HERBALİFE SAĞLIKLI BESLENME ALIŞKANLIKLARI

HERBALİFE SAĞLIKLI BESLENME ALIŞKANLIKLARI

HERBALİFE SAĞLIKLI BESLENME ALIŞKANLIKLARI

 

 

Herbalife sağlıklı beslenme alışkanlıkları yazımızda beslenme alışkanlıkları nelerdir?Beslenme alışkanlıklarını değiştirmek ne gibi faydalar getirebilir?

 

 

Toplumun kilo kontrolü için düşündüğü az yeme alışkanlığı nasıl kazanılır?Sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanılmasında temel Makro besinlerin önemi gibi konulara değineceğiz.

 

 

Farklı beslenme alışkanlıklarına sahip insanların açılarından aynı sonucu yaşayan milyonlarca insanın temel problemi haline gelen beslenme kaynaklı memnuniyetsizlikler konusunda farklı yorumlar bulunsa da ortak sıkıntılar devam ediyor.

 

 

Hayatınızın geri kalanında kilo kontrolü problemlerini beslenme çeşitliliğini geliştirerek, Herbalife sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanılması ve ek faydaları ile daha mutlu ve daha sağlıklı bir dünya ve daha mutlu bir siz için Sağlıklı beslenin mutlu hissedin.

 

 

BESLENME ALIŞKANLIKLARI NELERDİR?

 

 

Beslenme alışkanlıkları çocuk yaşta sağlıklı tercihler doğrultusunda daha sağlıklı tercihler küçük beyinleri sağlıklı gelişim ve büyüme için motive edip alışkanlıkların küçük yaşlardan itibaren verilmesi geleceğin nesillerinin sağlıklı gelişimi desteklenmelidir.

 

 

Maalesef günümüz Türkiye’sinde 7 den 77 ye tüm yaş gruplarında beslenme alışkanlıkları belli başlı gıda kaynaklarından karşılandığı için obezite, kalp sağlığı,ruh ve sinir sağlığı konularında ciddi problemler ile karşı karşıya kalmış durumdayız.

 

 

Beslenme alışkanlıkları insan hayat kalitesini düzenleyen en önemli faktör olarak karşımıza çıkıyor. Her gün sabah çocuğunu okula götüren anneler çocukları için bir adım atmalı sabahları kahvaltı sofrasını serpme kahvaltı gibi doldurmaya gerek yoktur.

 

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Erkekler İçin 60 Tablet
erkek vitamin

Her güne belli başlı menüler yerleştirerek çocukların eşlerin ve tüm ailenin dengeli beslenmesi için yapılabilecek basit önerilerimiz var sabah kahvaltılarında ebeveynlerin kahvaltı imkanı olmadığı durumlarda yapılacaklar var.

 

 

Herbalife Shake gibi protein, karbonhidrat, vitamin, mineral dengesine sahip pratik kahvaltıyı benimseyebilir, çocuklarınız için daha sağlıklı bir anne ve baba olarak vaktiniz size kalır çocukların eğitimi söz konusu olduğunda pür dikkat okul toplantılarına katılan büyüklerin beslenme konusunda da fedakarlık etmesi akılcı bir taktik olacaktır.

 

 

Her gün aynı tip gıdalar ile çocukları tek tip beslenmeye teşvik etmek yerine tahıllar,süt,yumurta,süt ürünleri,lifli gıdalar gibi çeşitlilik gösteren gıdalara yönelme vakti gelmiştir.

 

 

BESLENME ALIŞKANLIKLARINI DEĞİŞTİRMEK

 

 

Beslenme alışkanlıklarını değiştirmek biraz zaman alabilir ancak her gün tekdüze bir yaşam ve yorgun bir beden ile karşı karşıya kalmak istemiyorsak zamana yayarak beslenme alışkanlıklarını değiştirmek üzere bir adım atabilir.

 

 

Sağlıklı kalmanın, beslenme ile ilişkili olan kısmını çözümlemek daha kolay bir hale gelebilir sabah kahvaltıları, öğle yemekleri, akşam yemekleri standart vücudun ihtiyacına yönelik beslenme alışkanlıkları edinilebilir.

 

 

Sabah kahvaltısında protein ağırlıklı kahvaltılar aç kalmadan çözümleyici bir hareket tarzı kabul edilecektir.Karbonhidrat ağırlıklı kahvaltılar günümüzün en çok yakınma sebeplerinden biridir sabah kahvaltılarında karbonhidrat yani hamur işi ağırlıklı beslenen insanlar bir kaç saat sonra tekrar acıkacak ve sürekli bir şeyler yeme isteği ile savaşmak zorunda kalacaktır.

 

 

Oysaki protein içeren bir kahvaltı örneğin Herbalife formül 1 Shake sabah kahvaltısı ideal sabah kahvaltısı olarak alışkanlıklarınızın değişmesine yardımcı olabilir.

 

 

Öğle yemeklerinde tercih edilecek bir çok alternatif bulunmaktadır fast food yemekler yerine sağlıklı öğle yemekleri ,şekersiz içecekler öğleden sonra daha diri bir vücut ve performans için gösterilen gayret çerçevesinde beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz için yardımcı olabilir.

 

 

Akşam yemeklerinde sofrada çok fazla kalori içeren gıdalar yerine kalorisi kısıtlı haşlanmış yiyecekler tercih edilebilir gün boyu nasıl beslenirseniz ertesi sabah o derece yorgun ya da dinlenmiş olarak yataktan uyanabilirsiniz.

 

 

Beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi insan hayat kalitesini yükseltmek için ideal bir yöntem olacaktır.Protein, karbonhidrat, lif ,vitamin ve minerallerin oluşturacağı beslenme planı sağlıklı alışkanlıkları sayesinde vücudun toparlaması için kendinize fırsat tanımanız gerekiyor.

 

 

DÜNYADA BESLENME ALIŞKANLIKLARI

 

 

Yeni yüzyılın trend alışkanlığı beslenme alışkanlıkları ve yapılan yeni atılımlar tüm dünyada klasik beslenme alışkanlıklarının yeniden tasarlanması insanların daha fit ,daha sağlıklı kalabilmesi üzerine kurulu gözüküyor.

 

 

Bu yüzyılın beslenme kaynaklı sağlık problemlerinin Dünya nüfusunun yüksek bir yüzdesi üzerinde insanı önümüzdeki 20-30 yıl içerisinde artan sayılar ile katlanarak etkilemesi bekleniyor.

 

 

Bunun sonucunda bir çok insanın beslenme kaynaklı sağlık problemleri ile mücadele etmek zorunda kalacağı anlamına geliyor.

 

 

Hareketsiz yaşamın ve kötü beslenme alışkanlıklarının yan etkileri uzun bir zaman diliminde insanları etkilemeye devam edecek gibi gözüküyor pratik yollardan beslenme alışkanlıklarını değiştirmeyen insanlar sağlık problemleri yaşayacak gibi gözüküyor olumsuz bir tablo çizmek istemiyoruz.

 

 

Ancak tarladan,çiftlikten soframıza kadar gelen yiyeceklerin tek tip beslenme tarzını desteklediği bütün uzmanlar tarafından kabul gören bir durum haline gelmiştir.

 

 

İnsanlar tarihsel süreçte beslenme alışkanlıklarını sağlıklı tercihler yerine, hızlı tüketilen kalorisi yüksek vücut bütünlüğünü derinden etkileyen alışkanlıklara tercih etmek zorunda bırakılmış gözüküyor.

 

 

Bütün dünyada insanlar kendi bilinciyle kötü alışkanlıkları kolay kolay terk edecek gözükmüyor.

 

 

Kendiniz için bir adım atmak ve beslenme kaynaklı sağlık problemlerini yaşamak istemiyorsanız; çoğunluğun denediği yollardan vazgeçmelisiniz kişisel beslenme planınızı oluşturmak üzere sağlıksız atıştırmalıklar, sağlıksız öğünler gibi faktörlerin hayat kalitenizi alt üst etmesine izin vermeyerek sağlıklı bir hayat için aktif bir yaşam tarzını benimseyebilirsiniz.

 

 

AZ YEME ALIŞKANLIĞI NASIL KAZANILIR

 

 

Teorik olarak az yeme alışkanlığı nasıl kazanılır?Sorusu yerine kaliteli beslenme nasıl yapılır? Neden ne kadar hangi oranda sorularına yanıt verdiğimiz zaman sorumuz yanıt bulacak.

 

 

Çünkü besin değerleri kalori oranları bilinmeden ya da anlaşılmadan beslenme kalitesini az yemek yeme ya da çok yemek yeme gibi kavramlarla anlaşılamayacağı aşikârdır.

 

 

Aslına bakarsanız insanların çoğunluğu bu durumun farkında yani hayat kalitesini yükseltmek beslenme alışkanlıklarını iyileştirmek sayesinde gerçekleşecek bir hedeftir, yoksa bir paket bisküvinin 500-1000 kalori gibi kalori değerine sahip olması problemin çözülmesinde en büyük engellerden bir tanesidir.

 

 

Kavramsal olarak hiç kimse açtığı bir paket atıştırmalık yemeden ortadan kaldırmıyor.

 

 

Hareketsiz yaşam göz önünde bulundurulursa bu süreç hep böyle sürüp gidiyor kalori kısıtlaması yapılmadığı müddetçe, insan ihtiyacına yönelik beslenmediği müddetçe az yediğini iddia eden bir kadın ya da erkek için soslar ile bezenmiş bir dilim yaş pastanın meşrubat eşliğinde tüketilmiş olması kalori değerini havaya uçuruyor.

 

 

İnsan vücudu kalori yakma konusunda biraz cimri davranıyor yediği her şeyi depolama eğiliminde siz ne kadar zorlarsanız vücudunuz o oranda performans gösteriyor ve çeşitli bahaneler sıralamak yerine akılcı adımlar tercih edilerek az yeme alışkanlığı yerine bilinçli yeme alışkanlığı benimsenmesi gerekiyor.

 

 

BİLİNÇLİ BESLENME ALIŞKANLIĞI SABAH KAHVALTISI İLE BAŞLAR 

 

 

Herbalife bilinçli beslenme alışkanlıklarınızı düzenlemek için size birbirinden farklı kombinasyonlar ile beslenme kalitenizi arttırmak, kilonuzu kontrol etmek için yüksek proteinli ve kalori kontrollü beslenme programları ile sağlıklı, fit bir vücut yapısına kavuşabilmeniz için olanak tanır.

 

 

Kahvaltı günün en önemli ana öğünü olarak;tok kalmanızı uzun süre iyi hissetmenizi sağlar.Protein, karbonhidrat, yağ üçlü temel makro besin dengesini sağlayabilen sağlıklı insanlar sabah kahvaltılarını protein ağırlıklı kahvaltı tercihleri ile sağlıklı bir çözüme kavuştururlar.

 

Formül 1 Besleyici Shake Karışımı Ahududu ve Beyaz Çikolata Aromalı
Formül 1 Besleyici Shake Karışımı Ahududu ve Beyaz Çikolata Aromalı

Sabah kahvaltısında protein ağırlıklı kahvaltı yapan insanlar sağlıklı yolu keşfetmiştir.Protein tokluk hissini artırır ,kandaki leptin seviyesini yükseltir.

 

 

Böylece karbonhidrat ağırlıklı kahvaltı eden bir insana göre iştah daha düşük seviyede olur.Sabah kahvaltılarını vazgeçilmez hale getiren yüksek lifli yiyecekleri tüketmek güne sağlıklı bir başlangıç yapmak için harika bir fikir sayılabilir.

 

Herbalife her sabah kahvaltısında eşit oranda protein ,vitamin, mineral, karbonhidrat,lif açısından zengin Herbalife formül 1 Shake ile kahvaltı alternatifinizi geliştirmeniz için size yardımcı olabilir.

 

 

Sağlıklı beslenme alternatifi olarak tercihleriniz; kilo vermek ve amacınıza uygun beslenmek ise kahvaltı yapmaktan kaçınmayınız.Metabolizmanızı geliştirmek daha tok bir mide ile güne başlamak istiyorsanız Herbalife Shake günün en lezzetli öğünü sabah kahvaltılarınızı renklendirir.

 

 

Sabah kahvaltılarını atlayan insanlar kilo vermede pek başarılı olamıyor kilo vermek için mucize formülleri araştırmak yerine her gün sabah kahvaltınızı Herbalife Shake ile güçlendirebilir.

 

 

Kalori kontrolünü ele alabilirsiniz.İnsanlar sabah kahvaltısında Herbalife Shake gibi dengeli bir öğün yapamadıkların da hem kilo kontrolü hem de hedefli beslenme çabalarında yetersiz kalabiliyorlar.

 

 

Ancak kilo kontrolü denilince Herbalife dünyada bir numara kilo kaybetmek istiyorsanız sabah kahvaltılarınızı Herbalife Shake ile yapın aç kalmayın.

 

 

Gözlemlediğimiz kadarıyla insanlar sabah kahvaltısı yerine işlenmiş kahve ya da demli bir bardak çay ve sigara eşliğinde güne başlıyorlar.

 

 

Oysa ki gece boyu vücudun harcadığı besinlerin sabah kahvaltısında tamamlanması gerekiyor.Bugün işlenmiş bir kahvenin vücuda verebileceğinden daha fazlasını ya da demli bir bardak çay ve sigaranın vücuda verdiğinden daha kıymetlisi,her zaman daha iyisini yapabilirsiniz.

 

 

Kıymetli bir olgu var ki o da sabah kahvaltılarında pratik hazırlanan Herbalife kahvaltısı günü zinde karşılamak için bir çok besin ögesini bünyesinde bulunduruyor.

 

 

Herbalife Shake içerisinde bulunan lifler su tüketimi sayesinde mide’de şişerek tokluk hissini arttırıyor bir resepsiyon görevlisi arkadaşımızın sabah kahvaltılarını es geçtiğini, sabah kahvaltılarında bir kupa çay ya da kahve ile güne başladığını öğrendikten sonra ;

 

 

Herbalife shake’in pratik olduğu zamana ve mekana bakılmaksızın her an tüketilebileceği konusunda kendisini bilgilendirdik.

 

 

Sağlıklı bir kahvaltıyı alışkanlık edinen arkadaşımız günün her saatinde Herbalife shake tüketilebileceğini böylece vardıyalı bile çalışsa kilo vermeye başlamak için bahanesi kalmadığını belirtti sizde kendi şartlarınıza uyan Herbalife beslenme kolaylıklarını keşfedebilir dengeli öğünler ile kilo verebilirsiniz.

 

HERBALİFE  BESLENME TEMEL YAPI TAŞLARI MAKRO BESİNLER NELERDİR?

 

 

Herbalife beslenme uzmanları beslenme stratejilerini belirlerken Makro besinlerin dengeli bir şekilde tüketilmesini tavsiye ediyorlar.

 

 

Kısaca karbonhidrat,protein, yağlardan oluşan bu üçlü vücudun temel ihtiyaçlarının karşılanması için optimize edilmiş besin gruplarıdır.

 

 

İnsan hayatında önemli bir yere sahip olan Makro besinlerin hakkında temel bilgileri paylaşmak istiyoruz.Makro besinler başta karbonhidrat olmak üzere vücudun enerji ihtiyacını karşıladığı hızlı enerji kaynaklarıdır karbonhidratların tek düze tüketimi kilo kontrol mücadelenizde başarısızlığa uğramanızı kolaylaştırır.

 

 

1 gram karbonhidrat 4 kaloriye enerji eşittir ne kadar fazla karbonhidrat tüketirseniz o kadar enerjik olmayacaksınız.Bu sebepledir ki karbonhidratların tüketimini diğer Makro besinler olan Protein ve Yağ grubu ile orantılı tüketmeniz gerekiyor.

 

 

Karbonhidrat deyince vücudun fiziksel ve ruhsal hareketliliği destekleyen monosakarit ve basit şekerler temelinde yükselen yapı taşlarından oluşan karbonhidratlar; monosakkarit,glikoz( pancar ve mısır şurubu),fruktoz (meyve şekeri ) ,galaktoz (Süt şekeri )olarak üçe ayrılmaktadır.

 

 

Disakaritler, oligosakaritler, polisakaritler gibi alt grupları kapsayan karbonhidratlar vücutta glikojen şeklinde bir kısmı kaslarda depolanır bir kısmı ise karaciğerde depolanır.

 

 

Biriken depolar fiziksel aktivite ve günlük yaşama bağlı olarak hareketlilik ve hareketsizlik durumlarına göre harcanır ya da negatif yönde depolanarak vücutta kilo problemlerini beraberinde getirebilir.

 

 

Sağlıklı beslenme düzeni içerisinde günlük beslenme tarzınızın yedikleriniz ile orantılı olarak karbonhidratların fazlaca tüketildiği gözlemlenmektedir.

 

 

Türkiye gibi karbonhidrat temelli beslenme alışkanlıklarına sahip ülkelerde basit karbonhidratların sıkça tüketiliyor olması insanları belli başlı sağlık problemleriyle karşı karşıya getirebiliyor.

 

 

Kan şekerinin hızlı artışı akabinde tekrar bir şeyler yeme isteğini tetikliyor günümüz akıllı beslenme tabir edilen sağlıklı yaşam önerileri ;karbonhidratların tüketiminde seçici olmayı gerektiriyor.

 

 

Bir günlük beslenme planında yüksek lif içeren tam tahıllı karbonhidratların tercih edilmesi karbonhidrat tercihi olarak beyaz undan ziyade farklı kaynakları tercih ederek bir günlük tüketimde alınan miktarın kısa vadede sindirim sistemi üzerinde olumlu etkilerini ,uzun vadede ise kolesterol üzerinde olumlu etkilerini görebilirsiniz.

 

 

Farklı alternatif karbonhidrat kaynağı olarak lif içeren meyveleri ve sebzeleri, bakliyat ürünlerini, tahılları tercih edebilirsiniz içerdikleri lif beslenme gereksinimlerimizi yüksek oranda sağlıklı tercihler ile geliştirmeniz için size yardımcı olabilir.

 

 

Oysa ki klasik beslenme tarzınızın içinde bulunan beyaz şeker, liften yoksun hamur işi gıdalar, yüksek şeker içeren tatlı grubu ve tüketilen şekerli içecekler bütünüyle kötü karbonhidrat olarak nitelenmektedir.

 

 

Makro besinlerin bir diğer hayati öneme sahip yapıtaşı birbirine bağlı aminoasit zincirlerinden oluşan protein grubu gıdalardan oluşmaktadır.

 

 

İnsan vücudu birbirinden farklı aminoasitleri karşılayacağı çeşitlilik gösteren beslenme ihtiyacını esansiyel,yarı esansiyel ve esansiyel olmayan gıdalardan karşılamaktadır.

 

 

İnsan bedeni protein temel yapı taşı olan esansiyel amino asitleri üretemediğinden amino asit içeren gıdaları tüketmeniz sağlıklı kilo kontrolü ,vücudun gelişimi, bağışıklık, kas gelişimi, belli başlı hormonların salgılanması,kasların temel yapı taşı,cilt sağlığı ve vücudunuzu sağlam temellere oturtabilmek hedeflerinize hizmet eder.

 

 

Makro besin grubu ögesi protein eksiklikleri kendini;Herbalife vücut analizi yaptıran insanların ölçümlemelerin de hemen ele veriyor bu insanların % 65’i genelde kas grubu zayıf olan insanlar oluyor malumunuz olduğu üzere proteinler vücudun kas yapısını destekleyen temel besin ögesidir.

 

 

Vücut analizi ile vücut kas yapılanması değerleri düşük çıkan insanların genelde göbek ve iç organ yağlanması yüksek oranlarda çıkıyor.

 

 

Zaten bu grup genelde risk grubu dediğimiz obez sınırlarını zorlayan ya da obez sınıfına tabii olmuş kimseler oluyor.

 

 

Vücut kas yapısının güçlenmesi kilo kontrolü ve sağlıklı bir vücut duruşu için biraz daha düzenli protein içeren gıdalar ile beslenmeleri konusunda tavsiyede bulunuyoruz. Herbalife formül 1 Shake tüketen danışanlara 2 öğün Herbalife Shake, kalan serbest öğünde ise genelde bakliyat ürünlerini tercih etmeleri, ızgara yağsız kırmızı et, tavuk eti, ya da yumurta gibi protein kaynağı gıdalar tüketmeye ağırlık vermelerini kas grubunun gelişimi açısından tekrar hatırlatıyoruz.

 

 

İnsanlar günlük telaş içerisinde beslenme önerilerimizi unutabiliyorlar ya da ihmal edebiliyorlar. Proteinin kaslarda depolandığını bir çok insan bilmiyor bu nedenle protein tüketimi konusunda bazen duyarsız kalabiliyorlar.

 

 

Oysa ki kas yapılanması normal çizginin üstünde olan insanlar kilo kontrolünde daha başarılı olabildikleri gibi daha kısa zamanda kilo kaybı yaşayabiliyorlar.

 

 

Ortalama 90 kilogram olan bir insanın normal değerlerde kas yapılanmasına sahip olabilmesi için vücut ağırlığı miktarınca yani 90 gram günlük protein tüketmesi gerekir.

 

 

Günlük protein ihtiyacını karşılamayan insanlarda vücut yapılanma şekli daha ziyade yağlanma ve sarkmalara sebep olmaktadır.Bu nedenle üç temel Makro besin ögelerinin belli bir düzen içerisinde tüketilmesi gerekmektedir.

 

 

Daha üst performans göstermek isteyen vücut gelişimi çalışmalarını sürdüren insanlar için Herbalife Aktif Yaşam ürünleri her bir porsiyon da 25 gram protein sağlayabilmektedir.

 

Herbalife Formül 1 Sport H24 Vanilyalı

Yüksek protein içeren gıdaların yağsız kırmızı et,deniz balıklarını tercih etmeniz önerilir çünkü çiftlik balıkları klasik karbonhidrat ağırlıklı yemler ile beslendiğinden deniz balıklarına göre daha düşük beslenme değerleri üretebilmektedir.

 

 

Protein kaynağı süt ve süt ürünlerini tüketmeyen insanlar için yumurta özellikle her bir yumurta için yaklaşık 10 gram protein içermektedir ancak sürekli yumurta yemek çeşitli sorunlara yol açabilir.

 

Herbalife H24 Rebuild Strength ProMax

Çeşitlilik protein alımında etkili bir yol olacağından tam tahıllı ürünler, nohut, fasulye, mercimek gibi protein deposu yiyecekleri fazla işlem görmeden sadece haşlayarak maydanoz,marul,tere,roka gibi otlarla salata haline getirip tüketebilirsiniz.

 

 

Herbalife formül 1 Shake proteini bezelye de bulunan proteinden sağlanmaktadır hem damak zevkinize hem beslenme çeşitliliği açısından bu gıdaların değişken bir seyirde tüketilmesi kas yapılanması ve kilo kontrolü açısından önemli bir yere sahiptir.

 

 

Vücudun ihtiyacı olan Makro besinlerin önemli bir aktörü de yağlardır yağlar vücut için enerji kaynağı olarak düşünülmemelidir çünkü 1 gram yağ 9 kaloriye eşdeğer enerji verebilmektedir.

 

 

Bu sebepledir ki yağlar lezzetli yemekler için ideal bir katkı maddesi olabilir ama damak tadını düşündüğünüz kadar sağlıklı kalmayı hedeflemeniz gereğince hedefli beslenmeye ağırlık verelim fikrine sahibiz.

 

 

Yağlar sıvı ve katı yağlar olarak iki ana grupta toplanıyor katı yağların tüketimi konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz mantalite olarak katı yağlar her ne kadar yemeklerde ve tatlılarda erimiş vaziyette bulunsalar bile vücutta yine doğal halini alabilme özelliğine sahiptirler.

 

 

Özellikle hayvansal yağların zamanla kalp damar sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olabilmektedir çok fazla tüketilmesin tavsiye etmiyoruz.

 

 

Yağların vücudumuza faydaları; çoklu doymamış yağlar Omega 3, Omega 6 yağları gibi değerli besin ögelerini bünyelerinde barındırır.

 

Herbalife Herbalifeline Max

Omega 3 efsanesi soğuk su balığı somon,ringa,uskumru gibi balıklardan elde edilebildiği gibi fındık, ceviz gibi değerli besinler sayesinde de elde edilebilmektedir.

 

 

Ancak bazı insanlar balık yemekten hoşlanmayabilir bu durumlarda Herbalifeline Max Omega takviyesi yapılabileceği gözden kaçırılmamalıdır.

 

 

Herbalife hücresel beslenme ve hücre yenilenmesini destekleyen doymamış yağların düzenli olarak tüketilmesini tavsiye etmektedir.

 

 

Kanın sıvılaşması ve kan dolaşımını destekleyen doymamış yağların tüketimi ne kadar önemli ise katı yağlarda bulunan A vitamini,D vitamini,E vitamini,K vitaminlerini karşılamak önemlidir.

 

 

Hayvansal yağların tüketimini sınırlı tutmanızı istedik çünkü bu yağlar D vitamini için kolesterol üretimini arttırır ancak kolesterolün günümüzde bütün insanlarda olumsuz etkileri gözlemlenmektedir.

 

 

Kontrollü beslenme kolesterolünüzü dengede tutmak için akılcı bir formül olabilir, kolesterol iyi kolesterol ve kötü kolesterol olarak ikiye ayrılmaktadır LDL ve HDL olarak tanımlanan kolesterol değerleri yüksek olan hastaları genelde kimyasal ilaçlar ile kolesterol değerlerinin normal seviyelere getirilmesi için bir çaba gösterilmektedir.

 

 

Halbuki kontrollü beslenme eşliğinde aktif yaşam tarzı kolesterolü arzulanan değerlere çekebilmek ve dengede tutabilmek için etkin bir çözümdür. İnsanlar hareketsiz yaşama o kadar alışmış durumdaki kimyasal ilaçlar adeta kurtarıcı olarak görülmektedir.

 

 

Hareketli yaşam sayesinde tüm yaş gruplarında kolesterol değerlerinin dengede tutulması mümkün olabilmektedir ancak hareket kabiliyeti kısıtlı insanlarda maalesef bu durum söz konusu edilemez.

 

 

Bu sebeple her ne olursa olsun kilo kontrolü hedefleriniz konusunda yağlı yemeklerin cazip damak tadına aldanmamak gerekiyor diyetinizi dengede tutmak için karbonhidrat,protein ve yağ grubu besin ögelerinin kişisel beslenme tercihleri yönünde belirlenen amaçlara uygun oranlarda tüketilmesi sağlıklı kilo kontrolü için en uygun olanıdır.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Nutrition Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.