TOKSİN NEDİR TOKSİNLERDEN ARINMA YOLLARI NELERDİR

TOKSİN NEDİR TOKSİNLERDEN ARINMA YOLLARI NELERDİR

TOKSİN NEDİR TOKSİNLERDEN ARINMA YOLLARI NELERDİR

 

 

Günümüzde tıbbın ilerlemiş olması insan bedeninin tam anlamıyla keşfedildiği anlamını taşımamaktadır.

 

 

Kadınların bir çoğundan gelen tepkiler vardır; her yanımı toksin sardı yada ben kilolu değilim bunlar ödem gibi, daha neler demeyin lütfen!

 

 

 

Sorunu çözmek için dinlemek ve anlamak gerekiyor.Henüz modern bilim teknikleri bile insan bedeni üzerinde tam olarak hakim olamamıştır çünkü günümüz kronik hastalıklarının bir kısmı kimyasal ilaçlar ile çözülmeye çalışılırken,diğer taraftan farklı organlara vermiş olduğu yan etkileri ile tartışılmaya devam edilmektedir.

 

 

Bunun en bariz örneği insanlar ile yüz yüze görüşmelerimiz esnasında farklı rahatsızlıkları için kullandıkları ilaçların vermiş olduğu yan etkilerden bahsetmektedirler.

 

 

Örneğin kimi insan metabolizma hızının beklenenden fazla arttığını ve hızlı kilo vermeye başladıklarını ifade ediyorlar,bazı insanlar ise kimi ilaçları kullanırken metabolizmasının yavaşladığını ve dolayısıyla hızlı kilo almaya başladıklarından bahis ediyorlar.

 

 

Bunlar insanların deneyimleri ancak elbette modern tıbbın ilaç tavsiyeleri fayda üzerine kuruludur ve bu bir süreçtir.

 

 

Binlerce yıllık beslenme ve yemek yemek kültürü bizden önce yaşayan insanların doğayı akışına bıraktıkları, uyguladıkları diyetlerde mevsimsel olarak yetişen meyve,sebzelerden,çaylardan faydalandıkları ve en önemlisi su ile bedenlerini sağlıklı tuttukları ve olup biten bu doğal döngüyü rutin olarak takip ettiklerini gösteriyor.

 

 

Modern bilim teknikleri ile geçmişe yönelik yapılan araştırmalarda net bir şekilde rapor edilmiş.Veriler suyun doğal süreçte damıtıldığı gibi bilgiler den tutun da insanların bir çok doğal yöntem ile ödem attıklarını gösteriyor, tabii haliyle herbalife bu yöntemlerin bir çoğunu günümüz ihtiyaçları için geliştirerek insanların hayat kalitesini geliştirmelerine kolaylık sağlamaktadır.

 

 

İnsan bedeni hiç durmayan bir mekanizma, insan bedeni çalışmaya devam ettiği müddetçe atıkların ortaya çıkması devam edecek normal bir süreçtir,bu süreç içerinde ortaya çıkan atık maddelere genel adıyla toksin denilmektedir.

 

 

Canlı organizmalarda biriken zehirli atıkların genel adı toksin yada toksik malzeme olarak adlandırılıyor.

 

 

Vücuda giren beslenme yoluyla yada ilaçlardan arta kalan çeşitli atık maddelerin bedenin geneline yayılması ve buralarda birikmeye devam etmesi,ödem tutulması ile benzerlik gösterebilir ve bu durumu tıbbi olarak takip etmek gerektiğini düşüyoruz.

 

 

Bir çok hastalığın ve kilo problemi gibi müzmin şikayetlerin altında yatan sebepler arasında sıklıkla gösterilebilir durumlar; toksine veya ödem tutulmasına bağlanıyor halk arasında.

VÜCUTTA TOKSİNLER BİRİKMESİNİN NEDENLERİ

 

 

Modern çağın tarım uygulamaları tamamen kimyasal ilaç destekli ve daha çok üretim hedefine doğru yönelerek neredeyse tarımı bir üretim bandı haline getirmiştir.

 

 

Şimdi toprak maalesef nadas uygulamasından mahrum bir makine gibi görülüyor ondan sonrada beyinde toksin birikmesi gibi sevimsiz bir durumun bir kaç günde ortaya çıktığını savunmak bilimi tamamen servis dışı etmek gibi bir şey olur diyoruz.

 

 

İnsan daha çok geçmiş hikayesi ve yaşanmışlıkları üzerine kafa yormalı ,kararlı bir tavır sergilemek tutarlılık göstermek doğal bir süreç takibi sorunun kaynağını bulmakta yardımcı olabilir.

 

 

Bu sebeple ilk başlarda zararlıları yok etmek için kullanılan tarım ilaçları belkide artık insan neslinin hastalıklı,şişman,halsiz bir vaziyette yaşayan, yerinden bile kalkmak istemeyen tembelleşmiş bir nesil olarak hayat sürmesini destekleyen bir statüye taşındığını görmemizi sağlıyor.

 

 

Vücutta biriken toksinlerin nedenleri tartışmaya açık bir konu, haliyle zayıf insanların da toksin gibi problemleri artış göstermektedir.Toksin konusu çok fazla eleştiriye hak kazanan bir durumdur.

 

 

Her insanın vücudunu arındırması minimum süreler bile düşünülse en az 6 ay süreceği dikkate alınırsa; herbalife vücuttan toksin atma kürleri düzenlenmesini daha dikkatli ve önemser bir çerçeveden yapılmasını kolaylaştırabilir.

 

 

Aslında vücutta toksin birikmesinin sürüp giden bir olay olduğu kabullenilir bir durum metabolizma hızlı yada yavaş çalışıyor olsa bile bedenin doğası gereği toksinler ve ödem birikmelerine neden olan alışkanlıkları kısıtlamak mümkündür.

herbalife bitkisel konsantre cay 50 gr

Daha az şekerli atıştırmalık,bol su tüketimi,herbalife çay gibi etkili hidrasyon yöntemleri dikkate alınırsa bununla birlikte sürüp giden bir mücadele ile toksinlerin vücuttan atılması sağlıklı kilo kontrolü ve buna bağlı olarak ideal bir yaşam için atılacak adımlar arasında sayılabilir.

 

 

VÜCUTTA TOKSİN NEDİR

 

 

Vücutta toksin nedir?Elbet yediklerimiz ve içtiklerimiz dersek doğru bir tespit olur.Bir bardak suya bir damla mürekkebi dökün ve değişimi bir hafta takip edin neler olacak,sürecin sonunda mürekkebin moleküllerinin bardağın her tarafına eşit dağılmadığını gözlemlemek mümkün.

 

 

Peki bu değerlendirmeden sonra toksinler neden bedenimizde tek bir noktada birikiyor anladınız mı?Her insan için ayrı ayrı metabolizma hızı söz konusudur.

 

Metabolizma bir bütündür.Bununla birlikte her insanın vücudunun çalışma sistemi temelde aynı esaslara dayanıyor olsa bile çevresel gelişmelere karşı vücudun verdiği tepki kişiden kişiye değişmektedir.

 

 

Normal şartlar altında beslenme alışkanlıkları hep göz ardı edilen sanki önemsiz gibi gösterilmeye çalışılan bir konudur.Bütün insanların vücudunda toksin birikmeleri durmaksızın devam ediyor,ödem gibi bir tepkime ile karşılaşıldığı zaman bayanlar hayret gösterir doku içinde biriken sıvılar ödem ve toksin belirtileri göstermiyor olabilir.

 

 

Tıbbi bir teşhiş konulmadan Instagram üzerinden diyet ve arınma grupları bilerek yada bilmeyerek kür programları düzenlemekteler kimin ne kadar fayda gördüğü yada görmediği ayrıca inceleme konusu olmalıdır.

 

 

Ancak kişiden kişiye değişen metabolizma hızları bu birikmiş olan toksinlerin ve ödem sıvısının dışarıya atılması ile ilgili sürecin hızını belirliyor.

 

 

Toksinlerin vücutta kalma süreleri bir takım rahatsızlıklara ve yaşam kalitesinin düşmesine neden olmaktadır.Sürekli geçmeyen baş ağrısı,mide problemleri,bağırsakta kötü bakterilerin hızla çoğalması gibi örneklerle çoğaltılabilir bu liste.

 

 

Bazı insanların vücutlarında biriken toksini hızlı bir şekilde vücuttan dışarıya atıyor olmaları metabolizmalarının sağlıklı çalıştığının göstergesi sayılabilir.

 

 

Yavaş çalışan bir kan dolaşımı ve sindirim sistemi sorgulanması gereken bir konu, beslenme de dikkatli adımlar ve egzersiz de yapılan değişiklikler atılan toksin miktarı yükseltilebilir.İşlenmiş gıdalar toksin yükünü daha fazla artırıyor koruyucu kimyasallar insanları doğal yaşamdan koparıyor.

 

 

KANDA TOKSİN NEDİR

 

 

Kan dolaşımı hücrelerin beslenmesi ve oksijen ihtiyacını sağlar.Kanda toksin nedir denildiği zaman ilk akla gelen damar yolu ile taşınan gıdalar ve oksijen olduğu kadar hücresel olarak atıkların kan yoluyla ilgili organlara taşınmasına işaret eden bir durum.

 

 

Beslenme alışkanlıkları da toksinlerin vücuttan uzaklaştırılması üzerinde çok etkin rol oynamaktadır.Birine sen yediklerinden sorumlusun deseniz hemen savunmaya geçer oysa bir kaç gün öncesi yemekte yediklerini hiç aklına getirmez ki;

 

 

İnsan dolaşım ve bağırsak sistemi ne kadar hızlı bir metabolizmaya sahip olursa olsun uyguladığınız diyette hatalar yapıyor iseniz;örneğin şekerli yiyecekler metabolizmanın yavaşlamasında çok büyük role sahiptirler,hatır için çiğ tavuk yeme dönemi bitmiştir.

 

 

Şekerli ve basit karbonhidrat içeren gıdalar önce kan şekerini hızlıca yükseltirler ve hızlıca tekrar acıkmanıza neden olurlar bu durum çok mu basit elbet basit değil.

 

 

Hem ruhsal, hem fiziksel çöküntülere neden olan günümüzün modern beslenme hatalarının başında gelmektedir.Diyet denildiği zaman hep aç mı kalacağım soruları aklınızda dolaşıyor olabilir.

 

 

Günlük olarak asitli içeceklerin verdiği zararı hesaba bile katmayan bir insanın, diyet denildiği zaman diyet=açlık kelimesini telaffuz etmesinin altında yatan neden basit karbonhidrat yüklü hazır yiyecekler ile besleniyor olması gerçeği ile karşılaşmamıza neden olur.

 

 

Gördüğünüz gibi kanda toksin nedir dedik ve nerelere geldik.

 

Ayrıntılar sizi sıkıyor mu?

 

 

Fiziksel ve ruhsal olarak açlığın içinde olmasa da düştüğü durum insanı her geçen gün daha fazla toksin biriktirmeye doğru itiyor olabilir.

 

 

Bu bir sonuçtur davranış biçimi geri dönüşü kişinin kendisine olacaktır.Vücut bırakın toksinlerle mücadele etmeyi sürekli açlık hissi ile mücadele etmek zorunda bırakıldığı zamanlarda sürekli tüketme arzusu içindedir, bu sürecin sonunda normal sayılabilecek gelişme toksin birikmeleri ve insanın beklenenden daha çok kilo almış olması gibi sonuçlar artık bizi çok fazla şaşırtmıyor.

 

 

Suyun insan bedeni üzerindeki temizleme faaliyetlerinde etkin rol alıyor olması vücutta toksin birikmelerinin azlığı yada çokluğu üzerinde hatırı sayılır bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

Terleyerek toksin atmak mümkün mü?

 

 

Evet deri hücreleri sürekli dış ortam ile etkileşim içindedir;sıcak havalarda terlediğinizde.egzersiz halindeyken,bedensel olarak çalışmalar sırasında deri yoluyla toksin atabilirsiniz.

 

 

Hareketli bir insan değilseniz tam zamanı bir şekilde harekete geçmek toksin atılmasını kolaylaştırıyor.Yürüyerek,koşarak ne şekilde olursa olsun hareket bugünün şifresi olsun.Önümüzdeki en güzel rehberler hayatın içinden gelen hikayeler ve deneyimlerdir.

 

 

Yaz ayları ile birlikte mutfakta hata kaza çöp unuttunuz diyelim ve bir iki gün sonra eve döndüğünüzde karşılaştığınız manzara bir o kadar şaşırtıcı ve kötü kokular ile beklenmedik kötü bir sürpriz olurdu değil mi?

 

 

İnsan bedeni de yaşadığımız tek yer, atık maddelerin birikmesi demek her an bir kötü sürpriz yaşamak ile karşı karşıya kalmak anlamını taşıyor.

 

Terlemek insan bedeninin doğasında var o zaman hemen bu yönümüzü değerlendirmek gerekiyor şartlar size her türlü avantajı sunabilir siz vazgeçmediğiniz müddetçe.

 

 

TOKSİN NEDENİYLE  OLUŞAN ŞİKAYETLER NELERDİR

 

 

Doğal ya da doğal olmayan fiziksel gelişmeler sonucu vücut bazen bizleri uyarıyor.Bu kimi zaman baş ağrısı,sırt ve boyun bölgesindeki kasların gerilmesi ve ağrıması kimi zaman da yeterli derecede uyuyup dinlenemiyor olmak gibi şikayetler toksin birikmesinin açık birer habercisi olabilir.

 

 

Genelde insanlar günlük hayatın içerisinde küçük değişiklikleri pek önemsemiyor, zamanla yükselen ağrı dozu ve süresi insanları bir takım arayışlar içine itebiliyor.

 

 

Örneğin ortada hiçbir sebep yokken kimi zaman ciltte oluşan kabarmalar alerjik nedenlere bağlanıyor ama bir süre sonra geçmediği görülünce vücudun tepki gösterdiği, karaciğer tarafından uyarı sinyalleri verildiği anlaşılıyor.

 

 

Çoğu zaman sindirim problemleri, kabızlık ve halk arasında gün yanığı diye geçiştirilen birçok cilt problemlerinin aslında vücudun toksin biriktirmesi olarak da nitelendirilebilir.

 

 

Detaylı toksin atmaya yönelik çalışmalar yapılmadığı için vücudunuz sizi uyarıyor olabilir.Genelde kilolu insanlarda sıkça rastlanan halsizlik, nedensiz eklem ağrıları ya da mutsuzluk hissi gibi davranışları etkileyen nedenlerin altında vücutta birikmiş toksinlerin olabileceği gözden kaçırılmamalıdır.

 

VÜCUTTAKİ TOKSİNLER NASIL ATILIR

 

 

Yaptığımız açıklamalar ışığında insan bedeninin toksinlerden arınma yolları Herbalife beslenme ve aktif yaşam uzmanları tarafından süreklilik arz neden bir durum olduğu olarak değerlendirilmiştir.

 

 

Herbalife ürünleri birbirini tamamlayan şekilde vücudun toksinlerden de arındırılması için formüle edilmiştir.İnsan her şeye rağmen vücudunu toksinlere karşı savunmak durumunda kalıyor dış etkiler ve bedensel ihtiyaçlar bunu gerektiriyor.

 

 

Metabolizmanızı hızlandıracak adımlar atmanız gerekmektedir.Düşünmeniz nedenleri ve sonuçları size daha çabuk getirebilir.

 

 

Herbalife ile düzenli beslenme ve hareketli bir yaşam daha iyisini başarmanız için önünüzde herhangi bir engel yoktur.Kişinin fikirleri ne kadar pozitif olursa o derecede başarı şansı yükselir, vücudun toksinlerden arınma yöntemleri başlıca şu yöntemler ile gerçekleştirilebilir

 

 • Temel anlamda ruh ve bedenin bir bütünlük içinde olduğu,toksinlerin vücuda zarar veren atık maddeler olduğu, insan ruhunu ve insan bedenini sağlıklı düşünmekten ve sağlıklı yaşamaktan alıkoyduğunu bilmek düşüncelerinizi bu şekilde geliştirmek gerekmektedir.

 

 • Çoğu diyet uygulamasında kısıtlayıcı tedbirler alınmaktadır en başta yapılan diyet hataları vücudun toksinlerden arınma sürecinde süreci baltalamaktadır.Bilinçsiz yapılan diyetler bilinçsiz ilaç kullanımı kadar zararlı ve insan metabolizmasını etkileyecek negatif faktörlerdendir. Herbalife diyeti uygulayan insanların metabolizmaya yön veren gıdalar ile beslenmesine gayret gösterilir, kişinin gösterdiği azim metabolizma hızını arttırmaya katkı sağlamaktadır.

 

 • Bazı insanlar doktor tavsiyesi ile bir takım ilaçları kullanarak detoks yöntemi uygulamaktalar bu insanların kısa vadede elde ettikleri sonuçlar, uzun vadede beslenme açıkları sayesinde kolayca yorgunluk ve halsizlik olarak kişinin günlük hayatını etkilemektedir.Bu gibi kısa vadede elde edilen küçük başarıları kabullenmek yerine uzun vadeli beslenme planları yaparak vücudun detoks sağlamasını kolaylaştırmak daha ayağı yere basan bir uygulama olacaktır.

 

 • Vücutta toksin birikiminin en çok etkilendiği vücut uzuvları ince bağırsaklar ve kalın bağırsaklar dır.Vücudun bu bölgelerinin günlük yaşantıyı ve hayat kalitesini yakından etkilediği bütün uzmanlar tarafından kabul edilen bir durumdur. Bağırsakların düzenli çalışması açısından ve midenin sistematik olarak yenilenmesini kolaylaştıran Herbal Aloe içecek hem bağırsak florasının hem de mide iç duvarının daha kaliteli hizmet üretebilmesini kolaylaştırabilir.

 

 • Kimi insanlar vücutta toksin birikimini kısa vadede dengelemek için mikro besinler ile gıda takviyeleri kullanarak vücudun toksin seviyesini düşürmeye çalışıyor.Herbalife beslenme uzmanları makro ve mikro besinlerin dengeli tüketilmesi sonucu kalıcı başarılar elde edileceğini vurguluyorlar.

 

 • Kadınların bahar aylarında ve yaz döneminde sıkça başvurduğu lahana suyu, elma sirkesi gibi doğal taktikleri sürdürülebilir detoks açısından değerlendirdiğimiz de faydalı buluyoruz bunu genele yayabilmek başarı yüzdesinin artması açısından önemlidir.

 

 • Sadece bir kaç materyal ile toksin atımını gerçekleştirmek yerine;düzenli bir diyet uygulamak kişinin hem kilo kontrolü bakımından hem de daha sağlıklı bir beden yapısına kavuşmasını destekler.

 

 • Söz konusu toksin atmak ise en etkili yöntemlerden olan Herbalife çay umduğunuzdan daha fazla sonuç elde edebileceğiniz mükemmel antioksidan etkiye sahiptir.

 

 • Spor insanların mecbur kalmadıkça başvurduğu bir yöntem değildir.Bu nedenle insanlar ne zaman zor bir süreç içine girdi işte o zaman spor ile ilgilenmeye başlıyor, ter atmak deri altında bulunan toksinlerin deri yolu ile atılmasını kolaylaştırmaktadır.

 

 • Fizyolojik açıdan desteklenen kimi terapi merkezlerinde sıkça uygulanan vücut arındırma seansları ücret bakımından ciddi külfet getiren uygulamalardır.

 

 • Hidrasyon toksin atmada en etkili yöntemlerdendir suyun gücüne inanın ağırlığınız ile orantılı su tüketmeyi ihmal etmeyin.

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.