KİLO VEREMİYORUM NE YAPMALIYIM?

KİLO VEREMİYORUM NE YAPMALIYIM

KİLO VEREMİYORUM NE YAPMALIYIM?

 

 

Kadınların çoğu kilo veremiyorum ne yapmalıyım? Sorusuna yanıt arıyor.

 

 

Bilinmesi gereken gerçek şu ki siz harekete geçmedikten sonra dışarıdan gelecek bir çözüm ya da sihirli bir formül yok.

 

 

Kilo vermek isteyen insanların ağırlık yönetimi konusunda tesadüfi gelişmeler sayesinde kilo vermek gibi düşünceleri kenara bırakıp gerçekçi adımlar ile kilo verebilecekleri kanıtlanmış bir gerçektir.

 

 

Bu sebeple kilo veremiyorum psikolojim bozuldu demenize gerek yok.Vücudunuzu tanımak beslenme alışkanlıklarınızı geliştirmek biraz zaman alabilir siz ne kadar istiyorsanız o kadar kilo verebilirsiniz.

 

 

Yerinizden kalkın aktif olmanız gereken saatlerde harekete geçin sizler için derlediğimiz spor ve diyet yapıyorum ama zayıflayamıyorum diye düşünen insanların ortak kaygılarını 5 adımda kilo kontrolü yapmak için kendilerini nasıl geliştirdikleri kilo vermenin 5 kolay yolu konusunu burada irdeleyeceğiz.

SU İÇMEK KİLO VERDİRİR

 

 

İnsanlar su tüketimi konusunda biraz cimri davranıyorlar.Vücudunuzun gerçek dostu sudur.

 

 

Günün her saatinde vücudun katı yiyecekler ya da tüketilen sıvı gıdalar sayesinde ayakta kaldığını biliyoruz ama yeteri derecede su tüketmiyoruz.Vücudun su ihtiyacını karşılamak için çay,kahve, meyve suları,asitli içecekler işe yaramamaktadır.

 

 

Yetişkin bir insanın günde en az 2 litre su tüketmesi gerekiyor bu normal şartlar altında geçerli olan bir rakamdır.

 

 

Aslında ayrıntı olan tarafı vücudun suyu hücresel anlamda her alanda kullandığı gözden kaçırılıyor deri ,cilt bakımı, beyin sağlığı ,kalp sağlığı ve diğer organların en önemli hidrasyon kaynağı sudur beslenme yapılıyor ise suda zaruri olarak karşılanması gereken beslenmenin ayrılmaz parçasıdır.

 

 

Siz sadece besleniyor ama yeterince su tüketmiyor iseniz metabolizmanız yavaş çalışacak sindirim sistemi katı yiyecekler ile dolduğu zaman miskinleşen bir ruh hali ile oturduğunuz yerde kalacaksınız.

 

 

Suyun faydaları saymakla bitmiyor mide yenilen içilen tüm gıdaları mama kıvamına getirmek için saatlerce çalışmak zorunda kalacak su olmaz ise nasıl olacak bu işlem?

 

 

Siz ihtiyacınız kadar su içmediğiniz sürece bu düzen tek tık ileriye gitmeyecek.Su içemiyorum diye yakınan insanlara biraz daha dikkatli baktığınızda gün içinde çay, kahve, kola gibi içeceklere daha fazla meyilli oldukları ortaya çıkıyor.

 

 

Siz fazla kilolarımdan kurtulamıyorum diye şikayet ederken su içen insanlar vücutlarındaki yağlanmalar dan ve fazla kilolardan kurtuluyorlar.

 

 

Su içmenin basit yolları sabah uyandıktan gece başınızı yastığa koyup uyuyana kadar geçen sürede vücut ağırlığınız oranında ihtiyacınız olan suyu bir güne yayarak tüketmelisiniz.Farklı bir taktik var mı?diyenler için herbalife herbal aloe konsantre içecek yardımcı olabilir.

KALORİNİ  KONTROL ET KİLO VERMEYE DEVAM ET

 

 

Günlük işlerinizi yapabilmek üzere vücudunuzun metabolizma hızı ile orantılı beslenme alışkanlıklarını benimsemeniz gerekiyor.Bu da kalori kontrolü ile mümkün oluyor kalori kontrolünü sağlayan insanlar kilo kontrolü konusunda başarılı oluyor kilo vermek dert olmaktan çıkıyor.

 

 

Yüksek kalorili yiyeceklerin yakılması vücutta enerjiye çevrilmesi uzun zaman alıyor. Bunu pratik bir deney gibi size sunalım örnek olarak vücudumuz yakamadığı ve enerjiye çeviremediği kalorileri direkt olarak depolama eğilimindedir.

 

 

Sarkan yanaklar, sarkan gıdık bölümleri ve iç yağlanma ile eşit orantıda gelişen göbek ve basen problemleri ihtiyacımızdan fazla tükettiğimiz için ortaya çıkmaktadır.

 

 

Kalori kontrolünü sağlamak belki ilk başlarda çok zor gibi gözükebilir işte bu noktada yapabileceğiniz en pratik çözüm Herbalife formül 1 Shake ile beslenmeye başlayarak günde 2 defa kalori kontrollü beslenme yaparak sağlıklı kalori kontrolü teminini sağlamak olacaktır.

 

 

Kişiselleştirilebilen her kişinin ihtiyacına yönelik beslenme programları Herbalife sayesinde mümkün olabilmektedir.Eğer bir insan kalori kontrolü konusunda bilinçli beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilecek derecede olgunluğa kavuşursa kısa vadede zayıflamak için önünde herhangi bir engel kalmıyor.

 

 

Peki siz de hedeflerinizi yakalamak için defalarca deneyip başarılı sonuçlar alamadığınız diyet programları konusunda ısrarcı olmaya devam etmek istiyor musunuz?Yoksa herbalife kilo yönetimi ürünleri ile sağlıklı bir adım atmak mı istiyorsunuz?

 

 

KAHVALTI EDİN RAHAT KİLO VERİN 

 

 

Zayıflamak isteyen bayanların her gün sabah kahvaltı fenomeni Herbalife formül 1 Shake sizin de zayıflamanızı sağlayacak güçlü kahvaltı, güçlü bir beden ile güne hazır ve mutlu başlayabilirsiniz.

 

 

Kilo kontrolü sağlamakta zorlanan insanların yaşadıkları deneyimlerden sizi aktarabildiğimiz bütün bilgileri en açık şekli ile paylaşıyoruz şişmanlık insanların kaderi değildir.

 

 

Yeter ki sağlıklı bir şekilde arzu edilen sonuca kavuşmak için yeterli kararlılığa sahip olun gerisi çok daha kolay olacak.Sabah kahvaltılarını pas geçen insanların gün içinde kalori alımı daha yüksek tutarlarda oluyor.

 

 

 

Bunun nedeni sabah kahvaltısında sağlıklı beslenmedikleri aç karnına daha uzun süre vakit geçirdikleri bu süre zarfında kan şekerinin taban yapması gibi etkenler vücudun hem fiziksel hem de ruhsal dengesini bozabilmektedir insan daha çok duyguları ile hareket ettiğinden açlık hissi arttıkça şekerli gıdalara yönelme ve seçenek bırakmaksızın açlık hissini bastırmak üzere saldırgan bir ruh haline bürünüyor.

 

 

Sabah kahvaltısını pas geçmeyin sağlıklı kahvaltı alışkanlıklarını hayatın günlük rutini haline getirin insanlar böyle karmaşık sinir bozucu vücut bütünlüğünü etkileyen negatif kilo problemleri ile savaşmak durumunda kalmaz.

 

Herbalife çikolatalı shake

Hayatınızda her şeyin formülü olduğu gibi sabah kahvaltılarının formülü de Herbalife formül 1 Shake besleyici ana yemek olarak yeterli geliyor.Herbalife formül 1 Shake açlık hissini ortadan kaldıran, dengeli beslenme alışkanlıklarını kazanmaya çalışan,fazla kilolarından kurtulmak isteyen insanların tercih ettiği sonuç garantili formüldür.

ZAMANSIZ YEME ALIŞKANLIKLARINDAN KURTULUN

 

 

Beslenme tarzı ile hayatınızın değişeceğini hayal bile edemiyor olabilirsiniz.İyi bir uyku çekmek için sağlıklı beslenmek gerekiyor.

 

 

Eğer sürekli gece yemek yiyen bir insansanız vücudun biyolojik saatini bozmuş gereğinden fazla yükleme yapmışsınız demektir.

 

 

Gece yemek yiyen insanların biyolojik olarak vücudun dinlenme ve kendisini yenileme yaptığı saatlerde yemek tüketmesi demek vücudun dinlenme ve yeniden yapılandırma için harcadığı zamanı, tüketilen yemeklerin hazmedilmesi ile uğraşarak tüketmesi anlamına geliyor.

 

 

Unutmayınız zamansız yemek yemek alınan kalorinin olduğu gibi vücuda depolanması anlamına geliyor.Pek çok defa arkadaşlar ya da aile bireyleri gece geç vakitlerde bir şeyler yemek içmek için sizi zorlayabilir.

 

 

Oysaki gece geç saatte tüketilen yemeğin hazmedilmesi ve enerjiye çevrilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü vücut o saatlerde biyolojik saate uygun olarak yenileme çalışmaları ile meşguldür ama durduk yerde fazladan yemek tüketmiş olmak vücudu ne yenilen yemeklerin hazmedilmesi konusunda ne de biyolojik yenileme mekanizmasının sağlıklı çalışması konusunda motive edebilir.

 

 

 

Tabii ki sadece gece vakitsiz yemek yemek problem olarak görülmemeli insan aç değilken yemek tüketiyor ise bu daha ciddi bir problemdir.

 

 

Çünkü vücut her zaman harcama konusunda cimri ve biraz isteksiz bir yapıya sahiptir hele ki gerçekten beslenme yapmak için yemek yemek yerine sırf hatır gönül gözetilerek fazladan bir tabak tatlı ya da ne bileyim fazladan bir kaç dilim börek yenildiği takdirde yine aynı negatif tablo ile karşı karşıya kalmak içten değildir.

 

 

Günlük sık sık zamansız yemek tüketen insanlarda kilo kontrolü hedefleri tutmayacaktır.Bu nedenle zamansız yemek yemek yerine beslenme için yemek yemek tercihiniz olsun.

SPORTİF OLUN KİLO VERİN HAFİFLEYİN

 

 

Biz insanlara egzersiz dediğimiz zaman hemen hangi doktorun önerdiği sorusuyla muhatap oluyoruz.

 

 

Aslına bakarsanız kilo problemleri için bir doktorun önermesi sayesinde egzersiz yapmanız bizim temennimiz değil ama maalesef insanlar sağlık problemleri yaşamadan sağlığın değerini ve kıymetini anlamıyor.

 

 

Kilo problemlerini sadece görsel açıdan değerlendiriyor hatta sadece uygun kıyafet bulamadığı için kilo vermek isteyen insanlar var biz durmadan insanları bilinçlendirmeye hareketle aktif yaşam tarzını destekleyen beslenme alışkanlıklarını kazandırmaya çaba sarf etmekteyiz.

 

 

Günün her saati egzersiz için uygun olabilir Çünkü bazı insanlar sabah 8 akşam 5 saatleri arasında çalışıyor. Bazı insanlar ise günün farklı saatlerinde çalışabilmektedir ve uyku saatleri farklı olabilmekte.

 

 

Bu nedenle çalışma şekliniz ne olursa olsun günde yarım saat veya 45 dakika arasında yapılan egzersizler kilo vermeniz için yardımcı olabilir.

 

 

Sabah ya da akşam vücudu zorlayarak kısa vadede spordan vazgeçmektense akılcı davranarak sabah yada akşam uygun olan saatlerde ter antrenmanları yapmanız vücutta yeniden inşa gücünü harekete geçirecek metabolizmayı hızlandırabilmeniz ve birikmiş toksinleri atmanız için her gün yeniden organize bir şekilde harekete geçerek metabolizma hızınızı yükseltmeniz demek.

 

 

Zamanla zayıflamak için gereken adımı atmış olacaksınız.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.
Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.