SAĞLIKLI KİLO KONTROLÜNÜN YOLUNU ÖĞREN

SAĞLIKLI KİLO KONTROLÜNÜN YOLUNU ÖĞREN

SAĞLIKLI KİLO KONTROLÜNÜN YOLUNU ÖĞREN-0535 497 19 52

 

 

Bugün bir çok ülkenin ortak sorunu olan obezite ve kilo problemleri artık Türkiye’de yaşayan insanların da ortak kaygısı haline gelmiş durumdadır.

 

 

Kilomuzu korumak bu kadar zor olmasa gerek diye düşünüyoruz.Lider beslenme olarak her dönem sağlıklı kilo kontrolünün yolunu öğrenmenizi sağlamak ve sağlıklı kalabilmeniz için ipuçlarını paylaşmak istedik.

 

Herbalife Formül 1 Shake İle Sonbaharda Kilo Vermek

Türkiye gibi yemek yemeyi seven her yerde olduğu gibi insanların sağlıklı kalmak ve kilo verme mücadelelerinde yardımcı olmaya çalışacağız.

 

 

Kabaca bir hesap yapılırsa insanların sosyoekonomik durumları gözetmeksizin kilo kontrolü konusunda yeterince bilgi sahibi olmadıkları sağlıklı beslenme konuları denildiği zaman kaçınma dürtüsü ile hareket ettikleri gibi belli başlı gözlemlerimizi sizlerle paylaşalım istedik.

 

 

Genelde kilo problemi yaşayan insanların hareketsiz yaşam, yanlış beslenme programları, aşırı yağlı ya da şekerli yiyecekleri fazla tükettikleri her gittikleri mekanda ikram edilen yemekleri sırf ayıp olmasın diye yedikleri ,tok olmalarına rağmen misafirperver insanların sunduğu yemek tabağını kibarca reddetmek yerine kabalık etmemek adına tükettikleri görürüyoruz.

 

 

Sonrasında ise bizimle görüşmelerinde % 60’a yakını bu durumu açıkça itiraf ediyor kalan % 40 ‘lık bölüm ise bu durumu görmezden gelip farklı sebepler öne sürebilmektedir.

 

 

Bu gözle bakılırsa insanların çoğunluğu Herbalife ürünlerini ya tam olarak bilmiyor ya da kilo kontrolü için bireysel ya da kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeye çalışıyor.

 

 

Bugüne kadar yapmış olduğunuz görüşmelerde Türkiye’nin 81 ilinden ve farklı ilçelerden Herbalife ürünleri için bizi arayan insanların genelde sağlıklı kilo hedeflerini ne şekilde tutturacakları yada hangi yöntemi kullanacaklarını tayin edebilmiş durumda değiller.

 

 

Biz bu konuda yardımcı olmak için daima bir telefon kadar yakınız 0531 407 99 94 numaralı hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.Gerçek şu ki 2021 yılı sağlıklı kilo hedefleriniz için daha güzel geçecek gözüküyor.Yeni gelişmeleri takip ediyor olacağız.

 

 

Kendinizi bu duruma iyi organize etmeniz için her zaman daha iyisini yapabilirim sloganı ile yeni yıla girmeden kendinizi motive etmeniz Herbalife ürünlerini tanımanız çok zor olmayacak.

 

 

Bizim de aktif olarak kilo kontrolü sağlamamıza % 90 etki gösteren Herbalife ürünlerini tam olarak tavsiye edilen yöntemler ile kullanan ve sonuçlarından memnun müşterilerimiz Herbalife kullanarak bugüne kadar fazladan kilo alma gibi problemleri olmadan hayatlarına devam ediyor.

 

 

Bunu başarabilecek bir çok insan ile yeni yıl öncesi tanışmış bulunuyoruz.Bizim tavsiyelerimizi sürekli takip eden uygulayan insanlara kilo kontrolü mücadelelerinde başarılar diliyoruz.

 

 

Siz de aynısını yapabilirsiniz beslenme alışkanlıklarınızı 2021 yılı ile değiştirerek yeni bir atak yapabilir siz de başarılı olabilirsiniz.Peki kilo almadan kilonuzu korumak için neler yapabilirsiniz?

 

 

 

Sağlıklı alternatifleri nasıl bir araya getirebilirsiniz? Belki yazımızı okumak sizlerin fikir edinmenize yardımcı olabilir.Kilo kontrolüne başlamadan söyledikleriniz benim için zor nasıl başaracağım diyebilirsiniz ancak başarmanın yarısı bir adım atmaktır kendiniz için bir adım atmaktan korkmayın bir şey kaybetmezsiniz.

 

 

Sağlıklı kilonuzu korumak tekrar kilo almamak için belli başlı önlemleri önceden belirleyip yola çıkarsanız daha sağlam adımlarla kilo kontrolü mücadeleniz sağlıklı bir şekilde ilerlemeye başlar.

 

 

Yeni yılla birlikte atılacak adımların birincisi artık bundan sonraki süreçte her ikram edilen atıştırmalıkları kabul etmemek,sağlıklı gıdalar ile bu kısır döngüyü kendi lehinize çevirmek elinizde.

 

 

Örneğin insan sürekli şekerli yiyecekler tükettiği zaman kan şekerinin hızlı düşüşleri ve yükselişleri sayesinde düzensiz bir çizgide ilerleyen ve sağlık açısından risk oluşturan faktörlerin yanında kilo problemleri de oluşabilmektedir.

 

 

Kilo problemleri denildiğinde sadece görsellik aklımıza gelmesin daha çok sağlıklı yaşam için atılan adımlara odaklanmamız beslenme şeklimizi protein açısından zengin tok kalmamızı, daha fazla süre yeme içme dürtümüzü baskılayacak gıdalar ile beslenmeye gayret göstermeliyiz.

 

 

Bunların başında ızgara köfte, balık ,yumurta,kuruyemiş çeşitli baklagiller gibi protein açısından zengin gıdalar ile beslenmek sürekli kötü atıştırmalıklar ile tabiri caizse kendimizi cezalandırmak yerine kendimizi protein içeren gıdalar ile ödüllendirmek mümkün.

 

 

Bunu yapmak için bir çok sebebimiz var hazır atıştırmalıklar gibi yüksek kalorili ve sağlıksız yağlar içeren gıdaların sürekli tüketilmesi demek en başta sayın Profesör Doktor İsmet Tamer Bey’in söylediği gibi lanetli kolesterol seviyesini yükseltmeniz için yeterli olacaktır.

 

 

Yüksek LDL kolesterol kalp hastalıkları riskini arttırmak için elinden gelen çabayı gösteriyor.

 

 

Böylece katı yağların tüketimi konusunda biraz daha ciddi adımlar atabilir yediğimiz atıştırmalıkların içinde de katı yağların kullanıldığını bir kez daha hatırlatmış olalım.

 

 

Bunların yanında hayvansal yağların da risk yarattığını yani yeterince dikkat edemez isek, damak zevkinin bir noktadan sonra sağlıklı yaşam hedeflerinizi ters orantıda etkileyebileceği aşikardır.Hangi taraf ağır basıyorsa 2021 yılı size beklentilerinizi değil beklemediğiniz şeyleri de getirebilir.

 

 

Bunu kırmak elinizde hayvansal gıdalardan tamamen uzaklaşın demiyoruz ancak sağlıklı pişirme yöntemleri ve alternatif yolları kullanıyor olmanız kanda oluşan kötü kolesterol yani LDL değerlerinizin sağlıklı değerlere çekilmesi için tüketim oranlarını kısıtlamak tamamen elinizde.

 

 

Kolesterol değerlerinizin kabul edilebilir seviyelerde olması hayvansal gıdalarda bulunan faydalardan da mahrum kalmadan dengeli bir diyet sayesinde siz de başarabilirsiniz.

 

 

Herbalife kullananlar bitkisel proteinler sayesinde diyetlerini kontrol altına alıp bu tarz negatif etkileri yaşamadan sağlıklı hayatlarına devam edebilmektedir.

 

 

Siz de bu önerileri dikkate alarak yüksek kolesterolden kurtulabilirsiniz aşırı yağlı yemek tüketen insanların metabolizması daha yavaş çalıştığı için bu tarz olumsuzlukları yaşamaktadır.

 

 

Oysa ki mevsiminde tüketilen balık omega- 3 sağlıklı yağ asitleri EPA ve DHA  sağlıklı kalp ve dolaşım sistemini desteklemektedir.

 

Herbalife Herbalifeline Max

Ancak insanlar bazen üşengeç olabiliyor.Deniz mahsullerinden yeterince faydalanamıyor. Herbalifeline Max Omega-3 doğal EPA ve DHA içeriği ile size yardımcı olabilir.

 

 

Artık dünyanın dört bir köşesinde balık tüketimi yapamayan yada tadından hoşlanmayan insanlar Herbalifeline Max ürününü tanıyor ve sağlıklı kalmak için kullanıyor siz de beslenme tarzınızı küçük değişiklikler ile zaman içerisinde yeniden şekillendirebilirsiniz.

 

 

Beslenme tarzı değişiklikleri kilo kontrolü açısından nelere sebep olabilir ne gibi faydaları olabilir?

 

 

Protein ağırlıklı beslenen insanların dengeli, ihtiyacına yönelik beslenme tarzını benimsemiş uygulamaya geçirmiş olması demek ve çeşitliliği arttırmış olmaları protein, niasin, tiamin, riboflavin, B6 gibi E vitamini,Demir,Çinko, Magnezyum açısından sağlıklı besleniyor olduğu anlamına geliyor.

 

 

 

Onlar tamamen vücudun yapı taşı doğal gelişimi tamamlayıcı güçlü argümanlardır.Protein;kemik kas yapılanması,kıkırdak, cilt ve kan yapı taşı olarak bilinir. Ayrıca enzimler vücutta üretilen çeşitli hormonlar, vitamin için ana yapı taşlarının başında gelir.Protein sayesinde sağlıklı kalori alımı, kas gelişimi, kilo kontrolü gibi önemli konuları siz de başarabilirsiniz.

 

D vitamini vücutta yorgunluk hissinin azaltılmasına yarayan, enerjiyi açığa çıkaran, sağlıklı ruh sinir yapısını destekleyen ve kan hücrelerinin oluşumuna yardımcı olan cilt ve cilt sağlığının önemli yapı taşlarının başında gelir.

 

 

Bugün herkes soğuk havalarda üşüyor ancak bunların altında Demir eksiklikleri ve kansızlık gibi ciddi etkenler yatıyor beslenme tarzımızın değişikliğe uğraması demek sağlıklı beslenmeye doğru yavaş yavaş evrilirken neleri kazanıp neleri kaybettiğimizi daha iyi anlamak açısından önemlidir.

 

 

Magnezyum kemiklerin sağlıklı yapısını koruyan çocuklarda gelişimi pozitif yönde etkileyen yapı taşlarındandır.Çinko vücutta gerçekleşen kimyasal reaksiyonların oluşumunu destekleyen aynı zamanda çocuk,yaşlı bütün insanların bağışıklık sistemini güçlendirmek için etkin yapı taşlarındandır.

 

 

Omega 3 değeri yüksek olan Herbalife Line Max EPA ve DHA değerlerinin sağlıklı seviyelerde tutulması kalp sağlığını ve dolaşım sistemini ciddi oranda rahatlatmaya yardımcı olabilecek argümanlardandır.

 

 

Peki hazır atıştırmalıklar yerine kuru yemiş tüketsem ne olur diye düşündünüz mü? Elbette kuru yemişler sağlıklı atıştırmalıklar dır ancak her bir insanın kendi avucu kadar kuru yemiş tüketmesi demek tükettiği kuru yemişe göre farklı oranda kalori değerine sahiptir.

 

 

Bu nedenle kuru yemişlerin özellikle ceviz, badem, fındık yer fıstığı gibi güçlü kuru yemişlerin tüketiminde daha dikkatli davranılması ve günlük tüketim de çok daha sağlıklı kalabilmek için 2021 yılını beklemeyin hemen şimdi yaklaşan yeni yıl kutlamalarından önce atmanız gereken küçük adımları yeniden düşünün daha sağlıklı ve mutlu olabilmek kilo kontrolünü sağlıklı yollardan sağlamaya başlayabilirsiniz yeni yıl sizin yılınız olsun.

 

 

Tabii bir de yeni yılda hedeflerinizi eş,dost,akraba toplu yemek yenilen mükellef sofralar ile baltalamayın. Bunu başarabilmek için katılacağınız çeşitli davetlere, yemekli toplantılara gitmeden önce sağlıklı aperatifler ile kendinizi frenleyin.

 

 

Belki ilk etapta biz zaten yemeğe gidiyoruz neden bir şeyler atıştıralım fikri doğabilir ama bunu yapmanız protein içeren gıdaları aperatif olarak kabul edip davet öncesi bir miktar yatıştırıcı olarak tüketilecek protein tokluk hissini arttırarak davet esnasında çok fazla yememek için ideal bir tercih olabilir.

 

 

Sağlıklı kararlar aç karnına alınmaz çünkü insan açken sürekli bir şeyler yemek ister hele ki mükellef bir sofrayı gördüğü zaman birazcık ondan birazcık bundan derken büyük porsiyonlar çoktan bitmiş olur.

 

 

Tabii fayda zarar gözetmemiz gerektiği anlarda boş kalorileri tercih etmek yerine sağlıklı alternatiflere yönelmek vücudun kas yapısını, dik duruşunuzu ve ertesi sabah daha zinde uyanmanızı sağlayabilir bunun yanında yeni yılda her sabah kahvaltınızı Herbalife formül 1 Shake gibi sağlıklı bir yöntem ile değiştirebilirsiniz.

 

 

Protein içeren gıdaları beslenme çarkına ilave edebilirsiniz karbonhidrat içeriği yüksek klasik Türk kahvaltısı işlenmiş ürünleri yüksek kalori değerleri de düşünülecek olursa Herbalife Shake sağlıklı kilo kontrolü için 2019 yılında da tercih sebebiniz olabilir.

 

 

Sabah kahvaltılarınız da karbonhidrat tüketimini azaltmanız demek gün boyu daha sağlıklı kan şekeri seviyelerini ayarlamak için ideal bir yöntem olabilir.

Tercihler kilo kontrolünü belirliyor

 

 

Sağlıklı tercihler sağlıklı kazanımları beraberinde getiriyor bir çok insan merak konusu önceliği olarak protein içeren gıdaların sadece vücut geliştirme mücadelesi veren insanlar tarafından yoğun tüketilmesi gerektiği düşüncesiyle; vücut geliştirmek isteyen insanlara yoğun bir şekilde protein alıyor gözüyle bakarsanız bizim gerekli değil gibi bir yanılgı içine düşersiniz.

 

 

Protein içeren gıdaların kadın ya da erkek gözetmeksizin tüketilmesi vücudun doğal yapısını desteklemeye yönelik sağlıklı bir adımdır.İster spor yapsın ister spor yapmasın tüm insanların vücut kas oranını yükseltmek metabolizmasının daha hızlı çalışır hale getirmek anlamına geliyor.

 

 

Bir insanın metabolizması ne kadar hızlı çalışıyor ise kalori yakma oranı da o derecede olumlu yönde yükselir.Peki kilo kontrolü yapmak isteyen insanlar sürekli karbonhidrat tüketirler ise ve protein içeren gıdalardan habersizmiş gibi davranırlarsa kilo kontrolü yapabilirler mi ?

 

 

Elbette hayır Herbalife dengeli bir diyet programı ve aktif yaşamın bir parçası olarak her bir besin ögesinin dengeli beslenme mozaiğini tamamlamasını öneriyor.

 

 

Bunun için karbonhidratların tüketimi vücuda ana enerji kaynağı oluşturur.

 

 

Tüketmiş olduğumuz Karbonhidratları dikkatli seçersek yeteri derecede lif içeren yani kepekli karbonhidratları tercih edersek sağlıklı bir diyeti tutturmamız kolaylaşır egzersiz çalışmalarında vücudun en kolay enerji kaynağı tam tahıllı gıdalar, meyve, sebzelerden alınan karbonhidratlar ve baklagiller gibi sağlıklı karbonhidrat kaynakları tarafından karşılanır.

 

 

Peki sağlıklı bir diyetin içerisinde yağların ne tarz desteği söz konusudur denilince genelde bütün insanların aklına ilk önce katı yağlar yani Hayvansal gıdalardan ve bitkisel margarinlerden bahsetmek söz konusu gibi bir durum var.

 

 

Halbu ki sağlıklı yağların tüketimi kilo kontrolü açısından önemli bir yere sahiptir vücut bir çok malzemeyi yediğimiz içtiğimiz gıdalardan zaten karşılıyor ama belli başlı yağları karşılayamayabiliyor.

 

 

Yani üretemiyor olabilir bu durumda fındık, badem, balık zeytinyağı gibi alternatifler vücudun enerji kaynakları görevini üstlenebilir.Çeşitlilik beslenme yapınızı daha sağlam bir yapıya kavuşturmakla kalmaz sağlıklı bir bedene sahip olmanızı kolaylaştırır.

 

 

Beden terbiyesi ve kilo kontrolü 

 

 

Türkçe de beden terbiyesi diye anılan bir kavram var gerçekten, kilo kontrolü yapmak isteyen insanların bu kavramı benimsemesi ruhen ve fiziksel gelişiminizi tamamlayan sağlıklı adımlar sayesinde daha üst seviyelere taşınabilir.

 

 

Beden terbiyesi için; içinde bulunduğunuz topluluğa odaklanın insanlar birbirleriyle kaynaştıkları zamanlarda farklı konseptlerde sohbetler ve ilgi çekici konular üzerine odaklanabiliyor.

 

Herbalife Bitkisel Konsantre Çay 100 gr

Mesela iki kadın bir araya geldiği zaman elbise,çocuklar, eşler derken yemek ve yiyecekler en son sırayı alabilir tabii olarak hareketli yaşam vücutta metabolizmayı hızlandırıyor.

 

 

Bir kaç arkadaşın bir araya gelerek yapacağı fiziksel aktiviteler daha fazla kalori yakılmasını, metabolizma hızınızın yükselmesini sağlayabilir.

 

 

Herbalife gibi köklü bir kilo kontrolü ürünü kullanan insanların Herbalife fitness video portalı üzerinden kendi hedefledikleri egzersiz programlarını ücretsiz olarak takip edebilir gelişimlerini büyük ücretler ödemeden sağlayabilirler.

 

 

Profesyonel egzersiz hocaları tarafından hazırlanan bu faydalı çalışmalar kolay kilo kontrolü yapmak isteyen tüm insanların beslenme ile aktif yaşamı bir arada kolayca bütünleştiren çalışmalardır.

 

 

Kilo vermek için mücadele eden insanların kısa vadede hedeflerini belirlemeleri öğün atlatmamaları, şeffaf davranmaları, kaçamakları bir şekilde savunmak yerine faydasız atıştırmalıklardan korunmak için pratik yöntemleri öğrenmeye arzulu olmaları gerekebilir.

 

 

Her oturdukları sofrada büyük porsiyonlar hayal etmek yerine günlük metabolik hız ve ihtiyaç duyulan kalori oranlarını göz önünde bulundurarak yemek yemeleri,sorumluluğu kabul edip kendine güvenmeleri gerekiyor.

 

 

İnsanın yakın çevresinde bulunan insanlar bu konuda destek olabilir, harika sonuçlar için yardımcı olabilir kendisiyle barışık olan insanların kilo kontrolünde başarılı oldukları gözlemlenmiştir.

 

 

Bu insanların stres iç kaygıları bir kenara bırakıp hedefleri oldukları bilincinde hareket ettikleri gözlemlenmiştir.

 

 

Sağlıklı kilo kontrolü için rutin egzersizler vücudun ana taşıyıcısı olan iskelet sistemi ve kas sistemi açısından entegre bir kuvvet olarak size güç katar.

 

 

Belli bir mesafe aldıktan sonra egzersizler meyvesini vermeye başlayacak açık havada yapılan yürüyüşler moral motivasyon, duruş gibi önemli katkılar sağlar, günlük uyku rutini bozulmadan daha rahat bir uyku çekmeliyiz.

 

 

Vücudun dinlenmesi ve gerekli yenilemeleri yapması için egzersizin size katacağı ek faydalar olarak görülmektedir rahat bir uyku için egzersiz size yardımcı olabilir.

 

 

Fiziksel hareketlerin mutluluğu artırmak için kaygısız, tasasız bir hayatı tasarlayabilir öz güven ile egzersize devam etmeniz çalışma hayatının verdiği günlük psikolojik baskılardan kurtulmanız için faydalı olabilir.

 

 

Kilo kontrolü sonuçlarınızın ne zaman istediğiniz seviyeye geleceğini; sağlıklı kararlar ile kilo yönetimine ayırdığınız vakit oranında güç kazanarak gelişiminiz devam edecek.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Official Member

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.