HERBALİFE ÜRÜNLERİ İLE BESLENEN TRİATLET İPEK ONARAN

herbalife-triatlet-ipek-onaran

HERBALİFE ÜRÜNLERİ İLE BESLENEN TRİATLET İPEK ONARAN

Bugünkü yazımızda Ünlü Triatlet ipek onarandan bahcedecegiz  İpek Onaran da bir anne Bir öğretmen,dahası bir triatlon sporcu.

Kendisini ilgiyle takip ediyoruz.

-Bizi bu başarılı insan ile buluşturduğu için Herbalife Türkiye Merkez Yönetimine Teşekkürler.

Kim bilir bu başarı hikayesi size de ilham olabilir.

Birçok defa hikayesi dinledik hakikaten çok keyifli bir hikayeniz var.

Aynı zamanda ama bugün aramızda çok yeni misafirlerimizde var.

Sizden ricamız ne olur bize biraz kendinizi tanıtır mısınız ? 

Tabii ki seve seve bu arada gerçekten çok özlemişim.

Sizlerle beraber olmayı.Bunu tekrar söylemek istiyorum herkese merhabalar.

Ben İpek ONARAN 1985 İzmir doğumluyum. 6 yaşında yüzmeye başladım. 11 yaşında ise antrenörümün  yönlendirmesi ile Triatlon branşına geçtim.

2002 yılında Milli Takıma girdim. Profesyonel Spor hayatım başlamış oldu. 2002-2006 yılları arasında hem bireysel hem milli takım sporcusu olarak yurtdışında birçok yarışa katıldım.

2004’te Genç Kadınlar Balkan İkinciliği. 2006’da Büyük Kadınlar Balkan Üçüncülüğü derecelerini elde ettim. 

2013’ten beri ise Ironman desem yani uzun mesafe yapılan müsabakalara katılıyorum. 2013’ten beri dünya Şampiyonasında Ülkemizi temsil ediyorum.

2015-2018 yıllarında Ironman 70.3 Dünya Şampiyonası’nda yarışma hakkı kazandım. 

Bir de 2 sene önce Teksas’ta düzenlenen Kuzey Amerika Ironman Şampiyonası’nda 9 saat 34 dakikada etabı tamamladım yaş grubunda İkinci oldum.

Hawaii de düzenlenen Ironman dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandım.Orada ise 10 saat 34 dakikada etabı tamamladım yaş grubunda 25. Oldum.

Bugüne kadar elde edilmiş en iyi Triatlon derecesi idi.

Aslında onu söyleyecektim şimdi ben bunların hepsi bir yana aynı zamanda bir Anneyim ve bir öğretmenim.

Benim bütün günüm yani şöyle söyleyeyim, sabah antrenman da var çünkü genelde sonra bütün günüm blok halinde derslerde geçiyor.

Ders dışında kalan zamanlarda ise; genelde bir sonraki dersin hazırlığı ya da döneme göre sınav hazırlama, sınav kağıdı okuma, öğrenci Veli ilişkileri ile geçiyor.

Okuldan sonra çıkıp Antrenmana gidiyorum. Bu da döneme göre bisiklet, koşu,yada kuvvet antrenmanı oluyor.

Bu antrenmanlar yaklaşık 7 buçuk sekiz gibi sonlanıyor. Eve geliyorum yapılacak iş varsa onları yapıyorum. Çantamı hazırlıyorum. Ertesi gün tekrar aynısı hani böyle filmlerde olur ya bir de yine böyle tekrar tekrar geçerler.

Birazcık onun gibi bir hayatım var. Şimdi benim günüm 6’da başlıyor. Pandemi döneminde denklemler birazcık değişti.

Gerçekten ama işin doğrusu Triatlon

deyince Ironman kafamızda bazen özellikle hemen üstünde hem de bu sporla yeni tanışan insanların kafasında tam bazı şeyler yerine oturmuyor.

İpek  hanım bu çok sorulan bir soru yani gerçekten çok karıştırılıyor. Bir buçuk kilometre yüzme, 141 km bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan olimpik bir spor dalı.

2000 yılında olimpiyatlara ilk defa katıldım.Mesafeleri birazcık daha fazla mesafe.

3.8 kilometre yüzme,180 kilometre bisiklet ve 42 kilometre koşu olacak anlattığın kadar hızlı bitmiyor. 

Yaklaşık 10-12 saat arasında bir süreden bahsediyoruz. Şimdi Ironman aslında bir marka. Ama bütün dünyada bilinirliği olduğu için bu orta ve uzun mesafe Triatlon müsabakalarına Ironman olarak isimlendirilir.

O yüzden ayrılan 1 branş gibi görünüyor.Aslında bir marka çok bilindiği için ismi hani genelde ayrımı Gerçekten böyle.

Matematik öğretmeni olduğun için daha çok sayılarla berabersin.Ama 3.8 kilometre yüzme,42 kilometre koşu maraton falan filan değil yani şimdi geliyor bize.

Ama gerçekten hakikaten böyle bir demir gibi olmak lazım.Bunu yeni öğrendim.Yani işin doğrusu bu akşamki sohbet içinde böyle biraz çalışayım dedim.

Maraton çok uzun yıllar 42 Kilometre koşulmuş maraton 42 kilometre 195 metre en son okuduğum şeyi bu çok enteresan biliyor musun?..

Dinlemek isterim.

Yani bu son maratondan sonra başa doğru gidiyorum. Japon yarışlarına katılıyorum yolculuğumuz da ilk planınızı yaparken hep bir 5 senelik planlar yapıyorduk.

Sene başında ilk hedefimiz şuydu dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanmak, ilk hedefimiz.1 sene boyunca çalıştım ve dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandım.

2.Sene hedefimiz girdiğim  her yarışta ilk 3 dereceye girmek.Yurtdışında derece yaptım bu sefer de.Tamam hayır işte iyi bir şey gidiyoruz.

Ironman dünya şampiyonasına.İlk 20 e girmek, 3 sene sonunda Ironman dünya Şampiyonası’nda ilk 20’de 14.olmuştum.

Avustralya’da yapılmıştı orada 14.oldum artık tamam dedim.Bu hani istediğim gibi olmaya başladı.Onun bir de full Ironman yani bahsettiğim mesafeleri yapayım dedim.

9 saat 34 dakikada tamamladım.Kuzey Amerika Şampiyonası yani herhangi bir yarış değil.

Amerika’daki hani olan bütün şans benimleydi orada da yaş grubunda ikinci olduğum için dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandım.

Şimdi tekrar kaldığımız yerden devam edecek.

Çok büyük büyük gurur duyuyoruz.Ben de gerçekten çok mutluyum.

Bir de şunu söyleyeyim.Dünyanın neresine gidersem gideyim orada herbalife tan birileri yanıma gelerek inanılmaz mutlu ediyor beni.

Bir kere zaten dünyaca bilinen bir markanın logosunu taşımak çok büyük bir sorumluluk.

Ben bu sorumluluğu işimi daha güzel ve titiz yapmaya çalışıyorum.Ben böyle desteklerle gerçekten öyle zaten çok zor bir program var.

O program içinde gerçekten motive oluyorum.Harika

bunları yapıyoruz, bu toplantıları yapıyoruz, ama elbette ki bütün bunların hepsi teknolojiye bağlı.

Biz online toplantılara son derece alıştık.Teknolojiye bak. Teknolojinin ulaşamadığımız problemleri oluyor ve biraz korktum.

Anlamadım ne böyle ya her yönüyle çok zor.Aslında antrenman düzeni vesaire baktığında 10 saatlik bir yarıştan bahsettim.

Mesela yani hani söylemesi bile zor.Hayal bile değil.İşinde senin için en zor yanı neydi?..En zor en kolay kısım.

Yarışçı zaten bütün sene bir gün için hazırlanıyor.Benim için en zor kısım motive olmaya çalışmak.

Çünkü hani motivenize etki eden hem de olumsuz etkileyen bir sürü şey olabiliyor.

Ben de motive olmak, canlı tutabilmek için kendime hedef koyuyorum.Eğer hedefim varsa çünkü bir strateji planım var demektir.

Benim tek yapmam gereken bu plana uymak.Ben buna yani uymak zorundayım.Çünkü ben başarılı olmak istiyorum.

Ve ben bunu bu kadar antrenmana 1 dakika daha hızlı koşmak için mi yapıyorum sorusunda evet diye cevap verdiğimde zaten devam etme gücünü bulabiliyorum.

Bu süreç gerçekten çok zor olabiliyor.Hani yıldığınız oluyor.Çok yorgun hissediyorsunuz.

Ama bu hedeflerinizi gözden geçirdiğimizde; birde yapmak istediklerinizi düşündüğünüzde gerçekten yataktan kalkma gücünü buluyorsunuz.Süper.

Bizim için önemli çünkü bugün seninle beraberken senden ilham da alıyoruz.

İşin doğrusu başarıların.Bir de hakikaten büyük güç katıyor.Hayallerini süslüyor bu tür başarılar.Bizim de biliyorsun bizim distribütörlerimizin.

Bizim sponsorlarımızın herbalife dünyasının hayalleri var. O hayallere ulaşmaya çalışıyoruz hep beraber.Bu süre zarfında da bu yolculuk zarfında da bir sürü anı yaşıyoruz.

Bazen acı ,bazen tatlı bir sürü anı yaşıyoruz.Ben şimdi bu kadar çok yarışmaya katıldım.Bu yarışmalar sırasında seni o en çok etkileyen neydi.

Sevgili herbalife ailesi.İşte benim hiç unutamadığım bir anım vardı ki biz sizinle paylaşmak istiyorum.

Biz de paylaşalım onu aslında çok anın vardır.Bununla ilgili hatta arkadaşlar bana şöyle diyor.

Bunları bir yerde gerçekten toplamalıyız.

Şimdi İtalya’daki yarışı bahsetmeden önce bizim sistemimiz bir şekilde.

Her yaşın bir dünya şampiyonası katılmak için ilk kotası oluyor.Bu kotayı alabilmek için genelde yarışlardan ya 1. ya da ikinci olmanızda sayısına bağlı olarak 2016’da dünya şampiyonası Avustralya’da idi.

Ben de üniversite sonrası Avustralya dil öğrenmek için gitmiştim.Ama orada garsonluk yaptım 1 sene boyunca şöyle bir yer geldi.

Kendime motive cümlesi kurdum 7 sene önce garsonluk yapmaya gideceğim ülkeye şimdi dünya şampiyonası için gideceğim.Beni motive eden buydu.Yani kendi kendime.

Kotamız o kadar da yarışa başlamadan önce işte hava bayağı bozdu.Bizde yüzmede varış noktasına şu şekilde yapıyoruz.Yarışta yaklaşık 1000 kişi var.

Herkes kendini yüzme derecesine göre konumlanıyor. Ben ona göre baktığım daı 1000 kişide 80. 90 kişi arasında duruyorum.

Çünkü hızım yaklaşık denk geliyordu.Bir anda fırtına çıktı şimdi önümde insanlar var.

Deniz de göremiyorum sonra önümdeki insanlar yavaş yavaş girdiklerin de bir baktım inanılmaz dalgalar var. 

Dalga boyutu o kadar fazla umarım bugün ölmem.Fırtına falan çıkar ama ben bir şekilde yüzmeye başladım.

Şimdi dalgalar o kadar büyük ki dalga üstüne çıkıyorsunuz.Sonra serbest düşüş yapıyorsunuz. Üstümü 3 kişi 1 den düşüyor.Ama onların da suçu yok.

Çünkü hani isteyerek bilerek yapmıyorlar.Çok zor bir şekilde bata çıka çıktım koşarak bisikletimin yanına gidiyorum. 

Sonra dediler ki bana dur dur dur.Şimdi İtalya’da da İngilizce bilen kişi sayısı çok az şimdi hani ne oldu falan dedim ki; 

Herhalde bu dalgalar sırasında dubayı göremedim kestirme yaptım.Diskalifiye oldum.Benimle beraber yüzen kişiler de muhtemelen diskalifiye ettiler diye düşünüyorum. 

Dönemeçlerde göremiyorsunuz dubaları da yok yok dedi.Bir şey olmadı dedi.Yavaş hiç kimse yüzmemiş herkes kuru bisiklet kaskını takmış böyle bekliyor.

Yüzme etabı iptal oldu dediler.Ne demek iptal oldu şey ben yüzen rakiplerimi görüyorum orda hepsi kupkuru. 

Şey ya işte şey orada görevli biri mikrofon aldı. Arkadaşlar haklısınız istenen bir durum değil ama hani hayati durum söz konusudur.

Çünkü şuna bakmışlar en hızlı yüzenler var.En hızlı yüzen yüzemiyor ise arkada da daha kötü yüzenler hayati tehlikeye girerdi.Biz yüzdükten sonra haber vermemişler bir durum oldu.

3 dakika sonra bisikletlerine bindiler 

ya işte rakiplerim yüzmeden ben yüzdüm onlar yorulmadı.

Ben yoruldum bu haksızlık değil mi dedim.Yinede bütün olumsuzlukları bir kenara bırakıp.Gideceğim yarışa odaklandım devam edebilirdim.

Nitekim ikinci yolu seçtim iyi ki 2.yolu seçmişim çünkü İkinci oldum ve öyle Avustralya’daki dünya şampiyonasına gitmeye hak kazandım.

O yüzden anlatıyorum aslında ben bir hayatı simülasyon olarak görüyorum.Şimdi hepimizin başına haksızlıklar gelmiştir.Ya da gelecektir hani bunu engellemenin imkanı yok.

Ama burada da öyle gerçekten.O anda ne hissettiğiniz değil ne yapmanız gerektiğine karar verip ona göre ilerlerseniz gerçekten sizin istediğiniz kapılar önünüze açılıyor.

Başarıların geldiğini görüyoruz.Dinlerken tüylerimiz diken diken oldu.Böyle yani öyle güzel bir hikaye.

Belki de arkadaşların dediği doğru yani hani bütün hikayeleri bir araya toplayıp bir kitap yazmak gerekiyor.

Belki başka farklı bir şekilde anlatmak çok güzel olacaktır.Peki yani az önce triatlonu anlattınız.

Farklı antrenmanlardan bahsettik.Böyle yatarken hani tembellik yapma gibi o yataktan kalkmamak istediğin olmuyor mu hiç yani?..

Biraz da bize şey yaptık onu da yanlışlıkla kar tatili olup olmayacağı belli değildi.Öğrenciler konuşuyor işte kar tatili olacakmış.

Ben de öğrencilerle muhabbet ederken inşallah tatil olur dedim.İşte böyle olsun istiyorsunuz değil mi?..

Ben nasıl burada arkadaşlarla dünya şampiyonası seviyesinde yaşıyorum.Ama ben de arada bir uyumak istiyorum.

Hani yataktan kalkmak istemiyorum.Hatta çok yağmur yağsın antrenmana çıkmasam.Sonra işte uyuduktan sonra çıkarım diye yani bunlar çok insani çok normal.

Öbür türlüsü olursa ben dağılırım diye düşünüyorum. Ama tekrardan hani hedeflerinizi gözden geçirdiğimizde yataktan kalkmak için motive oluyorsunuz.

Bunları hissetmek kesinlikle normal.O nedeni bulmak çok önemli.

Aslında sadece idmanlarınız çok ağır senin branşında. İşin zihinsel tarafında çok büyük bir yer kaplıyor.Çok gıcık özellikle bir sorun var mı?..

Şimdi yani fiziki idman dışındaki o zihinsel tarafında kendini nasıl hissediyorsun.Demek isterdim ki yoga yapıyorum.

Ama hem iş, hem antrenman.Hem ev işleri derken buna üzülerek zaman ayıramıyorum.Ama zamanım olduğunda kesinlikle yapacağım şeyler var.

Ben hedef belirleyerek motive olmaya çalışıyorum.Bu noktada yani dedim ki benim hedefim olmazsa zaten benim antrenman yapmak için çabalamamın çok bir anlamı olmuyor.

Arada sırada bir zor bir duruma düştüğüm olur bilmiyorum.Ama zor bir duruma düştüğümde.

O an diyorsun yani o hayatında yaşadığın yarış içindeyiz.Hepimiz hayatımız için de bazı bu yarışın içindeyiz.

Bazı kötü anlar yaşıyoruz.Motivasyon olduğumuz anlar yaşıyoruz.Tamam yarış içinde onu nasıl yapıyorsun.

Bu zamana kadar ne yaptığımı düşünüyorum.Çünkü ben bu kadar antremanı hani bu noktada pes etmek için yapmadım.

Çünkü dediğim gibi bizde asıl yarış böyle değil. Antrenmanlarda çok büyük acılar çekiyoruz.

Ben bu kadar acıya ben işte bu engellerden geldim.Ben bu engellerde bırakmak için mi yaptım sorusuna Hayır deyince sonra o yarışlar da tekrar devam etme gücü buluyorum.

Bu arada hazırlanırken matematikten de çok faydalanırım.Aslında şimdi matematikçiler şeyler ya matematik sayısal veri işin içine geliyor.

Bu inan sayı olmak zorunda değil.Olasılıklarda var.Bu dediğin olasılıklar işler.Lastiğim patlar her an bir sıkıntı yaşayabilirim.

Mide ile ilgili sıkıntı yaşayabilirim.Matematikçi olmayanlar bu sefer yapamaz anlamına gelmesin.

Ben sadece matematikten de birazcık fayda alıyorum öyle bir avantajın var.

Biraz dinlemek istiyoruz bunun matematiği nasıl?..Senin beslenmenin matematiği nasıl?..

Aslında biraz bize ondan bahseder misin?..Efor gerektirecek bir spor ile uğraşıyorsunuz zaten.

Beslenme yaptığın spor kadar önemli.Triatlon özelinde çok önemli benim beslenmeme min % 95’i temiz beslenmeye dayalı.

Zaten bu performansı çıkartmak mümkün değil.Ve bu noktada farklı herbalife tüm ürünlerinden gerçekten çok faydalanıyorum.

Herbalife 24 sayesinde ama hani öğretmen İpek Onaran olarak da minerallerinden, balık yağlarından, hani hepsinden faydalanıyorum.

Sevdalısı olarak bize de en sevdiğin ürün hangisi bir sürü soru geliyor.

herbalife protein bar

Bir dakika düşünmem lazım.Herbalife niteworks sporcu olarak onun haricinde limonlu Herbalife protein Bar

Çok seviyorum.

Yani Herbalife 24 ürünleri bekliyordum.Ama ne oldu peki antrenman günlerinde beslenme de nasıl ayarlıyorsun?.. 

Özel bir programın var mı güne nasıl başlıyorsun.Burada distribütörlerimiz, müşterilerimiz ile bekliyoruz.Sen biraz anlatır mısın?..

Bunu sormanıza çok sevindim çünkü bana bu sosyal medyada en çok gelen sorulardan biri.

Şimdi de herkese spor yaptığı zaman işte günlük aktivite miktarı farklı olduğu için ben ilk önce şunu söylüyorum. Ben size kendi deneyimimi paylaşabilirim. 

Ama hani bunun için hani bu işi yapan insanlarla çalışıyor olmanız lazım.Benim günüm altıda başlar.

İlk yüzme antrenmanı yapıyorum.Spor zamanı mutlaka mutlaka her spor çantasının içine H24 ürünlerimi koyuyorum.

Benim evden meşhur bir çıkışım vardır.3 çantayla beraber çünkü iş kıyafetleri ayrı, spor kıyafetleri ayrı. Yüzme kıyafeti ayrı.

Yüzmeden sonra okula gideceğim 3 çanta olduğu için çantanın içinde mutlaka herbalife var.

Benim yüzme antrenmanı yaklaşık bir saat olduğu için ben genelde aç karna yapıyorum.Bir saatten kısa süren antrenmanları ama yüzme aralarında shake yiyorum.

Sonra normal kahvaltıda yapıyorum.Ama şimdi ben ekstradan çok enerji sarf ettiğim için normal günlük yumurtam,peynirim, yeşillikler ile o tarz kahvaltıda yapıyorum. 

Bütün gün okulda olmam nedeni ile çıkan öğle yemeği yağlı yada yeterli bir protein yoksa herbalife formül 1 sport benim jokerim.

İndirim!

Herbalife sporcu ürünleri Sporcu Beslenmesi

Herbalife Formül 1 Sport H24 Vanilyalı-0535 497 19 52

640,00

Bir kere kullanmak çok basit.Yoğurdun içine kat karıştır hemen çık,ya da başka bir şeyin içine karıştır iç.

Eğer yeteri kadar protein almadığımı düşünüyorsam onu Joker olarak mutlaka kullanıyorum.

Şimdi ikinci antrenmanım döneme göre değişiyor.Kuvvet antrenmanı bisiklet antrenmanı veya koşu antrenmanına gidiyorum.

Eğer benim antrenman şiddeti yüksek bir tempoda ise herbalife rebuild promax kullanıyorum.Bunları mutlaka yarım saat içerisinde tüketmeye çalışıyorum.

Herbalife H24 Rebuild Strength ProMax

Genel anlamda beslenme önemli temiz beslenme yani ne demek?..Toprakla mutfak arasındaki mesafe ne kadar kısaysa,ne kadar az işlenmişse benim için o kadar temiz beslenme anlamı taşıyor.

Mesela uzun ve bisiklet antrenmanım varsa o zaman herbalife prolong kullanıyorum bu arada prolongun tadını severim.

Bu da diğer gelen sorulardan biri çünkü.Bu konu bazen yanlış anlaşılabiliyor.Şimdi ben antrenmanda ne yapıyorsam yarışta da aynısını yapıyorum.Zaten fazlasını yapmanız lazım.

Çünkü bana bazen şu tarz sorular geliyor olumsuz bir deneyim yaşamış.Çünkü ben yarış günü şunu kullandım bunu kullandım üstüne bunu kullandım sen bunları gibi.

Peki antrenmanda farklı ne yaptım da?.. Hayır farklı bir şey yapmadım yani.O zaman iyi bir şey yapayım derken kötü bir şey olabilir.O yüzden antrenmanda ben ne yapıyorsam yani bütün Herbalife Nutrition ürünlerimi yarışların hepsini götürüyorum.

Bunun dışında ekstra ben ne yapıyorum karbonhidrat depolarının dolu olması gerekiyor.Ama bu da yanlış anlaşılır işte 7-8 dilim pizza yemek gibi bir şey değil. Zaten ben yarım kase den fazla makarna yedim diyelim deponuz doluyor.Böyle çok zorda olan bir şey değil ekstradan diye düşünüyorum müsabakalara katılmadan 3-4 gün falan biraz dikkat ediyorum.

Şunu söyleyeyim şimdi benim genelde ürünlerle ilgili bir sıkıntım yok.Ama yarışlar önemli.Bir yarışmaya 2 ay ya da 1 ay kala ben Tri blend tercih ediyorum.

Çünkü glutensiz olduğu için ödem yapma ihtimali daha az oluyor o yüzden de Tri blend o noktada benim kurtarıcım oluyor.

Kuvvetle muhtemel çok iyi bildiğim dünyanın en büyük maratoncusu Emil Zatopek diye bir adam var aslında Çekoslavak diyor ki koşmak istiyorsanız çıkıp bir kaç kilometre koşun.

Bir hayat yaşamak istiyorsanız maraton koşucusu olun. Nasıl olur yorumun için araştırdığımda hani koşu olarak düşünürse; gel bunu spor olarak düşelim koşu bazında mı düşünelim?..

Hayattan kaçmak istemesi kendileriyle baş başa kalabildikleri bir alan olarak insanlar bunu yaşıyor.

Bir de hani illa Profesyonel  olmasına gerek yok.Hani bir de yarışlara gidiyorlarsa bunu aileleri ile birlikte katılıyorlar. 

O katıldıkları yarışları 2-3 günlük tatile çeviriyorlar.Bunun şimdi tümünü ele aldığınızda daha sağlıklı kendinden emin bireyler görüyorsunuz.

O yüzden hayata bakış açınız da bir noktada değişiyor. Yani belki de ne demek istediğim burada anlaşılmış  olabilir.

Kesinlikle çok büyük artış var biz 4-5 sene önce antrenmana çıktığımızda bir kaç kişiydik yani kimse yoktu.

Şimdi Anadolu Yakası’nda yaşıyorum sahilde 50-60 kişilik bisiklet grupları bile görüyoruz.Koşucular görüyoruz şimdi bu yolda.

Bir de pilates gibi koşu gibi hani daha basit uygulanabilir branşlarda çok büyük artış var.Bunun tabi bir endüstriyel boyutu da var.Artık çoğu markanın yaptığı organizasyonlarla insanlar spora teşvik ediliyor.

Artık insanlar şunu da istemiyor.İşte bir spor salonuna üye olayım bir iki kere gideyim.Sonra gitmeyim artık gerçekten outdoor organizasyonlar istiyorlar.

Spor hayatınızda önemli.Hani hep söylüyoruz yüzde seksen beslenme yüzde yirmi spor yani hayatımızda aslında çok önemli bir yere sahip.

Fit olmak için, daha sağlıklı olmak için, ruhen bedenen düşündüğümüzde belki hayatında spor olmayanlara neler söylemek istersin?..

Nasıl bir başlangıç olabilir?..

O barışıklığı nasıl sağlarız acaba?..Çok klişe bir şey olacak ama belki bir 10.000 adımla yeni bir başlangıç  olabilir.

Eğer hani nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ve sosyal medya sayesinde birçok sporcuya ulaşabilirsiniz.

Bana da mesaj atabilirsiniz.Instagram’dan farklı kişilerden yardım isteyebilirsiniz.Artık internet sayesinde sayısız döküman var ulaşabileceğiniz.

Hiçbir alete bile ihtiyacımız yok.Evde kendi vücut ağırlığınız ile spor yapabilirsiniz bence.

Ben bugüne kadar hiçbir sakatlığım olmadı o yüzden ilk defa spora başlayacak iseniz gelip başlayın ne olursa olsun başlayın.

Ufak ufak başlayın.İnce görünmek istiyorsanız ya da işte dışarı da hani temiz hava almak istiyorsanız,hani sizin de mutlu ediyorsa ve motive ediyorsa onları düşünerek hafif bir başlangıç da yapılabilir.

Spora başladığınızda o sonuç alma hızı değişecek.Bunu da biliyorsunuz beğendiğiniz bir çok aplikasyonlar var. Sanal bir sekreter gene biliyorsunuz yeni gibi birçok artık opsiyon var yani.

Siz yeter ki isteyin zaten istedikten sonra yol hoşunuza gidecek bir şey mutlaka buluyorsunuz.

Teşekkürler İpek Onaran

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.