HERBALİFE KALP SAĞLIĞI İÇİN TAVSİYELER

HERBALİFE KALP SAĞLIĞI İÇİN TAVSİYELER

 

 

Sağlık elimizde problemsiz yaşamak ,sürdürülebilir sağlıklı hayat herkesin peşinde olduğu bir gerçekliktir.Ancak insanlar ne zaman çeşitli sağlık problemleri ile karşı karşıya kalıyor.

 

Zaman içinde yapılan küçük ihmallerin sonucu çözülmesi zorlaşan güç sağlık problemlerini ortaya çıkarıyor.Kalp sağlığı ve damar sağlığı genç yaşlarda pek önemsemiyor.

 

Sigara alkol ve düzensiz beslenme gibi faktörler ,hatta spordan uzak yaşam tarzı insanlara otuzlu yaşlardan itibaren çeşitli sinyaller gönderiyor.

 

 

Kimi insan vücudunun verdiği sinyalleri önemsiyor. Kimisi üşütmeden, kimisi ben bugün akşam yemeğini fazla kaçırdım diyerek kendi sağlığını ve vücudunun verdiği sinyalleri önemsemiyor.

 

 

Bizim bugünkü konumuz  kalp sağlığı için neler yapmalıyız?Ne gibi yollara başvurabiliriz.Kalp sağlığı için egzersizler ne derece faydalı olur?

 

 

İnsan yaşı ilerlemeden aktif yaşam tarzını ve buna uygun beslenme düzenini genç yaşlarda öğrenebilir ve uygulayabilir.Kalp sağlığını desteklemek ve kalp ile bağlantılı vücudu besleyen damarların sağlıklı kalmasını hayatının her evresinde sağlıklı tercihleri kullanarak başarabilir.Bunun değişik yöntemleri mevcuttur.

Örneğin egzersiz sırasında ilk 20 dakika tempolu yürüyüş yapan bir insanın Nitrik Oksit salgılamaya başladığını biliyor muydunuz?

 

 

En basit egzersiz bile hem kadınlar hem erkekler için endişe kaynağı olan kilo problemleri ve buna bağlı kalp rahatsızlıkları endişesiyle yaşıyor olan insanlar;endişeleri bir kenara bırakıp Nitrik oksit vücudumuzda ne gibi değişikliklere neden oluyor düşünebilirsiniz.

 

 

Aslında Nitrik oksit insan vücudunun belli şartları yerine getirmesi sonucunda salgılanan mucize bir molekül.Kalp damar sağlığını destekleyen Nitrik oksit bütün hücrelerin arasındaki çok hızlı cereyan eden iletişim bağları’nı güçlendiriyor.

 

 

Bu demek oluyor ki kalp sağlığının korunması Nitrik oksit seviyesinin doğru düzeyde korunması için beslenme ve egzersiz konularına hepimiz önem vermemiz gerekiyor.Bir çok insan Nitrik oksit seviyesinin düştüğü saatlerde kalp krizi ile baş başa kalabiliyor ve maalesef ciddi bedensel hasarlar yaşayabiliyor.

 

 

Günümüzde teknolojinin sağlık alanında bize sunduğu imkanlar kendi vücudumuzun mükemmel işlevselliğini karşılamaya yetmiyor, bu durumda kendi bedenimiz ile savaşmak yerine uzlaşmayı denemeliyiz .

 

 

Kalp sağlığı için ne yemeliyiz?Protein’ in sağlıklı beslenme düzeni içerisinde; uzmanlarca kabul gören önemli bir yere sahip olduğunu kavramamız gerekiyor.

 

protein

 

Sağlıklı beslenme düzeni içerisinde proteinden gelen aminoasitlerin Nitrik oksit üretiminde vücut tarafından kullanıldığı beslenme düzenimiz içerisinde günlük ihtiyacımız oranında protein tüketilmesi gerekliliği kabul edilmiştir.

 

 

Beslenme alanında hizmet veren bir çok kuruluş insanların fiziksel gelişimlerini en üst seviyede tutmak ve sürdürülebilir hayat standardını elde etmenin yollarını kısaca 3 ana bileşende bir araya getiriyor.Birincisi kadın ya da erkek gözetmeksizin her insan günlük protein ihtiyacını karşılamalı.

 

 

Vücudun yapı taşlarını oluşturan vitamin ve minerallerin kontrollü bir şekilde kullanması.Doğru beslenme ilkelerine uyularak 3.faktör karbonhidrat tüketimini kontrol altına almalıdır diyor.

 

KALP SAĞLIĞI VE NİTRİK OKSİT 

 

Peki kalp damar sağlığını destekleyen Nitrik oksit nasıl oluyor da sağlıklı bir kardiyovasküler sistemi ortaya koyuyor.Tabii ki Nitrik oksit kalp ve ana arter damarlarının elastik yapısını destekliyor.

 

Zamanla İnsan vücudunda biriken ve kalp damarlarında hasara yol açan katı maddelerin damarlardaki sertleşmeyi kolaylaştırdığı ve geri dönülmez hasarlar bıraktı aşikârdır.

 

 

Oysaki Nitrik oksit seviyelerinin ve genel beslenme düzeninin sağlıklı bir şekilde takibi kalp damarlarının ve kalp iç yapısının esnek kalarak bu gibi negatif durumlara karşı savunma mekanizmamızı koruyor.

 

 

Düşünsenize bir bahçe hortumu sürekli güneş altında ve toz, toprak içinde ise zamanla elastikiyetini kaybediyor ve basınçlı bir şekilde içinden su geçerken çeşitli çatlaklar ve hatta kimi zaman kıvrım kıvrım olmuş bölümlerde suyun tahliyesini yapamayacak vaziyete geliyor.

 

 

Söz konusu insan sağlığı olduğu zaman en ideali kardiyovasküler sistemi besleyen protein yüklü gıdaların tüketilmesi elzem bir durum oluyor.

 

 

Bu gıdalar başta balık, yağsız kırmızı et ,protein zengini süt ürünleri, fındık ,badem gibi sağlıklı yağlar içeren gıdalardan bahisediyoruz.

 

 

Arginin proteinden elde edilen ve vücutta Nitrik oksite çevrilen bir amino asit çeşididir.Yeterli oranda protein tüketebiliyorsanız bu konuda endişe etmenize gerek yok, egzersizi hayatınızın her alanında yapmanız için bir engel de yoktur insan çalışırken ofiste her 20 dakikada bir kısa bir müddet harekete geçmesi bile çeşitli sağlık problemlerinin önüne geçebilir.

 

 

Bir nevi yapılan küçük hareketler vücudun mukabiliyetini kuvvetlendiren etkili hareketlerdir. Tabii bazen planlar istediğiniz şekilde gitmeyebilir .

Herbalife Niteworks

 

Bu gibi durumlarda Herbalife Niteworks  ve Herbalifeline Max ikilisi kardiyovasküler sisteminizi daha etkin bir hale getirmek için size yardımcı olabilir.

 

Herbalife Herbalifeline Max

İnsan vücudu milyarlarca hücrenin eş zamanlı çalışması sayesinde ayakta duruyor .O kadar hızlı ki hücrelerdeki faaliyet Nitrik oksit salgılanması ve salgılanan Nitrik oksitin ortadan kaybolması çok kısa süren kimyasal bir işlemdir.

 

 

Eğer sağlıklı kalmak için vücudunuzu tanıyor ve destekliyor iseniz bu hızlı hücresel faaliyetlerin desteklenmesi amacıyla olduğundan çok antioksidan özellikte C vitamini E vitamini gibi güçlü yardımcılara ihtiyacınız olur.

 

 

Siz ne kadar kararlı ve tutarlı olursanız vücudunuz o derecede sağlıklı kardiyovasküler yapıyı korumanıza ve zamanla azalan Nitrik oksit seviyesinin istenilen düzeye gelmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

Bizim sloganımız “Kalbini Sev, Doğru Beslen, Dengeli Öğünler Tüket” sağlıklı beslenme alanında kilonuzu korumak sizi hedefinizi daha çabuk götürecek yöntemlerden sadece bir tanesidir.

 

 

Yüksek kalorili ve sağlıksız gıdalar tüketmek yerine günlük ihtiyaca yönelik kalori kontrolü protein içeren gıdalar sebze, taze meyveler tüketebilirsiniz.

 

 

Bir sebzenin ya da meyvenin tazeliğini yitirmeden tüketilmesi yeterli E vitamini ve C vitamini almanızı destekler.

 

 

Alışılagelmiş tavsiyeler belki yinelenmelidir sigara ,alkol bağımlılığı ve günümüzün en çok şikayet edilen konularından birisi olan sentetik uyuşturucuların vücuda verdiği hasarlardan en çok etkilenen organ kalp olduğu malum.

 

 

Kalbinizi bu tarz zararlı alışkanlıklardan korumanız, düzenli fiziksel aktivitelere dahil olmanız her bir kadın ve erkek için yapabileceği uygun fiziksel aktiviteleri benimsemesi ve bunu süreklilik esasına uygun hayatına entegre etmesi gerekiyor.

 

 

Aslında bazen insanımız belli bir tutarlılık içinde fiziksel aktiviteleri ve beslenme programlarını iki üç aya kadar sürdürebiliyor ama maalesef tutarlılık gerektiren, kazanılmış güzel davranışları çeşitli nedenlerle terkedip hareketsiz yaşam alışkanlıklarına geri dönebiliyor.

 

 

Sağlıklı kalabilmenin yolu tutarlı olmaktan geçiyor sağlıklı kalabilmek için verilen mücadeleler sağlık elden gittikten sonra ödenilen bedellerden daha ucuza mal oluyor da diyebiliriz.

 

 

Bunun içindir ki beslenme uzmanları kalp damar sağlığını desteklemenin en kolay yolu proteinler ve sağlıklı yağlar ile hayatı kolaylaştırmak, alkol tüketimini tamamen bırakmak, günü kurtarmak yerine akdeniz mutfağı beslenme tarzını hayata geçirmek, zeytinyağı mucizesi ,sebze ve meyve ağırlıklı beslenme yolunu seçmek.

 

Herbalife Heartwell

Her zaman bahsedilen kötü kolesterol oluşumunu minimize etmek de kullanılan pratik sağlıklı tercihlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.