SPOR YAPMAK YETMİYOR KAS KÜTLESİNİ ARTIRMALIYIZ 

SPOR YAPMAK YETMİYOR KAS KÜTLESİNİ ARTIRMALIYIZ 

 

 

Ah bu uslanmaz heyecan tufanı nasıl yön bulacak

 

 

Bütün yaş gruplarında spor yapmak yetmiyor kas kütlesini artırmalıyız.Hemen 3-5 kilo vereyim heyecanı bir tufan gibi uslanmaz çocuksu bir telaş ile spora gidiliyor.

 

 

Bu hareketler çok güzel, spora başlamak sağlıklı bir kapı açmak her şey buraya kadar normal ama spor yaparken vücudun asıl gereksinimleri olan beslenme ne kadar başarılı yapılıyor.

 

 

Bunu sorgulamak gerekiyor, çünkü spor denildiği zaman akla ilk önce beslenme gelmelidir.Siz hiç düşündünüz mü deposu boş bir araç yolda ne kadar verimli olabilir ya da şöyle düşünelim benzinli bir aracın deposunu dizel yakıt ile doldurduğunuzda düşünün ki araç elbette yine çalışmayacaktır.

 

 

Hani istenilen verimi almak mümkün olmayacaktır. İnsan bedeni gibi mükemmel bir makine ihtiyaç duyduğu besinleri karşılamadığınız müddetçe istediğiniz kadar spor yaparsanız yapın ama sonuç alamazsınız.

 

 

Mühim olan mevcut kas kütlesi arttırılması, vücudun daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını temel alan karma besin grupları ile vücudun ihtiyacını tam ve zamanında karşılıyor olmanız.

 

 

Beslenme ve sporu aynı orantıda kavrayabilmek gitmiş olduğunuz spor salonunun hakkını veriyor olduğunuza işarettir. Genel felsefemiz yüzde seksen beslenme, yüzde yirmi spor ve aktif yaşam tarzıdır.

 

 

Yani ödevin büyük kısmını yerine getirmeden sadece küçük dipnotları doldurmak ile sınavı geçmeniz mümkün değil. Dersimizi iyi çalışmamız gerekiyor, içinizdeki heyecan buruk bir hayal kırıklığına dönüşmemesi önce iyi beslenme, sonra hareket, sonuç mükemmelliğin ilk adımı.

 

 

Kas yapısı bakımından güçlü bir vücut yapılanması tüm insanların hayalidir siz de taranızı belirleyin yapan mı, hayal eden mi olmak istiyorsunuz.

 

 

Beden Kas kütlesi geliştirmek için gerekli besinler

 

 

Kilo vermek isteyen insanların başarı stratejilerini yaratmalarının önündeki en büyük engel sadece spor yaparak beden kas kütlesini geliştirmek için gerekli besinleri diyet programlarına eklememeleri sonucu zamanla beden kas kütlesinin zayıflaması sonucu vücutta yağ kütlesi yerinden bir adım bile kıpırdamaz ki vücudun hızlı kas kaybettiğini görürüz.

 

 

Bu gibi durumlar için ağır antrenmanlar yapan ancak beslenme dengesini koruyamayan insanların spor öncesi ve spor sonrası Herbalife ürünleri ile dengeyi korumaları vücudun kas kayıpları yaşamaması için gereken adımları atmaları olacaktır.

 

 

Çoğu insan kalori alımını azaltarak vücut aç kalınca bir de üzerine spor yaparak kilo vereceğini zannediyor. Oysa ki bu büyük bir problemdir aç kalan vücut sürekli yağ kütlelerini arttırmak için neredeyse büyük bir savaş verir.

 

 

Vücudun ihtiyacı olan enerjiyi dengeli bir diyet sayesinde karşılamak gerekiyor. İşte bu nedenle kaslardan kaybetmek yerine Herbalife kullanarak vücudu desteklemeye, İhtiyacınız olan kaloriyi sağlıklı besinlerden karşılamaya gerek var.

 

 

Karbonhidrat vücudunu spor için ateşler

 

 

Spor salonu çoğu insan için alışıldık yöntemlerin dışında yeni umut ve yeni hayaller ile gidilen bir yer olsa gerek.

 

Herbalife H24 Prolong

Ne var ki spor ile kilo vermek denilince maalesef Spor hocası terminolojisinde Karbonhidratları tamamen servis dışı bırakan bir takım anlayışlar ile karşılaşmanız gayet normal, genelde karbonhidrat denilince makarna, bulgur pilavı, gofret, bisküvi olarak tanımlanan gıdalar kötü çocuk gibi lanse ediliyor.

 

 

Aslında spor yaparak kilo vermek isteyen insanların spor hocasına ne kadar ihtiyacı varsa bundan daha fazla Herbalife yaşam koçu desteği ile beslenme açığını kapatması gerekiyor.

 

herbalife bitkisel konsantre cay 50 gr

Mümkün olan gerçeklik spor salonuna üye olduktan sonra sizin kaliteli karbonhidrat ile vücudunu spor için ateşleme yapacak tam tahıllı ürünler, baklagiller, yeterli meyve ve sebze tüketimine yönelterek bilinçli spor ve kilo kaybını destekleyecek bilgi ve beceriye dayalı vücutta kas kütlenizi kaybetmeden yağ yakmayı öğrenebilmek gerekiyor.

 

 

Çünkü dengeli karbonhidrat tüketimi kasların yıpranmasını ve zarar görmesini engellemek için akılcı bir tercihtir.

 

 

Beslenme bir bütündür kilo kaybı için sağlıklı yağlar tüketmek

 

 

Bağ bahçe tarla işlerinde çalışan insanların vücut yapılanmalarına baktığınız zaman genel vücut görünümünün yoğun olarak kaslı bir yapı sergilediğini görürsünüz.

 

 

Bunun nedeni senelerce çalışıp Spor Akademisi mezunu olmuş bir insanın belki 7-8 yılına mal olmuş eğitim ile gelinen noktada sıradan gibi gözüken tarım işçisinin normal hayat seyrinde Göbeksiz ve vücudunun kas yapılanmasının vücut kitle endeksine göre; 100’de 60’lar- 70’ler oranında kas olduğu görülür.

 

 

Bu tamamen vücudun fizyolojik olarak ağır şartlarda çalışması ve bu işçiyi yeterince karbonhidrat, protein ve sağlıklı yağlar tüketmeye yönelmesi olarak açıklayabiliriz.

 

 

Bu gibi durumlar şu an itibarıyla bir istisnadır şehir hayatına adapte olan bir insanın; beslenme bir bütündür kilo kaybı için sağlıklı yağlar tüketmesi oyunun bir kuralıdır gerçeğini görmezden gelmesi sonucu spor yapsa da kilo veremediğini, sporu bıraktıktan sonra vermiş olduğu kiloları misliyle aldığına pek çok kez şahit olmuşsunuzdur.

 

 

Bu nedenle vücudun üretemediği sağlıklı yağları ve yağ asitlerini tüketmek sarkan yağ kütlelerinden kurtulup vücudun yağsız kas kütlesini arttırmak için faydalı olacaktır. Peki bu sağlıklı yağları hangi kaynaklardan karşılayabiliriz. Genelde balık, zeytinyağı, fındık, badem gibi ürünler sağlıklı yağları karşılayabileceğiniz gıdalardır.

 

 

Protein kilo kaybında kas kütlesi oluşumunun kilit noktası

 

 

Vücut kas yapılanmasının erozyona uğraması kadar kötü bir durum yoktur.Spor salonlarında ter atarken kilo kaybının kaslarınızdan gidiyor olması sizin daha fazla yorucu ve neredeyse egzersiz çalışmalarını kolayca terk etmenizi sağlayacak önemli bir etkendir.

 

 

Protein kilo kaybında kilit noktası olarak bilinen, vücudun kas yapılanmasını büyütecek zamanla vücudun daha iyi efor sarf etmesini kolaylaştıracak bir gıdadır.

 

 

Genelde karbonhidrat, sağlıklı yağlar ve protein sentezi bir araya geldiği zaman istediğiniz kadar spor yapmakta özgür ve vücudunuzun gelişimini desteklemekte başarılı olursunuz.

 

 

Burada spor öncesi ve spor sonrası tüketilen protein miktarının önemi vücudun eşit şekilde üst bölgesinde ve alt bölgesinde gelişimi tetiklemek ve daha güçlü kas kütlesi oluşturmak için gereklidir.

 

 

İnsanlar sabah kahvaltılarında günü karşılayacak güçlü bir kahvaltı, besin değeri yüksek gıdalar ile kilo kaybını kolaylaştırabilir. Öğle yemeklerinde lif içeren, ızgara köfte, tam tahıllı makarna ve salata gibi değişik menülerle kendisini antrenmana hazırlayabilir.

 

 

Akşam yemeklerinde ise klasik yemek yeme alışkanlıklarından uzaklaşmak gerekiyor, yoğun şekilde karbonhidrat ve yağların akşam yemeklerinde tüketilmesi kilo kaybı için önerilen tavsiye değildir. Genelde bitkisel ve hayvansal gıdalardan yeterince faydalanmak gerekiyor.

 

 

Protein içeren gıdaların aminoasit sağladığı vücut kas yapılanmasını desteklediği bilinmektedir. Bununla birlikte kazein yavaş sindirildiğinden protein tüketiminin nasıl yapılacağını öğrenmek gerekiyor.

 

 

Protein vücudun temel anlamda yakıt olarak kullandığı bir gıda olarak algılanmamalı vücutta Amino asitler hızlı sindirilir, kazein kadar yavaş sindirilmez ancak vücudun her iki protein biçimine ihtiyacı vardır.

 

Herbalife Formül 1 Sport H24 Vanilyalı

Genel anlamda kilo kaybı için kusursuz plan uygulamak her zaman mümkün olmayabilir.Kas kütlesi geliştirmeye yönelik bunların yanında Herbalife sporcu beslenmesi ürünleri gibi amino asit ve kazeinin eşit oranda dengelendiği Herbalife sporcu beslenmesi ürünlerinden de faydalanabilirsiniz.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Yaşam Koçu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.