KADINLARDA EGZERSİZE BAŞLAMAK İÇİN 7 MÜKEMMEL NEDEN

KADINLARDA EGZERSİZE BAŞLAMAK İÇİN 7 MÜKEMMEL NEDEN

KADINLARDA EGZERSİZE BAŞLAMAK İÇİN 7 MÜKEMMEL NEDEN 

 

 

Kadınlarda egzersize başlamak için 7 mükemmel neden, her bir kadın için farklı bakış açısı ile sizin düşünce ve yaşam şartlarınıza göre birbirinden farklı 7 temel nedeni sırasıyla paylaşıyor olacağız yazımızda.

 

 

Sizin ki hangisi önce okuyun sonra siz karar verin.Vücudumuzdaki kasların sağlıklı yapısını desteklemek ve geliştirmek ideal kilo kaybı hedefinizi belirlemenizi kolaylaştırır.

 

 

Kilo verirken en çok korkulan nedenlerden birisi olan sarkan ciltlere karşı illüzyon gibi hızlı bir çözüm olabilir. Hangi kadın güzelliğinden vazgeçer?

 

 

Her kadın Gençlik iksiri arıyor bu konuda yazımızda olacak.Tüm kadınların anne olduktan sonra hayata bakışı değişiyor ama egzersiz sizi güzel bir anne olarak hayatınızı renklendirmek için var.

 

 

Tüm kadınların olduğu kadar sizin de stresiniz yetip artıyor olabilir, ancak egzersiz stresi yenmenizi kolaylaştıracak. Aslında her şey kilo vermek arzusu ile başlayan ve her geçen gün pandora’nın kutusu gibi değişik bir sürpriz ile karşılaşılan kilo verme serüveni içerisinde olup bitiyor.

 

 

Kadınlar için kilo vermek en sıkıntılı süreçlerden bir tanesidir, kendinizi yormadan gücünüzü korumanız hareketsiz bir yaşam standardı içerisinde mümkün olmayabilir.

 

 

Kendinize güvenin, egzersiz hayat kalitenizi yükseltecek ruhsal ve fiziksel açıdan sağlıklı sonuçlar elde etmenizi de yardımcı olabilir. Aslında herkesin egzersiz yapmaya ihtiyacı var. Bakalım hangisi sizin ilginizi çekecek mükemmel nedeniniz, sizi istediğiniz noktaya getirecek.

 

 

İDEAL KİLO KAYBI! HEDEFİNİZ KAÇ KİLO ?

 

 

Kadınlar için vücut ağırlığı çok zaman sanki yüz kızartıcı bir suç gibi, zaman zaman saklanılması gereken büyük bir sır kadar dert edilen bir konudur.

 

 

Egzersiz ideal kilo kaybı hedefinizin kaç kilo olduğu ile çok yakından ilişkiye sahiptir.

 

 

Vücutta kas yapılanmasının desteklenmesi açısından temel besinlerin tüketilmesi kadar Egzersiz ile beslenme odaklı diyet programlarının desteklendiği ve başarı yüzdesinin arttığı bir sistemden bahsediyoruz.

 

 

Kadınlara kas ve metabolizma gibi kelimeleri ilettiğimiz zaman; ya aslına bakarsanız ben o sevdiğim kıyafetleri giymek istiyorum bu teknik detaylar beni pek bağlamaz gibi savlar öne sürülüyor.

 

 

Evet aslında vücudunuzu ne kadar aktif hale getirirsek o kadar kalori yakacak ve vücut kas yapılanmasını yeniden yapılandırın.Sizin bu durumda hayal ettiğiniz kıyafeti giymeniz çok daha kolay olacaktır.Mademki teknik detaylar sizlere göre değil kalori yakmanın ve vücudun metabolizma hızını arttırmanın daha hızlı bir yolu var mı? Bize göre yok.

 

 

SARKAN CİLTLERE SON VERMEK

 

 

Kadınlar erkeklere göre; göbek ve basen kısmı yağlanmaların da vücut yapılanması gereği daha fazla açık veren dezavantajlı gruptalar.Bu nedenle egzersiz yapma konusunda daha istekli olmanız gerekiyor.

 

 

Çünkü sarkan ciltlere son vermek Herbalife diyeti uyguluyor olsanız bile sizin cilt sarkmalarını engellemek; egzersiz sayesinde vücudunuzun diyet sonrası sarkmalarını engellemek için size yardımcı olabilir.

 

 

Kadınlar kilo verirken zaman zaman diyeti tek çıkış kapısı olarak görmekteler ancak uyguladığınız bütün diyetlerde egzersiz programı dahilinde hareket etmeniz demek diyetten en üst seviyede faydalanmak anlamına geliyor. Vücudunuzda kas yapılanmasının en üst seviyeye çekilmesi doğal olarak cilt sarkmasını engellemenin en kolay yoludur.

 

 

KADIN HER ZAMAN GÜZELDİR ,GÜZEL KALMAYA DEVAM ET

 

 

Egzersiz sadece kas kuvvetini geliştirmek ve vücudun duruşuna odaklanmak anlamına gelmiyor. Diyet sadece yağ tabakalarının yakılması üzerine kurulu değildir, genelde egzersiz sayesinde açığa çıkan ve vücuttaki işlenmemiş gıdaların birtakım enzime çevrilmesi için çekirdeği yani metabolizmayı tetiklemek gerekiyor.

 

 

Bu durumda açığa çıkan enerji sizi beklemediğiniz bir noktaya götürüyor. Evet kadın her zaman güzeldir! Sizin de güzel kalmaya devam etmek için egzersiz yapıyor olmanız gerekmektedir.

 

 

Yağları yayılmacı politika izleyen kötü hücreler olarak tanımlayabiliriz ne kadar egzersiz o kadar güzel bir vücut. Vücudunuzun sıkılaşması demek; cildinizin daha gergin ve kırışıksız bir şekle büründüğünü görmeniz anlamına geliyor bunu görmek için beklemeyi tercih etmeyiniz.

 

 

GENÇLİK İKSİRİ EGZERSİZ

 

 

Yaş guruplarına göre yapılabilecek o kadar fazla egzersiz planı mevcut ki hangisi size Gençlik iksiri egzersiz olacak siz karar vermelisiniz.

 

Sadece kilo vermek ya da kasları kuvvetlendirmek amacıyla yola çıkmıyoruz, tüm yaş gruplarında Gençlik iksiri egzersiz rutininizin içinden geçiyor. Her yaş aldığınız sene sizden bir şeyleri alıp götürüyor olacaktır.

 

 

Yıllara karşı meydan okumak vücudunuzun dipdiri kalmasını istiyorsanız; kas kütlenizin elinizden kayıp gitmemesi için doğal olarak destek vermeniz gerekiyor.

 

 

Gerekirse profesyonel teknik destek alarak egzersize başlayabilirsiniz yaş grubunuza göre en hafif Egzersiz ile başlar zamanla çıtayı istediğiniz kadar yükseltebilirsiniz.

 

 

Bu tamamen sizin elinizde asla geç kalmadınız, spor yapmak hayatın bir parçası bunu rutin hale getirmek sizin için gençlik iksiri egzersizi bulmanıza yardım edebilir.

 

 

ANNE OLMAK  KADIN İÇİN ENGEL DEĞİL

 

 

Türkiye’de doğum yapan kadınların büyük bir çoğunluğu ezici bir üstünlükle kilo alma rekorları kırıyorlar sonuçta anne olmak sizin için engel değil. Vücudunuzdaki fazlalıklar ile yaşamak sizin için “Kader” olmasa gerek.

 

 

Bir egzersiz programı yeni doğum yapmış anneler için; basit küçük adımlarla evinden çıkmadan hayata ve güzel bir bedene sahip olmanız için size rehber olabilir.

 

 

Her geçen gün artan oranla TV izleme yüzdelerini alt üst ediyor olabilirsiniz ama egzersiz yapmak her anne için beden terbiyesi ve performans arttırıcı yeni bir güç olabilir.

 

 

Gücü hissetmeniz evinizin içindeki bütünlüğünüzü destekleyecek ve sizin almak zorunda olmadığınız bir bir yığın kiloyu da üzerinizden atmaya yetecektir.

 

 

STRESİ YENMENE HİÇ BİR ŞEY ENGEL OLAMAZ HADİ BAŞLA

 

 

Hayatın en debdebeli anları kadınlar için küçük bir atılım sayesinde stresi yenmelerine engel olamaz denildiği anda hadi başlayın ve kendinizi yeniden keşfedin. İster çalışan bir kadın ya da evde çocuklar ile ilgilenen bir anne hiç fark etmiyor.

 

 

Stres bütün kadınların ortak problemi hele bir de kilo vermek gibi derin bir mevzu ya yelken açmış durumda iseniz her şey size engel gibi gözükebilir.

 

 

Herhangi bir Diyete başlamadan önce sağlıklı ve istenilen kiloya kavuşmak için karşılaşacağınız stresi yenmek fiziksel olarak en iyisini yapmanız anlamına geliyor.Peki var mısınız stresi yenmeye o zaman fiziksel aktivite için lütfen rüzgarı arkanıza almaya hazır olun.

 

 

 

Lider Beslenme Herbalife Nutrition Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.
Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.