HERBALİFE BESLENME DÜZENİ VE KONSANTRASYON

HERBALİFE BESLENME DÜZENİ VE KONSANTRASYON

 

 

Zaman zaman Pilotaj hatası ile düşen uçakların haberi yapılır kim bilir o anda pilot hangi işle meşgul birde zihnen ne kadar gergin bir ruh hali ile bu affedilmesi zor hatayı yapmıştır.

 

 

İnsanların genel anlamda günlük beslenme ihtiyaçlarını yerine getirirken gözden kaçırdıkları beslenme ve konsantrasyon arasındaki güçlü bağlar işte tam bu can alıcı noktalarda daha da önem arz ediyor. Hayatında bir defa hata yaparsın ama yaptığın hata yediğin golden daha büyüktür.

 

 

Düzensiz beslenme dengesiz bir bumerang gibi günün birinde gelir ve bulur seni, insan bedeninin yetersiz hidrasyon yüzünden zihinsel olarak gösterebileceği performansı ve konsantrasyon kabiliyetinin çok altında bir düzeye gelmesi öyle çok fazla uzun zaman almaz her şey anlık gelişir.

 

 

Bedensel tepkiler keyfiyetçi  değil realist davranır.Tıpkı hassas bir ameliyatı gerçekleştirecek bir cerrah gibi uykunuza, beslenmenize ve dinlenme düzeninize her zaman aynı normda tutmak gerekiyor.

 

 

Herbalife beslenme düzeni ve konsantrasyon düzeyini optimize etmeye odaklı bir beslenme planı sunar.

 

 

KONSANTRE OLMAK NE DEMEK

 

 

Konsantre olmak her şeyin özüne inebilmek her ne yapıyorsa yapsın yaptığı işe pürdikkat odaklanmak olarak tarif edilebilir.

 

 

İnsanın milyarlarca beyin hücresi ve sinir uçları yaptığı işe odaklanmasını en üst seviyede destekler. Ne var ki bu halinizin motivasyonunuzun,dikkatinizin yükseltilmesi zihinsel performansa bağlıdır.

 

Zihinsel performansınızın yükselmesi demek, yeme-içme ile ne alakası olabilir diye düşünebilirsiniz işte burada olayın koptuğu noktadayız ön yargıları değil gerçekte ne olduğunu anlamaya çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Konsantre olmak için ne yapmalı ,ne yemeli?

 

Hangi karbonhidratlar fark yaratıyor

 

 

Beyin adeta halen keşfi bitirilmemiş bir gezegen gibi. Her geçen gün yeni bir bilgi ile karşımıza şaşırtıcı veriler çıkıyor. Beynin yakıtı glikoz beslenme çarkı içerisindeki karbonhidrat sınıfında makro besin sağlayan yiyeceklerden elde edilir.

 

 

Çiğneme olayı başlarken sindirim mekanizması devreye girer yeterince sindirmek için yediğimiz gıdaların en az 20 çene darbesi ile sindirim safhasını başlatmamız gerekiyor.

 

 

Karbonhidrat içeren gıdalar sindirildikten sonra ince bağırsaklar kanalı ile vücuda emilir kan dolaşımına katılır.  Beynimiz uyurken, koşarken, sıcakta, soğukta, her şartta faaliyetlerine devam eder ve her zaman enerji harcamaya devam eder.

 

 

Bu nedenle beynin ana yakıtı ile aramıza mesafe koymamız gerekiyor. Onlar sebze ve meyvelerden gelen çeşitli tahıl karışımlarından gelen kaliteli Karbonhidratlar olmalıdır,basit karbonhidratlar saman alevi gibi geçici enerji verdiğinden kimi insanların duygu ve davranış tarzları sizlerin de dikkatini çeken vaziyette inişli çıkışlıdır.

 

 

Kaliteli karbonhidrat denilince aklınıza lif içeren karbonhidrat grubu gelmeli, işlenmiş karbonhidratlar sizi amacınıza ulaştıramayacak kadar zayıf gıdalardır. Bu nedenle vücudun glikoz ihtiyacını sağlıklı bir şekilde karşılamak gerekiyor.

 

 

Enerjinin odak noktası beyin

 

 

Zihinsel performansın ve enerjinin odak noktası beyin olduğundan, zihinsel performansı daima taze ve esnek tutmak istiyorsak glikoz ihtiyaçlarımızı gün içerisinde bir defada almak yerine gün içerisinde üç-beş defa küçük porsiyonlar halinde denge unsurunu gözetmemiz gerekiyor.

 

 

Herbalife Kahvaltısı ile günü karşılamanın faydaları

 

Çağımızın en büyük operasyonunun sabah kahvaltıları üzerine yapıldığı için; insanlar kaliteli kahvaltı yapamadım gibi şikayetler ile gün boyu bitkin ve üzgün, sinir, stres, karmaşık duygular içinde olabilir.

 

 

Kahvaltı beyin performansını yükseltmek için en sistematik formüldür.Beyin faaliyetlerinin ardı arkası  kesilmeksizin sürüp gittiği düşünülürse, kahvaltının önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

 

 

Vücudunuz sizden başka başka şeyler istemiyor sadece gece harcamış olduğu enerjiyi yerine koymanızı bekliyor. Siz gün boyu performans istiyorsanız kendiniz için mikro besinler ve makro besinlerin karışımından oluşan dengeli ve sağlıklı kahvaltı alışkanlıklarını yeniden kazanmanın formülü Herbalife Formül 1 Shake  sizin işinize yarayabilir.

 

 

Aminoasitlerin beyin üzerindeki etkileri

 

 

Amino asit grubu gıdalar protein temelli gıdalardan karşılanır, beyin faaliyetleri üzerinde doğrudan olmasa bile asist görevini kimse inkar edemez.Biz kaliteli protein tüketmiyor isek tabi bu alanda da gol yemek mümkün olabilir.

 

Herbalife çikolatalı shake

O zaman sizler için sağlıklı bir önerimiz var Herbalife formül 1 Shake gibi dengeli protein sunan sağlıklı kaynaklardan vücudunuzun günlük ihtiyacı olan proteini karşılamanız hedefinize odaklanmanızı kolaylaştırır.

 

 

Örneğin; balık, tavuk, kuru yemişler, süt ve süt ürünleri protein kaynaklarıdır. Ne var ki bu gıdaları uzun uzadıya oturup pişirmeye, servis etmeye vaktiniz olmayabilir Herbalife shake pratik ve besleyici öğünler için size avantaj sağlar.

 

 

Gücünü ikiye katlamak ve dikkatini artırmak için sıvı alımını dengele

 

 

Çoğu insan suyun önemini ve hatta gücünü ikiye katlamak, dikkatini artırmak için sıvı alımını dengelemesi gerektiğini pek fazla umursamıyor.

Herbalife Bitkisel Konsantre Çay 100 gr

Ne zaman ki dikkat ve konsantrasyon eksiklikleri yaşamaya başladığında gittiği doktorun uyarısı ile su ve yeşil çay gibi içeceklerin insanın enerjisini ve konsantrasyonunu maksimize etmek için kullanıldığı bilgisini keşfediyor.

 

Bunun yanında enerji içeceği adı altında satılan içeceklerin aslında konsantrasyon üzerinde büyük bir etkisinin olmadığı gerçeğini de orada öğreniyor.

 

 

Ancak beslenmenin gün boyu vücut performansını anlık dokunuşlar ile etkilediği unutulmamalıdır,  yüksek kafein içeren içeceklerin bir zaman sonra negatif etkilerini yaşamak istemiyorsanız kafeinden kısıtlı faydalanmanız için size Herbalife çay ve Herbalife liftoff gibi vücut hidrasyonunu yüksek düzeyde destekleyen, tüm mevsimlerde iklim şartlarına göre soğuk ya da sıcak tüketilen Herbalife içeceklerini her daim tavsiye etmekteyiz.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Resmi Üyesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.