HIZLI KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLAN EGZERSİZLER

HIZLI KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLAN EGZERSİZLER

HIZLI KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLAN EGZERSİZLER

 

 

Devir hızlı olmak, pratik çözümler üretmek devri.İnsanlar mevcut kilolarını; hızlı kilo verdiren, vücut yapısını çabuk şekillendiren egzersizler yapmak istiyor.

 

 

Ulaşabildiği bütün kanallardan hızlı kilo vermek için nasıl egzersiz yapabilirim sorusuna yanıtlar arıyor.Yazılarımızda genelde beslenmenin önemine dikkat çeken, yazıları kaleme almamıza rağmen kaliteli zaman geçireceğiniz egzersiz tavsiyelerimizi de eksik etmiyoruz bakış açınızı genişletin formunuza kavuşun.

 

 

 -İnsanlar genelde tek bir noktadan verim almak için çaba gösteriyor. Oysa ki tüm kasların çalışacağı hareketler çok daha faydalı olacaktır.

 

 

-Vücudumuzda bulunan kasların gelişimini tetikleyen, yağ yakmaya elverişli sportif faaliyetler yapın.

 

 

-İnsan severek yaptığı işlerde başarılı olur sevdiğiniz egzersizler için çaba gösterin Böylece yaşam kaliteniz artacak canınızı sıkacak ufak tefek aksaklıklardan ve stresten uzak kalacaksınız.

 

 

Sizin için derlediğimiz kendi hayatımızda bizzat uyguladığımız egzersiz rutinlerini farklı bir açıdan hayat kalitenizi arttıracak aktiviteler olarak görmekteyiz. Hadi hep beraber okuyalım o zaman.

HIZLI KİLO VERME EGZERSİZLERİ

 

1)RAHAT OLUN VÜCUT AĞIRLIĞINIZ SİZE YARDIM EDECEK

 

Boyun fıtığı ile başı dertte olanlar iyi bilirler doktorlar sürekli bir takım ilaç ve fizik tedavi cihazları ile durumu stabil hale getirmeye çalışırlar.Verilen basit egzersizler de bir yere kadar.

 

 

Bu noktada bizzat kendi tecrübem hiç kimse süreklilik arz eden ve vücut ağırlığı üzerine kurulu egzersiz yada farklı bir egzersiz tavsiye eden olmadı.

 

Bilmem size tavsiye eden oldu mu bu noktada fazla kilolar için favorim kendi vücut ağırlığım ile yaptığım basit hareketler.

 

Sizin için de faydalı olabilir diye düşünüyorum.Çok fazla masraf gerektirmeyen, basit kullanışlı, vücut ağırlığı ile yapılan egzersizler gücünüze güç katacak.

 

Fizibilite yapılmadan girişilen sportif faaliyetler bir zaman sonra sıkıcı bir hâl alıyor.Bunu değiştirmek ve her zaman fiziksel ve psikolojik yapınızı iyileştirecek egzersizleri her yerde yapmak mümkün olacak.

 

 

Sporu yaşam tarzı haline getiren insanlar kilo kontrolünde daha başarılı oluyorlar.Beslenmeden kaynaklı eksiklikleri spor ile tamamlıyorlar.

 

 

Peki vücut ağırlığı ile yapılabilecek hareketler nasıl bu kadar etkili oluyor. Tabii ki günlük yaşamın içerisinde bir kaç parça eşyayı yerinden alıp başka yerlere taşıyorsunuz ya da ne bileyim ofiste çalışırken masanızdan düşen kalemi yere eğilip alıyorsunuz.

 

İşte bu vücut ağırlığınızı çalıştırdığınız basit hareketler.Bunlar yavaş yavaş,bütün vücuda yayılmış olan kasları harekete geçirecek basit düzenli hâl aldığında hızlı kilo vermeniz için size hizmet edecek renkli ve eğlenceli hareketlerdir.

 

 

KENDİ BEDEN AĞIRLIĞINIZ SİZE NASIL HİZMET EDER

 

– KENDİNİZE ŞANŞ VERİN AĞIRLIĞINIZ SİZE YETER

Bir yerlerden koca koca dambıl almanız gerekmiyor, sadece kendi ağırlığınızla sizi olduğunuzdan ileriye götürecek hareketleri yapmaya başlayabilirsiniz

 

– DÜŞÜNCELER SİZİ MOTİVE EDER

Burada sadece kendi vücut ağırlığınız ile başarabileceğiniz hareketler beynin mutluluk hormonu salgılanmasını ve her şeyin kontrolünün sizde olduğunu kendi vücudunuzla neler yapabileceğinizi keşfedersiniz, keşifleriniz sizi sağlıklı bir vücuda kavuşmaya doğru motive eder.

 

-YAĞLARINI YAK KEYFİNE BAK

 

Bütünleşik hareketler yani vücudunuzun alt bölgelerini ve üst bölgelerini eşit oranda çalıştırılması ve kas gruplarının yeniden inşasına yönelik aksatılmadan egzersizler, inanılmaz yağ yakıcı egzersizlere dönüşecektir. Örneğin çömelip kalktığınız zaman hem bacak kaslarını hem göbek kaslarını çalıştırmış oluyorsunuz inanılmaz zevkli bir egzersiz ilk günler zorlanacak ve alıştığınız zaman ise kendinize hayret edeceksiniz.Herr insan vücudunu kullanarak harika sonuçlar alabilir.

 

 

-DAHA GÜÇLÜ KASLAR VÜCUT AĞIRLIĞI İLE MÜMKÜN

 

Spor salonuna gittim ilk günlerde insanların garip bakışlarına şahit oldum. Çünkü onlara göre benim spor yapmaya ihtiyacım yoktu 18- 50 yaş arası bir çok insanın katılımı ile arı kovanı gibi çalışan bir spor salonu düşünün.Katılımcıların hepsinin orada bulunma amacı farklı.

 

 

Zayıflama hareketleri yapıyorlar.Ama her nedense beni formda görünce senin zaten spor yapmana gerek yok diyorlar.Ne kadar ilginç,tabii ki benim size tavsiyem daha güçlü kaslar vücut ağırlığı egzersizleri ile mümkün oluyor. Ben de spor salonununa dışarıdan yeni katılan bir insan olarak heyecanla başladım.

Herbalife H24 Rebuild Strength ProMax

 

Ama gördüm ki barfiks, şınav ve ardı ardına aletsiz kendi imkanlarımla yaptığım egzersizler kadar zevk vermedi bu arada kendi göğüs çevrem ,gözle görülür şekilde omuzlarım eskisinden daha geniş gözüküyor.

 

-ZAMANLA TEK RAKİBİNİZ OLACAK ODA KENDİNİZ

 

Kısa zaman öncesine kadar yürüyüşten mükemmel zevk alıyor ve uzun tempolu yürüyüşleri asla bırakmayacağımı düşünüyordum.

 

 

Ama takdir edersiniz ki bugünlerde yağışlar, havanın soğuk olması gibi engeller evde kendi ağırlığımı ortaya koyarak yaptığım faaliyetler beni daha fazla heyecanlandırıyor.

 

 

Sıkılmadan yorulmadan yaptığım squad ,sıçrama, şınav, mekik ve daha bir çok hareket artık beni daha fazla kendime karşı sorumlu hâle getiriyor .Çünkü bir gün öncesi yaptığım 1 set çalışma, 2.gün, 3.gün katlayarak yapmak istiyorum siz de kendi ağırlığınız ile yağ yakarken farkına varmadan kendi rekorlarınızı kırıyor olacaksınız.

 

2) EVDEKİ EŞYALAR SPORU RENKLENDİRİYOR 

 

 

Şimdiye kadar yaptıklarınız bir işe yaramıyor hızlı kilo veremiyor iseniz yanlış giden bir şeyler var demektir.

 

 

Ama yine başa dönüp hatırlatmakta fayda var kilo verme egzersizleri için dışarıdan dambıl,kapı barfiksi alın falan demiyorum yapmanız gereken, Şeyda hanımın; bu arada Şeyda hanım bizim spor sever Herbalife dostumuz. Kendisi evde su şişelerini ve hatta kendi eliyle hazırladığı kum torbalarını ağırlık olarak kullanıyor. Doğrusunu söylemek gerekirse bana da ilham veriyor.

 

3)YAVAŞ YAVAŞ KARDİYO VE MÜKEMMEL ETKİ

 

 

Merak etmeyin Herbalife sizin en etkili aktiviteleri tek başımıza yapmanızı kolaylaştırır. Kilo verdiren egzersizler, 5 dakikalık kardiyo egzersizleri ile kilo vermenizi kolaylaştırıyor.Yapmanız gereken Herbalife fitness video portalını kullanmak, başlangıç egzersizlerinden yükselen trend ile devam edin iyi çalışmalar.

 

 

4) ZAYIFLAMAK İÇİN STRESLE SAVAŞIN

 

 

Birçok Herbalife kullanıcısından aldığınız tepkiler zaman zaman yüzümüzü gülümsetiyor Neden mi? Dersiniz özellikle karın yağlanmasının temeli benim birilerine yükseldiğim zaman hemen bir şeyler yiyip içip çözümü bulduğumuzu ve kendimizi rahatlattığımızı zannediyoruz diyorlar.

 

 

Aslında bu cümleleri biz kurmuş olsak bu kadar etkili olmazdı diye düşünüyorum. Bu nedenle zayıflamak için stresle savaşmalısınız yeri geldiği zaman açık havaya çıkıp rahatlayana kadar bağırın ,çağırın, koşun yorulun, hızlı kilo vermek için hızlı yürüyün ama ne olursa olsun sinirlendiğiniz anda yiyeceklerden uzak durun.

 

 

5) LİMİT SİZSİNİZ DURMAK YOK YÜRÜYÜŞ VAR

 

Tamam kendi deneyimlerimi paylaşıyorum hızlı kilo verdiren hareketler burada.Ama havalar hep kötü olmayacak sürekli yağmur yağmayacak, fırsatını bulduğumda kendimi hemen dışarı atıyor olacağım kendimi en özgür hissettiğim yere yürüyüş parkuruna gidiyorum.

 

 

Ha bu arada benim yürüyüş parkurum kırmızı plastik suni halılar ile kaplı değil.Benim yürüyüş parkurum tamamen kendi belirlediğim spontane şehrin sokakları. Siz de yürüyüş yapmak için mükemmel sahte halı sahalar aramayın yapmanız gereken kendi rotanızı kendinizin çizdiği değişik yürüyüş rotaları.Hadi kolay gelsin 

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.