HERBALİFE DENGELİ BESLENMEYİ ÖNERİYOR

HERBALİFE DENGELİ BESLENMEYİ ÖNERİYOR

HERBALİFE DENGELİ BESLENMEYİ ÖNERİYOR-5314079994

 

Dengeli beslenmek ve  kilo vermek isteyen  insanların dikkat etmesi gereken ince kırılgan uyulmadığı zaman diyetinizi riske atan beslenme noktalarından bahsedeceğiz.

 

 

Yorgun bir günün sonunda yalnız başınıza bugün cuma yarın diyete başlıyorum.

 

 

Hafta sonu cumartesi ve pazar 2 gün adaptasyon için yeterlidir fikrini benimseyip hızlı bir karar mekanizması ile atak yaparak yarın dengeli beslenmek için yola çıkıyorum.

 

 

Hemen yarın dünyanın son günü imiş gibi ne bulursak bugün yarına bırakmayalım hemen ama hemen yiyelim diye düşünmeden başlayalım konuşmaya.

 

 

Sağlıklı kilo vermek için yola çıkarken, diyete başlarken sizleri altın değerinde önerilerimizi dikkate almanızı istiyoruz. Atacağınız adımları aceleci kararlar alarak değil, realist kabul edilebilir kararları benimseyerek, beslenme şeklinizi yeni bir forma kavuşturabilirsiniz.

 

 

Rahatınızı bozmadan bu göbek erimeyecek!! hiç bir formül yoktur ki Herbalife Formül 1 Shake kadar size yardım etsin.

 

Bütün sorun göbekte birikmiş yağ kütlesi değildir.Özgün bir duruma kavuşmak bunu korumak istiyorsanız durumu kabul edip gün boyu suyu ihmal etmeden vücut ne istiyorsa onu vermek için ;

 

  • sağlıklı lif içeren gıdalar

 

  • güzel bir başlangıç için hangi yağlar faydalı ?

 

  • karbonhidratın önemi nedir?

 

  • protein diyetin neresinde yer alıyor ne işe yarıyor?

 

vitamin ve mineraller diyetin neresinde ne kadar işlevsel bunları öğreneceğiz.

 

 

HERBALİFE DOĞAL LİF KAYNAĞI

 

 

Konuyu derinlemesine anlamadan lütfen ne olduğunu ne işe yaradığını bilmeden dengeli beslenme için diyet lifi fiyatı ya da diyet lifi yorumları gibi konuları irdelemeyin.

 

 

Çünkü ;

 

Herbalife sağlıklı beslenmenin temeline doğadan gelen insan hayatının merkezinde yani sindirim sisteminde can verici özelliğe sahip vücudun yenilenmesini destek olacak lifleri esas alarak ürünlerini sizlerin beğenisine sunuyor.

 

 

Diyet lifi bitkilerin kabuklu kısımlarından ve bazı meyvelerin hatta Ege bölgesi gibi yeşilliklerin bol tüketildiği yerlerde sofradan eksik tutulmayan lifli yapıya sahip doğal ortamda bolca bulunan bir çok taze söğüc malzemesi olarak sunulan gıdalarda lifli yapıya sahiptir.

 

 

Yetişkin bir insanın kilosu ile orantılı olarak 20- 30 gram lif almasında sakınca görülmemektedir.Ülkemizde bolca tüketilen fasulye, börülce gibi bakliyat ürünleri siyah pirinç ,ekstra lif içeren makarna, tam tahıllı ekmek ,kabuklu kuru yemiş gibi zengin lif kaynakları diyet hedefleriniz için size büyük destek olacak doğal kaynaklardır.

 

 

Yalnız bazı insanlar normal beslenme tarzlarını değiştirmek için zorluk yaşayabilir.Bu durumda Herbalife Shake gibi Herbalife Heartwell  gibi ürünler ile lif dengesini günlük ihtiyacınıza göre dengeleyebilirsiniz.

 

 

HERBALİFE SAĞLIKLI YAĞLAR

 

 

Sağlıklı yağlar insan sağlığında önemli hayat kurtaran gizli bir ajandır.

 

 

Kendi kendinize aman be ya sanki yiyenler  çok mu sağlıklı aman olsun be nasıl olsa bir gün ben de demektense bu önemli ajanları biraz tanıyalım vücuda faydalı olan yağlar tükettiğimiz besin ögelerinin vücuda emilimini ,sağlıklı damar yapısını ,sağlıklı cilt yapısını etkilediği kadar sağlıklı ve daha etkin çalışan beyin fonksiyonlarını desteklemektedir.

 

 

Tabii hemen bu bilgiden sonra sağlıklı yağlar nedir? ,sağlıklı yağların faydaları nelerdir? ,hatta sağlıklı yağlar hangi besinlerde bulunur soruları bir an olsun aklınıza geliyor değil mi ?

 

 

Tabii ki konumuz dengeli bir besin çarkının ögelerini içeriyor sadece diyet yaparken kullanmak yerine kötü karne sahibi yağları tüketmek yerine ;ki bunlar trans yağlar ve doymuş yağlardır bunların yerine konulması gereken doymamış yağlar ve çoklu doymamış yağlar bilinmelidir.

 

 

Beslenme alışkanlıklarınız içerisinde sürekli bulunması gereken tüketilmesi tavsiye edilen yağlardır yoğun olarak tüketilen doymuş yağ grubu genelde yağlı etler grubu ki bizim toplumumuzun vazgeçemediği önemli bir etkendir.

 

 

İkinci ana etken doymuş yağ grubu ise süt ve süt ürünlerinden oluşan ürünler ile hazır gıda sektörünün yoğunlukla kazanç kaynağı kızartılmış besin ögeleri yer almaktadır.

 

 

Bunlara örnek verecek olursak yine toplumumuzun yoğun olarak tükettiği bisküvi ve hamur işi tarzı ürünlerde kullanılan yağlar diyebiliriz.

 

 

Peki trans yağlar bu kadar tehlikeyi açık hale getirirken Toplumsal olarak bilinçlenmenin neresindeyiz diye hiç düşündünüz mü ?

 

 

Bu saydığımız gıdaları tüketmeyen yoktur.

 

 

Bilinç burada toplum sağlığı açısından da önemlidir.Herbalife sürdürülebilir yaşam olgusunu benimseyen beslenme şeklini desteklemektedir.

 

 

Gelelim sağlıklı  vücuda faydalı tekli doymamış yağ grubuna; zeytin ve zeytinden doğal olarak elde edilen zeytinyağı tam bir mucizevi üründür sağlıklı yağ tüketmek istiyorsanız fındık, badem ve yer fıstığı gibi kuru yemişlerden işlem görmemiş çiğ halleri ile tüketim yapmanızı öneriyoruz.

 

 

Diyet alışkanlıklarınızı bu yönde değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

Yolunda gitmeyen sağlıksız kilo kontrol programları yerine tercih olarak çoklu doymamış yağlar tüketmek için  bunları hangi kaynaklardan elde edeceğiz diye düşünmenize gerek yoktur.

 

 

Balık, bitkisel yağlar ayçiçeği ,fındık yağı gibi sağlıklı yağlar size yeterince desteği sağlamak için yeterli gelecektir.

 

Herbalife Herbalifeline Max

Tabi herkesin yemek yemek için ihtiyacı olan besin ögelerini tek başına hazırlamak üzere vakti olmayabilir gelişiminizi takip etmek üzere Herbalife ürünlerinden destek alabilirsiniz .Herbalifeline Max gibi Omega 3-6-9 yağları içeren besin desteklerini diyet programınızı dahil edebilirsiniz.

 

 

HERBALİFE KARBONHİDRAT TÜKETİMİ

 

 

Karbonhidratlar hemen hemen bütün yediğimiz gıdalarda mevcut olan vücuda enerji sağlayan besin zincirinin en tepesinde örnekleme yapacak olursak neredeyse bütün boşlukları dolduran dolgu malzemesi gibidir ancak sağlıksız beslenmede ince bir çizgiye sahiptir.

 

 

Bunun nedeni beslenme alışkanlıklarımız içerisinde sürekli olarak karbonhidrat temelli gıdalar ile besleniyor isek bu bizim için bir handikap haline gelebilir.

 

 

Bu ince çizgiyi aşmamak için sağlıklı seçimler yapmamız gerekiyor.

 

 

Bunun için özellikle ekmek tüketiminde dikkatli olarak kepekli ekmekleri tercih etmemiz tüketmiş olduğumuz baklagiller ile orantılı bir şekilde beslenme gereksinimlerimizi karşılayabiliriz söylediğimiz gibi karbonhidratlar birçok besin maddesinin içinde dolgulama özelliğe sahiptir.

 

 

Şeker içeren tatlılar, içecekler en başlarda çok şirin gözükebilir.Bir dönem sonra kadınların olmazsa olmazı şirin takılarını ve aksesuarlarını tamamlayıcı narin bedenlerini kuşatacak şık elbiseleri giyemez hale gelmemek için karbonhidrat tüketiminde dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

 

 

Karbonhidrat tüketimi ile fazla enerji biriktirmenin hiçbir insana faydası olmayacaktır.

HERBALİFE PROTEİN DENGESİ

 

 

Vücudun temel yapı taşlarından en çok ihmal ettiğimiz besin maddesi proteindir.

 

 

Proteinin önemi gerçek manada son yıllarda daha önemsenir hale geldi obezite kaynaklı sağlık problemleri yaşayan insanlara artık doktorlar protein içeren sağlıklı protein Shake içerek dengeyi korumalarını tavsiye ediyor.

 

 

Hatta bu konuda erkekler için ağırlığı ile orantılı olarak 80-100 gram arası protein tüketmesi kadınlar için ise ortalama 70- 75 gram protein içeren gıdalar tüketmesi gerekli olduğunu bildiriyorlar.

 

 

Peki sağlıklı proteinleri hangi kaynaklardan elde edebiliriz elbette Herbalife ürünleri protein açısından zengin gıdalardır.

 

 

Herbalife sağlıklı bir beslenme düzeni içerisinde tüketilmesi önerilen sağlıklı Herbalife Shake tüketimi yanında hem kilo kontrolünü dengelemek hem de vücudun yapı taşı olan proteinleri karşılayabilmek için fasulye, nohut ,mercimek gibi besin gruplarını yumurta ,beyaz et ,ve yağsız kırmızı et tüketimini tavsiye ediyor.

 

 

Elbette kuru yemiş tüketimi fındık ve badem gibi yiyeceklerin bağışıklığı kuvvetlendirdiği ve sindirime yardımcı olduğu bilgisini ,kendi kişisel beslenme tablonuzu şekillendirmek için alternatiflerin sınırlı olmadığını belirtelim.

 

 

Protein içeren gıdalar insanın diyet yaparken halsiz düşmemesi bedenen daha güçlü olmasını destekleyen tüm bedenin taşıyıcısı olan kas gurupların gelişmesi açısından sağlıklı diyet’in gerektirdiği besinlerdir.

HERBALİFE MİNERAL VE VİTAMİN TAKVİYELERİ

 

 

Zannediliyor ki vitaminler vücutta uzun süre  muhafaza ediliyor.

 

HERBALİFE VİTAMİN KADIN ERKEK
herbalife vitamin

Maalesef vitaminler vücutta uzun süre muhafaza edilmiyor.

 

 

Ayrıca vitaminleri sadece diyet yaparken tüketmemiz gerekiyor gibi bir yanılgıya düşmemeliyiz vitamin ve mineral grubu insanın genel sağlığı açısından önemli besin ögeleridir.

 

 

Çocukluktan yetişkin bir birey olana kadar vitaminlerin her adımda yanımızda olduğundan emin olmalıyız.

 

 

Vitamin ve minerallerin tüm vücutta antioksidan etkiye sahip olduğu vücuda zarar veren toksin maddelerin atılmasında yardımcı olduğu,vücut yapılanmasında tükettiğimiz gıdalardan yeteri derece faydalanmamız için cilt ,iskelet yapılanması ve hatta kasların gelişimi açısından önemli yere sahip özelliklerini unutmamak gerekiyor.

 

 

Doğada bulunan bir çok mineral vücudumuzda da bulunur.

 

 

Örneğin demir, kalsiyum, magnezyum hepsi insan vücudunda mevcuttur.Mineral içeren gıdaları tüketmemiz gerekiyor. Ancak bunların hepsini bir arada günlük düzenli kullanmamız için Herbalife tarafından üretilen  formül 2 Vitamin mineral kompleksi günlük ihtiyacımızı karşılayacak bir üründür.

 

 

Vitamin ve Minerallerin çoğunu dışarıdan almamız ve sürekli takviye etmemiz gerekiyor.

 

 

Eksiklikleri durumunda yorgunluk,tükenmişlik sendromu ,hastalıklara karşı zayıflık gösterebiliyoruz.

 

Herbalife Xtra-Cal

40’lı yaşlara gelen insanların iskelet ve kemik yapısında oluşun eksikliklerin ilerleyen yaşlarda problem olmaması için Herbalife xtra cal ürünü ise vücudun kalsiyum yapılanmasını destekleyen profesyonel bir besin takviyesidir .

 

 

Lider Beslenme Herbalife Bağımsız Üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.
Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.