha pistin sonuna gelmeden havluyu attıklarına şahit olmuşsunuzdur. Gerçekte olması gereken yemekler senin için her ne kadar aileden ayrı gibi hareket ediyor olsanız da normal şartlar altında karbonhidrat, protein, sağlıklı yağlar, zemininde kilo vermek için dengeli bir yapı oluşturmanız gerekiyor.

 

Herbalife Pro-Boost Yüksek proteinli aromalı içecek tozu
Herbalife Pro-Boost Yüksek proteinli aromalı içecek tozu

Onu yemem bunu yemem demek bir noktadan sonra vücudun zayıf düşmesine, metabolizma hızının ummadık şekilde gerilemesine neden olmaktadır. Çok katı diyetlerden sakınmanız spor ile aranızda ki mesafeyi kısaltır.

 

 

Fit bir vücut mu? Evet evet mümkün

Bütün bayanların ve bayların yegane isteği fit bir vücut. Evet evet sadece kuvvetle mümkün olan olumlamaları hem beslenme alanında, hem egzersiz alanında yerine getirmek için küçük küçük taşları bir mozaik haline getirmek ve bir de bakmışsınız kilo vermek için çabalarken mükemmelliğin üstünde Kanat çırpıyorsunuz.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.