HERBALİFE BİTKİ TEMELLİ BESLENMENİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU DUYURUYOR

HERBALİFE BİTKİ TEMELLİ BESLENMENİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU DUYURUYOR

HERBALİFE BİTKİ TEMELLİ BESLENMENİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU DUYURUYOR

 

 

Herbalife neden bitki bazlı ürünler üreterek sağlıklı olmayı ya da formda kalmayı öneriyor hiç merak ettiniz mi ?

 

 

Günümüzde bütün insanlar bitki bazlı beslenme üzerine araştırmalar yapıyor ve klasik yemek yeme alışkanlıkları akıllarına gelince yani genelde kızartmalar,hayvansal gıdalardan et, tavuk eti gibi sürekli beslenme sistemi içinde genelde hayvansal gıdaları çok tüketen insanlar; acaba Herbalife kullanırsak aç kalır mıyız? gibi bir ikilem yaşayabiliyor.

 

 

Bitkisel beslenmenin faydalarını bugün gündeme gelmiş bir konu olarak değerlendirmemek gerekiyor.İnsanlık karma ekonomi gibi zaman sürecinde bitkiler ve hayvansal gıdalar üzerine inşa edilen karma bir beslenme planı uyguluyordu ve gayet başarılı oluyorlardı.

 

 

Oysa ki süreç biraz farklı yerlere doğru gidiyor İnsanlar Herbalife kullanarak aç kalacaklarını zannetseler de Herbalife bitki bazlı ürünler ile daha sağlıklı ve mutlu bir dünya için üretmeye ve insanlara yardımcı olmaya devam ediyor.

 

 

İddia edildiği gibi kebap,döner gibi hayvansal gıdaları çok tüketenler daha sağlıklı oldukları gibi bir kanıt hakim gösterilmeye çalışılsa da daha orta yaşlarda hayvansal yağlardan kaynaklı bir çok insanımızı yitirmemiş olurduk.

 

 

Bitkisel gıdalardan beslenmek konusunda derinlemesine araştırmalar yapılıyor.İnsanlara bitki temelli beslenmenin insan sağlığı üzerinde faydalarını delilleri ile birlikte bilim adamları her gün farklı makaleler paylaşarak ilan ediyorlar.

 

HERBALİFE OT ÇÖP MÜDÜR

 

 

Peki Türk tabiri ile bitki temelli beslenme denildiğinde bizim insanımızın tepkisi ne oluyor?.

 

 

Her zaman ötelendiği gibi kocakarı ilaçları, ot ,çöp yiyerek ayakta kalınır mı? karşılığı veriliyor.

 

 

Oysa ki bitki temelli beslenme denildiği zaman bir çok insanın sadece ot,çöp diye nitelendirdiği besinler sayesinde günümüzde insanlar daha sağlıklı ve mutlu kalabiliyorlar.

 

 

Meyveler ve sebzelerden oluşan renkli bir tablo gibi her gün sofralarında lezzetli ve sağlıklı öğünler ile beslenir durumdalar biliyorlar ki hem zaten yüksek kolesterol içermeyen bitkisel beslenme tarzı daha uzun sağlıklı yaşamayı taahhüt ediyor.

 

 

Yıllardır kepeği ve lifli gıdaları unutmuş gibi gözüküyoruz ve sadece kepeği hayvan yemi olarak görüyoruz.Halbuki kepek insan sindirim sistemini derinden etkileyen Sağlıklı ve mutlu hayatı tetikleyen doğanın bize mucizesi.

 

 

Doğal bir zenginlik malzemesi olduğundan artık elit denilen yerlerde bile kepekli mamül ürünler  günümüzde yeniden değer kazanmaya insanların hayatına değişiklikler getirmeye devam ediyor.

 

Bitki temelli beslenen insanlar kabaca Protein, Karbonhidrat ve Yağların oluşumu ortak bir tarzı benimsiyor sağlıklı yaşamanın formülünü daha kolay ulaşılabilir bir hale getiriyor.

 

 

Bunlar nedir ?Derseniz Makro besin ve Mikro besin kavramlarını değerlendirmek ve anlamak bizim için eskiye nazaran daha önemli hale geliyor her gün insan ot yemez ama et yer kavramı tamamen efsane olmaktan çıkmıştır.

 

 

Medeni dünyada insanlar bitkisel beslenme ağırlıklı olarak fasulye, bezelye, mercimek gibi ürünlerden faydalanıyorlar bir çok yanlış uygulamaya ve beslenme planlarına alternatif olarak bitkisel proteinler vücudun yapı taşlarından olan temel 9 amino asidi içermekle birlikte;

 

 

Herbalife ürünleri de bitkisel proteinleri desteklemekte en yeni gelişmelerin ışığında gelişiminizi desteklemek üzere sizlere ulaştırmaktadır.

 

 

Kilo kontrolü yapmak isteyen insanlar da onu da mı yesek? bunu da mı yesem? ama kilo olmasın kaygıları en üst seviyede olabiliyor  tahıllardan ve bitki tohumlarından gelen proteinler açlık hissini bastırmaya,kepekli yiyeceklerin bağırsaklardaki sistematiği geliştirdiği tekrar yeni bir şeymiş gibi sunuluyor olabilir.

 

 

Ancak günümüz gıda sektörü biraz karmaşık bir yapı içerisinde sadece tüketime odaklı insanlar istiyor maalesef insanımız da bir çok noktada kendisine kurulan bu sistemli yapıya inanıyor.

 

 

Uzun vadede sağlıklı kalabilmek için baklagillerden, kepekli  ürünlerden, tahıllardan, yulaftan, bitki tohumları na kadar her türlü alternatifi değerlendirmek bitkisel beslenme de ön plana çıkan öncelik haline geliyor.Açıklamalardan anlaşılacağı üzere herbalife ot çöp müdür sorusunu yanıtlamış oluyoruz.

 

 

HERBALİFE TEK DÜZE BESLENMEYE KARŞI ALTERNATİF

 

 

Tek düze beslenme alışkanlıkları içine hapsedilmiş olan insanlar sağlıklı kararlar alamıyor ve sürekli gün boyu bir şeyler yiyip içmenin hazzı ile hareket ediyorlar. Oysa ki Vegan diye eleştirilen insanlar güne daha huzurlu ve mutlu başlayabiliyorlar.

Herbalife Tri Blend Select

 

Sizin beslenme şekliniz ne olursa olsun karbonhidratları tüketmeniz demek proteinden yoksun bir beslenme tarzı anlamına geliyor.

 

 

Proteinden yoksun bir beden ise beslenme tarzına bağlı olarak çok fazla kas bütünlüğünü sağlayamadığımız için eksikliklerini hayatın her alanında hissettirmeye devam ediyor.Güçlü yiyeceklerle beslenmek kötü bir şey değildir.

 

 

Fasulye, bezelye, mercimek elbette karbonhidrat içerir ancak bunlar öncelikli protein kaynağı gıdalardır.Bütün bu gıdaları sistematik ihtiyacınızı karşılayan yiyecekler olarak görürseniz tek düze beslenme planlarından uzaklaşmanız daha da kolaylaşacaktır.

 

 

Bir çok insan süt içmeye karşı gelebiliyor ama fazlasıyla döner iskender tüketebiliyor.Proteini sadece ette düşünmek biraz yanlış olabilir sütte protein kaynakları arasında sayılması gereken değerli bir besindir.

 

 

Bazı insanlar var ki kalsiyum kaynağı sütten uzak durmak için imtina ediyorlar ama;45 günde tüketime sunulan kümes hayvanlarını hiç sorgulamadan tüketebiliyorlar.

 

 

Sorgulanması lazım aslında,beslenme planlarınıza daha sağlıklı yiyecekler almak istiyorsanız;

 

 

Herbalife tek düze beslenmeye karşı alternatif kombinasyonlar sunuyor evet siz de yapabilirsiniz her mevsim mevsiminde yenilen sebze, meyve daha sağlıklı ve fit görünmeniz için yardımcı olabilir.

 

Tabii bir de klasik bazı tepkiler alabiliyoruz.

 

 

Hayvansal yağların sağlıksız olduğunu çok fazla tüketildiğinde kalp damar sıkıntıları yaşanabileceğini kabul etmeyen bir çok insan ile karşı karşıyayız.

 

 

Burada söz konusu olan hayvansal gıdaların üretim aşaması ve neyi ne kadar tüketmeliyiz asıl soru bu olmalı.Halbu ki yağların beslenme planında ortalama % 25 ile % 30 arasında sınırlandırılması yağ kaynaklarını da hayvansal gıdalardan karşılamak yerine bitki temelli yağlar tüketilebileceği bilinmelidir.

 

 

Sağlıklı yağların en başında zeytinyağı ve zeytin ülkemizin başta tacı olması gerekirken farklı sağlıksız yağlar market raflarında yer almakta üzücü bir durum olsa gerek.

 

 

Herkes kendi sağlığından sorumlu ve sorumluluk taşıyan insanlar beslenme ihtiyaçlarını fındık ,ayçiçeği ve zeytinyağı yağlarından karşılayabiliyorlar.

 

 

Bu sayede yüksek oranda doymuş yağlara sahip hayvansal yağların etkilerinden uzak kalabilmeyi başarabiliyorlar.Çoğu insan başta da belirttiğimiz gibi ot,çöp diye düşünse bile bitkisel beslenme sadece ot,çöp benzetmesi üzerine kurulamaz rengarenk her motiften bir parça beslenme mozaiğini oluşturabilir.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Offical Member

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.