HERBALİFE DİYETİNDE BEŞ TEMEL BESİN VE FAYDALARI

HERBALİFE DİYETİNDE BEŞ TEMEL BESİN VE FAYDALARI

HERBALİFE DİYETİNDE BEŞ TEMEL BESİN VE FAYDALARI

 

 

Hayat bütünüyle kurgular üzerine kuruludur burada senaryoyu yazan ve oynayan insanın kendisidir.Günlük yaşamda yediğimiz gıdalar bizim fiziksel ve ruhsal ihtiyaçlarımızı karşılamamızı kolaylaştırır.

 

 

Peki siz günlük beslenme yaparken arzu edilen kadar meyve sebze ve süt ve süt ürünlerini ne kadar tüketiyorsunuz. İnsanların önemli ihtiyaçlarını tüketmiş oldukları besin maddeleri karşılıyor.

 

 

Herbalife ile ilgili ne kadar bu konu ile ilgili bilgiye sahipsiniz? Çoğu insan günlük yaşamın içerisinde çok fazla yiyecek tüketiyor beslendiğini ve ihtiyaçlarını karşıladığını düşünür ki; yüksek oranda yağ ve şeker yüklemesi yaptığının farkında bile olmayabilir.

 

 

Yıllar geçtikçe bu tarz beslenme alışkanlıkları ihtiyaca yönelik mikro ve makro besinleri karşılayamayacak olduğundan günlük beslenmede yeme içme konusunda seçici olmanızı öneriyoruz.

 

 

Yeteri derecede meyve ve sebze tüketen insanların ve süt ve süt ürünlerine olan ilgileri kalsiyum ve D vitamini ihtiyaçlarının karşılanması kolaylaşıyor.

 

 

Bu sebeple bir çok diyette bulunmayan mikro besinlerin yani vitamin ve minerallerin karşılandığı pek nadir diyetlerin başında Herbalife beslenme programları gelmektedir.

 

 

Bununla birlikte meyvelerin ve sebzelerin insanlarla yeniden buluşmasını kolaylaştırıyoruz. Bir porsiyon meyvenin vücuda vereceği faydanın farkındayız.

 

Folik asit

 

 

Tüketilen gıdalarda eğer hücre büyümesini tetikleyen Folik asitin özü folat bulunmuyor ise hücre üretimi ve gelişimi için önemli olan b vitaminini karşılamakta yetersiz kalırız.

 

 

Bu nedenle özellikle kadınlarda hamilelik öncesi ve hamilelik sonrasında yeterince tüketilmesi çok önemli olan bir yapı taşı mikro besin elemanıdır.

 

Genetik anlamda faydaları bilinmekle beraber vücudun bütün uzuvlarına oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılan folik asit yeşil yapraklı sebzelerde bol miktarda bulunur.

 

 

Brokoli, avokado ve turunçgil ailesinden meyvelerde bulunduğu gibi bakliyat grubundan fasulye ve kuru yemiş ailesinden Fındıkta bulunmaktadır.

 

A vitamini

 

 

Göz fonksiyonlarını destekleyen bu önemli vitamin göz ile beyin arasındaki elektriksel sinyallerin iletişimini kolaylaştıran aynı zamanda insan bedeninin enfeksiyonlara karşı savunulmasında kullanılır.

 

 

Bunun yanında cilt ve hücre zarının sağlığını yakından ilgilendiren bu vitamin üreme fonksiyonları ve metabolizmanın bağışıklık ile ilgili çalışmalarında kullanılır.

 

Genel anlamda vücudun dışarıdan alması gereken A vitamini yumurta, karaciğer,  tereyağı gibi hayvansal gıdalar sağlamaktadır.Ama tercihler insandan insana değişebilmektedir.

 

 

Herbalife bilim kurulu renkli ve çeşitli beslenmeyi tavsiye ediyor.

 

 

Koyu yeşil meyveler sarı ve turuncu meyveler A vitamini içerir ve genelde Beta karoten denilen bu şifa kaynağı bedene girdikten sonra vücut Beta karoteni A vitaminine  dönüştürebilmek tedir. Beta karoten maddesi havuç, kabak, şeftali, papaya bitkisi, kayısı ve patates gibi bir çok sebze meyvede bulunmakla beraber yeşil yapraklı sebzeler ve brokolide de bulunmaktadır.

 

 

Kalsiyum

 

 

Kadınlarda kalsiyum her bir Doğan çocuktan sonra daha önemli hale geliyor.Bunun nedeni vücutta stoklanmış kalsiyum anneden çocuğa iletildiği için kalsiyum eksikliklerinin ilerleyen yaşlarda etkileri daha çabuk görülmektedir.

 

 

O nedenle vücuttaki iskelet ve kemik yapısının desteklenmesi ve dişlerin sağlıklı yapısının korunması için önemli bir aparattır. İnsanlar sağlıklı iskelet yapısı ve dişlere sahipken biraz daha hoyrat bir şekilde davrana biliyorlar.

 

 

Bu nedenle kalsiyum vücuttaki temel kemik yapısının sağlığı bozulduktan sonra fark edilen bir vitamin oluyor.  Genelde kas yapısının güçlendirilmesi ve kasların kasılmasını kolaylaştırır.

 

 

Kalp ritminin ahenkle atmasını destekleyen, genel sinir sisteminin sağlıklı işlemesini ve iletişimi kolaylaştıran kalsiyum süt ve süt ürünlerinde bulunmakla birlikte yeşil yapraklı sebzeler, badem ve fasulye gibi yiyeceklerde de bulunmaktadır.

 

 

D vitamini

 

 

Erkeklerde ve kadınlarda görülen Müzmin yorgunluk nedenlerinin başında gelmektedir. Eksikliği insanın yaşam kalitesini derinden etkilemektedir.Vücutta fosfor ve kalsiyum vitaminlerinin ince bağırsaklardan emilmesini kolaylaştıran D vitamini sağlıklı kemik yapısının ve kas fonksiyonlarının yerli yerince devamını kolaylaştırır.

 

 

Ayrıca bağışıklık sistemi üzerinde de olumlu etkileri mevcuttur.Doktorların da söylediği gibi D vitamini Güneş ile açığa çıkan bir vitamindir ancak ne var ki yetersiz Güneş alan yerlerde yaşayan insanların sıkça şikayet edilen konulardan birisi de D vitamini eksikliği ve buna bağlı halsizlik yaşadıklarıdır.

 

 

Bu nedenle insanlar doktora gittikleri zaman bol bol Güneş gören yerlerde yürüyüş yapmaları gibi tavsiyeler ile karşılaşırlar. Bunun yanında çok faktörlü güneş kremlerinin kullanılmış olması ciddi oranda D vitamini eksikliğine neden olabilir.

 

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Kadınlar İçin 60 tablet

D vitamini genel anlamda balık, yumurta sarısı ve karaciğer ile karşılayabileceğiniz bir vitamindir.Vitamin ihtiyaçlarının karşılanamadığı durumlarda takviye edici olarak Herbalife kadın vitaminden faydalanmak mümkün.

 

 

Potasyum

 

 

Birçok meyve ve sebzenin dolgu malzemesi yani dolgunluğunu sağlayan bu element insan vücudunda merkezi sinir sisteminin işlevsel olarak çalışmasını kolaylaştırdığı gibi tansiyon ritmini dengede tutmaya yardımcıdır.

 

 

İnsan vücudunu enerjiyi verimli bir şekilde kullanmasına elverişli hale getirir. Başta kalp kası olmak üzere vücudun dört bir tarafına yayılmış kas grubunun çalışmasını kolaylaştırır.

 

 

Genellikle meyve ve sebzelerde bolca bulunur kavun, avokado, elma, kayısı, narenciye, çilek gibi meyveler bol potasyum içerir.Genelde domates, havuç, ıspanak ve brokoli potasyum açısından zengin yiyeceklerdir.

 

 

Bunun yanında süt ve süt ürünleri tüketen çocuklarda kalsiyum ve D vitamini ile birlikte potasyum eksikliği de görülmez.

 

 

 

Lider Beslenme Herbalife Resmi Üyesi-0535 497 19 52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.