HERBALİFE BESLENME ve SAĞLIKLI YAŞAM SOHBETLERİ

HERBALİFE BESLENME ve SAĞLIKLI YAŞAM SOHBETLERİ

HERBALİFE BESLENME ve SAĞLIKLI YAŞAM SOHBETLERİ

 

 

Biz insanlara dengeli ve düzenli beslenme konusunda küçük nüansları bildirirken, vücudun su ihtiyacının karşılanması konusunda tavsiyelerimizi dile getirdiğimiz zaman biraz hoşnutsuzluk oluşuyor.

 

 

Nedense insanımız su içmeyi pek sevmiyor ,sürekli çeşitli bahaneler üretiliyor.Antidepresan ilaçlar kullanan insanların sık sık şikayet hikayelerini dinliyoruz.

 

 

Burada önemli olan nokta günde bir kaç defa sadece ilaç aldığı zaman su içen bir insanın sürekli olarak baş ağrısı yakınmalarını hangi uzman hekime sorarsa sorsun bizim verdiğimiz tepkileri verecektir.

 

 

Çünkü insan vücudunun yüzde yetmişi sudan oluşmaktadır.Bu yüzden sağlıklı beslenme ve diyet adımlarınızı planlarken lütfen suyu ihmal etmeyiniz.

 

 

Vücudumuzda gerçekleştirilen besin aktarımı, hücrelerde yapılan kimyasal faaliyetler, beynimizin sürekli çalışır vaziyette olması bize yeterli oranda su içmek için gerekçelerden sadece bir kaçıdır.Herbalife beslenme bilimine odaklanmıştır.

 

 

İnsan su içmeden fiziksel olarak en fazla bir kaç gün dayanabilir ama yemek yemeden daha fazla sure aç kalarak hayatta kalabilir.

 

 

Bu kadar iç karartıcı gibi gözüken bilgileri paylaşmamızın nedeni maalesef insanlar su içmeyi unutabiliyorlar suyu içmenin bir kaç farklı taktiği gibi yazıları okumanız sadece o an suyun değerini dikkate almanız için kaleme alınmış yazılar değildir.

 

 

İnsan vücut sıcaklığından tutunda ,eklem yapısının desteklenmesine, iç organların faaliyetlerine kadar bir çok alanda suya ihtiyacınız var.

 

 

Oysa ki bahanemiz hep ortak söylemler işte; ben 5 bardak çay içiyorum, yahut günde 7-8 bardak kahve tüketiyorum gibi bahaneler.Ancak kadınlarda ya da erkeklerde kabızlık problemleri baş gösterdiği zaman sıvı gıdalar ile geçiştirilmeye çalışılıyor.

 

 

Bu yüzden bize Herbalife ürünleri ile kilo kontrolü sağlamak isteyen insanlar ısrarla neden su tüketimini arttırma tavsiyemizi kararlılıkla sürdürdüğümüzü soruyorlar, insan yedisinden 77’ sine her zaman zinde olmak ,bakımlı olmak ve güçlü olmak ister.

 

 

HERBALİFE BESLENME FELSEFESİ

 

 

Bunu söyleyebilmek için hayatımızda dengeli beslenme kavramını bütün besinlerden yeteri miktarda faydalanmak üzerine kurmalıyız.Bugün karbonhidratlardan, proteinlere, vitamin, mineral, havaya suya olan ihtiyacımız neyse lifli gıdalara da bu oranda ihtiyacımız var.

 

 

Zaman zaman Kadınlar bize lifli gıdalar konusunda hazır cevap olduğumuzu söylüyorlar işin aslı öyle değil. Bugün biz lifli gıdalar konusunda bakliyat ürünlerini tavsiye ederken nohut, kuru fasulye, mercimek gibi gıdaların yüksek oranda lif içeriğine güveniyoruz.

 

Oysa ki bizi hazır cevap olmakla yargılayan bayanların birçoğu lif ihtiyacını karşılamak için ; portakal, incir ve elma, muz gibi kulağa hoş gelen netice itibarıyla şeker ihtiva eden gıdaları tükettiklerini bildiriyorlar.

 

 

Herbalife beslenme felsefesi ile uyumlu,nohut ,fasulye, mercimek gibi yüksek lifli gıdaları tüketme konusunda farklı yazılarımızda dönem dönem bilgi paylaşımı yapmaktayız.

 

 

Mühim olan elde edilebilen bütün gıdaların sizin diyetinize hizmet edecek şekilde tüketilmesi. Ama hiç birimiz beslenme konusunda tam bir uzmanlık iddia edemeyiz bu noktada Herbalife normal beslenme düzeni içerisinde tüketemediğiniz gıdaları takviye ederek bir denge unsuru rolünü üstlenebilir.

 

 

İnsanların sadece kilo kontrolü amacıyla bize ulaşım sağladığı zamanlar küçük bir ayrıntı bizi beslenme gibi büyük bir mecrada uzun uzun konuşmaya itebiliyor.

 

 

Aslında hepimizin zafiyet gösterdiği bazı yiyecekler de yok değil ama her halükâr da sağlıklı ve fit bir bedene sahip olmanın yolu kararlılıkla protein, karbonhidrat ,vitamin, mineral ,lif ,su tüketim oranlarının standart bir ölçüde takip edilerek kalori ihtiyacı kadar yemek tüketilmesi alışkanlığını kazanmak olacaktır.

 

 

Çoğu zaman karşılaştığımız manzaradan bize yansıyan ve sizlere aktarmaya çalıştığımız karakteristik beslenme alışkanlıkları; fiziksel ihtiyaçlar yerine duyguların ve haz üzerine kurulu gibi gözüküyor.

 

 

Aslında kadınlara hak vermemek elde değil sıradan,yağ içeriği yüksek bir gofretin bile profesyonel aktör ya da aktrisler ile hazırlanan reklam filmlerinde o kısacık zaman diliminde, o kadar görsel kullanılıyor ki kadınların bu cazibeye hayran kalmaması içten bile değil.

 

 

Çünkü insan beyni sayısal verilerden çok görsel hafızası ile bellek oluşturuyor.Beyin bu bellek üzerinden davranışlarını ve alışkanlıklarını şekillendiriyor daha sonraki süreçte kendi hayatına entegre etmek için; reklamda anlatılan  kısa hikayeyi arşivden silinmeyecek şekilde kodluyor.

 

Fizyoloji uzmanı bilim insanlarına göre fiziksel manada vücudun işlevselliğini koruyabilmek için protein gibi insan hayatında ciddi yere sahip Makro besinlerin gözardı edilebileceği söyleniyor.

 

 

Protein eksiklikleri zamanla hormonal dengelerin ve protein kaynaklı enzimlerin salgılanmasının önüne geçiyor.Sağlıklı kas dokusu, açlığın giderilmesi basit atıştırmalıklara bırakılıyor. Zamanla ihtiyaç duyulandan ihtiyaç duyulmayan gıdalara doğru bir sapma ve kayma söz konusu oluyor.

 

 

Herbalife beslenme uzmanları her bir insan için günlük kalori hesabı yapılırken en az %30 oranında protein alınması gerekliliğini bildiriyor.

 

Herbalife Formül 1 Shake

Bizim insanlara, protein alımı konusunda kendilerini Herbalife beslenme mantığına uygun Shake ile desteklemelerini,sağlıklı ara öğünler yaparak, yağ oranı yüksek gıdalardan uzak durmaları konusunda uyarılarımız bu nedenledir.

 

 

Elbette ki vücudunuzun ana enerji kaynağı karbonhidrat içeren gıdalardır. Karbonhidrat içeren gıdaları daha sağlıklı hale getirmenin yolu kepekli un mamülü ürünleri sofranızda bulundurmanız anlamına geliyor.1 gram yağın 9 kalori enerji verdiğini bilen bir insan bir yemekte 30-40 gram hayvansal yağ içeren pideyi tüketmesi demek; ortalama sadece 400 kalori civarı yağdan karşılanan kalori almış oluyor demektir.

Bu basit bir örnektir vücudun yağ ihtiyacını sağlıklı gıdalardan almanız katı yağlardan tamamen uzak olmanız anlamına gelmiyor ama her nedense Güneydoğu illerimizde yaşayan insanlar ile görüşmelerimiz esnasında; Vücut yağı oranı yüksek çıktığı zaman çeşitli mazeretler dile getirerek sebzelerden hoşnut olmadıklarını dile getirebiliyorlar.

 

 

Başta da söylediğimiz gibi beslenme alışkanlıklarımızın fiziksel ihtiyaçlarımızı en iyi şekilde karşılayacak seviyeye gelmesi için biraz daha gayret göstermeliyiz.Vücudumuzun bize sağlayacağı performans ve kilo kaybı tamamen bizim göstereceğimiz kararlılık sayesinde gelişecektir.

 

 

Bir insanın fizyolojik olarak vücudunda vitamin ve mineral katkısız beslenme düzeni içerisinde yaşaması çeşitli sağlık problemlerini de gündeme getiriyor.

 

 

Bugün Herbalife beslenme danışma kurulu üyesi Sayın Doçent Doktor İsmet TAMER’in zaman zaman medya üzerinden yaptığı açıklamalarda sağlıklı kalabilmenin yolunu şöyle tanımlamakta; vitamin,mineral ,protein, karbonhidrat vücudu dengelemek için kalori kontrolü sağlanan herbalife beslenme düzeni.

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Kadınlar İçin 60 tablet

 

Aslında tükettiğimiz gıdaların vücutta depolama eğilimi alışılagelmiş bir durumdur.Bir nevi arı kovanına çomak sokmadan bal yenmez.Bu başarıyı vücudu çalıştırarak elde edebiliriz. Sportif faaliyetler her zaman işe yarayabilir ancak kişiden kişiye göreceli sonuçlar alınabilir.

 

 

Ne zaman ki beslenme konusunda daha uygun alışkanlıklar hayata geçirilmeye başladı o zaman kilo problemi gibi bir derdiniz de olmaz.Tıpkı havuz problemi çözer gibi.Aşağıdaki çeşme ile yukarıdaki çeşme hep aynı orantıda olursa aynı kiloda kalmaya devam edersiniz.

 

 

Ne zaman şartlar değişir aşağıdaki çeşme ;yukarıda havuzu dolduran çeşmeden daha fazla su tahliye ederse işte o zaman kilo vermeye başlarsınız.

 

 

Kalori kontrolü biraz karışık gelmiş olabilir kalori kontrolünü tamamen ele almak istiyorsanız günde 2 defa Herbalife formül 1 Shake ile kendi havuz probleminizi çözmüş olur ve kilo kaybı mücadelesini kazanmış sayılırsınız.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Resmi Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.