HERBALİFE BESLENME ÇÖZÜMLERİ

HERBALİFE BESLENME ÇÖZÜMLERİ

HERBALİFE BESLENME ÇÖZÜMLERİ

 

STRESİN BESLENME ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ VE HERBALİFE BİLİMSEL ÇÖZÜMLERİ

 

HERBALİFE BESLENME ÇÖZÜMLERİ

Merhabalar beslenmeye dair sohbetlerimiz devam ediyor.0531 407 99 94 hattımız aracılığı ile fiilen gelen sorulara yanıt veriyoruz, ayrıca www.kilokontrolurunleri.com   sitemiz üzerinden canlı chat, e-posta ile yeni gelen sorulara yanıt vererek sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 

 

Herbalife Nutrition 40 yıllık  tecrübe ve uzun bir süredir beslenme stratejileri içinde en yaygın ve kolay uygulanabilir projeleri hayata geçirerek insanların daha iyi yaşam için beslenmesi amacını taşımaktadır.

 

 

Kötü beslenmenin ,stresin beslenmeye olan negatif etkileri bir dizi olumsuzlukların yaşanmasına neden oluyor.

 

 

Sağlık risklerine; kalp krizlerine,demir eksikliğine,diyabet ve hipoglisemi gibi bazı ciddi rahatsızlıklara sebep olabilmektedir.

 

 

Son yılların en hızlı gelişen beslenme kaynaklı rahatsızlıklarının başında obezite ve kalp damar hastalıkları, şeker rahatsızlıkları at başı önde gitmektedir.

 

 

Çağımızın gizli virüsü stres ve strese bağlı yeme bozuklukları tanımları sıkça kullanılıyor.

 

 

Stresle bağlantılı sindirim bozuklukları çok etkenli faktörlerdir.

 

Bu nedenle sadece face food yiyeceklerin neden olduğu sorunlar kadar, şehir hayatının getirdiği olumsuzluklarda maalesef önümüzde bir dizi engel olarak durmaktadır.

 

 

Halbuki hayat kısa.Bu derece bağlılık göstermek değer atfetmek mesela yeni bir araba, büyük bir televizyon, ne bileyim yeni bir ev bunların hepsi bizleri beklemediğimiz anda ağır bir stres çarkının içine çekebilir.

 

 

Bir insanın ihtiyaçları düşünüldüğünde beslenme maliyet karşılıkları göz önüne getiriliyor.

 

Bir cep telefonu için maliyet hesabı yapılmıyor olması ilginç değil mi?

 

İnsan sağlığı için beslenme en önemli aktör.Önemi açıkça bir olumsuzluk yaşamadan belli olmuyor ne zamanki bir problem yaşanıyor o zaman beslenme için elde olan imkanları zorlayıp bir şeyleri değiştirmek için çabalıyoruz ancak pek mümkün olmuyor.

 

 

Karmaşa büyüdükçe içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. İnsanlar doğası gereği bu sinsi alt yapıyı göremeyebilir.

 

 

Herbalife yapmış olduğu araştırma ve geliştirme çalışmaları kapsamında tüm kullanıcılar ile birebir görüşmeler yapıyor.

 

 

Deneyimlerini uzman beslenme kadrosu ile değerlendirmeler yaparak,Herbalife Nutrition Resmi üyelerini dönem dönem yapılan eğitimler vasıtasıyla bilgilendirme eğitimleri düzenlemektedir.

 

 

Bu eğitimlerde Pr.Dr.İsmet TAMER,Diyetisyen Berrin YİĞİT gibi isimler aktif görev alıyorlar.Haftada 1 gün genel beslenme ve diyet üzerine eğitimler düzenlenmektedir.

 

 

Normalde sokaktaki vatandaşın bile rahatlıkla anlayabileceği bilgi aktarımları sayesinde Distribütörler bilimsel verilerden gelen analiz ve yeni gelişmeleri kullanıcıları ile rahatça paylaşabiliyor.

 

 

Örnekleme yapmak gerekirse  çeşitli ürünlerin, farklı farklı kombinasyonlarda nasıl etkilere sahip oldukları çeşitli sunular sayesinde aktarımları yapılmaktadır.

 

 

Yapılan araştırmalar göstermektedir ki genel itibariyle insanlar çalışırken daha stresli olabiliyorlar.

 

 

Strese bağlı daha fazla yeme dürtüsü içinde olabilirler. Bununla alakalı olarak kadınların erkeklere göre daha stresli ve erkeklerden daha yüksek kalorili gıdalar ile atıştırma yaptıkları belirlenmiş.

 

 

Kadınlarda 26-35 yaş gruplarında yapılan araştırmalar, bu yaş gruplarında bulunan kadınların daha yoğun stres yaşadıkları gözlemlenmiştir.

 

 

Çalışan kadınların çalışmayan kadınlara göre daha fazla stres baskısı altında oldukları belirlenmiştir.

 

 

18-25 yaş gruplarının daha savunmasız olduğu, beslenme bilincinin yeterince olgunlaşmadığı,hazır yemek zincirlerinde ve cafe-restaurant tarzı yerlerde fazla vakit geçirdikleri tespitine varılmıştır.

 

 

Beslenme konusunda en yaygın olarak 56-65 yaş grubu  insanların hareketsizliği de göz önünde bulundurularak tespitler yapılmış.Gerçek şudur çok yağlı,tuzlu ve kızartma tarzı ürünleri bu yaş grubundaki insanların tükettiği ortaya konulmuştur.

 

 

Bu nedenle rahatlıkla söylenebilir ki sindirim sistemi vücudumuzda 2. beyin olarak görülmektedir.Herbalife Doktoru David HEBER insan ne kadar stres altında olursa sindirim sistemi de bu kadar fazla kasılıyor diyor. Bedensel kasılmalar neticesinde zaten aşırı yüklenmiş olan metabolik sistem çeşitli hasarlar görmeye ve ciddi yaralar almaya başlıyor.

 

 

Genel olarak bizim toplumumuzda can boğazdan gelir dürtüsü hakim.

 

 

Bu tamamen eskide kalmış bir dürtü maalesef.Artık ne yersen osun bu kadar basit.Sindirim sisteminin bir bütünsellik içinde mide- ince bağırsak- kalın bağırsak tam bir flora kabul edilmesinin nedeni çok eskilere dayanır.

 

Herbalife Herbal Aloe Konsantre İçecek

Bu nedenle bağırsak florasının yani faydalı milyarlarca mikroorganizmanın bozulmaması ve korunması gerekir.

 

 

Beslenmeye önem verilmesi, faydalı bakterilerin çoğalmasını sağlayacaktır.Kaliteli lifli besinlerin tüketilmesi gerekmektedir.Lifli gıdalar tüketerek sindirim sistemimizin binlerce yıldır genetik olarak benimsediği  lifli beslenme  kültürünü yaşatmak ve onu canlandırmak  gerekmektedir.

 

 

Her yaş grubuna yönelik beslenme ve diyet çözümleri üreten Herbalife Nutrition,sağlıklı nesiller için beslenme ürünleri geliştirme çalışmalarına sadece 2014-2016 yıllarında 200 milyon dolar araştırma ve geliştirme bütçesi ayırmıştır.

 

 

Her yıl düzenli yapılan araştırmalar için bu bütçeyi artırmaktadır.Daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir yaşam olgusu için yatırımlarına devam etmektedir.

 

 

Birbirinden bağımsız Laboratuvarlar sayesinde kalite kontrolünü en yüksek düzeye ulaştırmıştır.Geniş ölçekli bir denetim sistemini devreye alarak, ürünün ham halinden mutfaklarınıza gelene kadar tüm aşamaları kontrol eden bir yapıya sahiptir.

 

 

Bu kurumsal yapının beslenme önerileri insanların sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirmeleri üzerine kuruludur.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Official Member

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.