HERBALİFE SORU VE CEVAPLARI

HERBALİFE SORU VE CEVAPLARI

HERBALİFE SORU VE CEVAPLARI

 

 

Herbalife ile ilgili en çok sorulan sorulara yanıt arayacağız insanların internette arayıp bulamadığı birçok sorunun yanıtı burada herkesin belli başlı kilo problemleri var.

 

 

Kimi insanlar kilo almak istiyor olabiliyor kimi insanlar ise fazla kilolarından kurtulmanın çözümünü aramaktalar.Hangi birini saysak hangi birini anlatsak diye düşündük ama ;hepsi birbirinden farklı sizlerden gelen soruları yanıtladığımız soru-cevap bölümümüzde en güncel sorularınıza yanıt veriyoruz.

 

 

Beslenme Ürünleri ile kilo kontrolü nasıl yapılır yanıtlamaya çalışıyoruz gerçek anlamda insanların çok fazla vakitleri yok bu nedenle  sade anlatımlarla cevaplandırmaya özen gösteriyoruz.

 

 

Soru 1-Herbalife ürünleri nedir ne işe yarar?

 

 

Cevap:Kıymetli danışanlarımız Bitkisel Beslenme Ürünleri sağlıklı bir yaşam tarzının parçası olarak kilo kontrolü yapmak isteyen ve tarzını korumak için cildini taze ve bakımlı bir şekilde muhafaza etmeye çalışan tüm insanların kullandığı kilo yönetimi ve cilt bakım ürünleridir.Ürünleri incelemek için tıklayınız

 

 

Soru 2-Herbalife ürünleri ile kaç kilo verebilirim?

 

 

Cevap:Bizi arayan tüm aşağı kontrol yöntemi ile kilo problemlerine çözüm arayan insanların ortak kaygısı bir aylık bir program sayesinde ne kadar kilo verebilirim merak edilen soruların başında geliyor.

 

 

Takdir edersiniz ki hiçbir insanın boy ve vücut ölçüleri birbirini tutmadığı gibi her bir insan içinde metabolizma hızımız kısaca vücuttaki günlük kalori yakım hızı ve bizim bedenimize yapacağımız sportif faaliyet ve hidrasyon desteği ölçüsünde kilo verme durumumuzu destekleyecektir.

 

 

Kilo vermek için bir aylık programda metabolizmanızı desteklediğiniz ölçüde kilo kaybı yaşacaksınız.Bu nedenledir ki vücut ortalamanızın üzerinde bir miktarda kiloyu hızlıca vermek yerine ;bedeninizle orantılı bir şekilde kilo vermeyi düşünmeniz ve buna uygun hareketler ile yola çıkmanız daha sağlıklı olacaktır.

 

 

Soru 3-Herbalife ürünleri belli bir bölgeden mi yoksa bütünsel mi kilo verdiriyor?

 

 

Cevap:Özellikle Kadın kullanıcılarımızın sorularının başında bir basen, bir göbek bölgesi fazla kiloları ve hatta çene altında oluşan gıdı bölümü gibi birikmelerin nasıl olup ta bir çözüme kavuşacağı konusunda tereddüt edilen konuları  gideriyor olacağız.

 

Siz kendinize verilen programa riayet ederek ve önerilen aktif yaşam uygulamalarını düzenli bir şekilde takip ederseniz elbette gıdı,göbek,basen gibi bölgesel fazlalıkların hepsi belli bir aşamadan sonra sıfırlanacaktır.

 

 

Elbette gönül ister ki hepimiz hörbilayf  gibi güçlü bir ürün ile sonuç alalım ancak kabul edilmesi gereken bir gerçek var ki hiç kimse göbek,basen ve gıdı veya bedenin farklı bir kısmında fazlalıklar ile dünyaya gelmiyor ve bu birikimler bir ay gibi kısa bir süreçte oluşmuyor.

 

 

Bu süreçte kullandığınız shake-çay-aloevera- gibi ürünlere ilave termo- ekleyebilirsiniz

 

 

Soru 4-Herbalife fiyatları?

 

 

Cevap:Bizim ürünlerimiz ile kilo kontrolü yapmak isteyen veya sağlıklı bir cildin gerektirdiği gibi cildine bakım yapmak veya daha kolay şekil alan saçları için arayışta olan ve fiyatları görmeden almam diye düşünen tüm insanlara şu kadarı kafi gelecektir.

 

 

Günlük kullanımda piyasada arz edilen farklı ürünlere ödediğiniz fiyatlardan çok fazla ödemeyeceğinizi garanti ederiz.

 

 

Herbalife ürün satış fiyatlarımızı sitemize üye olarak veya telefonla sipariş vermek için iletişim hattımız olan 0535 497 19 52 numaralı hattımız üzerinden öğrenebilir ve istediğiniz anda sipariş oluşturabilirsiniz.

 

 

Soru 5-Herbalife Çayın Faydaları Nedir?

 

 

Cevap:Bitkisel Karışım Çayı tüm yetişkinlerin severek tüketebileceği ve neyi ne kadar karıştırıp ,kaynatıp, yada ne kadar sürede demlenir diye düşünmenize gerek kalmadan çabucak hazırlanan vücudun her yerini şekillendiren sıkılaştıran bir etkiye sahiptir.

 

 

Hem kim istemez ki sadece çay içerek vücuda antioksidan takviyesi yaparken leziz bir çay ile hem ferahlayıp hem de zayıflasın.Toksin ve ödem çözdürücü etkiye sahiptir.Güçlü bir yağ yakıcıdır.Sindirim sisteminde fazla şeker ve yağın dışarı atılmasını sağlamaya yardımcıdır.

 

 

Soru 6-Sadece Spor Yaparak Kilo Kontrolü Yapabilir miyim?

 

 

Cevap:Lider beslenme bloğumuzda taze taze yaşamış olduğumuz yeni bir anekdotu paylaşmak istiyoruz.

 

 

Genelde insanların spor yaparak kilo vereceği ve sağlıklı olacağı konusunda genel bir kanaat oluşmuş durumda spor salonunda bir birinden farklı meslek gruplarına mensup insanların bir arada spor yaparken sohbetlerine tanık olduk.

 

 

Sohbet konusu şeker kaynaklı sağlık problemleri ve beslenmenin önemi idi ;ancak gözlemlediğimiz kadarıyla bir çok problemin altında sadece şeker tüketimi yatıyor yanılgısı hakimdi.

 

 

Bu nedenle sohbete dahil olma ihtiyacı hissettik şeker elbette tek başına başlı başına bir problem gözden kaçan asıl mesele ise beslenme çarkının içerisinde bulunan diğer yiyeceklerin de çok masum olmadıkları açıkça ortadadır.

 

Herbalife H24 Rebuild Strength ProMax

İnsanların kilo problemlerini sadece tatlı yiyecekler tüketmek ile orantılı olduğunu düşünmeleri ve konuyu sadece şekere endekslemeleri beslenme konusunda toplum olarak konuya dair fikir sahibi ancak yeteri derecede bilgi sahibi olmadığımızı gösteriyor.

 

 

Günümüz gıda pazarına sunulan yiyeceklerin daha çok ticarete yönelik olduğu için yetiştirilen meyve sebzelerin de bu gözle görülerek incelenmesi ve beslenme konusunda daha ciddi olunması gerektiğini belirttik.

 

 

Arkadaşlarımız gayet dikkatli bu kısa sohbetimizi dinlediler şimdi kısa bir kaç örnekle devam edelim liflerden yoksun bir beslenme programı ne yerseniz yiyin kilo kontrolü için dolayısıyla sağlıklı bir beden için zayıf kalacak bir beslenme programı olacaktır.

 

 

2. Önemli nokta lifleri hangi gıdalardan ve nasıl elde edeceğimiz konusudur lifli gıdaların tüketimi maalesef çok düşük seviyelerde seyrediyor.

 

 

Bunun nedeni çalışan insanların yeteri derecede yemek için beslenme yapamamaları sadece karın doyurmak adına bir şeyler yemek ihtiyacı hissetmelerinden kaynaklanmaktadır.

 

 

 

Bu nedenle sabah kahvaltılarında lif içeren gıdalar tüketmelerini tavsiye ettik Formül 1 Shake sabah kahvaltısı için sağlıklı bir tercihtir.

 

 

Doygunluk hissini artıran Shake günü kurtaran değil güne sağlam adımlarla başlatan sağlam bir yardımcı olduğunun bilgisini paylaştık .

 

 

Bitkisel Shake içerisinde özenle seçilmiş protein ve lif oranı; alışılmış bir kahvaltıya nazaran çok daha kaliteli bir kahvaltı etmek için bir sebeptir arkadaşlarımız spor yaparak sağlıklı kalacaklarını düşünüyorlar.

 

 

Ancak şu var ki sporu hele ki salon sporunu yapmak için ayrıca zaman ayırmak gerekiyor tabii ki saygı duyuyoruz spor güzel bir aktivite aktif yaşamın bir parçası ancak her ne kadar spor yapılırsa yapılsın beslenme şekli ile desteklenmedikten sonra spor yapmanın bir anlamı kalmıyor.

 

 

Çünkü spor yapan insanların belki bilerek belki bilmeyerek yaptıkları rutin hatalardan bir tanesi spor yapıyorum düşüncesiyle yedikleri ve içtikleri gıdaları ve hatta kalori ihtiyaçlarını kontrol altına alamamaları vardır kalori kontrolsüz yapılan bir beslenmeye işaret ediyoruz.

 

 

Örnek verecek olursak 4 ayaklı bir masanın sadece tek bir ayak üzerinde durmasını ve yıkılmadan süregelen bir şekilde olduğu noktada kalmasını beklemek gibi bir durumdur.

 

 

Halbu ki Herbalife beslenme uzmanları önce beslenme sonra aktif yaşamın bir parçası olarak spor yapmayı öneriyorlar kaldı ki Firmamız Cristiano Ronaldo gibi profesyonel bir sporcunun beslenme sponsorudur.

 

 

Cristiano Ronaldo gibi hırslı bir futbolcu olmanıza gerek yok sağlıklı bir beslenme planı içinde sporun elbette yeri var ancak sporun önemi yüzdelik bir dilimde yüzde yirmiye tekamül etmektedir.

 

 

Beslenmenin bu yüzdelik dilimde yüzde seksen gibi ciddi bir katkısı vardır Şirket beslenme konusunda uzman bilim adamları ile çalışarak Sağlıklı ve dengeli bir beslenme planı içerisinde sportif aktiviteleri önermektedir.

 

 

Soru 7-Herbalife Shake Hangi Meyveler İle Hazırlanır?

 

 

Cevap:Bütün ürün kullanıcıları Formül 1 Shake hangi meyvelerle hazırlanır ise daha lezzetli olur sorusunu her defasında merakla öğrenmek istiyor saygı duyuyoruz.

 

 

Ancak takdir edersiniz ki her insanın damak zevki farklıdır elma ,armut, karpuz ,vişne Besleyici Shake hazırlarken küçük miktarlarda blender içerisinde karıştırılarak dilediğiniz lezzetleri ikiye katlayarak Herbalife Shake hazırlayabilirsiniz.

 

 

Biz örnek olsun istedik şeftalili vanilyalı shake hazırladık mevsimine göre hangi meyveyi seviyor iseniz abartmamak kaydıyla karıştırıcının içerisine; örneğin 3-4 dilim elma ilave edebilirsiniz çeyrek portakal güzel olurdu neden eklenen meyve miktarının kabul edilir oranlarda olmasını istiyoruz.

 

 

Çünkü çok fazla meyve tüketirseniz kalori oranını yükseltmiş olursunuz bu küçük bilgiyi de paylaşmış olalım.

 

 

Soru 8-Herbalife Shake Kullanıyorum Ama Kilo Veremiyorum ?

 

 

Cevap:Formül 1 Shake içiyorum ama kilo veremiyorum; neden kilo veremiyorum sorusu aklınızı karıştırıyor ve de huzurumuz kaçıyor ise lütfen cevabımızı dikkatlice okuyun.

 

 

Herbalife Shake içerek kilo kontrolü yapmak isteyen insanların tam olarak Shake kullanımı konusunda bilgi eksikliği nedeniyle yanlış kullanım yaptıklarına bir çok kez şahit olduk ve bu nedenle protein Shake tüketmekten vazgeçiyorlar.

 

 

Genelde ucuz fiyatlı ürün satışı yapan yerlerden ürün aldıkları için Herbalife Shake hakkında bilgi sahibi değiller.

 

 

Öğünleriniz de Shake önerilen kullanım şekli ile kullanıldığında her gün düzenli su tüketimi ile desteklenir ise daha fazla kilo kaybı için ideal bir üründür.

 

 

Ancak nasıl mutfakta yemek yaparken yemeğin yağı, tuzu ve baharatı dengeli bir şekilde bir araya getirilmeye çalışılıyorsa bitki karışımı Shake ile kilo kontrolü yapmak isteyen ve başaran insanların yaptığı da;

 

 

Sadece ürün kullanarak hızlı sonuçlar elde etmeyi düşünmek yerine, ya da ucuz ürünleri alıp sonuç alamamak gibi bir çıkmaza girmek yerine olumlu adımlar atıyorlar.

 

 

Düzenli olarak günlük egzersiz çalışmaları ile hem yağsız kas kütlesini arttırıyorlar.Hem de sağlıklı kilo vermenin hazzını yaşıyorlar.

 

 

Eğer kilo problemleriniz devam ediyor ve herhangi bir şekilde çözüm getiremiyorsanız her gün 5000000 gibi yüksek oranda tüketimi yapılan  Formül 1 Shake ile ilgili lütfen bizimle iletişime geçip daha sağlıklı bilgi ve yöntemleri bizden öğrenin.

 

 

Soru 9-Herbalife Ürünlerimi Satın Aldım Ürünlerin Orijinal Herbalife Ürünü Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim ?

 

 

Cevap:Herbalife ürünlerini satın aldım ancak ürünlerin orijinal olup olmadığını nereden anlayacağım diye bir şüpheye kapıldınız ise bunun en kolay yolu tüm ürünlerin üzerinde bulunan barkod numarası ile kontrolünün sağlanması yoludur.

 

 

Herbalife Türkiye Merkez Ofisini 216 542 75 00 numaralı telefondan arayarak ürünün barkod numarasını yetkiliye iletmeniz yeterli olacaktır.

 

 

Elinizdeki ürünüzün hangi Herbalife Bağımsız üyesi tarafından satışa sunulduğunu ürünün sahte mi orijinal mi olduğu bilgisini ve hatta Herbalife Bağımsız üyesinin telefon numarasını öğrenebilir güvenle kullanabilirsiniz.

 

 

Ancak sırf ucuz diye satın almış olduğunuz ürünlerin fiyatları sizi aldatmasın piyasa değerinin altında Ürün satışı yapan kimselere itibar etmeyiniz.

 

 

Çünkü sağlığınız paradan daha değerlidir lütfen dikkatli olunuz. Satın almış olduğunuz ürünün ambalajı üzerinde bulunan orijinal ürün barkodu zarar görmüş ya da tamamen ürün etiketinden kesilmiş vaziyette ise Satın almış olduğunuz ürün orijinal ürün olmayabilir.

 

 

Lütfen bu durumda ürünleri satın aldığınız Herbalife Bağımsız Üyesinden  alışveriş karşılığı aldığınız fatura,fiş ya da satış belgesi ile birlikte Herbalife Türkiye Merkez iletişim ofisini haberdar ederek probleminizin çözülmesini talep edin.

 

 

Soru 10-Herbalife formül 1 Shake yerine Herbalife formül 1 Sport tercih edilebilir mi?

 

 

Cevap:Elbette beslenme ürünleri kişisel hedeflerinize göre amaca yönelik beslenme odaklı ürünlerdir.

 

Herbalife Formül 1 Sport H24 Vanilyalı

Bu nedenle hem spor yapıyor hem de kilo kontrolü için avantajlı bir segment yaratmak istiyorsanız besleyici formül 1 Sport Herbalife formül 1 besleyici yemek yerine tercih edilebilecek alternatif bir üründür.

 

 

Uzun vadede hedeflemiş olduğunuz kas gelişimi bütünsel olarak daha kısa vadede gerçekleşsin istiyorsanız beslenme planınıza Herbalife formül 1 Sport eklemelisiniz .

 

 

Sporcular için beslenme ürünlerini uzun süren ar-ge çalışmaları neticesinde geliştiren Hörbilayf Nutrıtıon her bir birey için farklı farklı beslenme programları oluşturulabilecek geniş ürün çeşitliliğine sahiptir.

 

 

Sizin için en iyi tercihi danışmanlık alarak karar verebilmeniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

 

Tabii ki zaman zaman insanın spora vakit ayıramadığı ya da seyahate çıktığı zamanlar olabilir bu süreçlerde öğünlerde formül 1 Shake beslenme gereksinimleri için sizi dengeleyecektir.

 

 

Proteinli formül 1 besleyici shake kullanmaya devam edeceğiniz zamanlarda olabilir .Çok fazla kafa karışıklığı yaşamamanız için bu açıklamayı gerekli görüyoruz çünkü öğün atlatıp karbonhidrat tüketimine ağırlık verirseniz bir kaç günlük ara verme olasılığınız spora ayırdığınız 10 ya da 15 günlük sıkı çalışma emeklerinizi boşa çıkaracağından emin olabilirsiniz.

 

 

Seyahatlerinizde ya da spor yapamadığınız zamanlarda nasılsa Süt proteinli formül 1 Sport sadece spor yaparken tüketiliyor bu ara ne istersem yemeliyim gibi bir yanılgıya düşmemeniz için Herbalife formül 1 besleyici Shake karışımı spora harcadığınız emeğinizin uçup gitmemesi için tüketilebilecek en uygun besleyici yedek gücünüz olarak yanı başınızda hazır olsun.

 

 

Soru 11-Herbalife Şikayet Var

 

 

Cevap:Herbalife şikayet var gündem de en çok yer alan sorulardan bir tanesi budur sık sık kullanıcılar Herbalife hakkında bazen bilgi eksikliği, bazen de iletişim kopukluğu yüzünden çeşitli yanlış anlamalar söz konusu olabiliyor.

 

 

Herbalife kullananlar zaman zaman bizi arayarak çeşitli şikayetlerini dile getirmek ve sonuç almak için çaba göstermektedirler.

 

 

Örneğin İstanbul’dan bize telefonla ulaşan Bekir Bey ;Kuaför Salonu olduğunu ve kendisinin de  distribütör olmak istediğini ancak bu konuda bilgi almak için yetkili bir distribütör ile iletişime geçemediğini iletti ancak kendisine defaten bilgi vermemize rağmen ısrarla Şikayetim Var başlığı altında bizlere e-posta göndererek konuyu çözüme kavuşturmamızı istedi.

 

 

Biz kendisine gereken bilgi desteğini verdik ancak farklı konularda talepleri olduğu için Herbalife şikayetleri konusunda 1. dereceden direkt olarak Herbalife Türkiye Distribütör servislerini araması gerektiğini ilettik şayet sizlerinde satın aldığınız ürünler hakkında yaşadığınız problemler olursa unutmayınız!

 

 

Herbalife ürünleri;  Altın Standart garantisi altında satışı yapılan ürünlerdir.Süreçte takıldığınız herhangi bir nokta olursa yine Herbalife Türkiye ofisini Pazartesi- Cuma günleri 08.30-12:00 ile 13:00-17.30 saatleri arasında 0216 542 75 90 no’lu telefondan ve 7 gün 24 saat boyunca 0216 330 25 87 no’lu faks yolu ile ulaşabilir ve problemin çözülmesi konusunda destek alabilirsiniz.

 

Herbalife Formül 1 Shake İle Sonbaharda Kilo Vermek

Soru 12-Herbalife ile alışkın olduğum yemekler arasındaki fark nedir?

 

 

Cevap:Herbalife Shake’ i daha önce yediğiniz yemeklerden ayıran özellik kalori kontrolünün elinizde olması bedeniniz için gereken gıdaların, farklı yemeklere göre Herbalife Shake içerisinde tam bir denge içinde sunulması 1. dereceden fark kabul ediliyor.

 

 

Beslenme alışkanlıklarınız içerisinde yediğiniz diğer yemeklerde bitkisel Shake gibi pratik hazırlanabiliyor mu?Evet Herbalife Shake pratik sadece 30 saniyede hazırlanıyor beslenmenin pratik şekli doyurucu Shake normal yemeklere göre çok pratik hazırlanma özelliğine sahiptir.

 

 

İçine istediğiniz meyve ve sebzeleri karıştırabileceğiniz lezzetli yemekler Formül 1 Shake ile mümkün günümüzün hızlı dünyasında yavaş kalmak istemiyorsanız Herbalife Shake fark atmaya devam ediyor.

 

 

Öğün kontrolü için Shake normal yemeklere göre; karbonhidrat, vitamin, protein, yağların muhteşem karışımı sayesinde bir öğünde tek başınıza bir araya getiremediğiniz besin maddelerini sadece bir porsiyon besin kaynağı Shake ile hazırlayabilir afiyetle içebilirsiniz.

 

 

Soru 13-Doğum Sonrası Kilolardan Nasıl Kurtulurum?

 

Herbalife Herbal Aloe Konsantre İçecek

Cevap:Genelde doğum yapan anneler doğum öncesi eşlerinin ve yakın çevrelerinden gelen beslenme uyarılarını biraz aşırıya kaçırabiliyorlar.

 

 

Hemen doğum sonrasında hızlı kilo vermek için arayışa giriyorlar.Doğum öncesi kaç kilo ise hemen o kiloyu yakalamak istiyorlar.

 

 

Merak etmeyin sadece doyurucu formül 1 shake içerek hamilelikten önce hangi kiloda iseniz o kiloyu tutturmanız çok fazla zaman almaz, ama belli başlı kriterleri yerine getirmeniz gerekiyor.

 

 

Mesela hem bebeğiniz hem de kendiniz için yeterince su tüketmelisiniz çünkü su tüketiminizi arttırmanız dilediğiniz kiloya kavuşmanıza yardımcı olabilir.

 

 

Doğum Sonrası Kilolardan Nasıl Kurtulurum için, 3 adımda hamilelik sonrası kilolarınızı nasıl kontrol edeceğinizi açıklayacağız.

 

 

1- Birincisi gebelik sonrası kiloları vermek için rahatlıkla Besleyici Shake kullanabilir ve harekete geçebilirsiniz.Yapabileceğiniz kendinize uygun pilates, bisiklet, yüzmek, yürüyüş hangisi sizin için en uygun faaliyet ise egzersizi hayatınıza entegre etmeniz gerekiyor.

 

 

Ayrıca egzersiz yapan anneler gün boyu çocukları ile daha fazla ilgilenebilir çünkü hep dinamik oluyorlar.

 

 

2-İkincisi emziren annelerin Bitkisel Herbal Aloe içecek ile içtikleri suyu daha kaliteli hale getirerek kilo verme hızlarını daha da yükseltebilirler. Ayrıca protein içeren yiyeceklerden kaçınmamanız, hamur işi yiyecekleri kısıtlamanızı istiyoruz.

 

 

Çünkü hem çocuğunuzun gelişimi hem de kendi kilo kontrolünüz için süt ve süt ürünlerini tüketimini artırmanız, normal ekmek yerine kepekli ekmeği tercih etmeniz müthiş sonuçlar almanız için yardımcı olabilir.

 

 

3-Emziren annelere en önemli önerimiz; emzirmek kilo kaybı için çok faydalı bir faaliyettir.Metabolizmanız süt üretmek için hızlanacacak,ayrıca doğum sonrası kiloları vermeniz kolaylaşaktır.

 

 

Sağlıklı fit bedeninize tekrar kavuşmanın en kolay yolu mısır şurubu ile hazırlanmış hazır yiyecekler yerine; fındık, badem, ayçekirdeği ve 1 avuç leblebi gibi sağlıklı atıştırmalıkları tercih etmeniz gerekli.Sizi bu kalorisi yüksek yiyeceklerden uzak tutmak için faydalı ve sağlıklı yiyeceklerdir.

 

 

Soru 14-Spor yapıyorum kilo veremiyorum kas kaybım artıyor ne yapmalıyım?

 

 

Cevap: Sporcu dediğimiz zaman sadece lisanslı belli bir branşa hitap eden bir anlam yüklenmesi gerekmiyor, kavramlar üzerinden sonuçları bir yere bağlamak yerine konuya geniş bir çerçeveden bakalım istiyoruz.

 

 

Sorunuzun yanıtı günümüzün ortak problemi haline gelen kilo problemleri ve dengeli beslenme konuları ile alakalı bir durumdur.Karbonhidratlar vücudun glikojen depolarının spor esnasında ve spor sonrasında dengede kalabilmesi için kullanılan enerji kaynaklarıdır.

 

 

Orantısız karbonhidrat tüketimi kilo problemlerine yol açmaktadır.Her bir insan için günlük metabolizma hızı ile orantılı olarak aktivite yapıp yapmadığına bağlı kalınması ve ihtiyaca uygun miktarda kalorinin bir kısmını karbonhidratlardan sağlanması gerekmektedir.

 

 

Havaların güzel olması sahil şeridinde yaşayan insanlar için bulunmaz bir fırsat.Bugün İzmir’de,Antalya’da ya da Çanakkale’de yaşayan insanlar spor salonlarından uzak kendilerini daha özgür hissettikleri yürüyüş parkurları ve antrenman sahalarına akın ediyorlar.

 

 

Yorucu geçen sportif faaliyetler sonrasında karbonhidrat alınması gerekiyor. Bunun nedeni vücudun temel fonksiyonlarını işlevsel olarak çoğaltan,örneğin; kemik, kas yapılanmasını, cilt ve deri yenilenmesini sağlayan protein depolarının hızla tüketilmemesi için gereklidir.

 

 

Aksi takdirde vücutta yaşlanma belirtilerinin normalden 2 misli daha hızlı gelişmesi anlamına geliyor.Burada protein ve karbonhidrat dengesinin bir Sarraf hassasiyeti ile gözetilmesi gerekiyor.

 

 

Tartının iki tarafınında dengede kalması vücudun kas gelişimini ve temel fonksiyonlarının proteinden karşılandığını unutmadan yeteri miktarda karbonhidrat tüketmeniz daha fazla önemli hale geliyor.

 

 

Sporcu beslenmesinde değişkenlik gösteren yiyeceklerle kendinize fark katabilirsiniz.

 

 

Örneğin yüksek yağlı yiyeceklerin sindirilmesi çok daha uzun zaman alır, hızlı olarak enerjiye çevrilmeleri güç olduğundan, spor esnasında ve spor sonrasında yaşanacak hazımsızlık ile performansınızı düşürebilir.

 

 

Spor esnasında enerjinizi yükseltmek performansınızı arttırmak istiyorsanız sürücü denilen CR7 Drive tam size göre hem sıvı alımını çoğaltan hem de içerdiği Karbonhidratlar ile performansa gözle görülür katkı sağlayan sporcu içeceği CR7 hızlı ama etkili bir çözümdür.

 

Herbalife CR7 Drive

 

Her ne kadar spor hocalarının ısrarla spor sonrası karbonhidrat yüklemesi için meyvelerden faydalanılması konusunda telkinleri bulunsa da sadece meyve yemek yeterli olmayabilir. Sebze yemekleri ,yağsız yoğurt, besleyici formül 1 Shake, bir kaç pişmiş yumurta dengenizi korumaya yardımcı olabilir.

 


Lider Beslenme Herbalife Resmi Üyesi 0535 497 19 52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.