HERBALİFE İLE SPORCU BESLENMESİ

HERBALİFE SPOR SONRASI BESLENME

HERBALİFE İLE SPORCU BESLENMESİ

Herbalife ile sporcu beslenmesi:

Sevgili spor severler Herbalife spor sonrası beslenme konumuzu bir espri ile başlatalım istiyoruz.

Hep diyoruz ya Spordan sonra ne yemeli ?..

Nasıl beslenmeli?..Bu arada Cem Yılmaz’ın replikte dediği gibi para çok önemli eğrisi gibi bir süreçten geçiyoruz. Parayı ver çok önemli al, parayı ver çok önemli al gibi. Durmadan tüketiyoruz bu aralar.

Koronavirüs sürecinde bile spor yapmayı ihmal etmeyen insanları tebrik ediyoruz. Spora yeni başlamış olan insanları da teşvik ediyor olacak bu yazımız ayrıca %100 Spor fikrine sahip çıkan beslenme ayağını tamamlarken zorlanan insanlara da faydalı olur.

Spor sonrası beslenme kafa karıştıran bir durum gibi gözüküyor değil mi ?.. Geç saatte spor sonrası beslenme için size tüyolarımız olacak.

Kardiyo eğitimi yoğun ter attığımız, bazen kasları fazlasıyla zorladığımız anlardır. Kaslar ne kadar zorlanırsa Spordan sonra iyileşmek için 1 ara vermek gerekiyor. Bunu nasıl yapacağız hep birlikte tasarlayalım.

Yorulan kasları geliştirmek istiyoruz değil mi ?.. Bunun için tek yol güçlendirmek, güçlendirmek için dinlendirmek ve aynı zamanda beslenme ile optimize etmek.

Bazen de kilo vermek için spor sonrası nasıl beslenmeli diyoruz,ama kasları iyileştirmeden daha fazlasını yerine koymak gerekiyor.Bundan emin olmak için egzersiz çalışmalarından sonra neler yapacağız onları da konuşalım.

Sıkılınca alışveriş yapalım dersiniz sonra ne yapalım demeye fırsat yok.Malum yasaklar var.Dışarıda pek bir şey yapmak mümkün olmuyor. 

Evde spordan sonra bir şeyler içmek mümkün mü.Spor sonrası ne içilir onu da öğrenelim.

Biz bunları konuşurken kim bilir belki de şu an arazi görevinde olan birçok askeri personel zor şartlarda görev yapıyor.

Bedensel desteklerini artırmak için sporcu beslenmesi adına neler yapacaklarını, vücutlarını da hareketli günler sonrasında tıpkı spor sonrası beslenme menüsü arayan Sporcular gibi desteklemek istiyorlar.

Herbalife spor ve bilimi bir arada sunuyor.Çünkü insan bedeni ve onu oluşturan hücreler çok büyük bir mozaiğin parçası gibi.

Ahenkle iletişim halinde olan milyonlarca sinirin birbiriyle etkileşimi sayesinde ayakta duruyor.Spordan sonra su içmek mi yoksa, Spordan sonra soda içmek mi faydalı isterseniz bunu yazının içeriğinde sizlerle paylaşalım.

En can alıcı noktada herhalde bir dizi hareketi bitirip koşudan sonra eve dönüp antrenman sonrası karbonhidrat tüketimi kafa karıştırıyor değil mi?..

Bir sporcunun daha güçlü kaslara sahip olması ikinci hamleyi yapması için maksimum kondisyon, sağlamlık gerektirir.Yüksek dayanıklılık beslenmeden kaynaklanır.

Ağır antrenmanlar sonrası dinlenmek kendine odaklanmak gerekiyor.Bunu yaparken antrenmanı dikkate almak,yeniden iyileşmeyi önemsemek anlamına geliyor.

Kas geliştirmek çok hızlı yerine konulan bir faaliyet değil. Kas grupları yavaş yavaş gelişir.

Zorlandıkça yırtılan kasları onaracak yöntemleri uygulamak gerekiyor.Haftada 4 gün spor yapan bir insanın 3 gün boyunca dinlenmesi gayet normal bir ortalama.

Tüm Spor dallarında olduğu gibi halter ve salon sporları ile ilgilenen genelde güç antrenmanı yapan insanlar da yaralanma ihtimalini en aza indirmek için planlı çalışma kasları ve psikolojik olarak rahatlamayı bir arada sunuyor.

Geç saatte spor sonrası beslenme

Daha tanıdık gelen ifadelerle devam edelim isterseniz. Dinlenmek egzersizden sonra en geç 1 saat içinde protein almayı gerektirir.Yeterince protein alıyorsanız bunun için basit bir hesap prosedürü oluşturalım.

Vücut ağırlığınız ile orantılı olarak gözetimli spor yapıyorsanız;yani bir spor danışmanı ya da diyetisyenden yardım alıyorsanız 2 grama kadar protein almak gayet uyumlu olur.

Peki geç saatte spor sonrası beslenme sorusunun yanıtı nerede diyorsunuz değil mi?..

Evet onun yanıtı da Herbalife h24 serisinin ProMax ürünü ile kalorisi kısıtlı yeniden yapılandırma gücü maksimum Rebuild de yatıyor.

Herbalife H24 Rebuild Strength ProMax

Spor sonrası ne içilir

Arkadaşlar spor sonrası beslenme listesi oluşturmak önemlidir.İçecek tercihleri soda ya da su tercihi en az spor yaparken elektrolit seviyesini dengelemek için tükettiğimiz destekleyici gıdalar kadar önemlidir.

Spor yaparız, terleriz, vücudumuz hızlı bir şekilde sıvıları dışarı atarken mineral ve tuzların da hızla vücudu terk ettiği görülür.İşte tam burada sıvı tüketimi devreye giriyor.

Spor sonrası ne içilir demeden önce; hareketli bir insan için vücut ağırlığı ‘Kg x 35’ mililitre su en ideal tüketim ayarlamasını yapmamızı kolaylaştırdığını bilmelisiniz.

Vücudun ödem atabilmesi için su bir adımdır.Eğer uzun süreli antrenmanlar yapıyorsanız muhtemelen karbonhidrat tüketiminiz fazladır.

Bu nedenle sıvı tüketimi ve antioksidan olarak Herbalife yeşil çay tercih edebilirsiniz.

Kendinizi çok yorgun hissediyorsanız çok düşük kalorili Niasin ve tiamin içeren Liftoff içecekten her antrenman sonrası içebilirsiniz.

Herbalife LiftOff Efervesan İçecek

Spor sonrası beslenme

Birçok arkadaşımız protein tozu mikro besin ve makro besin gruplarının dengeli şekilde sunulduğu gıda takviyeleri konusunda şüpheci davranıyor.Spor sonrası beslenme menüsü yaptınız mı?.. diye soruyoruz.

Enteresan ama çoğu insan spor yapıyor ama spor sonrası beslenme menüsü yapma konusunda aynı tip yiyeceklerden muzdarip olduklarını görüyoruz.

Yedikleriniz sadece güç vermesin, aynı zamanda ruh halinin iyileştirilmesine de katkı sağlasın.

Herbalife H24 serisi bütün ürünlerin tam protein adı verilen aminoasitleri içerdiğini, sağlıklı sürdürülebilir kaynaklardan elde edildiğini ifade etmek bizim için çok değerli bir bilgi.

Sporcu gıdaları konusunda da ihtiyacım var ya da yok karar mekanizması şöyle çalışabilir.

Spor sonrası nasıl beslenme olmalı,birincisi yapmış olduğunuz egzersiz çalışmaları ne kadar yoğunlukta oluyor?..

Haftada kaç gün çalışıyorsunuz?..Basit bir antrenmanla mı?.. yoksa üç dört saat süren uzun antrenmanlardan mı bahsediyoruz.

Şayet uzun antrenmanlar yapıyorsanız bir Herbalife yaşam koçu ile sporcu sonrası beslenme programı yapabilir, maksimum sonuç alabilirsiniz.

En azından insan kendini Spordan sonra bitik bir vaziyette bulmak istemez değil mi?..

Eğer böyle düşünüyorsanız egzersiz sadece eğlence olmalı abartmak iştahımızın kaçmasına neden olabilir.

İştahınız kaçar derken şaka yapmıyoruz.İster ofis çalışanı isterse bir çalışan olarak evde zaman geçiriyor olabilirsiniz.

Her gün aynı ağrı ve stres ile başa çıkmak kolay bir durum değil.Evet spor yapıyoruz. Spordan sonra da kendimizi geliştirmemiz gerekiyor değil mi?..

Sıkı bir antrenman sonrasında kasların yeniden inşasını başarmak için sizinle yeni bilgiler paylaşıyoruz.Yorgunluk bazen stres kaynaklı bazen de kasların yeterince beslenemediğinin işareti olabilir.

Aslında profesyonel sporcular.Bir nevi belgeli amatörlerdir. Neden mi ?.. Diyeceksiniz.Çünkü bu insanlar sadece geçmişten gelen alışkanlıkları korumaya devam ediyorlar.

Evet bunu nasıl mı yapıyorlar?..Kaslarını her antrenman ve spor müsabakası sonrasında esnetmek ve rahatlatmak için çalışıyorlar.

Yavaş yavaş tıpkı itfaiyecilerin yangın söndürme çalışmaları sonrasında soğutma işlemi yaptığı gibi. 

Kasların yavaş yavaş soğumasını ve gevşemesini sağlamak için basit egzersizler yapıyorlar.

Böylece yeniden yapılandırma hareketine katkıda bulunuyorlar.Esnek bir vücuda sahip olmak aynı zamanda küçük nüansları kaçırmamak gerekiyor.

Evet onlar gibi profesyonel olmanızı beklemiyoruz ama en azından kaslarınız da ki yoğun stresi alabilmek ve aynı zamanda gerginliği azaltmak için hafif hareketlerle kendinizi gevşetmek mümkün.

Günü uzatmak mümkün değil.Kendinize zaman ayırın. Spor sonrasında en büyük yatırım; uyku, yeterince hidrasyon ve düzenli istirahat.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi ;vücudun bir biyolojik saati var.Bu saatlere riayet edenler daha başarılı bir egzersiz planı oluşturabilir.

En büyük iyileştirme beslenmedir.Eğer bir sporcu gibi düşünürsek mutlaka kendimize uyan besinlerle kişisel planları geliştirmek gerekiyor.

Peki spor sonrası tavsiyemiz olur mu?.. Elbette olur, spor sonrası mutlaka kasların yeniden inşası sağlanmalı Herbalife ProMax tavsiye ediyoruz.

Antrenman sonrası karbonhidrat

Sıra en sevdiğim konulardan bir tanesine geldi. Karbonhidrat hakkında insanlara bilgi vermek çok ilgili olduğum bir durum.

Çoğu insan için karbonhidrat enerji kaynağı,bazı çevreler için ise sadece kilo almaya yarayan gereksiz, zararlı gıdalar olarak görülüyor.

Biz yediğimiz gıdaları ne kadar kaliteli hale getirirsek, o kadar fayda sağlayacak şekle getirebiliriz.

Bir sporcu için iki tabak makarna yiyip onu enerjiye çevirmek en az 4 ile 6 saat gibi bir ciddi zaman gerektiren bir durum.

Antrenman öncesi ve antrenman sonrası olarak ikiye bölünen sporcu beslenmesi;

spordan önce 

  • kompleks karbonhidratlar
  • pişmiş yumurta
  • kuru fasulye
  • mercimek
  • nohut 

veya hepsinin bir arada sunulduğu Herbalife formül 1 Sport gibi protein karbonhidrat karışımlarını tüketmeyi gerektiriyor.

Önemli bir detay konu ise tüm bu Makro besinleri, mikro besin grupları ile desteklemek gerektiğini gözden kaçırmamak konusudur.

Mikro besinler bir manivela gibi büyük taşların kaldırılmasını sağlayan besin gruplarıdır.Karbonhidrat vücudun ana yakıtı, proteinler ise yeniden yapılanma, kas, iskelet yapısı ,hormon faaliyetleri, kardiyovasküler yapının desteklenmesi gibi önemli işlevlere sahiptir.

Sağlıklı yağlar ise vücudun ödem tutmasını engelleyen temizleme ve rahatlatma konusunda beslenme planımızın içerisinde bulunması gereken önemli gıdalardır.

Antrenman sonrası karbonhidrat tercihiniz kompleks karbonhidratlar,protein ikilisinin oluşturduğu bir karma olabilir.Ama ölçüyü iyi ayarlamak gerekiyor.

Herbalife farkı burada yine hissedilir şekilde hizmetinizde.

Herbalife formül 1 Sport spordan önce bir saat içinde tüketildiği zaman; peynir altı suyunun ve kazeinin antrenman sırasında kasların beslenmesini ve yüksek enerji sağlanması ile kas kayıplarının önüne geçebilir.

Spor yapan bayanlarda her geçen gün sayı olarak artış gösteriyor.Stres hali yaşamak istemeyen birçok meslek sahibi kadın kendisini salon sporlarını adapte etmiş durumdalar.

Spor yapmışsanız bilirsiniz bedensel iyileşmenin vücuttaki en belirgin geri dönüşü elbette kasların daha güçlü ve gösterişli olması, ama ikinci plana atılmaya çalışılan ruhsal gelişim çok daha bambaşka yerlere götürüyor insanları.

Sonuç:

Uygun bir beslenme planı ile yola çıkan bütün Sporcular kaslardaki gelişmenin ve yeniden restorasyonun meyvelerini daha çabuk topluyorlar.

HERBALİFE İLE SPORCU BESLENMESİ

Herbalife Official Member

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.